Zapisovanie sa do knihy návštev revíru-počet kníh

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17701 od lubto
áno, ale až pri odchode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17709 od Cilan
to ked mas kniku niekde daleko ze to neni po ceste spet tak sa ides tri kilaky do druhej dediny odpisat ze si prec?
<br/>
<br/>
<br/>napiste viacery ako je to u vas

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17710 od eros
beriem to ak nedorozumenie - a co zakon?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17718 od mildo
my piseme hned obidva casy podla mna nema zmysel to dopisovat potom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17725 od lubto
Každá časť revíru má svoju knihu, (aby sa nemuselo zbytočne obchádzať) takže s tým problém nieje...........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17726 od Fero
U nas sme mali tiež viac knih ale sme to zrušili a teraz máme knihu len jednu ktorú sme sa snažili čo možno najvýhodnejšie umiestniť aby bola jednoducho dostupná všetkým členom. A zároveň sme dohodli možnosť kontaktovať člena /u ktorého je kniha/ ktorý zabezpečí zápis do knihy a spätné info o zapísaných členoch na ten deň. Nie je to stopercentné ...nemôže sedeť doma pri knihe...:) ale funguje to.
<br/>
<br/>Na poslednej schôdzi už padli návrhy o elektronickej knihe návštev revíru cez inet ale kedže ešte nie je dostatočná penetrácia internetu medzi členmi PZ tento návrh neprešiel. Ale vidím to ako otázku času ....dávam bolševikovi rok maximálne dva :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17738 od marian-so
newiem ci to je presne aj tak v zakone,ale nas polovny hospodar hovoril ze si na schodzi vydobili aby mohli mat viac knih(mame 4).Takze asi to musi byt v súlade zo zákonom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17747 od pcierny
Cilan, ked idem do reviru tak sa zapisem a ked odchadzam tak sa musim ist odpisat ci to mam 1 alebo 10 km spat.Na to ta kniha sluzi inak potom asi nema moc velky vyznam ju tam mat,nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17748 od Cilan
ale sak sa da predpokladat ze ked sa niekto napise vecer tak po zotmeni odide ,alebo rano tak ze za dake tri styry hodiny ide prec , alebo ked sa napise naobed ked sa ide prejst zase dake tri styri hodiny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17749 od papo
kniha návštev je právny dokument, v prípade nejakej mimoriadnej udalosti slúži ako dôkaz. Jej poslaním je evidencia a nie je to nejaká formálna povinnosť. Kuvýkonu práva poľovníctva je to dôležitá povinnosť, ktorá napr. osvedčuje legálnosť lovu. Ak ideš do revíru bez flinty, tak povinnosť zápisu nevzniká, pretože neplatňuješ právo poľovať. Je však dobré do nej zvlášť večer nakuknúť, kto je kde kvôli vlastnej bezpečnosti a aby si kolegovi nepokazil poľovačku svojim pohybom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17750 od pcierny
Ale ked sa vecer neodpise tak ja rano neviem ci tam este vlastne je alebo nie.U nas to funguje tak a kym nie si odpisany tak tam nejdem,ratam s tym ze tam este je.Je to aj v mojom zaujme odpisat sa,nieco sa tam zomelie ja som tam zapisany ale uz tam nie som koho budu hned upodozrievat,hm?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17751 od hajnik
Naše PZ tvoria 4 dediny, z nikým sa nemusí dohodnúť kam idem, jednoducho sa napíšem do knihy návštev revíru a idem. Poľujem na takú zver na akú mám povolenku. Je jedno v ktorej dedine to je alebo v ktorom katastri. Platím členské a platím ho za celý revír. Ako som už písal revír máme rozdelený na úseky a každý úsek má svoju poľ. stráž u ktorej sa nachádza k.n-revíru. Samozrejme mám svoj úsek v ktorom sa starám o poľ.zariadenia, ale poľujem jednoducho kde sa mi zachce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17753 od hajnik
Nevim si predstaviť ako by si za jeden deň prašiel revír o výmere 3600ha a to ešte ktomu krížom krážom. Keď prídeš na spoločnú poľovačku na diviaky môžeme sa otom porozprávať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17755 od Basky
To nie je také isté. Pozri si výnos MP, ktorý hovorí o tom že užívateľ revíru má mať knihu návštev revíru, do ktorej sa zapisujú všetci poľovníci idúci do revíru za účelom výkonu práva poľovníctva a že všetky ostatné náležitosti čo tam majú byť si určí užívateľ.. Nemám ho momentálne pri ruke, ale myslím že nič viac.
<br/>Čiže ak užívateľ výslovne neurčí že sa tieto osoby musia ´odpisovať´ aj pri odchode, tak sa nemusia..
<br/>A nič nebráni mať fyzicky týchto ´kníh´- zošitov, blokov... viac, lebo ostatné podmienky lovu, okrem tých zo zákonov, si určuje sám užívateľ revíru. Bude mať Knihu návštev revíru časť A, Knihu návštev revíru, časť B... A dohromady je to pred zákonom Kniha návštev revíru. Kontrolovateľná, resp. predložiteľná ku kontrole. Zákon neurčuje z koľkých čiastok môže pozostávať... a ani presne čo má obsahovať - teda okrem tej jednej prvotnej povinnosti zápisu osôb idúcich do revíru kvôli výkonu práva poľovníctva.. Ale ak si to užívateľ revíru /napr.PZ/ za povinnosť dá, tak už to povinnosťou člena bude..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17760 od pcierny
basky pisal som ako to je u nas,musim sa odpisat a myslim ze je to tak spravne,naco je tam potom vobec ta kniha ak tam je zapisanych 10 clenov a z toho 7 uz sedi na pive.je pravda ze to zacalo plne fungovat az potom ako vzniklo par nejasnosti co sa udiali v reviri a takto sa to da viac menej vsetko kontrolovat a tiez je rodiel v tom ked je niekde 10 clenov a niekde 30.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17766 od Cilan
vdaka vsetkym ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17771 od jager
Jano, a načo potrebujú mať o tebe prehľad, alebo ty o kolegoch. Viem, čo mi napíšeš. Preto sa hneď aj spýtam. Kde sa zapíše hrýbar, turista, psovod, koníčkar a zberač lesných plodov? Ak máte očislované posedy tak potom ma zápis zaujíma , či číslo 12 je dnes večer voľné. A to zase len s toho dôvodo, že ak som sa zdržal nechcem sa vrátiť od posedu, ktorý je dosť vzdialený. Ale to platí len vtedy ak som chcel čakať.
<br/>Argument, že aby som nerušil kolegu, (Pri čom nerušil?) ktorý už je v knihe napísaný do časti revíru do ktoréj som chcel isť na šúlačku práve ja, je nezmyselný. Lebo tak ako mu môžeš zver vyrušiť, tak takisto mu po mojom vyrušení môže zver priskočiť. A to vďaka mne môže mať lovecký úspech. Ak si myslíš, že ti ruší, tak máš pravdu, ak si však myslíš, že neruší, zase máš pravdu. Uhol pohľadu. Kôli bespečnosti? Takisto nezmysel. Veď les je národným bohatstvom a preto si musíme mi poľovníci uvedomiť, že v lese nebudeme nikdy sami. Sú tam už spomínané skupiny nadšencov,ktorí nemajú túto povinnosť zo zapisovaním sa, ktorých pred našími zbraniami ochraňuje zákon o bespečnom zaobchádzanin so strelnou zbraňou.
<br/>Pretože i napriek všetkým zákonným opatreniam na ochranu zdravia a majetku občanov sa stane, s času načas že sa aj porušia a to vačšinou prípadov, nevedomky, preto je vhodné pri odhaľovaní o objasňovaní trestnej činnosti, nazrieť do záznamov v KNR. tam sú potrebné údaje, že v Útorok dňa toho o tej hodine v tej časti revíru bol Jano, ktorý strieľal o 19 00h jednu guľovú ranu na Lišku a z revíru sa vrátil o toľkej. ak bol porušený zákon, tu sú veľmi dôležité fakta.
<br/>
<br/>Ešte raz sa pýtam.
<br/>Prečo chcú byť poľovníci sami v lese???
<br/>Pri čom nechcú byť rušený???
<br/>Prečo sa na šúlaku nemôžeme stretnúť a podať si ruky???
<br/>toto sú ľahké otázky, ale odpovede bývajú zložité, zahmlievajúce pravý význam KNRev.
<br/>Jano súhlasím s tebou, že jedna kniha stačí, ale len vtedy ak nemusím ísť 5 km aby som sa zapísal. Potom je lepšie ak si ČSCH odsúhlasí viac kníh. V tomto máte ako PZ voľnú ruku. Ano jedna kniha ak chceš isť robiť obhliadku revíru sprav záznam s ktorého bude zrejmé, že obchádzaš revír.
<br/>Ja si pamatám, keď KNR neboli stanovené zákonom a medzi poľovníkmi bolo viac otvorenosti, priateľstva a spoločného zájmu. Jano neber to tak, že toto čo tu píšem je v každom PZ, ale v mnohých sú partičky, skupinky, rodinné klany. V mnohých ani nemôžeš isť do inej časti revíru ako ti bolo pridelené.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17772 od jager
V tomto prípade stráca zápis svoje opodstatnenie. Ako vieš či nebudeš strieľať a že ti zver po rane neodíde? Možno budeš ešte 2 hodiny dohľadávať. Pre tieto a iné dôvody by si mal celú situáciu zapísať, až po príchode z lesa. Aspom heslovito. Napr. dohľadávka cez, krorú časť revíru a koľko trvala a či padli ďalšie rany.
<br/>Ak by som to mohol až takto zbagatelizovať, tak Zápis v knihe návštev revíru nemá podstatný význam pri odchode do revíru, Slúži maximálne PH ako prehľad o aktivite jed. členov. Zápis v knihe má relevantný Význam až pri riešení konkrétneho prípadu, ak bol porušený zákon.
<br/>Pri tvorbe zákonného ustanovenia sa myslelo práve na tieto fakty.
<br/>Existuje veľa teorií, ale zákon sledoval iba jednu. použiteľné fakty.
<br/>Česi hovoria, co je psáno, to je dáno.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17773 od Jaro
chlapi netajim sa tym ze nemam jagra v laske hehehe ale toto co napisal ma ozaj pravdu . mozete mat o sebe prehlad tym ze sa zapisete do knihy navstev ale co vam je to platne ked ako napisal hubari , turisti a ostany ludia co su v prirode sa nikde nazapisuju a zakaz volneho pohybu ludi nie je nikde napisany teda az na vynimky . preto sa obcas cudujem nazorom niektych polovnikov a ich rozculeniu - : zas som nic nevidel boli tam hubari , turisti .... . Co uz sak aj to su ludia aj oni chcu ist do prirody . ukazujeme ludom aky sme jedinecny ako sa starame ale dopriat to ludom to uz nie . potom sa cudujeme ze na nas zazeraju , niektori keby mohli tak ludi strielaju ako skodnu len preto ze mu skazili srnca , presli cez rujovisko atd . asi to chce aj z nasej strany troska tolerancie a nevidiet len to svoje . na jednej strane vacsina chce ludove polovnictvo ale len pre polovnikov ale druhym vstup zakazany . to potom nie sme o nic lepsi ako ti jednotlivci co maju revir len sami pre seba a rubu to tam hlava nehlava a keby mohli tak si to oplotia . co vy na to ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17774 od Cilan
ja by som povedal ze zapisovat sa do kniky a vediet o tom kde kto je je uz len prinajmensom zvysenie bezpecnosti a kontrola polovnikov samymi polovnikmi , viac zbrani vecsie nebezpecenstvo ze sa cosi stane; podstatne sa tym zvysuje kontrola samych polovnikov mezdi sebou
<br/>
<br/>padne rana , viem ze tam je dakto napisany ,zavolam alebo idem tam po chvili (vypiskujuc)i pomoct potiahnut popripade dohladat ked viem ze tam nie je zapisany (nebol nik zapisany v knihe predo mnou) rozhodne tam nepojdem koli vlastnej bezpecnosti ,pre mozem potichu skovaty pockat na dakom pravdepodobnom mieste prechodu(pre kontrolu), alebo mozem dostat telefon aby som siel pomoct
<br/>
<br/>moze sa stat ze padne rana tam kde bol zapisany kolega ale on &quot;nestrielal&quot; lenze ja som ranu urcite pocul z toho miesta (aj iny poculi ranu a aj na inych miestach reviruv inom case ale clovek co nestrielal je ten isty) a ked sa to bude opakovat na daneho cloveka sa zacne davat ovela vecsi pozor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 392 návštevníkov a žiadni členovia on-line