kniha návštev poľovného revíru

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59043 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému kniha návštev poľovného revíru
Lesanek, dovolím si zareagovať. V podstate súhlasím so všetkým, mám však zopár výhrad. Prečo by som sa nemohol zapísať v knihe návštev, keď idem do istej lokality opravovať posed/krmelec ? Prečo by tí, ktorí idú do danej lokality po mne nemali o mne vedieť, že som tam, hoci zbraň nemám ? Zdá sa mi to trochu kontraproduktívne.
<br/>Pokiaľ idem ja do istej lokality, na isté miesta, práveže chcem vedieť najviac, či sa tam niekto nachádza, či môže tade prechádzať a podobne. Nie som za to, aby sa do knihy zapisovala každá hlúposť, ale malo by byť aj na zvážení, prípadnú aktivitu zapísať. A fakt je to, že možno môžeš byť ty, ja alebo hociktorý kolega správne zapísaný, môžem sa tam nachádzať hocaký turista, hubár, psíčkar, motorkár, o ktorých poväčšine nevieme. Preto opatrnosti nikdy nie je veľa a keď pôjdem čistiť krmelce tak za zapíšem. Nie len pre moju bezpečnosť, informovanosť druhých, ale aj preto, že tak mám dôkaz, že danú činnosť v revíri vykonávam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59046 od milankov
Odpoveď od milankov na tému kniha návštev poľovného revíru
Evidencia návštevy poľovného revíru
<br/>(1) Každý, kto sa nachádza v poľovnom revíri so zbraňou
<br/>určenou na poľovné účely, okrem účastníka spoločnej poľovačky musí byť pred vstupom do poľovného
<br/>revíru zapísaný v knihe návštev poľovného revíru (ďalej
<br/>len „kniha návštev“).
<br/>(2) Člen poľovníckej stráže, ktorý v poľovnom revíri
<br/>vykonáva ochranu a kontrolu, sa do knihy návštev nezapisuje,
<br/>ak vstup do revíru vopred oznámi poľovníckemu
<br/>hospodárovi.
<br/>(3) Knihu návštev zakladá a za jej vedenie zodpovedá
<br/>užívateľ poľovného revíru. Za správnosť údajov v nej
<br/>uvedených zodpovedá ten, kto zápis vykonal alebo mal povinnosť vykonať.
<br/>
<br/>Nikde som sa nedočítal, že sa musí zapísať osobne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59102 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému kniha návštev poľovného revíru
Je to jednoduché: V ods. 3 - za správnosť údajov v nej zodpovedá ten, kto zápis vykonal alebo mal vykonať. Teraz z ods. 1 vyplýva, že je to každý kto sa nachádza atď... atď... . Treba pozrieť aj vyhlášku a zistíme, že aj keď ma niekto zapísuje ( napr. staršieho kolegu ), musím sa podpísdať a tým súhlasím so správnosťou uvedených údajov. Takto som to prezentopval aj v mojom stanovisku. Teda nie je možné zapísovať kolegov bez ich podpisu, ak by to tak bolo, potom si napíšem do jednej doliny piatich a tým si zabezpečím prítomnosť v doline len sám a môžem si robiť čo chcem, lebo viem, že do tejto lokality už nik nepríde nakoľko som zapísaním obsadil všetky posedy. Toto si nevymyšľam, toto sa v skutočnosti robilo a isto sa robí v nemalo spoločnostiach Slovenska a preto sa tak bránia poctivému zapísovaniu o ako hovorí zákon a vyhláška. Moje stanovisko si kľudne odkonzultujte s MP SR a uvidíte, že sa nemýlim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59104 od milankov
Odpoveď od milankov na tému kniha návštev poľovného revíru
Vo výhlaške sa píše:
<br/>Kniha návštev poľovného revíru
<br/>(1) Kniha návštev poľovného revíru musí obsahovať
<br/>najmenej tieto údaje:
<br/>a) dátum návštevy,
<br/>b) čas príchodu a odchodu,
<br/>c) meno a priezvisko poľovníka,
<br/>d) názov lokality,
<br/>e) ulovená alebo nájdená uhynutá zver,
<br/>f) ostatné zistenia.
<br/>(2) Kniha návštev poľovného revíru je spravidla jedna,
<br/>ak sa vedie viac kníh návštev poľovného revíru,musia
<br/>byť založené na presné vymedzené časti poľovného revíru.
<br/>
<br/>Z toho je zrejme, že tam nemusí byť podpis. Podľa mňa nie je možné napísať piatich,lebo nemôžte vedieť či niektorí z ních po vašom zapísaní namá záujem ísť do tej lokality a z úžasom zistí, že úž je zapísany.
<br/>Neviem takéto prípady nepoznam, že by ma bez môjho vedomia niekto zapísal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59105 od DKo
Odpoveď od DKo na tému kniha návštev poľovného revíru
Lesánek, ak zapíšeš 5, aby si bol sám, to tým zvyšným 4 nevadí, keď zistia, že boli niekde kde neboli?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59106 od hajny
Odpoveď od hajny na tému kniha návštev poľovného revíru
Zle uvažujete! Knihu musíte mať už doma.Keď vstupujete do revíru znovu. Najlepšie by bolo, mať po jednej na každom posede. A v prípade že máte v revíri aj latrínu, treba mať knihu aj tam. Prajem Vám, príjemný výkon práva poľovníctva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59110 od samo
Odpoveď od samo na tému kniha návštev poľovného revíru
to si fakt neviem predstaviť, aby ma niekto zapísal bez môjho vedomia a súhlasu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59112 od Akela
Odpoveď od Akela na tému kniha návštev poľovného revíru
To o čom tu chlapi píšu je bežná prax. Poľuje aj Tvoj otec a brat a máš dobrého kamoša. Napíšeš všetkých, aby si bol v nejakej časti revíru sám. Samozrejme s nejakým zvláštnym úmyslom - žeby pytliactvo?
<br/>Ďaľší prípad je, že sú kolegovia, ktorí sú každý deň zapísaný na tom istom mieste aj keď tam nejdú, aby tam preboha niekto nešiel a niečo nestrelil. Bohužiaľ aj takáto prax je v niektorých združeniach.
<br/>A to už nehovorím o snahe niektorých jedincov - písať sa do knihy návštev na týždeň dopredu - to je už na silnejšiu medicínu.
<br/>Niektorí sú tu možno z týchto praktík prekvapení, lebo sa s tým u nich v združení nestretli. Pre tých mám jeden odkaz - buďte radi, že poľujete v združení, kde platia jasné pravidlá a vážte si to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59114 od DKo
Odpoveď od DKo na tému kniha návštev poľovného revíru
jedným z tých pravidiel v rámci PZ može byť aj povinný podpis každého

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59137 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému kniha návštev poľovného revíru
Predstav si že nie, lebo Tí štyria patria k tomu čo píše a strieľa napr. 2 ks lanštiakov, jedného prizná hospodárovi a druhého, keďže si je istý, že nikto iný v lokalite nie je len on, resp. ešte niekto zo zapísaných spoločníkov, majú naviac na delenie medzi seba. A že to ozaj funguje naznačuje vo svojom príspevku aj Akela.
<br/>Je to veľmi jednoduché a ešte ak drží s nimi hospodár - tak koniec.
<br/>A čo sa týka toho podpisu veľmi dobré reaguje DKo, knihy ktoré používame obsahujú podpis a združenia s tým súhlasia - prináša to spravodlivosť.
<br/>Netreba reagovať podraždene, ako niektorí diskutujúci, zákon a vyhláška taxatívne hopvorí čo je povinné, čo si môže užívateľ revíru doplniť, ale aby to nebolo v rozpore so zákonom a vyhláškami, ale aby prispelo k spravodlivému pohybu a možnosti kontroly o pohybe v revíre.
<br/>Ak niekto ide do revíru bez zbrane, zákon nevyžaduje jeho zapísanie do knihy návštev, tak netreba o tom diskutovať. Ak chcú poľovníci tam písať aj bigády, prosím, schváľte si to a konajte. Ja som presvedčený, že to nie je dobré aj napr. z hľadiska kontroly urobenej práce a doby potrebnej na jej výkonanie atď... atď...
<br/>Mám už nejaký ten rok skúsenosti, tak to čo napíšem, za tým si stojím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #59144 od PoloVlad
Odpoveď od PoloVlad na tému kniha návštev poľovného revíru
Netreba sa hnevať, každý máme svoj názor, svoje skúsenosti a poľujeme v rôznych kolektívoch s rôznymi pravidlami.
<br/>U nás skôr nie je problém, že by boli zapísaní viacerí v danej lokalite aj keď fiktívne, aby mal jeden pokoj, ale panuje možno zvyk zapísať čo najväčšiu časť lokality, a potom ani Boh nevie, kde v skutočnosti je. Keď som na to upozorňoval, povedali mi, že to sa tak robí a nie je potrebné to riešiť, všetko je v poriadku...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59915 od marian2
Odpoveď od marian2 na tému kniha návštev poľovného revíru
pani dobry vecer tak ti ludia co sa tak pisu do knihy navstev nepoznaju zakon, ten jasne hovory o takychto situaciach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59921 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému kniha návštev poľovného revíru
Prepáč kolega, dovolím si tvrdiť opak.      Títo ľudia až veľmi dobré poznajú čo hovorí zákon o zapísovaní sa do knihy návštev revíru a preto robia to čo robia, lebo vedia, že nik tieto knihy nekontroluje a im vyhovuje takto si zabezpečiť nerušené poľovanie v tej časti, kde sa napíšu. Predsa iní tam nemôže ísť a ani nič vidieť či počuť. Proste tieto knihy nie sú pre dodržanie spravodlivosti, ale slúžia tým, ktorí potrebujú svoje činy zakryť a to len preto, že si po svojom vysvetľujú náležitosti knihy, spôsob zápisovania a pod... Najviac túto činnosť umožňuje skutočnosť, že žiaden orgán, včetne štátnej správy tieto knihy a spôsob zapísovania vôbec nekontroluje.
<br/> Ak by sa tomu venovala patričná pozornosť, usmernili sa okresné, či regionálne orgány komory, SPZ na správne zápisovanie sa, ak by sa vyvodili dôsledky zo zistených skutočnosti, videli by ste ten húkot poľovníkov ako v osom hniezde, ale aspoň by bola spravodlivosť v pohybe a kontrole poľovníkov po revíri.
<br/> Ale o čom to vlastne píšem, asi som zabudol podstatný fakt a to, že som na Slovensku, píšem o kontrolách a neuvedomujem si, že terajší dosadení prednostovia neprišli kontrolovať, dozerať, ale urobiť schodné cesty pre ich politický prislušných, ktorí ich do tejto funkcie potlačili napriek porušeniu zákona o štátnej službe či lesného zákona, obidva vylučujú politické vplyvy na prvostupňových orgánoch štátnej správy.
<br/> A komora, či SPZ, praktický Tí istí ľudia - chránia tých darebákov a poctivca, ak niečo oznámi, dovolia vyhodiť so svojích radov, ba dokonca poradia, ako ho vyhodiť a bude pokoj.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59932 od hajny
Odpoveď od hajny na tému kniha návštev poľovného revíru
Veľmi pekne popísané.A preto treba rozmýšlať nad tým, ako knihy návštev revíru sa zbaviť. Veď je skutočne na dve veci. Dá sa bez nej poľovať. Nádherne!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59933 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému kniha návštev poľovného revíru
zbavit??????????? hadam treba domysliet ako sprisnit kontrolu,aby nebol v reviry bordel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59939 od hajny
Odpoveď od hajny na tému kniha návštev poľovného revíru
Keď nebude kniha, bude normálne! Lubenko!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59940 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému kniha návštev poľovného revíru
Knihy navštev revíru môžu byť i viac, každá na presne na určenú a popísanú pôsobnosť revíru. Do knihy návštev sa zapíše každý, kto ide do revíru za účelom výkonu práva poľovníctva, ale pri vstupe, nie 5 - 6 hodín pred, alebo dokonca deň, či dni pred vstupom a ten čo ide sa zapísať pri vstupe už je odstávený. Do knihy netreba zapísovať niekoho, resp. možno ho zapísať, ak je prítomný pri knihe, ale on sam sa musí vlastnoručne podpísať. Stáva sa, že zapíšu 5-6 poľovníkov a do revíru vstupia len traja, napr. je tam 6 posedov, zapíšu sa 6, ale traja neprídu, ale už po nich sa na voľné posedy nemôže písať nik. Toto sa tiež zneužíva, aby do predmetnej lokality neprišiel niekto, kto by počul, resp. videl čo zamyšľali a urobili Tí prv zapísaní.
<br/>Neexistuje, aby sa do troch kníh písal vstup do celého revíru, toto nemá zmysel, potom ozaj sú tieto knihy zbytočné.
<br/>Naznačil som len niekoľko opatrení, čo by sa malo kontrolovať. Viem, že tak ako som opísal to funguje vo veľa revíroch. Robí to len zlé!
<br/>Na adresu hajného - zrušiť knihy navštev, znamená definitívne odzvonenie poľovníckemu poriadku a disciplíne. Potom to zabaľme a nezbedníkom povedzme, nebojte sa nič sa Vám nebude dať dokázať ani kontrolovať.
<br/>Nemôžem tu veľa písať, ale stálo by za to aby sa pravidla zapísovania konkretnejšie a zrozumiteľne zakotvili v zákone či vyhláške, teda tak, aby ich jednoducho musel každý pochopiť, aby sa nedali vysvetľovať podľa svojho názoru. Dnes je to hrozne počúvať čo sa do kníh píše, ako sa píše a nehovoriac o kontrole zapisov zo strany PZ, OkO, Komory a už vôbec zo strany štátnej správy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59941 od papo
Odpoveď od papo na tému kniha návštev poľovného revíru
zdieľam tvoj názor, lesanek. dôležité je pomenovať celý problém, popísať ho. v prvom rade je to dôsledok, tak ho neriešme ako príčinu!!! je to dôsledok zlej právnej úpravy, za ktorou stoja reálni ľudia. je to dôsledok akéhosi ,,spzťáckeho práva,, ktoré si cestou oko, rgo nárokuje o kadečom rozhodovať a dávať výklady zákona, či vyhlášky. treba si uvedomiť, že kniha návštev revíru je o.i. záznam o pohybe so zbraňou, je často dôkazom pri objasňovaní podození z trestnej činnosti a pod. to nie je zdrap, do ktorého sa píšu brigády a kŕmenie a pod. pokiaľ sa ponímanie práva všeobecne, ale aj ohľadom disciplíny a dodržovania právnych noriem výrazne nezlepší, budem sa zasadzovať o jej udržanie a nekompromisné kontrolovanie.
<br/> situácia v slovenskom poľovníctve je slušne povedané zložitá a podľa mňa bude treba mnoho vecí zmeniť, aby sa dostala do normálu. je to môj názor a mám ho na základe poznania. kniha návštev je obrazne povedané vstupom do revíru. podľa nej poznáte, kam ste prišli.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59945 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému kniha návštev poľovného revíru
presne tak ako si Jaro napisal,uplne s tebou suhlasim

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59948 od hajny
Odpoveď od hajny na tému kniha návštev poľovného revíru
Vôbec nechápem, disciplína, poriadok, dokazovanie. Podla seba, súdim teba, príslovie! Já len, že sa dá aj bez nej. Pekne, spokojne, príjemne,atď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 310 návštevníkov a žiadni členovia on-line