Zákaz lovu vlka

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2244 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Zákaz lovu vlka
Extrémna reakcia bez reality!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2245 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Zákaz lovu vlka
cimbalik nediv se ale mě vadí když si někdo stěžuje že přišel o ovci a nemá vůbec žádné zabespečeni kdyby tam byli dva čuvači tak by ty vlci museli být hodně hladový aby to riskli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2247 od johny
Odpoveď od johny na tému Zákaz lovu vlka
Leon dávam ti úplne za pravdu čo sa týka tých čuvačov, určite by vlky odradili ale len vo dne, v noci ani oni nepomôžu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2248 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Zákaz lovu vlka
já osobně jsem měl psa brazilského filu to je plemeno které se dodnes v zemi původu používá k lovu a hlidáni stád skotu a ovcí a několikrád jsem měl možnost vidět jak rychle dokázal srovnat toulavé psi to i v noci a nebyli to žádny prckove a jsem členem molos klubu kde jsou i pastevecká plemena a dost lidi je používá k půodním ůčelum

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2249 od navi
Odpoveď od navi na tému Zákaz lovu vlka
Vlk je bezpochyby impozantné zviera, ktoré do našej prírody právom patrí.Mňa osobne fascinuje jeho výzor, i prísna sociálna štruktúra, ktorou sa riadi vo svorke.Jeho spôsob lovu mi tak "trochu" pripomína spoločné poľovačky.A tiež nezabúdajme na to,že jeho potomkovia sú našimi vernými spoločníkmi.Dovolím si tvrdiť, že je to v rámci svojich živočíšnych možností veľmi inteligentný tvor.Ak napadne nechránené stádo oviec, niet sa čomu čudovať,zhodnotil si jednoducho svoje schopnosti a riziko,ktoré podstupuje.Ak by mal v ceste troch -štyroch čuvačov, veci by sa mali asi inak.Ak je pravda,že zacíti koriť či nebezpečenstvo aj na 3 km , tak klobúk dolu.Koncom zimy minulého roku som videl čo dokáže svorka napáchať na vysokej.3 jelene strhnuté rovnakým spôsobom v tej istej lokalite, len s odstupom času.Nahnali ich do rokliny ,ktorej koniec sa zužoval až na neprechodné miesto a tam ich dorazili.Neviem koľkí z vás už vlka ulovili ?Ja som to šťastie nemal a priznám sa,že ak mi to Diana dopraje, nezaváham a nebude to z nenávisti.Nie som za celoročnú ochranu ani za zdecimovanie, a domnievam sa,že za ten povolený čas lovu, vlka nie je možné cielene vyhubiť-je to predsa šikovná šelma, nie ? V š e t k o s m i e r o u
<br/>Lovu a lesu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2250 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Zákaz lovu vlka
máš velmi rozumný nazor navi ja taky nesouhlasím s celoročním zákazem lovu ale problém je fobie a strach lidí z vlka a u některých i to že vlk lovi zvěř kterou oni vypěstovali !!!!!!! u nás je něco podobného s rysem kterého jsem nikdy neviděl a to jezdim na místa kde na sto procent je ale jediné co jsem kdy našel jsou stopy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2251 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Zákaz lovu vlka
Leon - aj keby bol povoleny celorocny odstrel vlka nic by to nezmenilo na tom ze len stastlivcom by sa podarilo ulovit nejaky ten kusok . Nie som sice za celorocny odstrel ale za jeho uplnu ochranu tiez nie . Vlk u nas bol vzdy a aj bude . Lenze je ho v hojnom pocte takze treba jeho stavy regulovat primeranym sposobom .
<br/>A na margo psov chraniacich stado : ak vies ako funguje lov vlka tak urcite vies ze aj super strazny ovciarsky pes ma len obmedzene moznosti . Ak pride k stadu vlk samotar co je vacsinou stary alebo chory vlk tak nema u psov sancu . No ak pride vyhladovana smecka tak si ziaden pes ani nefukne . Taktika vlkov je na takej urovni az sa Ti co ich pozorovali a pisali o nich mudre knizky sa cudovali . Pri utoku na stado bude niekolko vlkov zamestnavat straziace psy s tym ze budu naznacovat utok a tym zamestnaju tychto psov . Dalsie skupina bude medzi tym drhnut napr. ovce a odnasat ich do bezpecie . A co je to pre 60kg vlka jedna ovecka . To je ako ked koker aportuje kacicu . Jedina schodna moznost by bola mat aspon tolko psov co je v stade ovci . Ti vlci ak naozaj chcu nieco ulovit tak sa im to v 99 pripadoch podari . Vela bacov by ti asi porozpravalo co urobia psy ked zacitia vlky . Chvost medzi nohy a cakaju niekde v bezpeci . Taky psy skor zazenu medveda ako svorku vlkov .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2326 od mildo
Odpoveď od mildo na tému Zákaz lovu vlka
v jednom som si isty, ze tym ze obmedzuju a skracuju dobu lovu vlka dosiahnu jedine uplne skreslenu statistiku o jeho skutocnom odstrele...
<br/>
<br/>skutocny odstrel vlka u nas je minimalne raz taky aky uvadza statistika
<br/>a este som si isty ze odstrelom sa stavy vlkov nedaju zdecimovat, ty co co maju vlkov v reviry mi daju za pravdu ake tazke je sa s nim stretnut...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2368 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Zákaz lovu vlka
Neviem ako je to s tymi cuvacmi ked u nas na salai maju 4-6 cuvacov a nejakych tych coklov a vlci sa predsa odvazia a tak isto aj maco.......takze asi tak a je celkom bezne ze vlk vbehne do stada aj na obed ked pasu pri hore....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3687 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Zákaz lovu vlka
Pokusim sa načať znovu otázku ochranných spolkov ale nie len vlka. Polujem v polovnom revíre v malých karpatokch, ravír patrí do chránenej krajinej oblasti malé karpaty.A teraz prejdem k veci. Ochranári CHKO MK našli velký krmelec v lese ktoré postavilo susedné združenie. krmelec fungoval na tomto mieste niekolko desaťročí a nikomu nezavadzal, zver ho rada navštevovala ale zub času urobil svoje a bolo treba postaviť nový. ked tento krmelec objavili ochranári predvolali si predsedu združenia a nakázali tento krmelec ZRUŠIŤ. Odôvodnenie - krmelec je postavený v 5 ochrannej zone, zver nemá nárok na prikrmovanie v tejto oblasti. A teraz sa pýtam je to vôbec možné aby sa niečo podobné stalo? Máte niekde podobné skusenosti alebo birokracia pri bratislave nepozná hranice únosnosti?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3693 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zákaz lovu vlka
Možno by stálo za úvahu ohraničiť ochranu vlka priestorovo a nie časovo. Vo vyčlenených lokalitách úplny zálkaz lovu, inde lov celoročne povolený. A zákaz by mal platiť hlavne v súkromných revíroch a celoročné povolenie v blízkosti ľudských obydlí, ovčínov a pod.
<br/>Jaro, skúseného ovčiarskeho psa hocaký vlk nepreští a naše vlky netvoria žiadne extra početné svorky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3716 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Zákaz lovu vlka
Z Tvojho príspevku je zrejmé, že nie si poľovník a Tvoj návrh vyplýva z nevedomosti. Keby si aktívne poľoval a nachádzal tie strhnuté kusy pri potokoch, ináč by si sa k tomu staval. Uvidíte tú paseku, čo narobia vlci v tejto tuhej zime, keď oproti raticovej zveri v tomto snehu majú obrovskú výhodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3720 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Zákaz lovu vlka
Čiastočne sa tvoja výzia splnila. Vlk sa v jadrových zónach NP (väčšina z nich je aj jadrovou zónou výskytu vlka na Slovensku) nemôže strieľať vôbec a inde len občas8o Je to v poslednej novelizácii vykonávacej vyhlášky k zákonu o ochrane prírody. Už to tu bolo rozoberané.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3722 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Zákaz lovu vlka
Aktívne síce nepoľujem, ale nie som slepý, aby som nevidel strhnuté kusy dole na doline v potoku. To a pod. o lokalitách odstelu vlka v mojom predošlom príspevku bolo i o takejto lokalite, v ktorej sa zvykne pohybovať nielen poľovníl, ale i bežný človek a preto, že je najprístupnejšia, je v nej postavených najviac krmelcov. Logika veci môjho príspevku bola o tom, že v lete do tejto lokality zver nepotebuje zostupovať, má dostatok paše hore a je mocná a ani vlk v lete na dolinu nepotrebuje schádzať. V zime, v čase núdze je zver oslabená je oveľa ľahšou korisťou pre vlka, ktorý o.i. na nej trénuje svoje potomstvo a nepotrebuje zužitkovať všetko, lebo si ľahko uvolí ďalší kus a preto ho treba z tejto lokality zatlačiť. Zima na kalendár nejako extra presne nehľadí a obdobie núdze nemusí trvať presne od a do určitého dátumu v kalendári.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3733 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Zákaz lovu vlka
Rezervácia s 5. stupňom ochrany je územie určené na prirodzený vývoj bez vplyvu ľudskej činnosti. Plocha týchto najprísnejšie chránených rezervácií je v porovnaní s výmerou Malých Karpát veľmi malá.
<br/>Zver v Malých Karpatoch dokáže prežiť zimu aj bez prikrmovania. Prikrmovanie slúži len na zvýšenie stavov poľovnej zveri a na zníženie škôd spôsobených zverou na lesných porastoch. Absencia prikrmovacích zariadení v malokarpatských rezerváciách určite neovplyvní stavy zveri v tejto oblasti. Na seriózne vyjadrenie by bolo treba vedieť o ktorú rezerváciu sa jednalo.
<br/>Nie som proti poľovníctvu a ani proti prikrmovaniu zveri, ale na území s 5. stupňom ochrany by sa mali obmedzenia stanovené zákonom o ochrane prírody a krajiny rešpektovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3742 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Zákaz lovu vlka
Skôr si myslím že je to odplata za to že sa im nepodarilo dosiahnuť zákaz polovania a neskôr uchmatnuť revir pre seba a povoliť polovať!! to je môj názor!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3749 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Zákaz lovu vlka
Pod &quot;Ochranári CHKO MK&quot; pravdepodobne myslíš Správu CHKO Malé Karpaty. Tá určite nemá záujem presadzovať poľovanie v 5. stupni ochrany. Zákon to ani neumožňuje.
<br/>Napíš o ktorú rezerváciu sa jedná, aby sme mohli o tom seriózne diskutovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3789 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Zákaz lovu vlka
ano presne to myslým

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.085 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 321 návštevníkov a žiadni členovia on-line