Nosenie výstražných viest pri spoločných poľovačkách

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14370 od tibo
Je škoda,už nikto si nepametá čo bolo napísané na zadnej strane poľovného lístka v časti poučenie (v starších poľovných lístkoch)do pohonu...........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14371 od tibo
Už je uzákonených dosť hlúpostí netreba aj výstražnú vestu na posedoch a poľovačká,respektíve prechádzke zo psom - nechcem chodiť po horách ako šašo !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14372 od tibo
Môžte mať na hlavách aj policajné majáky zapnuté,ak príde na polovačku,,veľmy starý možno až 22ročný poľovník"(doma má 5ks zlatých trofejí z rôznej zveri) a chce si za každú cenu buchnúť.Býva problém presvedčiť takých že nie je na strelnici ale na poľovačke!
<br/>PS:sú medzi nami aj starší,čo sa tak správajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14374 od papo
tibo, nerád ti proti srst, ale vesta má jednu výhodu: nepripomína žiadnu, ani exotickú zver, teda znižuješ predpoklad rany práve u takých šialencov. A veľmi sa osvedčili pokuty, spodná hranica býva 5000.-, je to dosť výchovné, divil by si sa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14377 od miso
a ver tibo, že aj mladší;) Skúsený vedúci poľovačky, dokáže takých spoznať(nesúhlasím s tým, že len mladý si chce za každú cenu buchnúť,kopa ich trávi viac času s poľovníkmi a v hore ako s frajerkami :P najmä nie v dnešnej dobe keď sa 40 ročný podnikateľ rozhodne, že chce byť poľovníkom,lebo je to in a predtým ani nebol v hore,česť výnimkám, lovecké gény sa prejavujú v každom veku). A je len na vedúcom poľ., aby ho postavil tak, aby bol čo &quot;najmenším&quot; ohrozením, resp.aby ho dostatočne poučil....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14378 od miso
a ver tibo, že aj mladší;) Skúsený vedúci poľovačky, dokáže takých spoznať(nesúhlasím s tým, že len mladý si chce za každú cenu buchnúť,kopa ich trávi viac času s poľovníkmi a v hore ako s frajerkami :P najmä nie v dnešnej dobe keď sa 40 ročný podnikateľ rozhodne, že chce byť poľovníkom,lebo je to in a predtým ani nebol v hore,česť výnimkám, lovecké gény sa prejavujú v každom veku). A je len na vedúcom poľ., aby ho postavil tak, aby bol čo &quot;najmenším&quot; ohrozením, resp.aby ho dostatočne poučil....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14379 od marian-so
Ja si myslim ze treba vesty.V hone som bol so svojim synom ktory mal vestu a videl som kazdy jeho pohyb.On mna nevidel vobec.A priznajme si,ze na stand chodia väcsinou starsi polovnici, ktory si v hone uz odhcodili svoje a tí uz nemaju 100% zrak ako za mladi.8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14391 od vik
Vážení, nemôžem si pomôcť, ale táto diskusia mi pripomína polemiku typu &quot;či bolo prvé vajce alebo sliepka&quot;, t. j. podľa mňa majú aj jedni aj druhí pravdu.
<br/>Dovolím si zacitovať § 9 z výnosu MP SR č. 46/1994-100 zo dňa 29.3.1994
<br/>
<br/>/1/ Je zakázané strieľať alebo mieriť v smere, v ktorom by následkom výstrelu mohlo prísť k ohrozeniu života, zdravia alebo majetku iných.
<br/>/2/ Poľovník je pri streľbe v nepriehľadnom teréne alebo na zver stojacu na horizonte povinný venovať streľbe zvýšenú pozornosť.
<br/>/3/ Je zakázané strieľať
<br/>(...)
<br/>e) v smere proti honcom alebo spôsobom ohrozujúcom poľovné psy.
<br/>
<br/>Čiže, ak by sa (nielen) tento paragraf napåňal do bodky, tak by sa smrteľné poranenia vyskytli iba výnimočne...
<br/>Taktiež pripúšťam fakt, že výstražné vesty zvyšujú viditeľnosť honca, avšak nepoznám honca, ktorý ide v pohone ticho ako duch, určite sem-tam zakričí, pobúcha po strome, atď., čiže ak nie je viditeľný, tak je aspoň počuteľný...
<br/>Vážim si tradície, ale taktiež dobu v ktorej žijem, preto trochu šalamúnsky odpoveď na otázku či nosiť, alebo nie, by som nechal na individuálnom rozhodnutí honca, s podmienkou, že by si ju dal tesne pred pohonom a po skončení by si ju dal dolu.
<br/>
<br/>Ospravedlňujem sa za dåžku príspevku, ale akosi ma svrbeli ruky...:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14394 od navi
Vik, a čo tak byť počuteľný a viditeľný zároveň ? Domnievam sa ,že aj to je snaha obmedziť riziko na minimum-a o to tu vlastne kráča !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14397 od tibo
Ak je niekto hrozbou pre ostatných - nemá tam čo robiť.
<br/>Pochybujem,že vedúci polovačky je schopný prečítať myšlienky nastúpených hostí.
<br/>Určite si nečítal poznámku pod značkou - PS:.......
<br/>Ak sa dodržia všetky platné zákony a nariadenia - PROBLÉM NEEXISTUJE - NIET ČO RIEŠIŤ

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14400 od vik
Navi, súhlasím...Ale...(toto neber prosím Ťa osobne) Toto hyperbolizujem... Po výstražných vestách nastúpi čo? Neprestrielné vesty? A po nich budeme behať po lese opancierovaný, lebo na štande bude stáť nejaký magor a stláčať spúšť po všetkom čo sa hýbe?!!!
<br/>Ja nie som apriori proti výstražným vestám...Majú byť ale v rozumnej miere (viď príspevok predtým), a samozrejme v súčinnosti so strelcami, ktorí majú (musia) dodržiavať všetky bezpečnostné predpisy pri streľbe...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14401 od miso
PS. som si prečítal, na to reagovala moja prvá veta v príspevku. Ak by sa dodržiavali všetky platné prepisy a nariadenia, veru svet by bol ľahší, to máš pravdu8-L Ale, skús zrátať, koľko drobných predpisov človek poruší len cestou autom do práce a pod. A tak je to všade aj v poľovníctve. Vesty poďla mňa zvyšujú bezpečnosť honca, a pokým ich má honec len počas pohonu tak prečo nie??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14403 od theCat
Sledujem tuto temu pozorne a tak by som aj ja chcel pridat ruku k dielu.
<br/>Vela sa tu toho popisalo a nechcem pisat nieco, co sa tu uz spomenulo. Vezmem to z ineho rozka. Len minuly rok som si spravil polovny listok. Na kurze nas bolo pomerne vela a pomerne siroka skala, od mladych az po ... starsich od bohatych az po..... ludi, s ktorymi si najlepsie rozumiem. Stretol som sa tam s ludmi, ktori evidentne nemali vztah ako ku prirode tak ani k polovnictvu. Nemali ani sajnu o tom, co to vlastne je. Myslel som si, ze na kurze sa vsetky tie zakladne veci preberu a ludia aspon trochu pochopia do coho sa to vlastne pustili.. Ibaze kurz vobec nesplanl moje ocakavania. Preberali sa same &quot;hluposti&quot; a neraz sa stalo, ze nas pustili domov skor, kvoli rodinym povinostiam. Cize, nikoho tam nic nenaucili, ci o zveri, starostlivosti, chove a vonkoncom nie o bezpecnosti. Tie paragrafy co spomina Vik nikto z nas nevidel a ani o nich nepocul. Prax v reviri trvala len tri mesiace a vacsina prisla k peciatkam v indexe roznymi sposobmi. A skusky prebiehali za zatvorenymi dverami, samozrejme. Cize, takto prisli na svet &quot;polovnici&quot;, ktori v lese vzivote neboli, zver v zivote nevideli( len ak v knihach alebo mozno na Animal Planete). Ludia, ktorym nebola do srdca vstiepeny ten potrebny vztah k polovnictvu. Preto sa nemozme cudovat tomu, co sa na polovackach deje. Na vyradoch bachyne a v hone honci, co sa v snahe &quot;prezit&quot; obliekaju do reflexnych vest. Cize, obliekanim sa do vest sa nic nevyriesi. Problem by sa mal riesit tam, kde vznika. Malo by sa priprave polovnikov venovat viac usilia a nemal by to byt len biznis pre okresne organizacie.
<br/>ps: Polovnictvu sa venujem uz dlhsie cize nejake tie spravne navyky uz mam a ten listok uz bola pre mna iba formalita. Nebojte sa, som jeden z Vas, nikomu neublizim:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14433 od zalesak
Páni ťažko sa mi čita to čo tu píšete vadia vám reflexne vesty. No dobre nech sa nepoužívaju.
<br/>Ale potom by som vyhnal aj každeho poľovníka z lesa ktorý ma oblečené maskáče a myslí si že je asi vysadkar radšej sa tu bavte o tom ako mate chodiť oblečený a o rovnošate. To by ste spravili najlepšie.
<br/>
<br/>Čo sa týka reflexných viest plne s nímy súhlasim a je dobre že sa používaju.
<br/>Pani ktorý nechodíte na spoločne na diviaky asi neviete o čom tu píšeme.
<br/>Toľko z mojej strany už sa ďalej nebudem vyjadrovať k tejto téme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14445 od navi
vik-/&quot;ber to osobne&quot;/ som rád, že sme v princípe , nielen my dvaja , ale aj väčšina prispievajúcich,pochopili a pripustili minimalizáciu možných rizík/trebárz aj použitím reflexnených doplnkov/Ja nepatrím k extrémistom a teórie o nepriestrelných vestách a tak podobne by som si dovolil nechať bokom , bez komentára.Niekoľkokrát som sa presvedčil o výhodách tej prenikavej farby/viem o čom hovorím ,a určite nie som sám!/Napokon už samotná táto debata má zmysel,ale každý sa slobodne zariadi podľa seba.Mňa by skôr zaujímalo také malé hlasovanie , koľko z nás by bolo za nosenie takéhoto&quot;hyzdiča&quot; v mene zlepšenia bezpečnosti ?A koľko proti ,so spoliehaním sa na prísne dodržiavanie pravidiel a nariadení?
<br/>;/ Už to asi preháňam, tak sa ospravedlňujem , to s tým hlasovaním neberte vážne ,no ja strašne rád behám po hore zdravý a živý -neviem ako Vy !:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14449 od vik
Ospravedlňujem sa, ak sa niekoho dotkla moja hyberbola o nepriestrelných vestách, bola napísana za účelom uvedomenia si, že len nosenie výstražnej vesty nevyrieši všetky problémy... (theCat to napísal veľmi výstižne)...Hoci (už to píšem tretí krát:-o)vesta zvyšuje bezpečnosť...avšak trvám na tom, že ak je na štande nezodpovedný strelec, tak...:(
<br/>Na doplnenie, z 90% sa ocitám ako honec na spoločných, a len zopár krát na štande...
<br/>A ja tiež rád (dúfam, že to tak aj ostane;)) behám po hore zdravý a živý...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14554 od babrosX
Myslím si, že je každého osobná vec či si oblečie vestu alebo nie. Ako mladý poľovník som na všetkých poľovačkách v hone, pričom poľujeme v neprehľadom teréne kde sa mnohokrát v húštine musím plaziť aby som sa dostal ďalej. Je u nás zvykom používať oranžové vesty a všetci nielen v hone ale aj na štandoch môžu potvrdiť, že to prispelo k vyššej viditeľnosti honcov. Nebudem sa zaoberať dodržiavaním predpisov (či už od požitia alkoholu alebo dodržiavania zásad streľby), to nech si každý vstúpi do svedomia, ale poviem len toľko keď mi to zachráni život aspoň raz budem v tej veste aj spávať. SOM ZA POUŽÍVANIE OCHRANNÝCH VIEST!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14579 od eso
U nás je to tiež podobne ako si napísal. Výstražné vesty nosia honci v pohone a je to dobrá vec nielen preto aby honca videli strelci, ale hlavne pre samotných honcov. V neprehľadných terénoch je to ako orientačný bod - reflexná vesta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14584 od pigi
Si asi dost obmedzený a starý polovník, ked dokázes napísat cosi takéto. Ja poznám kvantum starýx polovníkov co polujú podla teba 20 rokov a sú to obyc. traktoristi!!! a polujú iba kvoli masu-pecienkári. A poznám mladýx, ktorý polovníctvo studujú niekolko rokov, majú to ako hobby a nemajú prax-podla teba takýxto nepríjmat, lebo sú neni 100%. Mozno v porovnaní s tebou a tvojim vzdelaním sú 200 %.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14638 od jarry9
Používanie refl.viest, resp.iných refl.ozn. podľa môjho názoru len zvyšujú bezpečnosť personálu hlavne na kolekt. poľ. a prispievajú k minimalizácii rizík úrazov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.121 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 222 návštevníkov a žiadni členovia on-line