Vábenie zveri

pred 17 rokmi 3 týždnami #15792 od saris
Odpoveď od saris na tému Vábenie zveri
Ja som si túto vábničku zadovážil v jeseni minulého roka. Zatial sa mi osvedčila viac ako zajačie vrešťadlo. Podarilo sa mi s ňou privábiť niekoľko líšok /strelená len jedna- moja chyba:-( / Lišky na piskanie lasičky reagujú veľmi dobre. Zo začiatku som vábenie trenoval doma podľa CD Devana. Vonku som vabil len vtedy keď som mal líšku na dohľad aby som videl reakcie. Na 90% sa lištičky neomylne rozbehli za hlasom lasičky. Potom som skúšal vábenie na " ostro". Celkom to išlo. Lasička má výhodu v tom, že sa na nej ľahšie vábi ako na vrešťadlu.
<br/>Kunu sa mi ešte privábiť nepodarilo.....asi treba viac šťastia.
<br/>PS: vábničku lasičky vrelo odporúčam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #15796 od _jozef_
Odpoveď od _jozef_ na tému Vábenie zveri
ja si prave kupujem vabničky .... chcem sa to naučit velmi sa mi to pači

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #15798 od CHERY
Odpoveď od CHERY na tému Vábenie zveri
Prajem pekný večer!
<br/>Zaujímali by ma skúsenosti ohľadne použitia vábničky - Vrieskanie srny - srnčí nárek.
<br/>K narodeninám som dostal súpravu 3 vábničiek - rujná srna, srnča a spomenuté vrieskanie.
<br/>Rujnú srnu a srnča od f. Devana už niekoľko rokov úspešne používam ale tá tretia má aj odlišnú konštrukciu - polovička vábničky je odkrytá - je vidno jazýček.
<br/>Ak niekto má skúsenosti budem rád ak sa podelí.
<br/>Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #15805 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Vábenie zveri
ČO,AKO,KEDY,KDE,ÆÍM,PREÆO,ODKIAĽ,.............VÁBIŤ?
<br/>Asi väčšina jágrov pozná veľmi dobre tieto slová v súvistlosti s vábením a už pred vábením má na ne odpoveď.Či je správna,to záleží mimo samotného vábenia aj od poznania biol.napr.líšky,/jej návykov,obyčají,zvyklostí,správ.sa,čas.,miest,prechod.,
<br/>od poľ.dôkl.poznanie rev.,vytrvalosti,skúsen.,šiest.zmyslu. Chcem povedať,že minimálne
<br/>rovnako dôležité,ako dobré vábenie,sú aj tieto faktory,ktoré dotvárajú mozaiku a ako celok by mali viesť ku konečnému úspechu.
<br/>Bože,teóriu ovládam dobre,len tá prax.......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18680 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Vábenie zveri
Dúfam ,že mládenci už majú nacvičené srnčie vábenie a nebudú trénovať počas ruje !!!! Je predpoklad,že srnčia ruja bude o niečo skôr - veľa úspechov !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18688 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Vábenie zveri
Chery - Tebou uvádzaná vábnička má dobrú konštrukciu. Napíš mi na mial. adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., popíšem využitie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #18707 od johny
Odpoveď od johny na tému Vábenie zveri
Ja používam srnča. Srna reaguje ako tank ... keď zapískaš, musíš byť pripravený ... Beži priamo na teba, teda väčšinou ... no a keď má v závese srnca, tak ten beží za ňou. Terza v poslednom týždni som sa trošku precvičil ... Srny pekne reagovali ... V revíri som srnčí nárek ešte nepočul a keď to kamoš skúšal vábiť tak výsledok žiadny. A to už povyhrával nejaké tie súťaže vo vábení. Takže ostávam pri tom, čo sa mi osvedčilo - srnča ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #23986 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Vábenie zveri
ahoj saris. ja mam tiez tuto vabnicku, ale sa mi zatial moc nedari.asi to bude v tom, ako s nou narabam, lebo lisok je dost a s myskovackou mi to ide. mohol by si mi prosim poradit co to do sposobu, ako s nou vabis a co si myslis o cd od Devany, lebo rozmyslam o jeho kupe.. dakujem :I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24002 od saris
Odpoveď od saris na tému Vábenie zveri
Spôsob vábenia s lasičkou? hmm..........nič ťažke. Je to ľachšie ako zajačie vrešťadlo. Pri lasičke vzduch vťahuješ. Ja robím 3-4 krátke písknutia,2-3-dåhe a hneď 2-3 krátke. Je to podobné ako u myškovačky. Zo začiatku som to skúšal pri pozorovaní líšok. Keď som spozoroval líšku asi do 200m, zavábil som a pozeral na reakciu. Zo začiatku to bolo dosť chabe....kým som neprišiel na ten správny štýl. Ale aj tak nie vždy je to úspešné. Niektoré líšky vôbec nereagujú a niektoré zasa idú ako gule.
<br/>CD od DEVANY mám. Niečo je tam OK ale niečo je dosť umele. Lasička sa tam dá dobre počuť. Vrešťadlo tiež. Štekot líšky je slabý ( podľa vlastného porovnania v dobe kaňkovania). V celku je ale to CD celkom dobre obstojné. Zatiaľ som nič lepšie na slovensku neobjavil. Z netu som mal stiahnuté vábenie pomocou vrešťadla a lasičky z nejakej nemeckej stránky.........bohužial niekde som to stratil. Bolo to peerfektné napodobenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24023 od falco40
Odpoveď od falco40 na tému Vábenie zveri
ma niekto skusenosti s vabenim jarabic polnych

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #24024 od falco40
Odpoveď od falco40 na tému Vábenie zveri
ma niekto skusenosti s vabenim jarabic polnych

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24212 od saris
Odpoveď od saris na tému Vábenie zveri
Pred včerom sa mi podarilo privábiť líšku na pískanie lasičky. Pozoroval som ju zhruba na 200-250 m. Po zavábení asi 2 min pozerala mojím smerom a bola nejako nerozhodná. Po ďalšom zavábení pribehla ako guľa. Vzdialenosť 50m.........netrafil som :-( Je zaujímavé, že včera išla po tom istom chodníčku. Mám skúsennosti s tým, že ked je strelené na líšku a netrafené, tá mení trasu ( aspoň na niekoľko dní). Včera sa jej to stalo osudným :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24570 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Vábenie zveri
gratulujem a uprimne zavidim..v dobrom;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24574 od saris
Odpoveď od saris na tému Vábenie zveri
Vďaka. Verím ale, že keď budeš trénovať a skúšať......tak v decembri budem závidieť ( v dobrom) ja Tebe ;) Teraz trocha vábenie vynechávam..... Chystám sa na jeleniu alebo na jazveca. Čo príde. No a onedlho začína zasa monitorig. Uvidíme, aké budú kožušky......sľúbil som mojej žienke, že jej nejako nazbieram na zimný kožuch. Kúpený by ma vyšiel asi lacnejšie ......ale snaha sa cení viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24688 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Vábenie zveri
to je pravda, my s krstnym platame kozuch uz stvrtu zimu a chybaju este 3-4 hrdzane..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24689 od karasek
Odpoveď od karasek na tému Vábenie zveri
to je pravda, my s krstnym platame kozuch uz stvrtu zimu a chybaju este 3-4 hrdzane..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24831 od simon
Odpoveď od simon na tému Vábenie zveri
Prosím Vás poradte mi ako vábiť jariabka. Vábničku mám (srnčí paroh) ale nemám skúsenosti s vábením. Ak by ste disponovali niejakou nahrávkou vábenia, ktorá sa dá poslať aj mailom bol by som povďačný za jej poskytnutie. Môj mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24872 od pierre
Odpoveď od pierre na tému Vábenie zveri
Zaslal som ti mail s jednou takou nahravkou o vabeni jariabkov... ak by ti nahodou nedosla kontaktuj ma prosim na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. pripadne ak mas icq tak sa mi ozvy na 411-840-078 a ja ti to rad poslem este raz...
<br/>Prajem vela uspechov pri vabeni a lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #24972 od falco40
Odpoveď od falco40 na tému Vábenie zveri
srdecne ta zdravim,aj mna velmi zaujima vabenie jariabka,napis prosim kde si zohnal vabnicku na jariabka,a ci mas skusenosti aj s inymi druhmi,zaujima ma velmi vabenie jarabice polnej

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #25196 od simon
Odpoveď od simon na tému Vábenie zveri
Servus falco 40, vábničku na jariabka mi podaroval jeden priateľ, avšak dajú sa zohnať takmer v každom poľovníckom obchode a aj cez časopis Hubertlov. Ja mám vyrobenú zo srnčieho parôžku ale lepšia sa mi zdá byť z husacej kosti. Má prenikavejší zvuk ako tá čo mám. Vábničku mám dva roky, nevedel som ako je treba vábiť. Možno som sa o to menej zaujímal, lebo jariabok sa loví v hlavnej poľovníckej sezóne , kedy sa lovia jelene, diviaky a pod. Teda vyjsť do revíru v tomto období s brokovnicou je niekedy na vážne rozhodovanie. Škoda, že som sa tomu začal venovať dosť neskoro (koncom októbra) kedy už sú jariabky spárikované a predpokladám, že spárikovaný jariabok nebude reagovať. Ale to neviem isto. Pravdou je, že som úspech nemal a zatiaľ som jariabka neprivábil. Ale asi to chce čas, lebo jariabkov je u nás dosť. O vábničke na jarabice som nepočul, ale opýtam sa známich, možno mi niečo poradia. U nás ich takmer nieto (pod tatrami) , teda nevenuje sa im pozornosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.139 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 150 návštevníkov a žiadni členovia on-line