Nosenie výstražných viest pri spoločných poľovačkách

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14651 od duke
pigi asi si prave viliezol s podperiny ak si nerozumel co som myslel tym co som napisal,lebo si pochopil ako pravy opak.(vzdelance)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #14933 od balistik
Mam pocit ze 85% polovnikov este stale nepochopilo oco ide v pohone pri natlacke na diviciu zver...
<br/>Honci a strelci su v pohone preto aby vyhnali zver von na vopred nastavenych strelcov a strelci su ako zelezna rezerva ak si to diviacik namieri oacnym smerom...
<br/>Je nenormalne vela polovnikov co su proti vestam a ani len neceknu pocas pohonu aby nahodou nevyplasili diviak ktory by mohol smerovat na nich a preto sa unas stavaju rozne a hlavne smrtelne urazy....
<br/>SOM ROZHODNE ZATO ABY SA VESTY NOSILI A BOLI POVINNE!!!
<br/>Ide predsa o nase zdravie a zdravie inych...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #14963 od timur1
mam stejnu zkusenost se strelcama v leci. Jednalo se hlavne o starsi lovce kteri uz meli neco odlovene. Pokazde je na to upozornim a priste jeto stejne. Opravdu nevim proc tolik riskuji, ulomek za klobukem za to nestoji

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #14986 od ptl
hodně lidí vesty odmí kvuli tradicím ale musíme si uvědomit že mezi námmi jsou jen ti kteří si svojí ránu rozmyslí ale i tací kterým je v celku jedno tak střílí. jednou mě v leči projetě nad hlavou střela ze Slugu a nebyla to moc příjemná zkoušenost i když jsme se držely povelů vedoucího a hlásily se údajný střelec o mě prý nevěděl! takže sem jednoznačně pro vesty!!!:I

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15011 od Jenda
Být tebou tak i jako žena bych k údajnému střelci došel a ať je nad hrobem nebo po mysliveckých zkouškách...to by si za klobouk nedal.
<br/>Já o ní nevěděl není omluva....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15170 od marek455
my sme to mali raz na polovacke..a vyzerali sme vsetci ako v cirkuse...ja by som to zakazal...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15197 od Ondrik
Ale ked kupis gulu alebo brok do riti tak sa zbadas,ty mudri ,ze v cirkuse!:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15198 od margo222
určite vesty treba použivať koli bezpečnosti honcov nie všetci stelci dobre vydia!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15199 od Ondrik
Pravda,Pradva!!,a Marek ked chce nech ide do pohonu aj holi.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15200 od margo222
on ešte asi nebol na takej polovačke na diviaky kde pada okolo 30-40 ran ak tomu v hone kde zodpoveda za honcou

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16212 od johny
Všimli ste si v PaR úvodné slovo p. Halasa, ktorý reagoval na nejakého nedbytného čitateľa čo sa domáhal uverejnenia článku o nepotrebnosti nosenia bezpečnostných vies na spoločných poľovačkách. Vraj takú samozrejmosť ako je vesta netreba na stránkach PaR rozoberať. No keď si pozriem túto tému tak mi to ako samozrejmosť nepripadá. Dosť divné obhajovanie zo strany redakcie PaR voči cenzúre ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16224 od vik
Johny, niekto na tomto fóre už spomínal, že sa mu nepáči, ako šéfredaktor Hubertlovu napíše svoj názor za článkom s ktorým nesúhlasí, príp. uverejní svoje postrehy. Myslím si , že je lepšie pracovať štýlom Hubertlovu, ako neuverejniť vôbec nič...
<br/>Môj skromný súkromný názor...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16237 od Basky
Ako by si ako šéfredaktor riešil, ak by si dostal viac článkov so žiadosťou o uverejnenie ako Ti poskytuje technická možnosť časopisu, aj v dlhšom časovom horizonte..? Ako by si uverejnil všetky? Neurobil by si aj Ty ´výber´ - a teda ´cenzúru´? Nemusel o tom vôbec ani napísať... takto ľudia aspoň vedia že sa niekto touto témou z prispievateľov zaoberal a kto má o prečítanie záujem, sa po tejto informácii k článku alebo k názoru prispievateľa bude vedieť dostať, hoci nie na stránkach časopisu.. Ja osobne v konaní šéfredaktora problém nevidím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16262 od Tresnovazahrada
Používání reflexních doplňků je výborná věc!!!!! Jinak dle mého sdružení které dnes nepoužívá reflexní doplnky je hodně pozadu,protože letos jsem byl na naháňkách v 15 sdruženích a z toho jen ve třech sdruženích nepoužívají reflexní vesty,jinak všude je to povinné!!!!;) jo a svého psa dnes na hon bez reflexního obojku nepustím....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16269 od vik
Žeby práve preto uverejnil šéfredaktor svoj príspevok, pretože dotyčný čitateľ sa chcel obrátiť na iný časopis aj so svojím stanoviskom k ich odmietnutiu? A ktoré sú tie dôležitejšie témy, ktoré len vo všeobecnosti spomenul?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16287 od Basky
...žeby reklamy..? :P:];)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16322 od Elo
Nosenie reflexnýchvies na spoločných poľovačkách je už dnes pre mnohé PZ samozrejmosťou. Ja nosenie týchto vies SCHVAĽUJEM. V našom PZ sme takéto vesty zakúpili pred 3 rokmi z prostriedkov PZ a na spoločných poľovačkách na diviaky si ich povinne oblečú všetci honci, čo idú do pohonu - a to bez akéhokoľvek reptania. Ja aj na streleckom stanovišti používam na spoločných poľovačkách reflexnú stuhu na čiapku, alebo klobúk a vždy zdvihnutím klobúka, alebo kývnutím ruky sa skontaktujem so strelcami na susedných stanovištiach. Vždy ide v prvom rade o BEZPEČNOSŤ - takže reflexné vesty - ANO!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16370 od pigi
Marecku, vesty si neobliekajú strelci, ale iba honci ak si to este nepostrehol...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16398 od palo75
V skandinavii pouzivaju reflexne vesty aj strelci.Niekde som cital ,ze zver na tuto farbu moc nereaguje.Ja dam aj psovi reflexny obojok,aby si ho nejaky snajper nepomylil s liskou.U nas neboli nasi stari moc nadseni z nosenia viest.Ale ked som ich kupil zo svojho,tak uz im na tom nic nevadilo,a teraz to beru ako samozrejmost.Honci sa vedia aspon lepsie v nepriehladnom terene drzat v jednej linii.Takze co sa tyka nosenia refl. viest som rozhodne za.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 týždňom #16415 od babrosX
súhlasím s tebou, strelci by mohli nosiť oranžový pásik na klobúku, nemusia hneď vestu a sú pre ostatných viditeľní. Ja som si vestu kúpil tiež za svoje peniaze a vybral som si akú som chcel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.124 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 346 návštevníkov a žiadni členovia on-line