Infrapuškohľady áno alebo nie

pred 17 rokmi 1 týždňom #16830 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Chlapi,tema je o infrapuskohladoch.Trochu ste odbocili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 dňami #16843 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Myslím si, že infrapuškohľady sú dvojsečná zbraň. Na jednej strane môžme tvrdiť áno, zvýši to bezpečnosť, na druhej strane nie, pretože to už nebude nič brániť streľbychtivým osobám poľovať "deň-noc". Zarytým odporcom odporúčam prečítať si publikáciu poľovnícke tragédie, poviem Vám, že nie raz som kvôli tomuto dielu nestrieľal. Všetci tí by prisahali, že jasne rozpoznali zver. Spolu s infrapuškohľadmi môžme nastoliť aj otázku etiky pri používaní výkonných reflektorov na zbraniach. Všetci určite vieme, že ľudské oko nie je dokonalé a hra tieňov je veľmi zradná. Nebudem sa tu hrať na moralistu, aj ja neustále uvažujem o reflektore, pretože nechcem žiť s pocitom viny, že aj keď som si bol istý, mýlil som sa a zapríčinil som tragédiu. Ak by sa mali povoliť takéto veci, určite by mali byť striktne určené hranice, aj keď v našom ponímaní sa to prieči poľovníckej etike. Možno sa v minulosti riešila takáto dilema ohľadom využívania puškohľadov. Hranice sú zákonom nateraz stanovené úplne jasne a určite my dajú viacerí za pravdu, že diviaka možno streliť aj za vidna, pokiaľ nie je zver rušená.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18492 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Urcite mas pravdu,ale ruku na srdce,kolkych poznas polovnikov ktori maju aspon vykonne svetlo?Mozno narobia viac skody s tym svetlom ako ten s infrakom.Tazko povedat ze kto ma pravdu.Urcite nemaju tie svetla na svietenie si pod nohy.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18498 od miso
Odpoveď od miso na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Ak by som mal voliť, volím menšie zlo. A tým je v tomto prípade pozorovací infrák(nie puškohľad!),ktorý poďľa mňa spôsobuje u zveri menší stres ako nasvecovanie vysoko výkonným svetlom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18514 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Neexistuje menšie zlo, vždy je to len zlo. Zákon hovorí jasne, žiadne svetlá, žiadne
<br/> infraďalekohľady. A k tej bezpečnosti pri streľbe v noci-pokiaľ budeme dodržiavať spln +
<br/> dni pred ním a po ňom a budeme strieľať len vtedy, ak zver rozoznáme a správne
<br/> posúdime, budú zbytočné úvahy, či treba alebo netreba infrák alebo lampu. Legalizácia
<br/> týchto vecí by bola podľa mňa krokom späť, už by to nebolo poľovnícke (môj názor),
<br/> zver musí mať akú takú šancu a hlavne musí mať aspoň v noci možnosť v kľude sa
<br/> napásť a nie aby bola lovená za každú cenu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18515 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
A Miso prepáč, nejak som prehliadol ten pozorovací infrák, &quot;útočil&quot; som na puškové :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18516 od miso
Odpoveď od miso na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Puškové infra jednoznačne odmietam, pokým to niekto má, asi sa len ťažko bude vyhovárať,že to má na pozorovanie. A najmä, človeka to musí zvádzať zneužiť to, povie si veď len teraz a potom sa to vezie-jednoducho spohodlnie.
<br/>Častokrát aj počas mesačnej noci človek vidí &quot;objekt&quot; a je aj vnútorne 100% presvedčený, že je to diviak. V lepšom prípade je to peň, no čo ak nie...čo ak je to človek...A myslím, že v takomto prípade na uistenie sa, je lepšie použiť pozorovací infrák ako nasvecovať svetlom.Je to menej stresujúce, zver ostane v kľude a aj po prípadnom výstrele bude určite reagovať kľudnejšie ako by reagovala vtedy, ak by sme ju predtým osvietili a tým ju upozornili na našu prítomnosť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18519 od hajny
Odpoveď od hajny na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Napíšem to asi takto. Nechcem moralizovať, opakujem, nechcem moralizovať. Poľoval som na diviačiu zver, 24 hodín 365 dní v roku. Infráky neboli. Mal som čas si vybrať. Dnes sa poľuje 5 dní v mesiaci, donedávna, ani nie v každom.Osobne poviem, hrozné čo len pomyslieť. Päť dní plus hodinu po západe slnka. Hodinu pred východom nepočítam. Takže, je podstatné kedy padne rana, keď už sú tie infráky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18529 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Nie za každu cenu!To je pekne a spravne povedane.Ale zajdi do predajni polov.potrieb.Len tak na teba vybalia vsetky mozne aj nemožne svetla na flinty.A ze bezpecnost atd.Keby boli naozaj kvalitne pozorovacie infraky CENOVO DOSTUPNE,nemusel by nik spekulovat s infra-puskohladmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18538 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Mily Bubi,v pol, predajniach ponukaju bezne aj infrapuskohlady.Tak isto aj v casopise Pol. a rybarstvo.Naco by ti bol v noci kvalitny pozorovaci infrak ,ked cez puskohlad by si aj tak nedokazal nic strelit.Alebo snad som ti neporozumel ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 7 mesiacmi #37808 od kopov70
Odpoveď od kopov70 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Vážený páni ,vážené dámy.povedzme si otvorene a od srdca čo sme.Ja som poľovník a chcem poľovať tak ako nám to káže etika a svedomie.ale možno nejde ani o to.Poľovať znamená u mňa mať šancu a dať šancu.ja poåujem rád na zver tak že sa pokúšam dostať k nej čo najbližšie,pretože vtedy cítim to zadosťučinenie s lovu.Infráky-načo je to úplne zbytočné ak som naozaj poåovník.Håadisko bezpečnosti ,ak neviem na čo strieľam tak nestrieåam ,pretože už nevidím takže by som porušil zákon.Nemá niekto toåko času,prosím beriem ale ísť do hory a za každú cenu streliť je zabíjanie a nie poåovanie z čoho vyplýva že dotyčný chce zabíjať a nie poľovať.takže som úplne a bez predsudkov proti infrákom.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.087 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 182 návštevníkov a žiadni členovia on-line