Infrapuškohľady áno alebo nie

pred 17 rokmi 3 týždnami #16095 od pstruzik
Odpoveď od pstruzik na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Tam kde je akykolvek druh zveri premnozeny nemoze byt problem splnit plan lovu, ak sa clovek zveri naozaj venuje po cely rok a nechodi do reviru len s povolenkou na odstrel vo vrecku. Pokial viem, cakat na zver po celu noc zakazane nieje, len je zakazane na nu strielat. Myslim ze pri sucasnom polovnickom tlaku (ked je polovnikom kazdy kto ma v zadku dieru alebo tucne konto), by mala mat zver pokoj aspon v noci. To, ze zver vychadza hlavne v noci si casto zapricinuju samotní neschopní polovníci, ked sa vyvazaju na autach a motorkach krizom-krazom, cez den aj v noci po revíri priamo pod posed. Jednoznacne som proti pouzivaniu infrapuskohladov. Myslim ze umenim polovnika je zver pozorovat, precitat jej zvyky, prekabatit ju a tym ju ulovit. Pouzitim infrakov by sa stratilo to prave caro lovu a zmenilo by sa to len na hnusnu mäsiarinu.
<br/>A este jedna poznamka k vysvecovaniu halogenou. Len tak mimochodom sa mi marí ze aj vysvecovanie halogenou (nedajboze namontovanou na puske) je tiez proti zakonnne a je to aj proti moralke a etike skutocneho polovnika.
<br/>A pako ktory odbachne vodiacu diviacicu a este sa aj vyhovara nema v polovnictve co hladat, lebo je krajne nezodpovedny.
<br/> V sucasnosti je vedecky pokrok velmi rychly a vsade sa zavadzaju nove technicke a ine vymozenosti, ktore nam casto zivot ulahcia no ale aj zneprijemnia, preto nenechajme sa celkom ovladnut tymto pokrokom. Ved aj to je zazitok ak mame diviaka priamo pod posedom cakame kedy sa nam konecne ukaze na mesiacom zaliatej luke a len co na nu vyjde mesiac sa skryje za oblaky a mame aspon o com snivat aky velky kanec to istotne bol :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16097 od mildo
Odpoveď od mildo na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
palo palo..... nejdem nic pisat lebo vsetko uz napisali ostatni, fakt zamysli sa, bud je cierna premnozena a nehovor ze je problem strelit alebo ich mate zalostne malo a preto treba sediet cele noci a strelit aj toho posledneho cez infrak....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16098 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Palo ??? teraz kontruj 8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16101 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
PALO 75 - Pre Tvoje info. Veterinármi je presadzovaná ,, denzita ,, diviačej zvere na území SR v poľov. revíroch 6 ks na 1.000 ha. Mohol by si nám tu uviesť , keď máte tú diviačiu zver premnoženú a je potrebné k jej lovu použiť ,, infrapuškohľad ,, akú rozlohu v ha má revír v ktorom poľuješ, aké stavy na jarnom sčítaní vykazujete, koľko diviačej zvere za sezónu v rátane monitoringu lovíte / bez rozdielu veku a pohlavia / ? Ďakujem za odpoveď .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16102 od puro
Odpoveď od puro na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Infradalekohlad? Zachovajme si trochu etiky.Lov za kazdu cenu to nie je polovnictvo,strielat cele noci a stresovat zver je trochu moc.Opakujem sme polovnici a nie pytliaci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16119 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Aj ked su stavy ciernej vyssie,to neznamena ze budu prasiatka pochodovat popod posed a tvarit sa akoby nic,a polovnici budu na ne strielat az do bezvedomia..... Aj ked je cierna premnozena tak je stale opatrna a nevystavuje sa zbytocnemu riziku.Preto je aktivna hlavne v noci.Ked zacnu rast hriby tak od rana do vecera revir krizuju hubari, turisti po cely rok ,teraz je najnovsia moda u nas turistika na stvorkolkach atd.atd. takze cakat na ciernu cez den alebo za serenia je uplne zbytocne-preto radsej preferujem nocny lov pri ktorom pouzivam pozorovaci infrak a nie infrapuskohlad.V reviroch kde je velmi maly pohyb ludi je mozne pozorovat diviaciu aj pocas dna,ale to len preto ze maju klud,a nie preto ze ich je vela a sa &quot;navzajom vytlacaju z hustin&quot; . Ale kazdy revir je iny ,takze tak.Prajem pohodu lesnu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16120 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Mirek - stavy nasej diviacej zveri su velmi,velmi vysoke,povedal by som az abnormalne.A rozloha reviru? Ani ti neviem povedat pretoze nas revir je tak velky ze este sme ho do dnesnych dni nestihli pomerat.... ale inak je dost velky,gigantickych rozmerov...:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16121 od palo75
Odpoveď od palo75 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Miso : ja mam pozorovaci dalekohlad Bushnell I generacie, nevrci ani nevydava ine neziaduce zvuky.Jeho dosah je priblizne 120m,jeho nevyhodou je hmotnost, a pri dlhsom pouzivani - viac ako minutu to pocitis na oku,teda aspon mna trochu pobolieva,tak ho pouzivam len ked je to nevyhnutne.Ale ocakaval som viac od tohto vyrobku,na tie kvalitnejsie rataj tak 30.000 a viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16125 od mildo
Odpoveď od mildo na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
pali ako mozes len tak napisat ze najradsej polujes v noci, uvedomujes si co pises? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16145 od dvorky010
Odpoveď od dvorky010 na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
kludne ma zavolaj ked to tam mate premnozene, a ako ste si ju naucili tak vam aj chodi, keby zvysok clenov asi 99% prestalo pouzivat svetla myslim v SR, lebo ked mas takych susedov ako su vedla nasho reviru tak mozes robit co chces, ostanu len oci pre plac, koko... maju sice aj infraky za 15O.000.-sk ale aj tak za bieleho dna alebo za noci streli co mu pride a je mu jedno, skoda mlcat a hovorit, psie hlasy do nasho SPZ nejdu, je to o cloveku

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16148 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
PALO 75 - Tvoja odpoveď je na vysokej odbornej poľovníckej úrovni, iné som ani nečakal po prečítaní všetkých Tvojich príspevkov . Určite máš dlhoročné ,bohaté praktické a súdiac podľa Tvojich odborných odpovedí aj široké teoretické vedomosti. Prajem Ti veľa poľovníckych úspechov šuhajko !
<br/> :D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16149 od majod
Odpoveď od majod na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Chlapi vediete tu diskusiu ako nasi otcovia a dedovia pred 60 rokmi ked sa zacali masovo používať puškohlady ,tiež malo kopec ludí plnu hubu etiky a šancí. Pozrite dnes a skuste to odhadnuť do buducnosti kto chce kradnuť -kradne a bude lumpačiť dalej ,vôbec s tým nesuvisí lovecka výstroj ale charakter človeka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16151 od majod
Odpoveď od majod na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Chlapi vediete tu diskusiu ako nasi otcovia a dedovia pred 60 rokmi ked sa zacali masovo používať puškohlady ,tiež malo kopec ludí plnu hubu etiky a šancí. Pozrite dnes a skuste to odhadnuť do buducnosti kto chce kradnuť -kradne a bude lumpačiť dalej ,vôbec s tým nesuvisí lovecka výstroj ale charakter človeka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16158 od dodi7rm
Odpoveď od dodi7rm na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Palo 75 - Ty v podstate infraďalekohľadom (v tom abnormálne premnoženom množstve) len vypozoruješ diviaka a následne ho &quot;ulovíš&quot; v tme pomocou puškohľadu bez infra.Nechcem Ti radiť,ale s termovíziou by si bol určite ešte väčší frajer (a nie len) vo Vašom bezhraničnom združení.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16203 od puro
Odpoveď od puro na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Nic v zlom palo75,no mne staci moja meopta,trocha skusenosti a lovecke stastie.Mat radost z lovu to je to co by mi chybalo pri takomto spôsobe strielania na zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16211 od johny
Odpoveď od johny na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Keby boli povolené infráky, odpadlo by nám večné pozeranie na oblohu počas splnu? Pokiaľ svieti mesiac tak je kvalitná optika postačujúca. Pokiaľ je zatiahnuté, je po poľovačke. Osobne mám veľmi rád spln a vždy ma rozladí keď je tma ako vo vreci. Tu by som veru infrák uvítal. A nemyslím si že je to vyrušovanie zveri tak kritické. Diviak sa dá väčšinou streliť len na spoločnej alebo na splne, ťažko na neho natrafiť za dňa. A myslím si že na splne sa narobí menej hluku a škody. Koľkokrát človek strelí a okolo pasúca sa vysoká len zdvihne hlavy a pasie sa ďalej. Ja by som používanie infrákov nechal na rozhodnutí každého. Streľby chtiví nedočkaví lovci strieľajú aj do čiernej hrče, takto by sa aspoň znížilo riziko.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16215 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
kam toto povedie? neustale nove technologie z armady, nakoniec prideme na pouzivanie riadenych striel a termonavadzaniu v polovnictve? Viem, vyhnal som to do extremu, ale zamyslime sa, kam az chceme zajst .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16217 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Ja toho diviaka radsej ozeliem ked ho neviem 100% rozoznat . A ked sa uz clovek nechce blamovat a strelit diviacicu treba si vyberat v criede tie mensie kusy . ;) alebo sa mylim Palo75 , tak sa urcite nestane ze clovek odvali vodiacu diviacicu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16221 od majod
Odpoveď od majod na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
Lubo ,maš pravdu s riadenými strelami si to prehnal ,ale ked si už pri armade ,tak z tejto oblasti čerpa technologiu a skusenosti hodne vela oblastí civilneho života.Johny to povedal uplne výstižne ,čo sa týka infrakov.V zaujme bezpecnosti strelby nemaám proti nim námietky.Určite je to lepšie ako tápanie v tacticale a pod.Na druhej strane ,chapem že nie každý si taku hračku môže ,alebo chce kupiť.Ja to odhadujem ,že cena týchto zariadeni pôjde časom dole a skôr ,či neskôr ked si ich bude môcť každý dovoliť ako dnes puškohlad,a bude to povinna výbava na splne .A pre tých čo si myslia ,že infrak je ničiteľ zveri ,tak toľko ako lampáš,puškohlad alebo gulovnica ,vsetko používa človek.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 týždnami #16222 od papo
Odpoveď od papo na tému Infrapuškohľady áno alebo nie
majod, pochopil som ťa dobre? Kus mäsa za každú cenu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.080 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 196 návštevníkov a žiadni členovia on-line