Značenie zveri po zásahu vaše skúsenosti:Komora, na mäkko, svalový zásah a iné farba po postrielaní

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50091 od spider
Zdravím.Srna na asi 100 metrov zásah na hlavu.Nepočul som dopad.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50092 od spider
Prepáčte.Strela nosler BT 6,5gram,243 win.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50093 od Akela
Elo, nehnevaj sa, ale prečo tá zmena streliva? Po Norme na SB, nechápem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 6 mesiacmi #50094 od Akela
V 243 strieľam Federal Power-Shok - veľmi dobré skúsenosti, zatiaľ srnčia a lanštiaky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50102 od spider
Ahoj Akela.Ako sa chová strela toho federalu?
<br/>
<br/>Používal som minuly rok remington core lokt,teraz nosler BT 95grs.,a nosler partition 100grs.
<br/>S noslerom som velmi spokojný pri rane na komoru /telo/ nerozbýja,a pekne potom farbý zver.Výstrelná rana je väčšinou do priemeru 5 cm a menej.Zatial len srnčia a škodná.Momentálne som toho názoru že nebudem meniť.Strelivo je prebíjané.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50105 od Akela
Lanštiaky za lopatku - priestrel, ale dobré odovzdanie energie. Na 243 málo podliatín, to isté u srnčej. Menej podliate ako osmičkou. Lanštiaky boli strelené do 100m, srnčia do 150. Aj cena je super. Ja tiež nebudem neniť, občas vyšijem aj KJG čo mi doniesol Bubi, to je iná káva. Lanštiak len odkazoval v ohni. Zatiaľ som 243 príjemne prekvapený, asi až do prvej dlhšej dohľadávky. Ale zbrani a kalibru musíš veriť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50415 od Elo
to Akela: no viem, je to asi proti logike.
<br/>Ale pred 2 rokmi som kúpil novú CZ 550 Lux s trochu inou hlavňou - 6 drážkovou a keď vo fabrike testovali tieto 2 druhy streliva (VULKAN a PTS), tak s PTS-kou vychádzal lepší rozptyl. Vraj je to dané stúpaním drážok v hlavni a samotnou dåžkou strely. Ináč tie PTS sú fakt presné, ale stále zvažujem prechod späť na Vulkan. Ale ešte mám asi 1,5 krabičky PTS, tak to bude asi reálne až za nejaké 2 roky...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50553 od RadekS
Laň na společném lovu, asi 70m, rána na komoru, výskok se staženými běhy, odskočení asi 40m, zastavila se a složila se. Ráže 8x64S střelivo SaB 12,2g. výstřel asi 2,5cm.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51339 od RadekS
Včera danče, rána na krk, značení trhnutím těla, barva na nástřelu a střiž, poté asi 30m nic, pak barvy dost, kus stál a po několika metrech barva zmizela. Jdeme se mu podívat na zoubek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51352 od Jaro
v piatok ulovena muflonka , rana na komoru, ostala v ohni , kaliber 8x60S - H mantel 12,7. vzdialenost nieco okolo 100m.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51359 od spider
V sobotu,srnča na cca 220-230 metrov,zásah na komoru,dva kroky a padla,dobre farbila,výstrel asi do 5 cm.Strela nosler BT 95 grs.,243 win.
<br/>Bolo počuť dopad,aj také ako svištenie strely.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51365 od RadekS
Ahojte, konečně jste se rozepsali, myslel jsem že už snad nelovíte. :D:D:D
<br/>Jinak k tomu dančeti, barvářska sledovala stopu asi dalších 150 m a pouze jedna kapka barvy, jinak nic, potom se pes začal motat, bez výsledku, prohledali jsme aji přilehlé houštiny a nic. Škoda. Mějte se a Lovu Zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51368 od startoci
trochu OT: nechcem prudit, som cerstvy polovnik, ale nie je lepsie umiestnit ranu na komoru? ako nepolovnik som bol niekolkokrat pri postrielani zveri ranou na krk a viac krat sa stalo to iste - nenaslo sa. moj nazor je takyto: ak sa da, strielat na komoru, ak nie, je to na strelcovom uvazeni. inak minuly piatok diviak lahko cez 100 kg rana na 60 m na komoru, trochu z uhla cez pluca, vystrel pri oku 2cm priemer. odskocil asi 4m hore svahom a zhasol. LaL zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51369 od startoci

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51376 od bibasso
startoci, tiež nie som zástancom streľby na krk, je to podľa mňa vabank, buď máš poriadny &quot;kanón&quot; alebo šťastie. Bohužiaľ veľmi často sa stáva, že zver takto ranená odbehne na veľkú vzdialenosť a dohľadavka je neraz veľmi náročná a v lepšom prípade úspešná, ale žiaľ stáva sa, že takto postrelená zver sa nepodarí dohľadať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51388 od miso
Je to vec vyzretosti a vystrielanosti daneho polovnika. Poznam strelcov, ktori lovia zasadne len na krk drziac sa pravidla- trafim tak to tam ostane, nepadne tak som netrafil. Na margo tohto len podotknem, ze sa jedna o strelcov naozaj dobrych, nezvyknu sa &quot;netrafit&quot;,ale prihodit sa moze hocico...
<br/>Ja osobne preferujem strelbu na komoru, kvoli tym par dekagramom diviny nechcem zbytocne riskovat postrel zveri, viem,ze strhnut o 5cm nie je problem, najma ked clovek striela z palice ci z neistej opory, pricom na komore to ani nepostrehnut, pricom na krku to moze spravit rozdiel medzi dobrym a zlym zasahom(samozrejme v zavislosti od druhu zveri)
<br/>A su aj taki, ktori holu strielaju priamo na &quot;palicu&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51393 od Jaro
Vcera opat muflonka, bohuzial to neslo na prvu ranu. Prva rana na stehna nechtiac , pri stlaceni spuste sa dala akurat do pohybu, znacila zasah poklaknutim, na to sa dala do pohybu presla asi 4-5 krokov a zastala , rana na komoru. Prestrelene obe pluca. To este odpochodovala zhruba 5-7m. Strielal som prvu ranu na 30m , kaliber 8x60S, 12,7 H mantel.
<br/>Pri vyvrhovani obe stehna prestrelene bez vycsieho poskodenia ci podliatin, brusna stena otvorena takze nie pekny pohlad ;/ obe pluca prestrelene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51400 od Waldo
Gratulujem Jardo, a uz sa aj ozvi niekedy :D
<br/>
<br/>Ale k téme...
<br/>V nedelu ráno srnča(16kg) z posedu cca 30 metrov. Po rane ho prekotilo na chrbát a bez odkazovania zhaslo. Zásah úmyselne na rebrá, vstrel dierka bez zásahu kosti ale výstrel cca 7-8 cm, pečeň niekam zmizla ;/ Strela RWS EVO 10,3 g cal.7x64.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51401 od Jaro
Peto , ozvem len som menil operatora a dajako som prisiel o cisla. Ale nasiel som tvoje cislo napisane ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51427 od RadekS
Neříkám že by všichni měli střílet na krk, tato situace se nabízela k tomu. Střílím většinou na komoru ale někdy na krk. Bohužel se mi zadařilo postřelit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.105 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 184 návštevníkov a žiadni členovia on-line