Vydavanie povoleniek na odstrel raticovej zveri-kolko povoleniek vydať ,môžem vydať na jeden kus jel

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18040 od sten
co sa týka počtu povoleniek podľa mňa ich môžeš dať toľko koľko máte členov. V knihe si urči miesto kde rozpíšeš plánovaný počet odstrelu raticovej zvery a ako hovoríš keď máte 10 kusov holej jelenej očísluj ich od jednotky po 10 a každý člen ktorý ulový zver zapíše že bola ulovená jelenica č. 1 atď. vedľa nej poznačí deň kedy bola daná jelenica alebo iný druh zvery ulovený podľa toho čo tam napíšeš a dovolíš strieľať, osoba tam napíše číslo plomby a budú mať všetci členovia vášho PZ prehľad čo sa ešte môže uloviť a čo nie a koľko kusov vám ostáva ešte do splnenia odstrelu. Predídete tomu, že si dakto nepozre zadnú stranu knihy návštev revíru a nebude vedieť, že je odstrel splnený.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18043 od PatoK
Páni, a co ked je tych knih viac? Potom hospodar zapise odstrelenie kusa do kazdej z knih, alebo to urobi strelec? Ako to funguje v takomto pripade? Vdaka.[img] [/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #18044 od Cilan
u nas to je tak ze napriklad diviaky a hola je viac kusov tak sa pise len do knihy kde to bolo strelene ked uz je len par kusov 1-3 tak hospodar nakaze strelcovi nech napise do vsetkych knih (ked sa nieco streli tak sa to dava ako prvemu vediet hospodarovi ) alebo obvola ludi co to maju blizko ku kniham a nakaze im co maju napisat u trofejovej zveri sa pise vecsinou hned do vsetkych knih kedze pocet kusov je mensi a je viac vekovych tried
<br/>ked dakto streli jednotku srnca a je na odstrel iba jeden kus tak automaticky pise do vsetkych knih aj keby mu hospodar zabudol povedat, a podobne je to zo vsetkym

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27079 od lacika85
U nás povolenku na škodnu mám iba december až februar.Toto je zmyšľanie nášho výboru.Podľa nich liška sa loví iba v týchto mesiacoch,lebo má vtedy naj.a najk.kožušinu.Lebo komu vraj treba líšku v lete?:(:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27089 od DOBRY_DEN
lacika, váš poľovný hospodár je rozumný človek ak tak činí a ani sa mu nedivým. možno si zato môžeš sám už len s toho dôvodu, že lozíš po lese z infrapuškohľadom ako som čítal v inej téme a určite nie si v združení sám.LOVU ZDAR

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27091 od lacika85
Ukaž mi prispevok,kde som pisal,že lovím s puškohľadom.Dokáž to a nepíš tu nezmysly

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27093 od texedo
lacika, pochopil som to sprave???? takze najprv popozeras zver infrakoma ked si vyberies ten spravny kus co chces strelit tak rychlo vyberes z kesene normaly puskohlad, prehodis ho a az potom strielas??:x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27094 od lacika85
A cez normálny ako streliš,ke¡je absolutná tma?:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27095 od DOBRY_DEN
vráť sa na stranu 3 do témy nočné videnie a prečítaj si tam svoje príspevky. ako tam niektorý spomenuli keby vám váš hospodár vydal celoročnú povolenku na škodnú, celý rok by boli rany písané iba na škodnú. opätovne ti opakujem, že za tento stav si môžeš sám. ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27096 od texedo
poslal: lacika85 dnes, 09:48
<br/>
<br/>Ukaž mi prispevok,kde som pisal,že lovím s puškohľadom.Dokáž to a nepíš tu nezmysly ..
<br/>
<br/>
<br/>takze tu mas te dokaz-
<br/>
<br/>
<br/>poslal: lacika85 dnes, 10:10
<br/>
<br/>A cez normálny ako streliš,ke¡je absolutná tma?
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>:x:x:x;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27098 od lacika85
Ja som dal otázku a nie odpoveď.Tak to nie je žiadný dôkaz.Ale ty to asi nepochopíš.U vete dokonca rozhodujú niekedy čiarky,dížne...Ukáž mi príspevok,kde píšem:Lovím infrapuškohľadom:Keď ho nenájdeš,tak potom ani neprispievaj.Chcem dôkaz.Keď nemáš,nemám sa s tebou o čom baviť.Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27101 od texedo
Lacko, keď s nim nestrieľaš tak na čo máš namontovaný ten infrak na zbrani??
<br/>Také táraninky že to máš na pozorovanie to hovor svojim kamarátom oni ti to možno uveria.
<br/>
<br/>Ty mi uveríš keď ti poviem, že mám doma snežný skúter ale nejazdím na ňom, že to mam len tak aby som sa mal čím pochváliť kamarátom ????
<br/>
<br/>Chceš dôkaz?? Tak si skús zalistovať vo svojej pamäti a určíte si na nejaký ten vystrel na zver cez infrák spomenieš ..
<br/>
<br/>Pozri, mne je to úplné jedno čím a ako strieľaš, len mi dosť vadí to, že sa furt sťažuješ, že nemáš povolenku na škodnú.. Podľa mňa si fakt za to môžeš sám. Keby ta hospodár považoval za férového chlapa tak by ti tu povolenku určíte vypísal.
<br/>
<br/>
<br/>Dúfam že som nezabudol na žiadnu čiarku, mäkčene a dlžné.....
<br/>:(:):)
<br/>
<br/> THE END

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27103 od lacika85
Dôkazy chcem a nie hlúposti.Kde som pisal že to mám namontované na zbraní?Ničím si to nepodložil.A keď ide o povolenky,tak to je problém celého združenia a nie iba mňa.Nikto nemá povolenku na škodnú po celý rok zo všetkých členov.A či som férovy chlap,to ty určite súdiť nemôžeš.Potom asi nie sme všetci féroví,lebo pov.nemá nikto.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27117 od texedo
Lacko, čo sa tyká tých povoleniek. Není to náhodou rozhodnutie členskej schôdze, alebo nemáte to určené v stanovách?
<br/>
<br/>
<br/>A to že ci si férový alebo nie, to musíš vedieť Ty...;) Mne to je úplne jedno;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27120 od texedo
oprava,:-o:-o čo sa týka tých povoleniek.
<br/>to len tak aby si mi nevykrikoval ze neviem písať.:):)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #27121 od texedo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31040 od marianheg
Páni nemáte pravdu . Hospodár môže vypísať iba toľko povoleniek na raticovú zver koľko má schválené v pláne lovu a chovu. Na toto sme mali kontrolu z KLÚ a zkontrólovali nám všetky povolenky a porovnali to s plánom lovu a chovu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31084 od yegi
Vypísať povolenku, ešte neznamená kus uloviť.Povolenku má nárok dostať každý člen, ktorý má splnenú podmienku na udelenie povolenky!To chceš nechať kolovať X povoleniek?Nie je jednoduchšie dať povolenku &quot;každému&quot; a pri ulovení, či zastavení lovu toto zapísať do KNR?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31131 od lacika85
Prosím ťa ,kde by som našiel niejaký predpis alebo podobne,kde sa píše za tie povolenky.Veľa ľuďom je to nejasné.Ve¡aj hospodár sa musí niečím riadiť.Dík.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #31176 od moropeter
Ahoj marianheg tvoj nazor sa nezhoduje ani z jednym prispevkom ktorý v tomto fore je ,napiš na akom základe to je že hospodar nemôže výdať viac povoleniek ako je plán lovu.V ktorom zákone alebo ktory paragraf to je.Ak si logicky zoberieš že maš cc.20 členov a odstrel 6 ks.jelenic ako to chceš podeliť aby bol každy spokojny,neide tu o porciu mäsa ale o to kto si tu jelenicu može streliť.V tomto pripade jelenica je trofejová zver ako jeleň lebo na ňu môže mať povolenku iba jeden člen PZ,kde je ta spravodlivosť každy ma pravo na odstrel.S pozdravom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.123 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 237 návštevníkov a žiadni členovia on-line