kniha návštev poľovného revíru

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #36917 od ORI
Prosím Vás vie mi niekto poradiť či sa nedá niekde kúpiť hotová kniha návštev poľovného revíru? Bol som v tlačiarni a chcel som dať vytlačiť dva kusy knihy podľa predlohy ktorú som mal so sebou avšak keď zistili, že chcem len 2 kusy tak to už nebolo možné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #36923 od martin203
Odpoveď od martin203 na tému kniha návštev poľovného revíru
prednedavnom ich v obezniku ponukala nasa regionalka SPZ, teda skus "na okrese"

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #36928 od ORI
Odpoveď od ORI na tému kniha návštev poľovného revíru
Pre martin203.
<br/>Zavolal som na okres a čuduj sa svete majú. Vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 8 mesiacmi #36996 od astronom
Odpoveď od astronom na tému kniha návštev poľovného revíru
Ja som knihu návštev revíru urobil jednoducho - vo Worde som vytvoril tabuľku s popisom - namnožil - a zviazanie knihy je otázka pár korún :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 11 mesiacmi #54732 od lesnik2
Odpoveď od lesnik2 na tému kniha návštev poľovného revíru
Ja som skúsil spolu s programatorom to čo nájdete na tejto stránke www.pzportal.weblahko.sk Samozrejme, že je to neoficiálne. Môžete však do fora na tejto stránke napísať svoj názor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56325 od papo
Odpoveď od papo na tému kniha návštev poľovného revíru
kniha návštev je dôležitým prvkom pri vstupe do revíru so zbraňou, i výkonu práva poľovníctva. zorientujte ma, prosím, musím sa do nej zapisovať osobne? aj sa podpísať? celé sa mi to akosi nevidí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56329 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému kniha návštev poľovného revíru
Jaro ty si z toho Eda uplne pomyleny :):):):):):):),podla mba by si sa mal osobne zapisat i osobne odpisat ,prerože ked nie osobne potom ta kniha straca zmysel,ved už si mu to raz vysvetlil a tušim že nie raz,ale ludom čo maju len svoj nazor tažko niečo vysvetlovat::D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56330 od papo
Odpoveď od papo na tému kniha návštev poľovného revíru
lubo, aký edo? aj podľa mňa by si sa mal osobne, lenže ... treba čítať zákon, vyhlášku, kuknúť do prílohy č.25 vyhlášky. tam som žiadnu takúto podmienku nenašiel.
<br/> § 54 zákona:
<br/>(1)Každý, kto sa nachádza v poľovnom revíri so zbraňou určenou na poľovné účely, okrem účastníka spoločnej poľovačky, musí byť pred vstupom do poľovného revíru zapísaný v knihe návštev poľovného revíru (ďalej len „kniha návštev“).
<br/>(3) Knihu návštev zakladá a za jej vedenie zodpovedá užívateľ poľovného revíru. Za správnosť údajov v nej uvedených zodpovedá ten, kto zápis vykonal alebo mal povinnosť vykonať.
<br/>
<br/>vyhláška, § 23
<br/>Kniha návštev poľovného revíru
<br/>(1) Kniha návštev poľovného revíru musí obsahovať najmenej tieto údaje:
<br/>a) dátum návštevy,
<br/>b) čas príchodu a odchodu,
<br/>c) meno a priezvisko poľovníka,
<br/>d) názov lokality,
<br/>e) ulovená alebo nájdená uhynutá zver,
<br/>f) ostatné zistenia.
<br/>
<br/>čítaš to isté, čo ja? ukáž mi tu povinnosť zapísať sa osobne a podpísať. ani len kolónka v na to nie je... mám si domýšľať? vymýšľať vlastné pravidlá? potom nepotrebujem zákon..., ministerstvo, parlament..... ale poznáme sa, vystačíme si aj bez nich :]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56332 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému kniha návštev poľovného revíru
ved jasne maš pravdu ale ten čas prichodu a odchodu by si mal pisat sam to je vlastne ako by si sa podpisal,že je to spravne a že v uvedenom termine si vtej časti reviru kde si sa zapisal,to je podla mna zrozumitelne ,že ale v zakone opomenuli podpis,aby to bolo dôvery hodne za to ja nemožem,u nas v združeni s tym ale problem nemame,pretože sme normalny chapavy ludia a vieme sa na všetkom dohodnut a nechcejte prosim vas ty čo sa stale hrabete v zakonoch a mate v tom pasiu,aby sme i my čo na to nemame čas to ovladali tiež,i ked sa vravi neznalost zakona neospravedlnuje,ale si myslim že tiež nemusim vediet všetko a ked neviem mame na to vas čo sa v tom veziete aby ste nam poradili,i ked si myslim že i vy mate mezery:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56333 od papo
Odpoveď od papo na tému kniha návštev poľovného revíru
ono ten ods 3) je jednoznačný, že sa nemusíš písať sám a v prílohe /grafická predloha listu knihy návštev/ naozaj nie je vyznačený podpis. teda táto úprava vznikla cieľavedome!!! žeby lobovali pytliaci?8o8o8o ( :] ) a ak mám medzery, aj tak na to neprídeš...:-p

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56334 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému kniha návštev poľovného revíru
ja viem ale vobec ma to netrapi:]:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56335 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému kniha návštev poľovného revíru
ale my čo mame už novu knihu navšetev reviru mame tam podpiskolonku vyznačenu:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56338 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému kniha návštev poľovného revíru
ja sa kludne zapisem aj odpisem ...........no problem jedine ze by som zabudol ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56343 od kurt
Odpoveď od kurt na tému kniha návštev poľovného revíru
Prečo by si sa mal písať sám? U nás to funguje tak, že ak to niekomu nevychádza nahlási to niektorému kolegovi čo ho môže zapísať a ten napíše kto kam a kedy. Alebo keď ideme viacerý tak ten čo už má pero v ruke píše do radu všetkých. V čom je problém?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56345 od papo
Odpoveď od papo na tému kniha návštev poľovného revíru
problém nie je v tom, že ťa zapíše niekto iný, ale v tom, že zápis podľa legislatívnej úpravy nemusí byť autorizovaný. teda aj ten, kto ťa zapisuje, mal by zápis podpísať. kniha nie je len nejaký zdrap, je to doklad...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56347 od eso
Odpoveď od eso na tému kniha návštev poľovného revíru
o.k. zapíšem kamaráta, s ktorým idem poľovať a podpíšem sa ja, že som ho zapísal.
<br/>Toť vsjo...žiadne úvahy...rozpory....
<br/>
<br/>nie je čo riešiť...či?:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 6 mesiacmi #56349 od papo
Odpoveď od papo na tému kniha návštev poľovného revíru
áno, takto by to mal aj zákon, vyhláška upravovať. rozpor je, že nevyžaduje... a píšem o tom preto, aby sa tieto zápisy vykonávali včetne podpisu, napriek tomu, že sa to nevyžaduje. zároveň tým poukazujem na ďalšiu ,,dieru,, a upozorňujem čitateľov z mp sr, aby vykonali nápravu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 4 mesiacmi #57293 od michael2
Odpoveď od michael2 na tému kniha návštev poľovného revíru
Zakon 274/2009 §54 iba ten kto ide do reviru so zbranou za učelom pytliactva sa zapisovat nemusi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59025 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému kniha návštev poľovného revíru
S veľkým údivom sledujem tému zapísovania sa do knihy návštev revíru a dovoľujem si vysloviť názor, že zbytočne si komplikujete zapísovanie samy. Zákon žiada zapísovanie sa do revíru len v prípade že ide o návštevu za účelom výkonu práva poľovníctva, presne - zapísuje sa každý kto sa nachádza v poľovnom revíry so zbraňou atď....
<br/>V knihe návštev poľovného revíru sú taxatívne zákonom a vyhláškou stanovené požadované údaje. Okrem toho tam nemajú čo hľadať záznamy o brigádach, o prechádzkach po revíry bez zbrane a rôzne iné aktivity, ktoré si možete sledovať podľa vlastných uznensení a hmotnej zainteresovanosti - ak chcete, ale osobitne.
<br/>Kniha návštev revíru je základným dokumentom o dianí sa v revíre a preto by obvodné lesné úrady a okresné orgány SPZ,SPK mali jej vedeniu a kontrole vanovať maximálnu pozornosť pri vykonávaní dozorov ( je to ich základná povinnosť ), mali by vyžadovať presne jej vedenie lebo je základným dokumentov i pre orgány činné v tretnom konaní pri odhaľovaní pytliactva, pre orgány PO pri vysvetľovaní streľby v revíri atď... Toto sa zanedbáva a nepomáha to ani poľovníkom - tým spravodlivým. Zo zístených nedostatkov vyvodzovať následne postihy.
<br/>Aby kniha navštev Vám nerobila toľko starosti uvediem príklad: U nás máme tri knihy navštev revíru, ako povoľuje zákon, teda pre tri časti revíru. Ich umiestnenie sme schálili na členskej schúdzi tak, že pri vstupe do tej ktorej časti musíš ísť okolo tej knihy, v ktorej zápis sa vzťahuje len na navštivenú časť revíru. Za tým účelom je aj v domácom poriadku presný popis časti revíru a povinnosť vykonania zápisu do prislušnej knihy. Nemôže sa stať, že sa ja zapíšem na posed a príde tam ďalší po mne. Netreba nič vymýšťať a netreba riešiť ani obdobie splnu inák. Poľovník vie, ako sa píše v čase splnu alebo mimo neho. samozrejme, že pri určovaní miest pre umiestnenie knih sme brali aj do úvahy, že niekledy ak chcem ísť do vzdialenejšej časti revíru musím, či chcem či nie, ísť okolo určenej knihy pre túto časť.
<br/>Ak existujú možnosti písania sa do knihy na viacerých miestach a do celého revíru, potom to není v súlade so zákonom a nechcel by som byť v koži funkcionárov PO ( PZ ) ak sa nebodaj stane nešťastie.
<br/>Nechcem veľa o tom písať, ono sa dá odpopvedať na hocijaké otázky k tejto téme, ale skúste si to podobne rozdeliť ( ak treba aj viac knih môžte mať ) doma a uvidíte, že to prinesie viac spokojnosti, prehľadu o pohybe v revíry, menej podozrení z nekalých činnosti a popd... Nám to funguje takto už druhé obdobie platnosti zmlúv, vymenili sme len knihy podľa predtlače akú ponukalo SPZ.
<br/>Samozrejme, že tým čo radí mali zmätky, tým to vyhovovať nebude nikdy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59026 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému kniha návštev poľovného revíru
Ešte si dovolím jednú podstatnú vec, zabudol som na toto: do knihy návštev sa zapisuje každý kto..., zákon nehovorí, že zapisujeme každého kto... . Z toho vyplýva dôležitá vec, a to každý sa zapísuje osobne, ak mu pomôžete vyplniť kolonky, budiš, ale podpísať sa musí sám!!! Tu niet ospravedlnenia. Ak by som zapísal troch kamrátov, mohol by som byť v tej časti revíru sám a bol by som aj smelší v tom čo chystám. Aj toto nás viedlo k takému riešeniu aké máme a aké odporúčam. napr. padla rana a nebolo takého kto strieľal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.065 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 414 návštevníkov a žiadni členovia on-line