Vydavanie povoleniek na odstrel raticovej zveri-kolko povoleniek vydať ,môžem vydať na jeden kus jel

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17669 od Cilan
na jeden kus mozes vydat povolenku vsetkym ak si splnili svoje povinnosti a nemate v stanovach urcene inak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17670 od macek
Podľa mňa určite áno........ ale ak nekto strelí, tak povolenka všetký končí......... ;) Všetko je vec dohody........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17677 od Cilan
samozrejme konci, streleny kus sa napise do knihy (knih) a ked ide dakto do reviru tak vidi ze uz strielat na to nieco nemoze problem by mohol nastat keby v jeden den (rano, vecer) strelili kusa viacri

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17679 od moropeter
Diky Cilan ,toto dačo som mislel raticovu zver jeleniu-jelenicu,jelenča.V združeni je nas 30-cat členov odstrel je 10 ks holej jelenej zveri ,takže neviem komu prideliť povolenku lebo strielať chce každy člen,chcem to poriešiť tak že dam povolenku každemu aj ked je to možno v rozpore zo zakonom ,každy ma iny nazor a nikto to nevie presne povedať ako to ma byť,su poľovnici čo tvrdia že sa ma vydať len toľko povoleniek koľko je planovany odstrel,tak ako poriešiť ostatnych keď je to tak, tak hola jelenia zver je odmenou, na odstrel ktorej nemaju narok všetci poľovnici.Nenašiel som žiadnu literaturu v ktorej je to uvedene.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17685 od Cilan
a ti co to tvrdia su urcite ti co tu povolenku chcu mat (maju) a zrazu sa v polke decembra zisti ze treba strelit este 5 jelenic nie?
<br/> u nas na trofejovu dostavaju povolenky niektory je to podla vyroci, bodov a podobne
<br/>ale aj ta sa po mesiaci, dvoch pusta mezdi vsetkych co maju splnene povinnosti
<br/>a nestrelili minulu sezonu (ak minlu sezonu strelil srnca na povolenku ,tak srnca nedostane ak ho strelil ked bol uz na volno &quot;pre vsetkych&quot; tak dostane)
<br/>tak to aspon bolo a fungovalo to, stazovali sa len ti co do hory nechodia ze nemozu strelit a nebol ziadny problem zo zakonom
<br/>P.S hola sa u nas snazila odstrielat tak do konca oktobra je to rozdiel ako sa potom nahanat v metrovom snehu ,radsej batoh sena vyniest
<br/>takto to bolo ,teraz sa zmenila politika zdruzenia, takze sa uvidi ako to bude fungovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17688 od mano

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17691 od moropeter
mano ,prosim napiš ako to funguje vo vašom združeni ak chceš uspokojiť všetkych členov, keď počuješ odpoveď -ja mam tiež narok na povolenku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17693 od lubto
U nás sa dáva povolenka všetkým, ktorí majú splnené povinnosti a keď sa strelí plánovaný počet kusov, včetci to vidia zapísané v knihe a už sa tá zver neloví. Ako píše Cilan, môže nastať problém, že jeden deň nezávisle od seba strelia viacerí a plán sa prekročí, ale to sa zatiaľ u nás nestalo, a keby náhodou dá sa aj takáto situácia riešiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17702 od martin203
U nas je vydanych povoleniek viacej ako planovanych kusov na odstrel a po odloveni napr. tej ktorej vekovej triedy sa do knihy navstev reviru vyznaci stop ta ktora vekova trieda.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17704 od majod
Moropeter ,predpokladam že si bol v dalekej cudzine a tesne pred volbami si sa vratil na slovensko a kedže si bol najdalej z vasej družiny tak ta spravili hospodarom.Tieto veci ktore tu riesis ako problem ,lahučko vyriesisk uplnej spokojnosti vsetkých členov,každemu das povolenku na to na co ma narok ,akonahle ulovite daný kus zveri je povinnostou každeho clena a tu musiš trvať na tom ,že bezodkladne ti to oznami a ty sam alebo poveris prave jeho do knihy navstev vyznači ,že lov zveri danej -je UKONCENY.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17705 od Marceliusko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17721 od mildo
moropeter vysvetlim ti ako to funguje u nas. Kazdy ma povolenku na vsetko, ALE ked niekto streli napr. jelena III.vekovej triedy tak 6rokov nema narok na dalsieho ak streli srnca III.vt tak ma 4roky pokoj a tak dalej a tak dalej, v kazdej vt je urcena pauza. Navyse ak streli chovneho jedinca tak buduci rok nema narok na trofejovu zver toho onoho druhu a ten rok sa mu nezapocitava do odratavania. holu a diviaky moze strielat kazdy rok. este jedna vec tu je za jelena srnca I.vt sa odcitava 1 rok, aby bola motivacia strielat aj I.vekovu. Je to rokami zauzite a nepoznam pripad zeby niekto porusil pravidla a trest za to je obsiahnuty v domacom poriadku. mne sa tento system paci.
<br/>Lebo ako tu citam z niektorych prispevkoch, su aj samolubi hospodari a vydavaju povolenky iba priatelom a tak v tomto systeme to nieje uplne iba vola hospodara i ked samozrejme rozhodne slovo tam aj tak ma

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17737 od moropeter
Dakujem mildo za tvoj prispevok prave som prišiel domov tak ti pišem u trofejovej zveri jelene-srnce je to v poriadku ,ale mňa trapi odstrel jelenic a jelenčat ,ako to rozdeliť keď maš 30 členov a odstrel holej 10 kusov , každy chce povolenku.Mne ide o to či je v sulade zo zakonom vydať viac povoleniek na odstrel holej zveri ako je plan odstrelu,v tomto sa nemôžeme zhodnuť a ja nechcem mať problemy ,jedna časť tvrdi že je to v poriadku a druha že nie je to v sulade zo zakonom ale kde to v zakone najsť ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17739 od Cilan
skoc na lesny urad ked si s tym nevies rady ale v pohode ju mozes dat vsetkym ak v stanovach nemate inak

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17752 od Basky
Dobre sa pozri čo máš napísané priamo v povolenke - Povolenka na poľovačku číslo......
<br/>......Na lov týchto DRUHOV ZVERI: (druh, pohlavie, vek.tr., v čase od-do)....
<br/>O počte kusov ani zmienka, resp. si obmedzený počtom riadkov , resp. počtom vydaných evidenčných značiek - plômb /a aj to nie je celkom pravda lebo napr. ´víkendovým´ poľovným hosťom poplatkovým sa väčšinou evidenčné značky nevydávajú, tie má na seba evidované ich sprievodca, kt. je za ich správne použitie a vôbec celkovo za správne prevedený lov zodpovedný, takže ulovenú zver zapisuje do hosťovej povolenky spolu s číslom plomby, ktorú z na seba evidovaných použil/.. Dôležitý je zápis druhu zveri, pohlavia, vekovej triedy a termínu v ktorom užívateľ vymedzuje lovcovi hraničné časové obmedzenia lovu. Počet kusov, ktoré je lovcovi umožnené na túto povolenku odloviť, je vec dohody resp. rozhodnutia užívateľa revíru.
<br/> /T.j. upravený napr. vnútorným organizačným poriadkom, resp. uznesením členskej schôdze, ktoré však nesmie byť protizákonné, ale môže byť určitým spôsobom //napr. v porovnaní so susedným združením// obmedzujúce./
<br/>Čiže aký spôsob si dohodnete a odsúhlasíte, stanovíte, taký budete používať.
<br/>Tvoja otázka, citujem: ´..Mne ide o to či je v sulade zo zakonom vydať viac povoleniek na odstrel holej zveri ako je plan odstrelu..´- koniec citátu - je podľa mňa zcestná, resp. aspoň dosť nešťastne položená, lebo povolenka je zákonom predpísané tlačivo, ktorým užívateľ revíru povoľuje konkrétnym osobám určitú činnosť, najmä lov ale nie len... a preto počet vydaných povoleniek je spravidla /na 99,999%/ väčší ako počet kusov raticovej zveri, ktorú Vám schválil Ob LÚ. Lebo sa nájdu aj takí, ktorým je povolenka vydaná len na lov škodlivej zveri a usmrcovanie zvierat škodlivých poľovníctvu (pytl. psov a mačiek), alebo len na zber zhodov parožia a pod. Jedna povolenka môže obsahovať takýchto povolení viac.
<br/>Ale ak som dobre pochopil Tvoju otázku, tak je ňou myslené naozaj to či jeden zápis vo vnútornej ľavej časti povolenky - napr. jelenica, I.vt. /ozaj koľko poľovníkov vie, že aj ´holá´ má vekové triedy..?/, v čase od napr. 25.9. do 30.11..../nemusí tam byť celá zákonom povolená doba lovu, ani celá doba platnosti povolenky..!/ oprávňuje menovaného na odlovenie len jedného kusa opísanej kategórie za opísaných podmienok?
<br/>Myslím si že rámcovo nie, ale za výnimočných podmienok možno aj áno - v závislosti od toho čo ste si v domácom poriadku odsúhlasili.. Ale ak ste si to nedefinovali podrobnejšie sami /no odporúčam to/, tak zapísanie napr. jelenice a jelienčaťa do povoleniek tridsiatim poľovníkom, pričom v schválenom pláne máte v týchto kategóriách povolených úradom len 10 kusov nie je v rozpore so žiadnym zákonom. Užívateľ je však ´povinný´ nejakými rozumnými a vhodnými, pre členov PZ záväznými opatreniami, ukočírovať to tak, aby nedošlo k prekročeniu schváleného počtu ulovenej zveri v danej kategórii, inak by mohol od úradu dostať väčší či menší postih, či už pokutu, alebo ešte pravdepodobnejšie zníženie výšky plánu lovu danej kategórie v nasledujúcom roku..
<br/>moropeter, treba ešte niečo dovysvetliť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17759 od mildo
moropeter nezalezi kolko povoleniek je vydanych sikovnejsi vystrelia planovany odstrel a ty to ukoncis zapisom do knihy systemom koniec odstrelu jelenic-jeliencat dna xxx podpis... ak budes mat nespratnikov a nenazrancov, ktori nemaju mieru,tak im na rok nedas povolenku a basta.. si rozmyslia potom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17996 od gajdos65
Ja ako poľ.hospodár na základe rozhodnutia výboru PZ rozdám povolenky členom ,ktorý splňajú podmienky dľa zákona na lov raticovej zveri. Všetci členovia sa musia zúčastniť poučenia,kde poľ. hospodár rozdá povoľenky , značky na označenie ulovenej zveri.Poučí prítomných ,ako nasadiť blombu a kde sa táto udalosť zapisuje a komu treba zver ukázať.Člen,ktorý ulovil srnca I.VT ako prvý ostatný členovia strácajú nárokovosť na ulovenie tejto vekovej triedy.Podľa mňa každý člen,ktorý si splnil všetky povinnosti voči PZ a členom tohto združenia sa dostáva na rovnakú štartovaciu čiaru a môže loviť zver dľa zákona.Niektoré združenia uprednosňujú výročia 50,60,70 a na základe rozhodnutia a dohody oslávenec dostane povolenku na určitú VT sám.Podľa mňa je možné dať viac povoleniek členom ,ako je skutočný plán lovu.Musí to v kolektíve klapať , jeden druhému dôverovať no viečo sa musí aj kontrolovať.S pozdravom LOVU ZDAR!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18001 od johny
Aj unás sa to tak robí. Ale zober si toto: Ostáva streliť ešte jeden jeleň a dvaja členovia s povolenkou sa vyberú do revíru. Diana im dopraje a obaja strelia jeleňa ... čo teraz?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18007 od michal
Tak sa plán splní na 130% a hospodár dostane titul naj úderník v okrese a bude pochválený pred naštartovanou V3S.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18039 od gajdos65
Nechcel som podrobne písať o poučení,ale ak sú v poľ revíri dvaja dokonca i viac členov a niekto strelí ako prvý ostatný nestrieľajú.Realizácia tohto zámeru je preto,lebo máme 951 ha čo je málo.Pri veľkých výmerách by som to nedoporučoval.Ľudovo povedané každý ,kto je revíri a mimo neho vie o všetkom čo sa v poľ. revíri deje.Nikdy sme neprestrelili plán, V3S vozidlo nevlastníme.Počet členov 14 odstrel 7ks srnčej,50 zajacov, 90 bažantov.U nás sa máme dobre!Nechcem nás chváliť,ale sme fajn partia.Poľovníctvo je pre nás koníček,relax a zábava.Prajem všetkým krásny zážitok a LOVU ZDAR!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.142 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 378 návštevníkov a žiadni členovia on-line