Spoločné poľovačky na diviaky

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2778 od Michal003
Odpoveď od Michal003 na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Zdar chlapi aj u Nas bola v nedelu prva spolocna polovacka a tak isto bez uspechu.Rany boli ale vsetky hluché.
<br/>:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2779 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Ja by som spolone poľovačky nerušil ani neobmedzoval ved načo potom mame duričov. Stavy divaiko? Nie je to ako volakedy ja si teiž paätám ked na výrade sme mali 5-6 kusov a každu druhu poľovačku bol aspon jeden divaik na vyrade. Len si musíme uvedomiť že su lokality kde diviakov postihol mor a su lokality kde diviakov riedi ďalší mor ale vlči.:D
<br/>Diviaci sa držia tam kde majú deostakok krmiva po celý rok. A čo je čriede prebehnuť 30km za krmivom a samozrejme už začala aj ruja a preto je to tak ako to je z diviakmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2783 od Goriak
Odpoveď od Goriak na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Chlapi! U nás nás je diviakov na mraky. Desať rokov ich jeden fanatik kŕmil, pestoval a teraz prišli páni z ÚV a neostalo nič. Ja Nechápem, že nevidíme ako nás okrádajú ľudia, ktorí pred 89 chodili na poľovačku vo vrtuľníkoch a teraz sa tvária ako majitelia celého štátu,.:[ Pýtam sa dokedy. 8-L Odpoveď - keď vymtú všetci budovatelia socializmu, alebo, keď mladý pochopia, že ich klamú.;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2791 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Spoločné poľovačky na diviaky
mi tu mame tiez hodne diviakov uz vistrielali co mali a davuju si ziadost na dalsie diviaky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2798 od navi
Odpoveď od navi na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Včera som mal možnosť zúčastniť sa jednej hosťovskej poľovačky,môžem povedať, že na úrovni-príjemní ľudia dokonca vonku, čerstvo navarený guláš.Počasie trochu kazilo dojem -hmla ako mlieko,ale po prvom hone bolo nakoniec na výrade 8 kúskov/ja som šťastie nemal/.Robil sa ešte druhý pohon -diviakov bolo,ale čo kvitujem ,že strelec na ktorého išli už nestrieľal,stačili mu tie 3 ,čo strelil v prvom pohone/aj to je slušné/.Myslím ,že aj takýto prístup zachová v revíri , hojnosť.A napokon,domáci prikrmujú tak výdatne , že diviak nemá dôvod tiahnuť inam. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2801 od Planovsky
Odpoveď od Planovsky na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Tak sa pýtam, je vôbec nutné robiť spoločné poľovačky?
<br/>
<br/>Myslím si, že sa to zbytočne preháňa.
<br/>Vôbec sa nerobí ráno ešte za tmy obchádzka možnej lokality poľovačky. Vlasne zistenie kde diviaky zaľahli.
<br/>Takto sa to robilo, na Morave ešte za totáču. A úspech bol vždy zaručený.
<br/>
<br/>Čo tak to začať robiť aj u nás?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2856 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Takže ja len stručne.
<br/>1.Na tento rok máme naplánovaných 8 slovom osem spoločných poľovačiek.
<br/>2.Za posledných 5 rokov máme na výradoch stále menej čiernej /napriek prikrmovaniu/
<br/>3.O tých &quot;tichých&quot; skupinových na Silvestra a pod. sa tu nebudem rozpisovať.
<br/>4.Zver je hnaná z revíru do revíru piatok sobotu nedeľu a to aj vysoká.
<br/>5.Nech sa zavedie akékoľvek opatrenie, spoločné poľovačky sú veľmi nebezpečným spôsobom lovu zveri. Máme dosť príkladov z každého okresu.
<br/>6.Samozrejme diviačia aj u nás narobila škody v kukurici ale nebolo to 100 diviakov ale jedna diviačica a asi 7 diviačat, ktoré sa týždeň váľali v obrovskej parcele kukurice tak viete ako to tam vyzeralo /nemali sme ešte revír/.
<br/>7. Fascinujú ma články v odbornej literatúre, kde sa tlačí na celoročný odlov čiernej, lebo jej máme údajne toľko že nevieme čo s ňou. Chcel by som byť členom toho združenia.
<br/>8.Podobné skúsenosti s klesajúcim stavom za posledné roky majú aj moji priatelia zo susedných revírov, kde ešte pred 5 rokmi v prvom pohone strelili 18 ks. a šli o 10,00 domov - snívajte s nami.
<br/>9.Je to len môj osobný názor, ale osobne by som ten počet poľovačiek znížil a zveri doprial oveľa viac pokoja a to aj z dôvodu selektívneho odstrelu - viete ako sa &quot;pekne vynímajú&quot; diviačice na výradoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2888 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Akela 8spoloc. je aj podla mna moc. nas revir ma 4000 ha a robime 3 spolocne na ciernu to nehovoriac ze u nas ma cierna idealne podmienky.Ale aj tak spolocne polovacky su z hladiska tradicii a zvykov nenahraditelnou sucastou slovenskeho polovnictva a neviem si bez nich predstavyt co len jednu polovnicku sezonu.Mozno sa len terajsi polovnik stal narocnejsi na mnozstvo ciernej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #2889 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Máme menší revír ako ty a ja som za spoločné poľovačky, ale nie v tých počtoch ako sú teraz - podľa filozofie keď nestrelíme my, tak susedia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3105 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Ked som pisal o nasej prvej spolocnej polovacke kde sa ani nevystrelilo druha bola veselsia 9 ks. ciernej,skoda ze som sa nemohol zucasnit.Chlapi vraveli ze v prvom pohone bolo 40 diviakov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3150 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Mám taký dojem, že zaznieva veľa kuvičích hlasov. Určite sa znížili stavy, hlavne tam, kde sa vystrieľalo veľa vodiacich prasačiek, ale teraz, po zbere kukuríc, sú celkom slušné výrady na mnohých miestach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3156 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Spoločné poľovačky na diviaky
O tom to je lukino.Dneska nič zajtra úspech.Niekedy stačí jeden pohon a ideme domov.Stačí načo to drancovať.Len aby sa darilo pri strelbe.Lebo niekedy je rán ako žaludov v lese a nič na výrade.A keď sa musí dohldávať na druhý ďeň tak to je už o ničom.Ja som tento rok stihol uloviť jednu kačicu ešte pred zákazom a to je moja celojesenná bylancia.Ale ml som rok kedy som ulovil 12diviakov za sezonu no tento rok sa darilo niekomu inému.No čo natom,ja si na ten svoj rok rád počkám.Len nech nám slúži zdrvíčko aj nech sa darí zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3191 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Tak som sa vrátil zo spoločnej poľ. z Oravy od Námestova. Boli to &quot;ťažké&quot; tri dni. Najprv sa nám pokazilo auto v kalamite pod Donovalmi, ale za 7 hodín sme to z VK do Námestova predsa len zvládli. Robili sme dva pohony. Diviaka sme nevideli ale nádherná zasnežená príroda stála za tú strastiplnú cestu a keď je dobrá partia, všetko sa dá prežiť. Stretli sme dobrých ľudí, chata perfektná, nadviazali sme nové priateľstvá a o tom to je. Veď diviaky prídu zas inokedy. Pozdravujem všetkých Oravcov. Môcť tak preniesť jeden kopec aj s tými smrekmi k nám do Poiplia. Tak zasa o rok priatelia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 4 mesiacmi #3192 od cimbalik
Odpoveď od cimbalik na tému Spoločné poľovačky na diviaky
To by nebolo ono, Poiplie by potom nebolo Poiplím a myslím si, že aj také aké je má svoje čaro.
<br/>My sme tiež mali spoločnú, dva večšie pohony, krásna zasnežená a slnkom zaliata krajina (len pre nás honcov to nebolo bohvie čo, keď nám ten sneh padal za golier) dobrá práca psov a 14 kúskov na výrade, čo ešte treba viac k spokojnosti pravoverného kopoviara (a vôbec duričiara, bez ohľadu na plemeno!).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3322 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
My dnes spolocna. Krasny cas. Na vyrade jedna liska. Aj to sa stava. Velmi sa mi paci ako sa vsetci boja chlastat, kvoli neohlasenym kontrolam policie. Myslim ze je to velke pozitivum spolocnych v tomto roku. Citim sa bezpecnejsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3327 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Spoločné poľovačky na diviaky
U nás na Štefana jeden medailový kanec na výrade a jeden lanštiak štrajchnutý v dobrej kondícii ukázal všetkým zadok, vraj on o výrad nemá záujem:-p. Ale krochkáčov bolo zo desať, len tí vlci nám babrú do nich a hlavne do vysokej!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3335 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Spoločné poľovačky na diviaky
mi sme mali tiez spolocnu na stefana ale nic sa nestrelilo sice padli tri rany ale nic.netrafil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3336 od johny
Odpoveď od johny na tému Spoločné poľovačky na diviaky
A nebude to tym ze mate hluche diviaky???:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3337 od klouzek
Odpoveď od klouzek na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Ahoj všem, u nás jeden lišák a uteklo nám osum prasat. Ležely v kousku rákosí u rybníka, kdo by je tam čekal že jo:-)?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3338 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Spoločné poľovačky na diviaky
no tie diviaky hluche nie su ale nasi polovnici su slepi asi tak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.097 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 285 návštevníkov a žiadni členovia on-line