kniha návštev poľovného revíru

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60036 od bobrunka
Odpoveď od bobrunka na tému kniha návštev poľovného revíru
Re: lanus
<br/>Pozrel si čo ponúka Kniha na adrese kn.nioba.sk. Chyba ti tam niečo ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60039 od lanus
Odpoveď od lanus na tému kniha návštev poľovného revíru
bobrunka - Na tomto odkaze : kn.nioba.sk mi žiadnu knihu návštev neponúka; skús nejaký lepší a overenejší !!! ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60040 od molnarf
Odpoveď od molnarf na tému kniha návštev poľovného revíru
lanus--ja viem o čom rozprávam.obsah -Knihu náštev- som nevymislel ja. OO SPZ nám zabezpečil knihu,kde sú nasledovné kolonky: dátum návštevy,čas príchodu a odchodu, meno ,názov lokality,ulovená zver,koľko výstrelov som počul,podpis,na akú zver som vystrelil,návrat z revíru /hodina / a ešte raz podpis.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60043 od lanus
Odpoveď od lanus na tému kniha návštev poľovného revíru
molnarf - Pokiaľ Vám niekto poslal to čo Ste si neobjednali treba to reklamovať !!! (Je však pravdepodobné,že Ste objednávku nedostatočne špecifikovali,resp.sa spoľahli na to ,že Vám predsa OO SPZ nemôže poslať nič zlé a oni Vám možno poslali to s čím u iného nepochodili !!!
<br/>:] )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60044 od bobrunka
Odpoveď od bobrunka na tému kniha návštev poľovného revíru
Učite ponúka. Skús to ešte raz ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60047 od lanus
Odpoveď od lanus na tému kniha návštev poľovného revíru
bobrunka - Chýbajú v nej body &quot;e&quot; a &quot;f&quot; ;ďalej brigády ani kontroly sa do nej podľa platnej legislatívy nepíšu ! (mohli by sa brigády doplniť) . Predmetný t.j. výhradne elektronický systém by však mnohí postarší a najmä zle vidiaci jednoducho nezvládali; (kombinovaný by plnil účel len čiastočne takže=0 ).
<br/> Po detailnom zosúladení s platnou legislatívou (formalita) by sa však vo vybraných PZ (záleží na skladbe užívateľov) mohla táto &quot;virtuálna novinka &quot; celkom dobre uplatniť ! :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 6 mesiacmi #60401 od feko31
Odpoveď od feko31 na tému kniha návštev poľovného revíru
O Knihách návštev sa toho popísalo už viac ako dosť, ale súhlasím s Lanusom - je to iba preto, že poľovníci nepoznajú zákon / § 54 zák.č. 274/2009 o poľovníctve/. Ale vieme, že poľovníci toho nepoznajú omnoho viacej. Nikto ich neskúša, neoveruje ich vedomosti, nikto sa ich na nič nepýta a výbory kašlú na to, aby svojich členov vzdelávali, resp. na schôdzach aspoň upozorňovali na konkrétne ustanovenia zákona a vyhlášky. A tak si nielen členovia, ale aj výbory vytvárajú vlastné zákony, vlastné vyhlášky a tak to potom aj vyzerá. Obv.poľ.komory, RgO OkO SPZ, vrátane OLÚ nekontrolujú, akým spôsobom sú vedené Knihy návštev a či ich obsah je vedený v súlade s § 23 ods. 1/ Vyhl. č. 344/2009, ktorou sa vykonáva zákon o poľovníctve. Tu sa jasne uvádza, čo Kniha návštev najmenej MUSÍ / pozor: - nie môže! / obsahovať!
<br/>Ak nezapísanie sa do tejto knihy môže mať za následok tresté stíhanie konkrétneho člena pre tr.čin pytliactva, potom je celkom nezvratné, že Kniha návštev a jej obsah je prvým a najdôležitejším dôkazom v celom tr.konaní a preto neviem z akého dôvodu príslušné, vyššie uvádzané orgány sú k tomuto tak benevolentné. Môže byť problémom, ak by príslušný Obvodný lesný úrad vyžiadal všetky knihy návštev jednotlivých PZ 3 roky dozadu a po vykonanej kontrole urobil závery? NIE! Ale tiež by nemal byť problém pre OLÚ vyvádzať konkrétne sankcie voči tým členom PZ, ktorí stav v rozpore s cit.vyhláškou svojou benevolenciou dopustili! Všetky prípady zverejniť a oboznámiť všetkých členov na čl.schôdzach - a myslím si, že bol by raz a navždy s tým pokoj!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 8 rokmi 7 mesiacmi #64023 od Fredy1
Odpoveď od Fredy1 na tému kniha návštev poľovného revíru
Od posledného príspevku už pretieklo veľa vody a aj preto by som mal jednu otázku sa týkajúcu zapisovania sa.
<br/>Momentálne máme nový typ knihy návšteva v nej oproti starej kniha zmizla kolonka &quot;Predpokladaný príchod&quot;.
<br/>V novej knihe táto kolonka nieje takže zo zvyku do kolnky &quot;Príchod&quot; píšeme už pri samotnom zápise dátum o dva tri dni neskôr.Tento systém využívajú hlavne tý poľovníci ktorý maju usadlosti v horách,v osadách po miestnyh chotároch.
<br/>Je samozrejme že sa medzitým čo je povecme tri dni v hore -dva krát vyspí,prípadne posedí pri obede,niečo spraví na chalupe prípadne odskočí do práce..a pritom je samozrejme zapísaný v knihe návštev že je v hore.
<br/>Skutočne by som rád vedel či je to v poriadku??
<br/>Či je nutné a možné aby tam ten dátum a nebodaj aj čas bol napísaný už dopredu niekoľko dní?
<br/>Ďakujem za Váš cas....:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 8 rokmi 7 mesiacmi #64024 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému kniha návštev poľovného revíru
feko 31 ja s tebou úplne súhlasím a doplním, upozorňujem všetky orgány poľovníctva, včetne ministerstvo na tieto skutočnosti, ale takto to vyhovuje všetkým, z toho vyplýva aj obraz poľovníctva na Slovensku, nepoznám prípad, aby orgány činné v trestnom konaní použili údaje knihy ako základné k posúdeniu trestného činu pytliactva hoci sám som im zdokumentoval niekoľko typických pytliactiev, som rád, že si sa s tým začal zaoberať. Ono trápi všetkých ak niečo zistia, ale nechajú to tak ak ide o nich, lebo aj im sa tento stav hodí. Z mojej skúseností: buď to necháš tak, alebo budeš bojovať a budeš najhorí človek!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.083 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 1406 návštevníkov a žiadni členovia on-line