Pokles početnosti diviačej zveri

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12506 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Velmi presné.!!Zodpovednost k zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 mesiacmi #12520 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Presne takto som to myslel, dik za podporu. "Ubrať plyn" je veľmi pekný výraz, ale mne to niekedy pripadá tak, že keď sa budeme chcieť zbadať, tak sa zase budeme čudovať......
<br/>Riešime tu &quot;pokles početnosti diviačej zveri&quot; a ten je zjavný a každý s kým na túto tému hovorím ten pokles potvrdzuje. Nie že by diviaci zmizli z našich revírov, len ich je skrátka
<br/>po minulom roku pomenej.... Lovu ZDAR, priatelia !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14206 od Vyr
Odpoveď od Vyr na tému Pokles početnosti diviačej zveri
no ako vidno na úvodnej stránke, názory ministerstva na pokles resp. nepokles stavov
<br/>diviačej je celkom iný ako medzi poľovníkmi :-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14209 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Včera som prešiel pol chotára - skvelé počasie a vyslovene teplo a blato. U nás ani stopy po snehu a nenašiel som stopu od diviaka. Dosť smutné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14211 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Akela podla ministerstva tam musia tie diviaky byt nevymyslaj si :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14221 od miso
Odpoveď od miso na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Skôr si myslím, že odstrel ponechali kvôli tomu, že očakávajú nárast početnosti, či už vďaka tohtoročnej miernej a teplej zime, (diviačia mala aj napr. dosť bukvy a žaluďov počas minulého roku. Proti odstrelu nemám nič, v revíroch kde majú diviačej pomenej si nemusia odstrel schváliť a loviť nebudú, kde majú diviačej dosť tak dačo pristrelia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14234 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Miso mozno mas aj pravdu, ale dolezite bude tiez aka zima bude v marci.Osobne mam nazor ze odstrel raticovej po prvom nie je celkom polovnicke.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14298 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Je zaujimave, ze takmer vsetci s ktorymi som sa v roznych kutoch SR rozpraval s poklesom poctu diviakov suhlasia a vidia ho. A vravia, ze odstrel od 15.07. do 31.01. postacuje. Napriek tomu znovu vynimka z dielne MP SR.
<br/>Dal som si tak dokopy tie prispevky k predlzovaniu lovu zveri (ci uz ide o vynimku z casu lovu jelenej zveri alebo celorocny odstrel diviakov) a nemozem sa vyhnut dojmu, ze tieto coraz popularnejsie vynimky ma na svedomi &quot;nejaka&quot; lobby (co tak napr. revir s celorocnym predajom odstrelu nejakej osobe alebo skupine, pripadne inak prenajaty revir - rozne speciality na slovensky sposob). Normalne uvazujuci polovnik, ktory revir nenavstevuje len v case lovu alebo iba kvoli lovu, totiz musi vidiet, ze zveri je z roka na rok skor menej ako viacej (mnohi sa teraz do mna obujete, ze nie vsade je to tak, ale ja hovorim globalne a tiez aspekty a priciny preco tomu tak je by sa dali rozoberat na fore donekonecna, to ale nie je cielom tohoto prispevku) a zver predsa tiez potrebuje najma v zimnych mesiacoch pokoj a dostatok potravy. A nie nonstop ludi, ktori ju prenasleduju len za ucelom lovu.
<br/>Chcel som tymto len povedat, ze s vynimkami ja osobne nesuhlasim a viac sa mi pacilo, ked mali aj diviaci svoj cas ochrany... Dik za precitanie priatelia, LOVU ZDAR !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14300 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Milosg dobre si to napisal , suhlasim s tebou . ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14302 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Chlape píšeš, ako keby sme jednak rozmýšlali.
<br/>Je to asi tak ako píšeš ja mám na to tiež ten istý názor a už som sa rozprával s Hospodárom a dohodli sme sa že teraz na členskej vystúpime s tým, že my v našom revíry nebudeme poľovať na diviaky až od 16.7.2007 dufam že to prejde je len škoda že to neurobí regionálna organizácia SPZ v celom regione.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14305 od peter22
Odpoveď od peter22 na tému Pokles početnosti diviačej zveri
súhlasím ale velké škody narobia aj zahraničny hostia na spoločných polovačkách. napriklad čo som chodil na spoločné polovačky túto zimu, tak som videl nastrielaných vela bachín ktoré už boli plné. a pritom sa na začiatku každej polovačky hostom povedalo aby nestrielali vodiace bachine, a videl som na vlastne oči ako prvá padla bachina a až potom ale nie vždy aj prasa. Boli to hlavne rakúšania a nemci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14307 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Pokles početnosti diviačej zveri
o tomto bol clanok aj v hubertlove . zalesak ty si tusim daco podobne tiez zazil .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14308 od papo
Odpoveď od papo na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Peter, normálne je stanoviť nedisciplinovaným adekvátnu pokutu a máš vidieť tú disciplínu!
<br/>
<br/>A k poklesu: viď časopis PaR,
<br/>alebo sa choď po 15. jan pozreť von, ja som vyvaľoval oči, koľko toho behalo. Často čiernu hľadáme ako v zime, ale to teraz moc neplatí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14313 od pali1
Odpoveď od pali1 na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Svata pravda ! Kto sa pohybuje aj v revíroch št.lesov,kde sú odstrely,prípadne celé revíry prenajaté,musí s tebou súhlasiť.:(:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14315 od Rimo
Odpoveď od Rimo na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Presne tak. Bohuzial to tak byva ze sa striela diviak, ktory vyjde z hustaviny prvy. A zväčsa na to doplatia bachyne a tým pádom prichádzame aj o prírastok. A potom ze sa stazujeme....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14348 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Dobrá výnimka. Už mala byť dávno. Normálne uvažujúci si zapoľujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14373 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Ked ste uz nacali tu disciplinu tak este nejaky ten postreh.
<br/>Je jasne ze zahranicnym polovnikom (cest vynimkam a poznam z mnohych spolocnych polovaciek, ze aj niektore zahranicne skupiny poluju slusne a podla pokynov) sa tazsie rozkazuje a tiez sa pred nimi tazko ohanat nejakou pokutou, ale podla mna je to otazka ci robit takuto spolocnu polovacku alebo nie (u nas v PZ nic podobne nerobime) a ak ju robit, tak musi statutar PZ uz na zaciatku dojednat &quot;absolutne jasne pravidla&quot;, napr. o okamzitom ukonceni polovacky pri poruseni discipliny (to je daleko viac ako nejaka financna sankcia), prip. pridelit strelcom doprovod ap.
<br/>Ale podla mna s tym odstrelom svin a najma veducich (a vodiacich) je problem skor taky, ze doma si disciplinu zjednavat mozes aj pomocou pokut (inak je to velmi ucinna zbran) ale u susedov tazko.... A malokde mame len &quot;svojich&quot; diviakov.
<br/>Vsetkym, ktori suhlasili s mojim predoslym prispevkom dakujem, viem, ze pochopili co som chcel napisat. A je jasne, ze mnohi suhlasit nemusia, to neva, kazdy mame svoj nazor...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14420 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Len kratko, ked polpatkovy lovec zaplati za stand 3 ci 5 alebo i viac tisic SK, tak je jasne, ze za primeranu cenu chce aj primerany tovar. Lebo on prisiel kupovat to za co si zaplatil, teda odstrel diviaka. Neprisiel za prachy pozerat ako mu diviaky behaju pred hlavnou a cakat na vyradove prasiatko. Nad tym ci taketo polpatkove polovacky robit by sa mali zamysliet hlavne ti, ktori vyberaju tie prachy a ak ano, tak musia niest aj zodpovednost. Lebo nie je to len zarobit a ziadna zodpovednost. Ked chcu strielat len prasata, tak nech vyberu po 500 Sk a ked najdu zaujemcov, tak prosim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14434 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Ako je možné, že sa mi &quot;nepodarilo&quot; za 30 rokov streliť ani jednu VODIACU BACHYŇU???!!! Áno padli aj svinky, ale spravidla v kategórii lanštiak, ale len debil odstrelí &quot;lokomotívu od vagónikov&quot;, lebo potom má h.... a nie čiernu v revíri! Viac neviem, čo k tomu povedať. Sme omylní, ale za chyby sa platí - v tomto prípade by sa malo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14444 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Pokles početnosti diviačej zveri
Keď je problém streľba na vodiace bachyne, tak si strelcov zazmluvni oproti podpisu, resp. dohodou podla občianskeho zákonníka na pokutu 100.000 tisíc za jej strelenie, zabezpeč účinný systém kontroly - napr. kameramanmi pri strelcoch a mal by si mať po probléme...:]:] Len to zatiaľ nikto nevyskúšal...:(:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 282 návštevníkov a žiadni členovia on-line