kniha návštev poľovného revíru

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59974 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému kniha návštev poľovného revíru
Je na užívateľovi revíru, ako si to nastaví. Ak si to nastaviť nevedia, potom môžu do revíru vstupovať aj po jednom a cez turniket a s miestenkamii aj tak im to nepomôže, ak to nerešpektujú všetci. Ale sprísňovať pravidlá pre všetkých, resp. zovšeobecňovať, kvôli poľovníkom, ktorí sa nevedia možno ani podpísať, alebo pre ktorých je napr. zapisovanie, či dokonca hlásenie hospodárovi o lokalite, kde budú poľovať urážkou, to asi nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59975 od Akela
Odpoveď od Akela na tému kniha návštev poľovného revíru
Ľubo, ten turniket nie je ani zlý nápad, len nás je v združení toľko, že by sa tam tvorili rady. Potom by následne bolo treba pridať turnikety a to by sa zasa predražilo a skladanie sa na niečo v našom združení nie je práve obľúbenou činnosťou členov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59977 od papo
Odpoveď od papo na tému kniha návštev poľovného revíru
zaujímavý diskus;) vnímam to tak, že sa treba vrátiť k jedinej úprave: každý sa má zapísať sám. a je treba vyjasniť pravidlá. napr či bude len jedna kniha, alebo môže byť viac. viacerým sa nebránim, no treba tam tiež nejaké pravidlá, aby napr pri piršovaní bol prehľad a nerušili by sme sa navzájom. nové kolónky vari netreba, len upresniť čo tam má byť a čo nie. či dobre vravím? za chvilku je tu návrh nového zákona, tak vari môžeme trochu dopredu ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59978 od DKo
Odpoveď od DKo na tému kniha návštev poľovného revíru
...
<br/>(2) Kniha návštev poľovného revíru je spravidla jedna, ak sa vedie viac kníh návštev poľovného revíru,musia byť založené na presné vymedzené časti poľovného revíru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59979 od papo
Odpoveď od papo na tému kniha návštev poľovného revíru
§ 54
<br/>Evidencia návštevy poľovného revíru
<br/>(1)Každý, kto sa nachádza v poľovnom revíri so zbraňou určenou na poľovné účely, okrem účastníka spoločnej poľovačky, musí byť pred vstupom do poľovného revíru zapísaný v knihe návštev poľovného revíru (ďalej len „kniha návštev“).
<br/>(2)Člen poľovníckej stráže, ktorý v poľovnom revíri vykonáva ochranu a kontrolu sa do knihy návštev nezapisuje, ak vstup do revíru vopred oznámi poľovníckemu hospodárovi.
<br/>(3)Knihu návštev zakladá a za jej vedenie zodpovedá užívateľ poľovného revíru. Za správnosť údajov v nej uvedených zodpovedá ten, kto zápis vykonal alebo mal povinnosť vykonať.
<br/>
<br/>§60
<br/>(5)Lov zveri poľovným dravcom možno vykonávať len na základe povolenia na lov zveri vydaného užívateľom poľovného revíru a vstup do poľovného revíru sa musí vyznačiť v knihe návštev.
<br/>
<br/>§62
<br/>(4)Pri nočnej poľovačke je poľovník povinný uviesť v knihe návštev presné miesto a čas, kde a dokedy bude na zver čakať. Pri pohybe v poľovnom revíri v noci je poľovník povinný si svietiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59982 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému kniha návštev poľovného revíru
ja si myslim,že je to všetko dost jasne definovane,neviem čo treba ešte doplnat ,len to treba dodržiavat,či je nas v združeni 5 lebo 50 členou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59983 od astronom
Odpoveď od astronom na tému kniha návštev poľovného revíru
Tá povinnosť svietiť si v noci sa mi zdá trochu pritiahnutá za vlasy. Sú lokality, kde v noci po poľných cestách chodí veľa nepoľovníkov a nesvietia si. V čase splnu, kedy je viditeľnosť dostatočná, to tiež považujem za zbytočné. Snáď by bolo dobré to nejako bližšie špecifikovať kedy je to nevyhnutné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59986 od Akela
Odpoveď od Akela na tému kniha návštev poľovného revíru
Vždy ak sa pohybujem v noci a je jedno či je spln alebo nie je, tak svietim. Za šetrenie na jednom malom svetielku život nestojí. Najmä ak sa pohybujem v odľahlej lokalite, kde sa pohybujú poľovnícky kolegovia. Prípady aj z nedávnej minulosti potvrdzujú, že ak by dotyční svietili - mohli ešte žiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59987 od samo
Odpoveď od samo na tému kniha návštev poľovného revíru
100 % súhlas.....odporúčam prečítať knihu Poľovnícke tragédie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59988 od DKo
Odpoveď od DKo na tému kniha návštev poľovného revíru
pri pohybe

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59989 od astronom
Odpoveď od astronom na tému kniha návštev poľovného revíru
Akela, mne vadí tá povinnosť. U nás je, dá sa povedať, celkom zodpovedný kolektív poľovníkov. Nestrieľame po čiernom fľaku na lúke, ani na šuchot v kroví :). To svetlo je opatrenie, ktoré by mal zvážiť každý sám.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59990 od hajny
Odpoveď od hajny na tému kniha návštev poľovného revíru
Vypustiť, §54 a §62! Kto sa bojí, nech si svieti, alebo do lesa nejde!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59991 od Akela
Odpoveď od Akela na tému kniha návštev poľovného revíru
Ja by som sa bál nesvieťiť, ak zabudnem malú baterku aj mobil stačí. Napokon, povinnosť mohli vypustiť. A každý nech rozhodne za seba. Poznám poľovníkov čo si pred poľovačkou bežne riadne vytnú, resp ak piješ do 01,00 a o 04,00 už sedíš na posede, aké máš reflexy? Zbytočne by sme si klamali a buď rád, že poľuješ v kolektíve slušných a zodpovedných ľudí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59997 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému kniha návštev poľovného revíru
Akela ma pravdu a na uvedomelych polovnikou by som astronom v tejto veci moc nestaval:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59998 od astronom
Odpoveď od astronom na tému kniha návštev poľovného revíru
Ľubo, kľudne si zapni baterku kedy chceš, len nenútiť to robiť všetkých a za každých okolností je trochu pritiahnuté za vlasy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60020 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému kniha návštev poľovného revíru
nemyslim že je to pritiahnute za vlasy,pretože bezpečnost je nade všetko ,takže si myslim ,že nikoho nezabije ked občas blikne,ked sa presunuje pešo,je to raz dane že to tak ma byt tak neviem ,prečo to nedodržiavat,potom je to zo všetkym tak,každy ma na niečo iny nazor nikdy sa nevyhovie všetkym tak nejake pravidla musia byt

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60025 od DKo
Odpoveď od DKo na tému kniha návštev poľovného revíru
nechráni to iba možnú obeť, ale aj strelca, resp. jeho poisťovňu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60028 od bobrunka
Odpoveď od bobrunka na tému kniha návštev poľovného revíru
Rád by som sa vratil k elektronickej Knihe návštev revíru, ktorá bola na tomto fóre intenzívne diskutovaná zhruba pred rokom. Jej autor bohužiaľ už nie je medzi nami. Myšlienka takej knihy sa vtedy stretla s pochopením ale aj s razným odporom. Aký je Váš názor na tento spôsob evidencie dnes ? V prípaden záujmu ju nájdete na adrese kn.nioba.sk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60029 od molnarf
Odpoveď od molnarf na tému kniha návštev poľovného revíru
Neviem,prečo o knihe návštev sa toľko špekuluje. Je potrebné,je to dobrá vec,len niektoré kolonky by som vynechal.napr. z aké dôvodu je tam kolonka - návrat z revíru,keď je tam hodina príchodu a odchodu.Keď som sa zapísal od 19.00 do 21.00 ,tak musím opustiť revír do 21.00.Podľa mňa chýba tam kolonka -účel návštevy-.Poviem prečo,keď idem na vysokú,aby druhý poľovník,ktorý ide na škodnú,podľa možnosti bol čo najďalej od môjho posedu.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60031 od lanus
Odpoveď od lanus na tému kniha návštev poľovného revíru
molnarf - Jednou z príčin prečo sa o knihe &quot;toľko špekuluje&quot; je to ,že väčšina (vrátane Teba) nemá ani potuchy čo sa vlastne vlastne musí do knihy písať !!!
<br/> Povinné je len toto : Kniha návštev poľovného revíru musí obsahovať najmenej tieto údaje: a) dátum návštevy, b) čas príchodu a odchodu, c) meno a priezvisko poľovníka, d) názov lokality, e) ulovená alebo nájdená uhynutá zver, f) ostatné zistenia. (2) Kniha návštev poľovného revíru je spravidla jedna, ak sa vedie viac kníh návštev poľovného revíru musia byť založené na presné vymedzené časti poľovného revíru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.131 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 240 návštevníkov a žiadni členovia on-line