Infrapuškohľady áno alebo nie

pred 17 rokmi 4 týždnami #16019 od Marceliusko
Infrapuškohľady áno alebo nie bolo vytvorené Marceliusko
NIE!:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16022 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
samozrejme pouzivat!!!! znizi sa percento tragickych omylov!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16024 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
palo75 - potom ešte dovoliť strielať vysokú v noci, ked už máme tie infrapuškohlady
<br/>;/ či?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16025 od miso
Odpoveď od miso na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Infrapuškohľady nie...ale som za používanie pozorovacích infrákov(ktoré myslím ani nie sú zakázané)...aj tým sa dá predísť smrteľným nehodám a robiť lepšiu selekciu zveri (bachyne a pod.)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16026 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
pocul si ako odpalil polovnik civilistu na kysuciach? sedel na posede pri zemiacisku,lialo ako s krhly,a v tom uvidel cierny flak v zemiakoch.... myslel si ze je to diviak tak vystrelil.ked prisiel na nastrel tak tam nasiel - chlapa v prsiplasti ktory kradol v noci druzstevne zemiaky,samozrejme mrtveho! a dalsi pripad sa stal v okr. puchov v reviry gymes hostina. jeden starsi polovnik bol na cakanej s umyslom ulovit diviaciu zver. po niekolkych hodinach mu pred posed naozaj nieco prislo..... vyskou ako diviak pomale pohyby fucanie,uz uzchcel vystrelit,ked v tom pocul ludsky hlas,zliezol teda s posedu aby zistil co to vlastne pred posedom je.A bol to opilec ktory bol tak ozraty ze nevladal ist po svojich tak musel stvornozky, aby vlastne dosieldomov,on si len kratil cestu do svojej deddiny cez horu.Ked toto uvidel polovnik tak si hned uvedomil aka tragedia sa mohla stat keby nezacal stonat ten opilec.No a dalej to bolo uz takto : ozranovi vynadal kolko sa len dalo a v nasledujucich dnoch si zakupil vykonnu h alogenku,a odvtedy zakon - nezakon prv nez vystreli najprv osvieti halogenou!Takze je lepsie pozreit sa cez infrak.V reviroch kde je vela diviacej ju treba tlmit aby sa predchadzalo skodam,a viem z vlastnej skusenosti ze ked je spln tak je hora akoby mrtva,vsetko je schovane.Ale kd je par dni po splne,tak to je zazitok byt na posede a sledovat a pocuvat zivot v reviri,lenze ked chces tlmit ciernu ,a pouzivat pritom rozum a bezpecnost mal by si mat so sebou aspon infradalekohlad,ja sam ho pouzivam a som s uspesnostou strelby a vyberu max. spokojny.Samozrejme ze infra a etika k sebe nepatria,ale musia sa zohladnovat stavy lovnej zveri a uspesnost jej lovu. len tolko...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 týždnami #16027 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
tie infradalekohlady nie su zakazane,a myslim si ze by mal byt v batohu kazdeho aktivneho polovnika strelca.myslim si ze je ovela viac neetickejsie ked si vyjde do reviru pan polovnik ktory si vystreli tak raz za rok a potom ide strielat ako taky snajper na vzdialenost 200 a viac metrov. bol som pritomny pri takychto dohladavkach a boli neuspesne.Uspesnymi sa stali az tak za dva tyzdne ked to bolo uz riadne citit....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16030 od Cilan
Odpoveď od Cilan na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
&quot;pocul si ako odpalil polovnik civilistu na kysuciach? sedel na posede pri zemiacisku,lialo ako s krhly,a v tom uvidel cierny flak v zemiakoch.... myslel si ze je to diviak tak vystrelil&quot;
<br/>
<br/>nie je nahodou vo vyhlaske ze sa mozes lovit iba za jasnych a mesacnych noci dve noci pred dve noci po splne a noc pocas splnu a na ciel ktory bezpecne rozoznas aby nedoslo k ujme na zdravi alebo majetku?
<br/>
<br/>ja vravim pozorovacie preco nie ale na pusku nie vseci dobre viete ze ked je jasna mesacna noc da sa v pohode do urcitej vzdialenosti kukat iba tak bez dalekohladu a s dalekohladom sa to mnohokrat zvysuje

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16052 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Takto by to malo byt.Ale ta financna dostupnost.JA nad pozorovacim infrakom uvazujem.Ale kvalita je na nase pomery fakt dost draha.Zaklad je nepovedat manzelke kolko to stalo.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16054 od jozef_capka
Odpoveď od jozef_capka na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
V Hainburgu som kúpil za 18 tis.(aj to je dosť) to ,čo majú v B.Bystrici za 28 resp.v BA za 30tis.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16057 od polovniks
Odpoveď od polovniks na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Co konkrétne si to kúpil v tom hainburgu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16061 od miso
Odpoveď od miso na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Ak myslíš infrák, napíš skúsenosti-ako s tým vidno, na akú vzdialenosť, ako je to s hlučnosťou(infráky nižších generácii zvyknú vrčať...)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16062 od jarry9
Odpoveď od jarry9 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Infrapuškohľady?
<br/>V žiadnom prípade!
<br/>Podľa môjho názoru by došlo ich používaním k dehonestácii poľovníctva a možno ešte k niečomu inému....../nemaľujme čerta na stenu./

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16068 od zachi
Odpoveď od zachi na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Máš to trochu popletené tak to si kludne možme na posedy namontovať halagény a máme spln. a čo zver a jej šance na prežitie. dobrý polovník a hlavne aktívny polovník to nepotrebuje. Je to proti zásadám lovu aspoň podla mňa

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16070 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
zdielam tvoj nazor . ked som si nie 1000% isty radsej ani nezdvihnem flintu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16072 od mildo
Odpoveď od mildo na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Chlapi dajte prosim zveri sancu :(
<br/>
<br/>a vsetci vieme kedy mozno podla zakona polovat...TAK NACO INFRA?!?!?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16087 od miso
Odpoveď od miso na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Súhlasím s tebou. Bodaj by všetci poľovníci boli takí, že by pri len čo najmenšom náznaku neistoty pušku nezdvihli. Treba si však uvedomiť, že mnoho nešťastí sa stalo preto, lebo pri nočnom love si bol poľovník na &quot;100% istý&quot;, že je pred ním diviak. Viem, že sa má poľovať len pri splne, ale viem tiež, že mnohým stačí, ak je spln len v kalendári a neriadia sa podmienkami vonku(oblačnosť, dážď...)
<br/>Nie som za používanie infrapuškohľadov, podľa mňa vážne narúšajú pomer šancí zver-človek, ktoré sa modernizáciou aj tak postupne presúvajú na stranu človeka. Ale radšej pozorovací infrák ako presvetľovať lúku halogénom a ak má zvýšiť moju istotu pri rozpoznávaní cieľa...prečo nie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16089 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
neviem preco ta hysteria okolo infrakov! ved tu ide len o to aby sa v klude bez rusenia zveri vybral najvhodnejsi kus na odstrel.naco vysvecovat halogenou a stresovat zver? takto si to mozem v pokoji pozriet cez infrak a viem s istotou na co strielam- tym myslim druh ,kategoria,vek.... a tie poznamky typu &quot;dajme zveri sancu....&quot; ved predsa tym ze ju clovek pozoruje cez infrak ju predsa nehypnotizuje!!!! ale iba pozoruje .alebo je lepsie ked nejaky pako odbachne vodiacu diviacicu? .... a potom pocuvat tie debilne vyhovorky preco sa tak stalo,atd.atd... to tiez by sa mohla rozputat debata naco pouzivat vykonne puskohlady ,preco radsej nestrielat cez pevne mieridla?! a o to predsa ide,aby zver netrpela pri sfusovanom zasahu bez kvalitnej optiky,ved preto na to ju predsa vymysleli.ja sam nemam rad zbrklych polovnikov pri strelbe,ci uz kvôli bezpecnosti alebo vhodneho vyberu druhu zveri. preto si myslim ze pouzivanie pozorovacich infrakov by bolo potrebne pri love zveri. ...a co sa tyku lovu zveri pocas splnu - najviac diviacej zveri ulovime ked je po splne,a ked chceme naozaj nieco strelit tak cakame celu noc.aj ked je to nedovoleny spôsob lovu,je najucinnejsi. tam kde je premnozena cierna ine ani neostava,a kto ma v reviri ciernu premnozenu tak vie o com pisem!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16091 od papo
Odpoveď od papo na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
palo, premnožením čiernej zdôvodňuješ porušovanie zákona a etiky? Trochu scestné. A čo tak tráviť viac času v revíri, oboznať, kde a kedy sa zver pohybuje, aká je. A strieľať len na spoľahlivo poznané kusy? Ak to nie si schopný ďalekohľadom, tak ti ani výkonný puškohľad nepomôže. Nemám nič proti infrákom, keď zver pozorujem, ale používať ho pri love ako pomôcku sa mi naozaj nepáči.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16093 od oko11
Odpoveď od oko11 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
palo 75.....sa mi zdá, že asi neuvádzaš celkom pravdivé fakty, v revíroch kde je diviačia zver premnožená, netreba sedieť celú noc a čakať, to skôr tam kde je ich málo,...moje skúsemosti sú také, že tam kde je diviakov veľa vychádzajú skoro a koncom leta a v jeseni sú aktívni praktický celý deň....keď sú aj u vás diviaci premnožení tak vieš že je to naozaj tak :-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16094 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Infrapuškohľad je len na jedno - na nočný lov. Za chvíľu sa budeme baviť o termozameriavačoch, nie...? Vždy sú spôsoby ktoré človeku pomôžu k dokonalejšej činnosti - napr. väčšia bezpečnosť v rozpoznaní cieľa v prípade infráka .. ale to je len technická stránka veci. Etická je na širokú diskusiu, a to je trochu o inom - máme účinné mechanizmy ako zabrániť zneužitiu takejto techniky na iné ako povolené účely v reálnom živote? Dúfam že vieš o akom zneužití/možných zneužitiach v slovenskom reále rozprávam.. Alebo či bude mať zver aj chvíľku kľudu a bezpečia - nebude stresovaná vo dne v noci.. - je napr. toto cieľom poľovníctva..?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.077 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 464 návštevníkov a žiadni členovia on-line