Spoločné poľovačky na diviaky

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42217 od medard
Odpoveď od medard na tému Spoločné poľovačky na diviaky
poľovníctvo poľovníctvom ako takým robia tradície... tým, že sa ich prestávame držať, sa ocitáme tam, kde sme :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42250 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Spoločné poľovačky na diviaky
už lepšie sa to hadam neda povedat;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50482 od mdok1
Odpoveď od mdok1 na tému Spoločné poľovačky na diviaky
no a nezabudnite pozvať lekára, okrem psov:))) to nie je vtip, ale vážna vec. Ja osobne sa ako lekár zúčastňujem na veľa kolektívnych akciách, všade sa musím podpísať a mť základné vybavenie, keby niečo... ale na spoločných som lekára podpisovať nevidel, každy na to kašle, kým sa niečo nestane, a vtedy bude problém.. neviem, neviem ako by sa na túto vec pozeral prokurátor a advokacia, ale určte nie s rešpektom. Ak by sa predsa len niečo stalo, hospodár a predseba by mali problém zaistený, nehovoriac o svedomí.. Inak to všetko nemám z vlastnej hlavy, povedal mi to jeden známy a ke´d sa nto pozriem z racionálneho a právneho pohľadu, len musím potvrdiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50552 od RadekS
Odpoveď od RadekS na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Vajlo, nemůžeš přece takto říct paušálem něco co by jsi stáhl na všechny. Příklad od nás: naše sdružení koná 4 společné, vedlejší jednu a další vedle dělá pět. U nás máme mnoho lečí, snažíme se nehonit žádnou leč více než 2x, sružení co dělá jednu, mají jen tři místa, kde můžou udělat leč, tak dělájí naháňku jen jednou a podruhé už se nic nehoní. Záleží od podmínek a charakteru revíru. Znám taky sdružení, které naháňky nedělají vůbec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50781 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Spoločné poľovačky na diviaky
ok mas pravdu, urcite su PZ-PS kde to robia rozumne. nechal som sa uniest tym "nasim"PZ kde sa to duri do onemenia...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50783 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Spoločné poľovačky na diviaky
nemyslel som to az tak tvrdo..., asi som par kopoviarov nastval. ale nezda sa mi ze nase polovnictvo je tam kde je koli tomu ze by nedajboze niekto z nas nedodrziaval tradicie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51433 od miros
Odpoveď od miros na tému Spoločné poľovačky na diviaky
jedna cerstva skusenost sobotu Ratanovce kusok za Hlohovcom kopec polo. kopec psou 2 cm poprasok domaci si nedali namahu s obstopo. 1 mini pohon ani srst 2 pohon o nieco dlhsi 7 ran 2 ks liska jeden lanstiak oba pohony kusok od dedin v lese sa takmer nebolo ziadne krmenie zase nas par naletelo :P v buducnosti nedoporucujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52249 od Milan77
Odpoveď od Milan77 na tému Spoločné poľovačky na diviaky
myslim si ze by stacilo max 5 spolocnych polovaciek do roka,aby sa zbytocne neprehanala zver z reviru do reviru treba chodit na postriezky moj nazor a je to lepsie pre zver a prirodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52329 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Milanko ,nehaj svojho tatu tak nech si svoje "ponaucenia" necha u vas vo 4tej cenoovej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52337 od Milan77
Odpoveď od Milan77 na tému Spoločné poľovačky na diviaky
xi to su moje ponaucenia asi tak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 3 mesiacmi #63813 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Myslíte si ako ja, že spoločné by mali končiť 31.12.? Nechápem, na čo je dobré duriť zver ešte aj v januári. Výsledky spoločných tento rok /u nás/ boli podstatne slabšie ako minulý a to aj vzhľadom na dlho trvajúcu minulú zimu a zlé podmienky pre odchov diviačat. Samozrejme, že nikoho ani náhodou nenapadlo obmedziť počet spoločných poľovačiek - napr. na polovicu počtu z minulého roka. A to ešte treba duriť aj v januári. Fakt mi to pripadá choré. Pravdepodobne je nutné postrieľať posledné kotné bachyne!!! Odstrel vysokej holej na spoločných nebudem radšej komentovať. Môj príspevok by bol asi vymazaný. Skurvená doba...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 2 mesiacmi #63830 od Jardo-TO
Odpoveď od Jardo-TO na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Máš úplnú pravdu,presne moje slová na priebeh poľovačiek a dnešnej doby.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 10 rokmi 2 mesiacmi #63834 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Plán spoločných poľovačiek zostavuje a predkladá užívateľ PR, schváľuje ho prislušná štátna správa. Je na užívateľovi PR či ich bude plánovať a vykonávať v januári, alebo nie. Samozrejmä, že aj štátna správa nemusí schváliť ich vykonávanie v januári. Ale neviem pochopiť, ako Vy viete posúdiť z hľadiska počtu diviačej zveri a následných škôd spôsobovaných touto zverou na poľnohospodárskych pozemkoch, ako za účelom dodržiavania normovaných stavov potrebu vykonávania spoločných poľovačiek napr. v inom kraji, okrese, či poľovnom revíri. Napr. u nás početnosť tejto zveri enormne narastá a je treba stavy diviakov regulovať. Spoločná poľovačka môže byť i na lanštiaky a prasata, alebo len na prasatá, podľa pokynov poľovného hospodára, resp. vedúceho spoločnej poľovačky.
<br/>Okrem iného spoločná poľovačka má aj svoje zvyklosti a obyčaje. Napr. aj keď je januárová neúspešná, aspoň sa stretne kolektív, spoločne si upečie slaninu, vymení skúsenosti a poľovný hospodár zariadi plnenie povinnosti na ďalšie obdobie, napr. pri príkrmovaní v čase nudze a pod...
<br/>Ak nevykonávať, tak súhlasím, tam kde diviačia zver nie je bonitovaná a loví sa celý rok bez ohľadu na plán chovu a lovu. Prečo však nepovoľovať spoločné poľovačky tam, kde sa odstrel započítava do plánu chovu a lovu, kde je diviačia zver bonitovaná a jej skutočné stavy sú vysoké, škody obdobne, kde sa loví podľa schváleného plánu lovu a v zmysle doby lovu stanovenej legislatívou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.094 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 181 návštevníkov a žiadni členovia on-line