Kompetencie orgánov SPK

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61913 od serpiko
Kompetencie orgánov SPK bolo vytvorené serpiko
Prosím o radu !
<br/>Po vzniku a SPK a jej orgánov až na okresnú úroveň sa riadime ak tomu dobre rozumiem Stanovami SPK,Disciplinárnym poriadkom SPK,Poľovníckym poriadkom SPK , Etickým kódexom SPK a v neposlednom rade Zosúladenými stanovami vlastného PZ a Domácim poľovníckym poriadkom.
<br/>Kedže funkcionári SPZ sú vlastne aj funkcionári SPK ,na koho vlastne adresovať sťažnosti,podnety na porušovanie predpisov v poľovníctve.
<br/>Kto má takéto sťažnosti a podnety riešiť , a ako ? Aké náležitosti musia byť splnené , aby som mohol konštatovať , že mojej žiadosti bolo zadosť učinené.Môže tajomník alebo predseda bez prešetrenia podnetú vydať ake koľvek rozhodnutie bez Disciplinárnej komisie ?
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61914 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
ak sa jednalo o porušenie discilinárneho poriadku vašeho PZ, resp. bol niekomu uložený trest podľa neho, tak ak nemáte v stanovách vašeho PS stanovené inak, potom I. stupňovým discilinárnym (kárnym) senátom je výbor PZ (ten môže test uložiť) a odvolať sa voči nemu je možné k II. stupňovemu senátu, ktorým je členské schôdza. Pozor, odvolať sa trea spravidla do 2 týždňov listom adresovaným členskej schôzdi prostredníctvom vašeho tajomníka (sekretára). Ak test uložil predseda alebo tajomník mimo výboru, tak s veľkou pravdepodobnosťou porušili váš disciplinárny poriadok a v topmto zmysle sa dá dať podnet člensej schôdzi aj po termíne na odvolanie sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61915 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
pardon za preklepy i fakt, že nepoznám disciplinárny poriadok vašeho PZ. Poznám však náš a tipujem, že disciplináre poriadky všetkých PZ SPZ sú na jedno kopyto, lebo vychádzajú z disciplinárneho poriadku SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61916 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
Disciplinárny poriadok SPK je iný a sú v ňom pomerne presne definované previnenia. Uplatňuje sa až na úrovni OPK s možnosťou odvolať sa na SPK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61921 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Kompetencie orgánov SPK
Pokúsim sa to trošku skonkretizovať , jedna sa zdanlivo triaviálnu záležitosť ako je posúdenie platnosti , alebo neplatnosti ČS.voľbe orgánov PZ
<br/>Poslal som podnet na prešetrenie porušenia stanov pri voľbe orgánov PZ i vedení VČS v rozpore so stanovami.Predpokladal som , že mojim podnetom sa bude zaoberať. v zmysle Disc.poriadku Obvodná discip. komisia. Mýlil som sa, lebo obratom som bez akéhokoľvek vysvetlenia a za podivuhodných okolnosti dostal stanovisko od tajomníka OkO SPZ. Bez ohľadu na to, čo mi odpísal, má na to kompetencie ,alebo právo ?
<br/>Ja si myslím ,že nemá.
<br/>Naviac porušovateľ je v rodinnom vzťahu-Konflikt záujmov ako vyšitý, to ale na veci nič nemení. Tu ide o to, kto a čo má a môže v zmysle platných poľov. predpisov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61923 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
Ak ti správne rozumiem, poslal si podnet na disciplinárnu komisiu OkO pre podozrenie s porušenia stanov vašeho PZ pri voľbách na vašej VČS a prišla ti nejaká odpoveď od tajomníka OkO. Tomu sa vraví &quot;filter&quot; resp. &quot;skúška&quot; = skúšajú ťa ako ti na predmentnej veci záleží a koľko máš odvahy. Teraz ich môžeš vykúšať ty a slušným spôsobom sa tajomníka opýtať, prečo tvoj podnet neriešila Disciplinárna komisia resp. aký bol dôvod nepostúpenia tvojho podnetu na riešenie pred Disciplinárnou komisiou OkO? Predpokladám, že poznáš príslovie &quot;proti vetru sa šťať nedá&quot;, teda dá sa, ak máš dostatočne silný tlak alebo lepšie, ak máš niekoho kto ti urobí závetrie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61924 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
pozn. neviem aký si starý, ani aký tvrdohlavý, ale presile k danom okamihu dokáže ustúpiť aj starý tvdohlavý baran, lebo už má rozum i trezlivosť a vie, že tá presila je len v daných podmienkach a nepotrvá večne. Nazýva sa to pasívny odpor a Ghándymu sa pomocou neho podarilo odlobodiť Indiu spod nadutého britského impéria :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61926 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Kompetencie orgánov SPK
Ak ste organizačnou zložkou SPZ, tak porušovanie Vašich stanov určite nemá riešiť OPK. Dk Opk rieši disciplinárne previnenia na úseku poľovníctva, prípadne porušenie stanov SPK. Ale SPZ je iba organizačnou zložkou SPK, pričom SPK by nemala zasahovať do jej vnútorných stanov, tak ako nemôže zasahovať do stanov iných organizačných zložiek SPK a nemôže riešiť ani ich porušovanie. Z ničoho jej to nevyplýva. Na tvojom mieste by som to adresoval na ústredie SPZ,. Máš na to právo.
<br/>
<br/>§ 6
<br/>Práva členov
<br/>1.Členovia SPZ majú právo zúčastňovať sa na schôdzach a zasadnutiach organizačných jednotiek SPZ, ktorých sú členmi, prerokúvania všetkých otázok s hlasovacím právom, voliť a byť volení do orgánov SPZ okrem prípadov, keď je v Stanovách SPZ výslovne uvedené inak, podávať návrhy, dopyty a sťažnosti, zúčastňovať sa podujatí SPZ a využívať ostatné výhody vyplývajúce z členstva v SPZ. Člen SPZ má právo nahliadnuť do spisového materiálu, ktorý sa týka jeho práv a povinností, robiť si z neho výpisky a za úhradu požiadať o vyhotovenie kópie príslušného materiálu.
<br/>
<br/>15. Stanovy SPZ a interné predpisy SPZ vydané na ich základe sú záväzné pre všetkých členov SPZ, orgány a organizačné jednotky SPZ.
<br/>
<br/>zákon č. 274/2009 Z. z. o poľovníctve
<br/>§ 49
<br/>Disciplinárna komisia
<br/>(1) Disciplinárna komisia komory rieši disciplinárne
<br/>previnenia (§ 77 ods. 1) držiteľov poľovných lístkov podľa
<br/>disciplinárneho poriadku komory (§ 77 ods. 2).
<br/>
<br/>§ 77
<br/>Disciplinárne previnenia
<br/>(1) Disciplinárnym previnením je konanie držiteľa
<br/>poľovného lístka, ktoré je v rozpore s týmto zákonom
<br/>a nevykazuje znaky trestného činu,34) priestupku (§ 76)
<br/>alebo iného správneho deliktu (§ 78).
<br/>(2) Disciplinárne previnenie držiteľa poľovného lístka
<br/>rieši komora podľa disciplinárneho poriadku vydaného
<br/>komorou a schváleného ministerstvom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61927 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
Disciplinárna komisia (kárny orgán) OkO-RgO je súčasťou Dozornej rady OkO-RgO SPZ. V zmysle stanov SPZ §29 bod 3. Kárny senát dozornej rady OkO alebo RgO SPZ je povinný na základe podnetu alebo vlastného zistenia bezodkladne začať kárne konanie proti všetkým členom SPZ, okrem členov rady SPZ, členov dozornej rady OkO alebo RgO SPZ a dozornej rady SPZ, ktorí v obvode jeho pôsobnosti porušili interné predpisy SPZ, organizačnú disciplínu, narušujú medziľudské vzťahy alebo konajú proti záujmom SPZ, pokiaľ od tohto porušenia neuplynuli tri roky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61939 od Limba
Odpoveď od Limba na tému Kompetencie orgánov SPK
SPZ a SPK sú ako dve kôpky sena pred Baalamovým oslom.
<br/>Obhajcovia týchto dvoch kôpok dopadnú ako Baalamov osol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61940 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Kompetencie orgánov SPK
Ďakujem za názor-podporu ja to vnímam naprosto tak.
<br/>Presne si vystihol podstatu veci. Som už dosť starý kozák , aby som sa posral.Som v znamení baran a čo sa týka porušovania predpisov v poľovníctve tvrdohlavosť môžem predávať. Máloktorý funkcionar v PZ preskákal toľko čo sa týka sporov a následných riešení...
<br/>Ak si z Oravy prezvoň ma , rád sa prídem utvrdiť v rozhodnutiach. Blíži sa termin prípravy a podpisovania zmlúv , ešte si toho zažijeme.Idem aj na Levické dni , môžeme sa stretnúť aj tam.
<br/>Idem už na druhú neplatnú VČS , lebo ešte ani nedošli pozvánky a znovu porušili čo sa dalo... Hlúpemu túžbou po moci , nieto veru pomoci... No najžalostnejšie na tom je to , že sa do toho zamotal aj tajomník SPZ-konflikt záujmu a už musia riešiť aj jeho , som zvedavý ako bude zase cigániť, už sa na to teším
<br/>Večer sa ozvem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 1 mesiacom #61941 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Kompetencie orgánov SPK
Pardón , zabudol som dať kontakt 0903 133718.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 týždnami #61944 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
z Oravy nie, ale na trojuholník Orava-Liptov-Turiec nedám dopustiť 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 4 týždnami #61945 od serpiko
Odpoveď od serpiko na tému Kompetencie orgánov SPK
Pozdravujem , vďaka za spojenie a morálnu podporu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 dňami #62117 od feko31
Odpoveď od feko31 na tému Kompetencie orgánov SPK
Lubo1: je to síce pekné, čo píšeš, ale čím sa bude riadiť Disciplinárna komísia / Kárny orgán/, ktorý je súčasťou Dozornej rady OkO SPZ, ak Jednotný disciplinárny a poľ.poriadok už neexistuje? Či snáď postupy si budú členovia tohto orgánu vymýšľať alebo použijú analógiu Disciplinárneho poriadku SPK? Kto a akým spôsobom bude riešiť sťažnosť člena SPZ, voči ktorému Kárny orgán začne nejaké konanie?
<br/>SPZ podľa Stanov SPZ /§1/ , je poľovníckou organizáciou podľa § 32 zákona.
<br/>Ako poľ.organizácia je registrovaná podľa § 34 zákona.
<br/>V zmysle Stanov SPZ / §5 / je takáto organizácia / SPZ / členom SPK /.
<br/>Disciplinárna komisia komory rieši disc.previnenia držiteľov poľ.lístkov podľa disc.poriadku komory /§§ 49 a 77 zákona./
<br/>Je isté, že takmer všetci členovia SPZ sú držiteľmi poľ.lístkov, preto nevidím žiaden dôvod, prečo by discipl.previnenia aj členov SPZ / držiteľov poľ.lístkov / nemala riešiť Disc.komisia SPK / OPK /. Má k tomu oprávnenie zo zákona, zo Stanov SPK a má k tomu aj príslušný manuál, ktorým je Disciplinárny poriadok!
<br/>Alebo je to inak?
<br/>Aj z uvedeného je celkom evidentné, že ak tu máme SPK, SPZ je niečo, čo ani nie je možné definovať! Jednotlivé PZ by mali húfne vystúpiť zo SPZ a ďalej pôsobiť ako člen SPK. Následne PZ by mali okamžite prepracovať vlastné stanovy a domáce poriadky a zosúladiť ich so zákonom a vyhláškou. Iba tak by sme mohli hovoriť o výkone práva poľovníctva - na právnom základe!
<br/>Predpokladám ale, že túto diskusiu snáď čítajú aj členovia kompetentných orgánov SPZ a mali by k tomu zaujať jasné stanovisko, pretože sa blížia snemy OkO SPZ a nechápem, prečo sa tam vôbec majú voliť členovia Dozornej rady OkO SPZ...
<br/>Ak nie, potom sa nedivme tomu, že každý, ktorému to aspoň trocha myslí, bude odmietať akékoľvek funkcie v SPZ !
<br/>Do problému by malo vstúpiť aj ministerstvo, vydať pokyny a do vyriešenia problému odložiť termíny pripravovaných snemov SPZ, alebo určiť termín POSLEDNÉHO SNEMU SPZ !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 dňami #62118 od yegi
Odpoveď od yegi na tému Kompetencie orgánov SPK
feko31 takmer so všetkým súhlasím,až na snemy oko,nakoľko vo väčšine prípadov sa tam nominovali súdruženkovia,a tí sa tam išli pobiť o fukcie v Doz,rade oko.snád si nemyslíš,že títo zaslúžilí ,vyznamenaní súdruhovia tam nemajú čo robiť 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 dňami #62119 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
v www.polovnictvo.sk/down.php?id=61[/]metodických pokynoch pre DK DR OkO-RgO §3 sú definované tresty. Proti rozhodnutiu DK DR OkO-RgO je možné odvolať sa na DK DR SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 dňami #62120 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
v metodických pokynoch je uvedený celý disciplinárny poriadok ako B/ Kárny poriadok strany 5 až 10

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 dňami #62121 od feko31
Odpoveď od feko31 na tému Kompetencie orgánov SPK
DKo prepáč, prehľadol som to. Ale ja som chcel o inom, predovšetkým o tom, že dnes nielen členom SPZ, ale aj niektorým orgánom SPZ nie je jasné, kto a čo má riešiť, či to má riešiť výbor PZ / resp. DR PZ /, alebo DR OkO SPZ, či DK OPK, preto ak máme dodržiavať zákon a vykon.vyhlášku, naďalej zastávam názor, že interné kárne previnenia v rámci PZ by mal riešiť výbor PZ / na návrh DR PZ a v konečnom dôsledku aj čl.schôdza/ a taxatívne vymenované discipl.previnenia - Discipl.komísia OPK, preto mi tu neustále akosi &quot;vadí&quot; Kárny orgán / či senát/ DR OkO SPZ !
<br/>Je to aj preto, že po &quot;nežnej&quot; sme si sľúbili nielen lásku / ktorá nám chýba/, ale aj to, že podstatne znížime administratívu a celkovú byrokraciu. Dnes vieme a vidíme, že opak sa stal pravdou a aj v poľovníctve - namiesto toho, aby sme zjednodušili administratívu, nútime PZ vytvárať takmer platené orgány a ak to takto by išlo ďalej, budeme musieť kupovať, či prenajímať nie poľ.chaty - ale administratívne budovy, nakupovať počítače a tak ďalej a tak podobne!
<br/>Preto si nemyslím, že to sme chceli!
<br/>Všetci, ktorým záleží, aby sa slovenské poľovníctvo opäť postavilo na noihy a opäť získalo uznávaný medzinárdoný štandart by sme si mali sľúbiť jedno : &quot;KONAJME!!!&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 5 dňami #62122 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
Ja ti rozumiem, akúrát by som pozmenil tvoj postup a najprv by som bol za transformáciu PZ SPZ na samostatnú PO a jej začlenenie pod SPK cez miestnu OPK a až potom rušil členstvo PZ v SPZ. Individuálne členstvo = členstvo fyzickej osoby radového člena v SPZ by som si ponechal skrz poistenie a tiež skrz majetok SPZ. Ono celý SPZ asi drží len vďaka tomu majetku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 314 návštevníkov a žiadni členovia on-line