Zapisovanie sa do knihy návštev revíru-počet kníh

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17777 od Baikal
Jaro, necuduj sa, ze polovnik je podrazdeny, ked ma polovacku pokazenu turistami mimo chodnika a hubarmi a podobne.. Polovnik sa tak trosku aj narobi aj si plati najom za vykon prava polovnictva .. hubar len zbera a nedava (cest vynimkam, ktori pomahaju) ... a turista mimo chodnika.. nekomentujem ..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17781 od Jaro
Lubos vykon prava polovnictva s tym ale podla mna nema nic spolocne ide tu o to ze pohybovat po lese sa mozu vsetci ludia tejto krajiny . Tu nejde o to kto dava a berie a kto len berie je to o tom ze priroda ako taka patri vsetkym , tak ako vzduch ci voda . aspon zatial to tak je a nechcime sa dozit toho aby boli cedule zakaz vstupu sukromny pozemok .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17782 od Baikal
ja som sa tych cedul uz dozil ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17783 od tibo
Jaro aj tolerancia má svoje medze - hubár,turista o polnoci?....stretal som takých,hold je táá demokracia.Zoberiem si sedem dní dovolenky a miesto srnca pozeráš na hubárov(pritom všetci vedia,že na poli,skale huby nerastú....)Myslím si ,že kúsok tolerancie by mohli mať aj ostatný náštevníci revírov.Každý s hubármi,turistami,milencami....počíta,no nikto nepočíta s neslušnosťou a nedisciplinovanosťou kolegu ktorí sa nezapíše a neprečíta si zápisi v K.N.R !Beží tu viac na seba naväzujúcich tém,napr povolenky - ak sa niekto nepozrie doKNR- hospodár tam môže stokrát napísať o ukončení lovu a splnený plánu!Ďalej,KNR bola vytvorená predovšetkým kôli bespečnosti členov pz.Stačí malé pošmyknutie,predovšetkým v horských revíroch - nik vás nikdy nenajde.....,(v poľných až po žatve)! Úplne pomýlený názor panuje u mnohých členov poľovnej stráže ktorí nerozoznajú rozdiel medzi knihou NÁVŠTEV revíru a knihou Kontrol,samozrejme poľujú bez zápisu v KNR - následne ohrozujú nie len sami seba...
<br/>jager sa pýta prečo chcú byť poľovníci sami v lese? - odpoveď je jednoduchá - poľovník by sa mal vedieť v lesa primerane správať,ak to poľovník nevie...potom je niekde chyba.
<br/>Trochu som chcel doplniť CILANA:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17784 od Baikal
Tibo tak trochu si trafil klinec po hlavicke ...
<br/>Je pravda, ze nie vsetky praktiky z horskych revirov sa daju uplatnit v polnych reviroch a naopak. Preto sposob evidencie navstev reviru a evidencie ulovenej zveri je treba prisposobit podmienkam reviru.
<br/>A este k tomu odpisovaniu.. viem, stali sa nehody polovnikom aj so smrtelnymi nasledkami. Preto vrele odporucam do knihy zaznacit vopred predpokladany cas navratu. Ak sa niekto z reviru nahodou nevrati, je dobre vediet kedy a kam siel, aby sa pripadne mohla uspesne za nim vybrat vyprava, ktora moze zachranit zivot...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17785 od tibo
Doplním - je zézrak ak sa turisty,hubári,atď .......slušne,primerane správajú na svojich nájazdoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17786 od Jaro
len som chcel poznat vas nazor . diky chlapi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17788 od Cilan
k tomu odpisovaniu som chcel len tolko ze co ak sa niekto napise na spln od vtedy do vtedy a nikto sa napise do knihy a ide na jeho miesto ten prvy postrielal tesne pred tym lanstiacika a pri dohladavke dojde az na svoje miesto (popripade ine), vznika velke nebezbecenstvo postrelenie popripadne usmrtenia aj ked myslim ze v noci by sa diviak nemal dohladavat a este k tomu neverte ze svetlo vidite v noci z dialky nie vzdy je to tak
<br/>(beriam ze v noci by sa patrilo zapisat na spln od kedy do kedy kde nikto bude aj ked za rana , dna a vecera mimo splnu myslim ze je zbytocne sa odpisovat , polovnici sa mezdi sebou poznaju a predpokladany odchod sa da ocakavat podala okolnosti )
<br/>
<br/>a este horsie ako je dohladavka so svetlom je (samozrejme dohladvka bez svetla, &quot;blbci&quot;) ,je v noci hlavne na polnych reviroch , kde je cesta z jednej strany ohranicena lesom , popripade dakym zarastom a cakajuci na stanovisku vidi len pohybujyci sa bod popred les (zalezi od svetla),nedockavost ,nerozvaznost casto robi ze vidime to co nie je pravda a to uz nehovorim o polojasnych popripade zamracenych nociach, a ked este zabudne ze trava je v tych miestach pol mettra vysoka a este tam je vrstevny prehyb no hotove nestastie na svete
<br/>len tolko som chcel v skrateke povedat ze ked ve ze je napisany nikto pod (pred) niekym tak sa najskor bude vracat v jeho blizkosti a ked to clovek vie tak si urcite rozmysli ci na toho diviacika streki tam(kde je relativne ohrozenie) alebo tam
<br/>
<br/>ja sam som zazil (a to polujem skutocne kratko, ani tych odsedenych noci nie je vela ) ako z pravej strany vybehla liska , hned nato jelen a za nim asi styri kusy holej , clovek si nychysta flintu ze co ak diviaci a caka , asi tri minuty isli pomalym krokom dva velke diviaky , take riadne kance ale flintu som ani nezdvihol po tridsiatich metroch nabrali kance riadnu vysku a zacali sa podobat na holu , ked sak isli popred mna na tridasat metrev tak som tam bezpecne rozpoznal jedneho kandidata od nas (fanatiaka na noci) a s nim siel daky kamarat co si niesli deky a ruksaky na chrbte,, to bola jasna noc bez jedineho mracika a bolo to na luke medzi pasienami daleko od pola okolo pol jednej rano
<br/>preto by sa malo pisat do knihy aj ked taketo faktory ako ten ktory so opisal to neovplyvni , podstatne sa tym zvysuje obozretnost (viac predpokladanych situacii ,ako u soferov ), a ako som uz pisal podstatne sa tym zvysuje kontola samych polovnikov polovnikmi resp.pytliakmi
<br/>
<br/>a este na zaver vdaka tibovi ze aspon nikto cital moj prispevk:):)aj ked len skromny

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17792 od johny
Hubári a iní nadšenici, to je také &quot;vecné bremeno&quot; pri výkone práva poľovníctva. Ale u nás dodržujeme pravidlo, že ak sa niekto napíše do určitej časti revíru, iný tam nejde. Je samozrejmé, že keď napíšem do knihy &quot;posliedka&quot; a miesto pobytu vypíšem pol revíru, tak ak chce ísť niekto iný na posliedku, ide aj tam kde ja. A aj ruky si podáme, aj podebatíme. Ale keď sa ide sedieť na zotmenie alebo na svitaní, a hlavne na splne, tam sa striktne dodržuje hore uvedené pravidlo. Nevidím v tom nič na polemiku. Takto sme sa dohodli a je to naša vec. Ak je to niekde ink, je to ich vec ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18193 od jager
myslím, že tu nie priestor na mudrovanie a na pocity. fakty je to čo ma zaujíma. ty nemáš čo strieľať na cieľ, čo sa ti podobá na čo koľvek ak ho bespečne nedokážeš určiť. ty si sa správal tak ako sa poľovník má so zbraňov správať.
<br/>Čo je tu na špekulovanie? Ideš s puškou do revíru tak napíš kedy a to vo chvíli odchodu do revíru, kde sa budeš pohybovať, ak si strieľal, tak koľko rán a načo. Ideš z revíru tak napíš o ktorej si sa vrátil. Všetky ostatné uvádzané dôvody sú len špekulácie na zneužívanie KNR. Zákon hovorý, urob pravdivý záznam do KNR a máš pokoj. Ak má niektoré PZ problém s definovaním poslania KNR, tak je to len preto aby sa niečim, čo je určované zákonom zároveň dalo zakrívať aj jeho porušovanie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18196 od Cilan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18208 od hajny
Môj názor. Osobne KNR vôbec nepotrebujem. Prínos pre výkon práva poľovníctva? Žiadny!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18227 od eros
odpoveď právnika na otázku KNR:
<br/>
<br/> Na základe ustanovenia § 1 ods. 2 Výnosu MP SR č. 46/94, úžívateľ poľovného revíru je povinný zriadiť a viesť knihu návštev revíru, do ktorej sa musí zapísať každy, kto navštevuje revír za účelom výkonu práva poľovníctva.Členovia lesnej a poľovnej stráže , ktorí nenavštevujú revír za účelom lovu zveri, sa do knihy návštev revíru nezapisujú. Rozsah údajov, ktoré sa vyznačujú v knihe návšetv revíru podrobne upraví užívateľ poľovného revíru.
<br/>Z uvedeného je teda zrejmé, že je povinnosťou každého takého PZ, ktoré má prenajatý výkon práva poľovníctva viesť knihu návšetv revíru.
<br/>Kedže poľovný revír je vecou spoločnou tak ako to ustanovuje § 136 a nasl. OZ, a preto tak ako nie je možné svojvoľne zo strany PZ rozdeľovať právoplatne uznaný poľovný revír na tzv. úseky, takisto nie je v súľade so zákonom a hore citovanoiu vyhláškou viesť viac ako jednu knihu návštev, pre ten ktorý revír.Vedenie knihy návštev nie je vecou vnútorného poriadku PZ, ale je to jeho povinnosťou,ktorú mu ukladá jednotný poľovnícky a disciplinárny poriadok.
<br/>PZ môže iba upraviť a vymedziť údaje, ktoré sa do knihy návšetv zapisujú.Ani podľa môjho názoru nie je vhodné viesť viac ako jednu knihu návšetv revíru, lebo je potom problematická kontrola, evidencia poľovníkov skutočne sa zdržujúcivh v reríre.
<br/>V dnešnom modernom svete predsa nemôže byť problém ani v prípade niekoľko desiatok kilometrová vzdialenosť k poľovnému hospodárovi, ktorý má uloženú knuhu návšetv revíru prekonať napr. mobilným telefónom a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18228 od palo75
Hajnik,dobre citaj posledny prispevok ohladne KNR.Eros ti to velmi pekne napisal.Pisem ti to len preto ze si dost &quot;mudro &quot; reagoval na môj prispevok KNR niekedy v maji. cau;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18229 od Basky
vieš, čo právnik to výklad... žiadny zákon Ti nezakazuje mať Knihu rozdelenú na časti.. Dôležitý je obsah, možnosť kontroly veci na účel ktorej je zriadená, jej forma /pokiaľ nie je inak predpísaná /a to právne, okrem tej zákonnej povinnosti, nie je../, je vecou užívateľa.. Technické prevedenia sa častokrát podriaďuje funkčnosti, stavu vecí a ten nebýva vždy a všade rovnaký.. Niekedy sa knihou /nemyslím len v poľovníctve/ nenazýva ´fyzická´ kniha, ale inokedy aj zošit, súbor zošitov, karizblok s dokladateľnými listami alebo ´internetová´ kniha, atď., atď... Nesúhlasím s výkladom Tvojho právnika, počul som už aj odlišné právncké výklady tej samej veci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18230 od eros
nie je to môj pravnik ale ten, kto odpoveda na otazky v pravnom okienku PID. Dal som otazku do PID. kde na otazky odpoveda doktor Kovacs,jeho odpoved som stiahol a prilepil do forumu k danej teme.Urcite sa nam jeho odpoved nebude pozdavat,ak vsak mate vsetci urcite v najomnej zmluve bod, v ktorom sa hovori, o poruseni zakona ako o vypovednom dovode najomnej zmluvy, je to naozaj na uvazenie!Ak to citate dalsi odbornici na legislativu, pripadne pravnici. napiste Vas nazor, preto som tuto temu otvoril.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18256 od Gulo
Naozaj si myslíš, že knihu nepotrebuješ? A čo tak otázka vlastnej bezpečnosti a hlavne
<br/> ohľaduplnosti voči ostatným kolegom? Neviem ako ty, ale ja chcem byť videný a tiež
<br/> chcem vedieť, kde kto je, aby som kamarátom neplašil zver. Ale pokiaľ si jediným
<br/> členom tvojho združenia, potom beriem, to fakt knihu nepotrebuješ :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18265 od Basky
Určite by bolo k dobru veci, keby štátna správa zabezpečila jednoznačný právny výklad veci.. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18286 od hajny
Pre Gulo: Výkon práva myslivosti sa prevádza bez KNR. Len výkon práva poľovníctva s KNR. Poznám oba. Skús a uvidíš. Mal si pravdu, ale len v poslednej vete.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31046 od marianheg
KNR je podľamňa veľmi dôležitá a dôležité je aby jej obsah bol čo najpodrobnejší, my napríklad evidujeme aj doprovod aj ked ide bez zbrane samozrejme príchod do revíru odchod z revíru ,revír sme rozdelili na lokality ktoré majú presné hranice uvedie názov lokality má to výhodu v tom ked tam je niekto napísaný tak druhý tam nejde alebo sa telefonicky sním spojí a dohodnú sa kto pôjde ktorou cestou¡. Máme kolonku na akú zver strielal , ktorú zver ulovil, akú zbraň použil. Pokial nechceš klamať tak ti podrobné vyplnovanie nemôže vadiť, lebo ide hlavne o bezpečnosť a zákonnosť, lebo neni problém zrušiť nájomnú zmluvu podľa§ 16 ods4 pis.e zákona o poľovníctve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 337 návštevníkov a žiadni členovia on-line