Kompetencie orgánov SPK

pred 12 rokmi 6 dňami #62168 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Kompetencie orgánov SPK
Čo sa týka snemov, neočakávajte od nich nič. Dvaja kamaráti idú, vedia o všetkom, čo sa tu právom omiela... Ale už teraz majú zvesené hlavy ako barany pred porážkou!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62306 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kompetencie orgánov SPK
99 % poľovníkov nevie a ani nechce vedieť. Každý chce len schmatnúť flintu a poďho do lesa. Neovládajú svoje práva ani povinnosti. O vybavovaní revírov a vecí s tým súvisiacich aj finančných a tzv. osobných vkladov do procesu vybavovania revírov nemajú ani potuchy. A nejaké snemy? Informovanosť? Zabudnite. Ale vyžrať si pred členskou schôdzou a tam to všetkým "ukázať" to je ich parketa. Základom je odhlasovať 500 sk na rok členské a hurá do revírov. Takto to funguje v prevažnej väčšine združení, ak sa mýlim, tak ma ospravedlňte. Asi som pesimista, ale ja už neverím v nejakú zmenu k lepšiemu. Všetko musí odhlasovať členská schôdza, takže ak sa darebáci spoja, snaha tých zopár slušných poľovníkov zhorí ako Krásna Hôrka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62312 od martess
Odpoveď od martess na tému Kompetencie orgánov SPK
Dobre čítam!?! Žeby konanie proti záujmom kokomory, alebo narúšanie medziľudských vzťahov? Skor myslím, že boj proti triednemu nepriateľovi za účelom ochrany vlastného nezákonného stavu! Neuveriteľné, tak toto myslím je už zo strany SPK prisilná káva!!! ( zo zápisnice zo zasadnutia prezídia Komory zo dna 16.2.2012) Je to na stránke komory.
<br/>
<br/>K bodu 14 Podnet pre OPK Nitra na vylúčenie SLOS Pribina Nitra zo štruktúry SPK
<br/>
<br/>Prezídium SPK schválilo per rolam zaslaný podnet na OPK v Nitre podľa ods. 6 § 7 Stanov SPK - vylúčiť SLOSP Pribina zo štruktúry Slovenskej poľovníckej komory.
<br/>
<br/>Uznesenie č. 15/2012
<br/>Prezídium SPK
<br/>
<br/>s c h v á l i l o
<br/>zaslanie podnetu na vylúčenie pre OPK Nitra
<br/>per rolam
<br/>vylúčenie SLOSP Pribina zo štruktúry Slovenskej poľovníckej komory
<br/>
<br/>Rokovanie prezídia SPK ukončil prezident SPK Tibor Lebocký.
<br/>
<br/> PaedDr. Imrich ŠubaIng. Tibor Lebocký, v.r.
<br/> riaditeľ K SPK prezident SPK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62314 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému Kompetencie orgánov SPK
Som prekvapený postupom prezídia a zároveň som veľmi zvedavý na postup vylúčenia zo štruktúr SPK, ak sa v citovaných paragrafoch píše, že zánik členstva pripúšťa sa v prípade porušenia disciplinárného poriadku SPK. Teda som zvedavý čo SLOS Pribilina porušilo?
<br/>Okrem toho zákon prikazuje združovať držiteľov poľovných lístkov, poľovnícke organizácie atď.. a vznik a zánik členstva riešia stanovy SPK. Tak teda, dajme sa prekvapiť!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62316 od papo
Odpoveď od papo na tému Kompetencie orgánov SPK
a že ja nie som prekvapený, len sa potvrdzujú moje hodnotenia tej partičky. nič totalitné im nie je cudzie! ani nás len neprizvali, ani na vedomie nedali.... asi budem musieť varovať rasťa piška, že mu rastie zdatná konkurencia...:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62318 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
martess, dôvod môže byť aj oveľa menej prozaický, napr. neuhradené členské. Ich hovorca by to mal vedieť presne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62319 od papo
Odpoveď od papo na tému Kompetencie orgánov SPK
píš konkrétne, čo by mal vedieť, samé záhady... no ak máš na mysli nezaplatenie členského do spk v termíne do 31.3.2010, tak máš pravdu! lenže to sa netýka pribiny, ale mnohých opk, včetne tej našej, martinskej. platilo sa po termíne, takže v zmysle stanov členstvo zaniklo. z toho vyplýva, že ani ja, ani ty nie sme členmi spk. teda aj všetky peniaze, ktoré po nás mámia pod hrozbou trestu vyhodenia z komory, straty platnosti PL, zániku zmlúv, sú vyberané nezákonne, podvodne. tak isto treba hodnotiť i prenesený výkon štátnej správy ohľadom PL. v tomto s tebou bezo zvyšku súhlasím, pokiaľ hovoríš o tomto. no to sa pribiny netýka, neviem, prečo by ju mali za toto vyhadzovať z komory. alebo za to, že poukazuje na nezákonnosť a bráni sa jej? čo myslíš? prečítaj si to uznesenie znovu, či je tam uvedený nejaký dôvod. a pri tak vážnej veci by tam mal byť... no timurovcom stačí, že sa rozhodli. to je dostatočný dôvod. alebo že sa im nepáčime. to je ale už dôvod, ktorý stanovy spk pripúšťajú. to nesrandujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62320 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
Ťažko sa verí, že by hovorca SLOS Pribina nepoznal oficiálny dôvod, za ktorý má byť ich PO vylúčená spod OPK NR, ale možné to je. Z jeho reakcie sa mi ale zdá, že ho dobre pozná. Proti vylúčeniu sa vždy dá odvolať, jednoduchšie to je, ak sa pozná dôvod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62321 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
.. SPK nie je organizáciou vytvorenou sebou samou, ale štátom a všetko čo sa v nej deje podlieha MPaRV, napr. aj schválenie zmeny disciplinárneho poriadku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62322 od papo
Odpoveď od papo na tému Kompetencie orgánov SPK
...SPK nie je organizáciou vytvorenou sebou samou, ale štátom a všetko čo sa v nej deje podlieha MPaRV, napr. aj schválenie zmeny disciplinárneho poriadku...
<br/> nič sa nedeje len tak, náhodou, naozaj si myslíš že akýsi štát si vymyslel zákon? kto to je, ten štát? ja takého nepoznám. a ten štát, už keď ho vymyslel, tak predsa mal rešpektovať aj iné zákony, čo vymyslel už predtým, a majú dokonca väčšiu právnu silu. to bude nejaký zmetok ten štát, sa mi vidí. a to je ten istý štát, čo mu zákon ukladá povinnosti a on sa do televízie vyjadrí, že ich nebude plniť ani za boha? divný štát
<br/>
<br/>....... ja tie dôvody poznám tak, ako ty... uznesenie poznám len zo stránky spk. ak ti to je divné, tak vysvetlenie hľadaj u tých, čo ho prijali. to vo všetkej vážnosti. ale máš pravdu, ťažko sa tomu verí, že niekto takto postupuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62323 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
konkrétne dôvody vylúčenia by ale mali byť známe (zainteresovaným stranám) a publikované (pre verejnosť) nie sú práve preto to, že sa dá voči nim odvolať

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62325 od papo
Odpoveď od papo na tému Kompetencie orgánov SPK
súhlasím, dôvody by mali byť známe, no nie sú! nikde ich nevidím. možno sú timurovci len trochu hanbliví, zo skromnosti neuviedli. ale ak si pozrieš lepšie uznesenie, tak voči vylúčeniu sa nemôžeme odvolať. a vieš čo? poraď, u koho sa domáhať spravodlivosti... u tých, čo to vyviedli? to predsa nemyslíš vážne. u toho akéhosi štáta? to mi tiež príde divné pri jeho prezentácii ponímania zákonov. u súdu? ak budeme mať šťastie, tak sudca nebude poľovník, člen spk. to by šlo. no ak bude členom a rozhodne v náš prospech, tak mu reálne hrozí strata poľovného lístku, lebo koná proti záujmom komory. je ti to divné, nepravdepodobné? viem presne, čo píšem, pozri si stanovy spk, mám úplnú pravdu. vieš čo ti poviem? že takáto totalita nie je ani v severnej kóreji. začínaš tušiť, prečo som pripomenul internacionálu? aby sme ju nezabudli, môže sa ešte hodiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62326 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému Kompetencie orgánov SPK
DKo, dlho si tu nebol, mal som strach či Ťa nezožral medveď, ale v Belej hovorili, že chodíš po dedine...Takže si v poriadku, to ma teší, lebo tie Tvoje perly mi chýbali....
<br/>Takže pekný deň...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62328 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
Hoci uznávam, že na urážky si fakt expert, a ak si sa práve rozhodol uraziť aj predsedu Disciplinárnej komisie SPK, tak verím, že sa ti to nepodarilo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62329 od papo
Odpoveď od papo na tému Kompetencie orgánov SPK
poprosím ťa, čo urážlivé som napísal? snažím sa používať popisnú, jasnú terminológiu a pomenovania adekvátne súčasnému právnemu stavu. ja si nevymýšľam, ani nedomýšľam, tak to jednoducho je!!! veď sa pozri do stanov spk, je to tam!
<br/>
<br/> a čo má s týmto spoločné disciplinárna komisia? jej uznesenie som nevidel, ak nejaké máš, sem s ním!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62330 od amigo55
Odpoveď od amigo55 na tému Kompetencie orgánov SPK
No ty predseda, fajn, tak Ti poviem názor na tvoju disciplinárnu komisiu, na čo sa to hráte Vaše komisie a senáty, ste 50 rokov pozadu, kto Vás potrebuje??? Čo si vlastne o sebe myslíte? Keby tu bol riadny, právny štát, tak také inštitúcie ako sú vaše senáty sú už na smetisku, 23 po revolúcií tu funguje komunistická organizácia SPZ A SPK a takí ako ty sa tu hrajú na veľkých dôležitých...
<br/>Každý kto do toho trochu vidí vystupuje s SPZ a ked sa nám podarí zrušiť komoru, môžte si zasadať tak v Belej v krčme.....ty senát....skupino...a teraz sa môžeš urážať, keby si tu bol ešte Ťa niekde kopnem.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62343 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Kompetencie orgánov SPK
Dušan, čo sa deje že nereaguješ? Ťažka na teba?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62344 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Kompetencie orgánov SPK
Dušan, čo sa deje že nereaguješ? Ťažka téma na teba?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62345 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
Každý kto do toho trochu vidí vystupuje s SPZ a ked sa nám podarí zrušiť komoru, môžte si zasadať tak v Belej v krčme.....ty senát....skupino...a teraz sa môžeš urážať, keby si tu bol ešte Ťa niekde kopnem.....
<br/>* každý, kto do toho trochu vidí, si môže overiť, či je ich PZ registrované v centrálnom registri na ministerstve. Ak áno, potom je dostatočne samotatným právnym subjektom na uzatvorenie novej nájomnej zmluvy a nepotrebuje z tohoto dôvodu vystupovať z SPZ a registrovať sa ako nová PO.
<br/>* mylím si, že SPK môže byť zrušená len zo zákona a kadejakí amigovci sú na to krátki.
<br/>* najbližšie zasadanie poľovníkov v belianskej krčme je plánované na 1.6. 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62346 od DKo
Odpoveď od DKo na tému Kompetencie orgánov SPK
pardon .. samostatným .. myslím si :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.138 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 239 návštevníkov a žiadni členovia on-line