Spoločné poľovačky na diviaky

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3342 od jager
Odpoveď od jager na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Pán plánovský, som rád, že si spomínate na úžasné spopločné nadháňky(ako to moraváci zvykli nazývať) u Zbrojovky VS. Neviem či si pametáte pána Petráša, riaditeľa voj. lesov Zbrojovky VS. ešte pred pánom Hrachovcom. Ano, boli to nezabudnuteľné zážitky zo spol. poľovačiek. Disciplína bespečnosť a priateľstvo, boli vždy zárukou úspechu. Spomínam si na poľovačku, keď sme sa po prvom tríbe zišli na Regáli a pri prezentácií sa zistilo, že dvaja strelci chýbajú. Vtedy sa pán Hrachovec spýtal, kto bol ich sused. Jeden z hostí zo VS vyszúpil a ohlásil sa že on stál vedľa zabudnutého strelca. nato pán Hrachovec mu položil druhú otázku. A odvolal ste je? Ano! odpovedal. A slišeli Vás? Bola druhá otázka Ved. poľovačky, pána Hrachovca. To nevím! Tento krátky rozhovor ukončil p. Hrachovec tým, že dotičného poľovníka poslal za neodvolanými strelcami a mi všetci sme zhruba hodinu čakali pokial sa všetci traja nevrátili. Nikdy som nezažil, a to som chodil na každú poľovačku, že by sa začal druhý pohon bez jediného strelca, ktorý ból ráno na nástupe, tak ako sa to bežne stáva na spol. poľ. tu po okolí. Strašné. Tým sa to samozrejme neskončilo. Dôsledku toho, že 30 strelcov márnilo hodinu, zato že neukáznený poľovník odvolávanie suseda podcenil, pán Hrachovec to zakončil takto, citujem: Vás dva rád vidím zdravé a Vám pane děkuji za účast na dnešní společné naháňce na černou zvěř a nashledanou. Dotičný zložil klobúk pozdravil sa a odišiel. Podobných akcií, ktoré bývali príkladom bespečnosti disciplíny a loajality jedného k druhému sme zažili viac. Boli to páni Poľovníci zo starej školy Jágrov. Dnes mi to pripomína, ak nie mobilizáciu, tak nástup mord komanda, kde sa musím obzerať, že či som si nepoplietol nástup o jednu dolinu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3356 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Spoločné poľovačky na diviaky
30.12. mi Diana dopriala 100kg diviak to nerozchodil... ;)
<br/>Priatelia, prajem Vám veľa krásnych zážitkov v pevnom zdraví!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #3359 od johny
Odpoveď od johny na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Blahoželám ... lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40643 od haus
Odpoveď od haus na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Prosim o radu.
<br/>V nasom PZ organizujeme spolocne polovacky na diviakov kazdy rok,niekedy ulovime niekedy nie,ale to teraz nieje podstatne.
<br/>Mali sme 7 polovne upotrebitelnych psov, slovensky kopov a nemecky polovny terier, no psiky posli a uz mame len jedneho jedineho ktory ma duricke skusky, mame este jedneho jagosa ktory sice pracuje perfektne no jeho majitel si so skusok tazku hlavu nerobi tak psik nieje polovne upotrebitelny. A tu je konecne moja otazka. Kolko polovne upotrebitelnych psov sa musi zucastnit spolocnej polovacky na ciernu zver ked strelcov je asi 25 a honec len jeden (nepolovnik). Mozme vobec zorganizovat taku polovacku? Neporusime tym niektory zakon? Bolo by jednoduche pozvat priatela ktory ma psika, ale kazdy to snad pozna, &quot;nepojdem so psikom polovat niekam kde je skor neuspech ako uspech zaruceny, ked mam doma tiez polovacku&quot;
<br/>
<br/>Viem ze sme sa otom ucili na kurze uchadzacov o polovny listok,ale priznam sa, ze si to nepametam:-o
<br/>
<br/>Vopred dakujem za radu.
<br/>Pavol O.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #40644 od plantex
Odpoveď od plantex na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Pri poľovačkách na diviačiu zver pre každých začínajúcich päť strelcov treba zabezpečiť jedného poľovne upotrebiteľného psa, pri účasti viac ako desať strelcov treba zabezpečiť minimálne troch psov. Na spoločných poľovačkách na diviačiu zver sa na durenie (v pohone) môžu používať iba psy s absolvovanými skúškami duričov (SD) a psy vo výcviku, pripravujúce sa na skúšky duričov (SD). Predpísaný minimálny počet psov na spoločnej poľovačke musí mať absolvované skúšky duričov (SD).
<br/>
<br/>Teda ak som to spravne pochopil, NEMOZETE zorganizovat spolocnu polovacku na diviaciu zver ak nemate potrebny pocet polovne upotrebitelnych psov!!!
<br/>Alebo sa mylim? :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41837 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Kolegovia, zaujíma ma Váš názor, resp. ako je to u Vás? Máte ešte nejaké spoločné na čiernu po 31.12. alebo ste to uzavreli posledným dňom v roku? Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41839 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Spoločné poľovačky na diviaky
V našom združeni sme sezonu ukončíli 31.12 a myslim že nik nelutuje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41849 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Spoločné poľovačky na diviaky
U nás bola ešte jedna 10.1. len na diviačatá.Ale čečinu sme nepotrebovali.Zas posledné kolo bolo fajn;).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41889 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Spoločné poľovačky na diviaky
U nás sme skončili 27. poslednou spoločnou,aj celkovým odstrelom diviakov-toho roku bolo toho dosť...,ako za posledných šesť,takže až nový odstrel v novej sezone,dovidenia v lete;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41922 od andy8
Odpoveď od andy8 na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Tiez sme skoncili silvestrovskou,mozeme len indivindi iba prasiatka po novom roku,a tak je to ok.Myslim ze 5 spolocnych stacilo bohate.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41941 od pali
Odpoveď od pali na tému Spoločné poľovačky na diviaky
My po novom roku este dve. Zajtra je posledna. Ja osbne sa tohot nezucastnujem. mam na to svoj nazor. Sme z jedneho okresu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41983 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
Pytal som sa preto, lebo môj názor je že už naozaj do konca roka bolo toho vyše hlavy. Veď s čiernou sa durí aj všetko ostatné, ale zrejme niektorí nikdy nemajú dosť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #41988 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Spoločné poľovačky na diviaky
A keď ešte tú ľadovú kôru na snehu k tomu pripočítaš....,ale čo už...?!,ryba smrdí od hlavy:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42124 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Spoločné poľovačky na diviaky
podla mna by stacili v kazdom PZ ,PS max. dve spolocne, jedna vlastna a druha hostovska, pripadne len ta hostovska na utuzenie priatelskych vstahov;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42142 od medard
Odpoveď od medard na tému Spoločné poľovačky na diviaky
to by potom ale zanikla podstata a zmysel psa duriča:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42143 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Spoločné poľovačky na diviaky
My sme mali plánovaných tento rok DESAŤ SPOLOČNÝCH!!! Naše duriče sa majú u nás super...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42149 od axon
Odpoveď od axon na tému Spoločné poľovačky na diviaky
To ste museli polovat od začiatku novembra do polovice januára každý víkend

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42177 od medard
Odpoveď od medard na tému Spoločné poľovačky na diviaky
necháp to tak, že preháňať každý víkend, ale duriča musíš stále držať v nejakej pracovnej kondícii a to nie len v obôrke:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42179 od rudolf39
Odpoveď od rudolf39 na tému Spoločné poľovačky na diviaky
ake ste mali vysledky aku rozlohu mate

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 5 mesiacmi #42213 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Spoločné poľovačky na diviaky
v istom zmysle mas pravdu! ale zda sa mi nerozumne prehanat &quot;vsetku&quot; zver z reviru do reviru len aby boli nase durice v kondicii, je predsa prirodzene ze jedno plemeno zanikne a druhe vznikne, respektive sa nase durice daju vyuzit aj inac. viem ze vela z nas ma plnu &quot;hubu&quot; tradicii ale predsa cim dalej tym je vacsi civilizacny tlak na prirodu a jednoducho sa niektore veci aj v polovnictve musia menit. pravdepodobne o par rokov budeme riesit uplne ine veci....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.140 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 2181 návštevníkov a žiadni členovia on-line