V poľovníckej sezóne 2016/17 v PR CHPO Poľana bola Diana viac naklonená vlkom ako poľovníkom. Na ploche 20 659 ha bol naplánovaný lov jelenej zveri v počte 152 kusov. Z toho 38 jeleňov , 60 jeleníc a 54 jelienčiat. Už druhú sezónu sme znížili lov jeleňov I. a II. vekovej triedy o 50 % a III. vekovú triedu loví prakticky iba vlk. V prílohe je foto jeleňa strhnutého vlkmi 14.1.2017 na LS Kyslinky. Jedná sa o jeleňe vo veku cca 9 rokov v tretej vekovej triede s bodovou  hodnotou 195 b. CIC. Je to dvadsiaty  nájdený a fotograficky  lesníkmi zdokumentovaný jeleň strhnutý vlkmi v sezóne 2016/17 v jednom PR.


Medzinárodná rada múzeí (ICOM - International Council of Museums), ktorá vznikla r. 1947 sa o 30 rokov neskôr v roku 1977 rozhodla stanoviť 18. máj  ako Medzinárodný deň múzeí. V tento deň by si ľudia viac ako inokedy mali pripomenúť a uvedomiť dôležitú a nezastupiteľnú úlohu múzeí pri záchrane a prezentácii vzácneho  kultúrneho a prírodného dedičstva. Každý rok vyhlasuje ICOM nosnú tému k tomuto sviatku. Tá tohtoročná je „Múzeum a pamäť“. Múzeum je pamäť spoločnosti. Pomáha nám  to dobré z histórie prevziať a zveľaďovať a na tom zlom sa poučiť. Je mostom medzi minulosťou a budúcnosťou, mostom medzi exponátmi a návštevníkmi. Tí starší si prídu do múzea zaspomínať, tí mladší poučiť a zabaviť sa.


Filmový festival Poľovníctvo a príroda Hubertlov – Levice 2011

V rámci l6. ročníka Levických poľovníckych dní, v peknom prostredí bažantnice Lesov SR , „Hrable“ pri Želiezovciach sa stretla dňa 1. 4. 2011, na neverejnom hodnotení porota filmového festivalu „Hubertlov – Levice 2011“ v zložení: predseda poroty RSDr. Jozef Hlásnik - pracovník Slovenskej poľovníckej komory a Slovenského poľovníckeho zväzu, členovia poroty: Ing. Jozef Dóczy, riaditeľ odboru štátnej správy lesného hospodárstva a poľovníctva Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky , JUDr. Pavol Ňuňuk, riaditeľ odboru legislatívy MP a RV SR, Dr. Peter Lihocký, šéfredaktor a majiteľ časopisu Hubertlov, František Zlehovec, predseda Obvodnej poľovníckej komory v Leviciach, Berta Jasečková, riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Leviciach, Mária Búriová pracovníčka Mestského kultúrneho strediska v Leviciach, Ing. Alojz Kaššák, redaktor TV relácie Halali, Ing. Martin Kirner, televízny kameraman a Fridrich Takács, majiteľ Poľovníckej informačnej databázy „www.poľovníctvo.com.“ aby ohodnotila filmy, ktoré do tejto súťaže prihlásilo v tomto roku 11 autorov.


Posledný marcový deň, Ing. Dušan Krajniak predseda organizačného výboru LPD slávnostne otvoril 16. Levické poľovnícke dni. Medzi pozvanými ako prvého privítal vzácneho hosťa podujatia Simona Zsolta ministra Pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a ostatných hostí ako aj usporiadateľské organizácie LPD.

LPD  2011
Podrobný program LPD 2011 vrátane odborného semináru nájdete v prílohách.
Záujem o účasť na odbornom seminári  s medzinárodnou časťou na tému "Škody spôsobené zverou a na zveri a možnosti  ich obmedzenia"  možno nahlásiť ešte do 28.3.2011 aj telefonicky na č. 036 6 312 259.
Bližšie informácie aj na č.0905 159 365 alebo 0905 767 350, alebo 0910 70 70 80.


Tešíme sa stretnutie s Vami !                        Organizačný výbor LPD 2011

Centrum výskumu živočíšnej výroby Nitra
Ústav malých hospodárskych zvierat
usporiada pri príležitosti
25. výročia založenia
poľovníckeho pracoviska v Nitre
konferenciu s medzinárodnou účasťou

Zajac poľný pred štvrťstoročím a dnes

            ktorá sa uskutoční dňa 24. marca 2011
          o 9.00 hod. v kongresovej sále CVŽV Nitra


V dňoch 3. a 4. júla 2009 sa uskutočnilo jubilejné 140. putovné zhromaždenie Krajinského lesníckeho spolku (Országos Erdészeti Egyesulet - OEE). Keďže sa zhromaždenie konalo pri príležitosti 200. výročia vzniku lesníckej akadémie, pripravili a realizovali organizátori toto jubilejné zhromaždenie práve v Banskej Štiavnici – v kolíske lesníckeho školstva.
OkO SPZ v Liptovskom Mikuláši pozýva všetkých poľovníkov a priateľov poľovníctva na výstavu trofejí ulovenej zveri v sezóne 2008 - 2009 v okrese Liptovský Mikuláš. Výstava sa uskutoční 22. - 24. 3. 2009 v priestoroch
 Stredenej lesníckej školy v Liptovskom Hrádku
denne od 9,00 do 16,00 hod.Okresné organizácie
SPZ ORAVA Dolný Kubín, SPZ Námestovo a SPZ Tvrdošín
pozývajú všetkých záujemcov poľovníctva
na
 VÝSTAVU TROFEJÍ POĽOVNEJ ZVERI
ulovenej na Orave v roku 2008.

Výstava sa uskutoční v dňoch
23. - 29. marca 2009
 v kultúrnom dome v
Zuberci.

K výstave je už tradične vydaný kvalitný katalóg, vydávanie katálogov má na Orave tento rok 30-ročné jubileum.

 
 
 
Slovenský poľovnícky zväz 
Okresná organizácia v Leviciach


Oznamujeme všetkým záujemcom o poľovníctvo, že v januári 2009 sa začína prípravné školenie uchádzačov o prvý poľovný lístok. Prihlásiť sa môžu na sekretariáte OkO SPZ v Leviciach, Dopravná č. 14, 934 01 Levice,  telefonicky na č. t. 036/6312259, alebo na mail - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., kde poskytneme podrobné informácie.  Na kurz a skúšky sa môžu prihlásiť i záujemcovia z iných okresov.


- prihlášku je možné stiahnuť TU

Štefan Kopřiva
, predseda osvetovej komisie

Poľovačky na vodne vtáky sú v plnom prúde a prináša to aj nepríjemné skutočnosti.15.12.2008 som na Jakubovskych rybníkoch (okres Malacky) našiel na dne vypusteného rybníka uhynuté 4 vtáky. Prítomnosť nábojníc do brokových zbrani dávala tušiť, že neuhynuli prirodzeným spôsobom.


Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek, hrad Modrý Kameň a Poľovnícke združenie Modrý Kameň, Slovenský poľovnícky zväz vo Veľkom Krtíši, Obvodný lesný úrad vo Veľkom Krtíši, Lesy Slovenskej republiky š.p. odštepný závod Krupina a Mesto Modrý Kameň si Vás dovoľujú pozvať na kultúrno-zábavné podujatie:

Poľovnícke dni na hrade Modrý Kameň, ktoré sa uskutoční v dňoch 13. septembra 2008

Ďalšie články...

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 347 návštevníkov a žiadni členovia on-line