Nosenie výstražných viest pri spoločných poľovačkách

pred 17 rokmi 5 dňami #16421 od johny
No vidíte, ja som si kúpil to oblečenie z hubertus.sk a tam je šiltovka čo sa dá prevrátiť a je ornažová. Ja viem, porušujem tradície keď nenosím klobúk, ale šiltovka je omnoho praktickejšia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 dňami #16447 od jarry9
Lepšie si je aspoň nejako chrániť zdravie, ako vôbec. Teda aj reflexná stuha za širákom má svoje opodstatnenie. Ale ja budem voliť" väčšiu plochu bezpečnosti a viditeľnosti" a teda dám si vestu. A naviac si myslím, že vo vypratom želenom poľovníckom oblečení kadejakými zjasňovacími pracími prostriedkami svietim na štande podstatne viac, ako napr. v červenej bezp. veste. Ževraj takto vníma zver farby, ale to som čítal nejakú myslím nemeckú štúdiu a bolo to v Myslivosti. A že budeme vypadať ako cirkusanti? No, ako pre koho, ale zdravie je zdravie a aj preto pokladám za úplnú samozrejmosť použív. refl. viest alebo označení a to aj pre strelcov. A aby sme sa odlišovali od honcov, ktorí nemajú zbrane, môžeme mať inú farbu. Toľko môj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 4 dňami #16491 od pigi
Precítaj si moje príspevky, aj som som zástancom tejto novej módy a pásky na klobúky som nedávno objednával pre celé zdruzenie. Vesty sú samozrejmost, ja som len reagoval na jeden z tých obmedzených príspevkov, ze vyzerali ako v cirkuse s vestami. Mali by sa pak zamysliet nad obliekaním do MASKÁČOV, to je hrozné, to je ako armádny cirkus...!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 12 hodinami #16664 od Borsuk
Kolega z tymi vestami a Maskacmi mas uplnu pravdu!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16712 od babrosX
ešte maskáče by som pochopil, ale nepochopím montérky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16718 od janco05
u nas sa vesty v pohonich pouzivaju bezne a teraz sa zaviedli aj pasky na klobuky strelcov a aj na obojky psom nikto proti tomu nic nema.
<br/>bezpecnost je bezpecnst!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16719 od dodi7rm
Pred 15 rokmi som zažil na spol.poľovačke tragickú udalosť a nepríjemného pocitu sa zrejme nezbavím asi nikdy.Vesty sú u nás samozrejmosť a nikto sa ani nad nimi nepozastavý,dokonca niektorí honci včetne môjho syna majú na sebe reflexný plášť preto,že keď si dajú na chrbát ruksak a v predu si vestu nezapne tak je z nej vidno len úzky pruh po bokoch.Zúčastňujem sa poľovačiek aj v iných združeniach a vesty sa používajú bežne,ďaleko viac ma zaráža a mám zmiešané pocity z oblečenia niektorích &quot;poľovníkov&quot; maskáče,vyradená policajná uniforma,roztrhané resp. špinavé oblečenie,montérky,špinavé topánky a podobne.Na zahájení spol. poľovačky to potom vyzerá všeljako len nie úctyhodne tak ako sa má k poľovníctvu pristupovať a takáto &quot;kultúra&quot; do poľovníctva nepatrí.V žiadnom prípade som sa nechcel dotknúť sociálneho postavenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16727 od jarry9
Článok OK, ale ja tú pol. uniformu nosím. Prešil som lesn. paroh. gombíky, krajč. dala zelený lem-filc, klobúk je odtieňom príbuzný, aspoň podľa mňa to vyzerá elegantne a príslušne k poľovníctvu. Maskáče ani vojenské nohavice ako výstroj pre poľ. neuznávam, tobôž pracovné oblečenie. Zvlášť spol. poľ. sú pre mňa sviatkom a preto: čistý, vyžehlený, oholený, nablýskaný, schopný, - aj tým človek preukazuje úctu a príslušnosť k poľ., tradíciam, zvyklostiam a k očiam verejnej mienky, lebo ako sa hovorí, všetko so všetkým súvisí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #16728 od jarry9
Skrátka ako Oldshaterhand.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17035 od babrosX
skúste si prečítať publikáciu poľovnícke tragédie, myslím že potom každý zistí na čo je výstražná vesta dobrá

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17056 od martin868
knihu polovnicke tragedie som cital a vrelo odporucam kazdemu. aj zaciatocnikom aj ostrielanym jagrom. a vesty a reflexne pruhy okolo klobuka nikomu neublizia. len pomozu. terba ich nosit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17069 od babrosX
tá kniha by mala byť povinnou literatúrou pri poľovnom kurze aby si to všetci uvedomili

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17150 od Poacher
Myslím, že táto debata je dosť zbytočná. Bezpečnosť predovšetkým! A vesty určite prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti výrazným spôsobom. Podľa mňa by mali byť neoddeliteľnou súčasťou kolektívnych spôsobov lovu pre všetkých zúčastnených.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17213 od macek
Presne tak...... a konečne už niekto napísal že je zbytočne o tom diskutovať....... bezpečnosť je prvoradá...... v minulosti nepoznali krikľavé farby tak, preto ich nemohli používať...... :P:P:P:P:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17247 od babrosX
asi nie je zbytočná keď sa nájdu názory proti, nemyslíte páni?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17248 od palo75
Zdravo rozmyslajuci clovek by nemal mat nic proti vystraznym vestam.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 11 mesiacmi #17249 od babrosX
ja si tiež myslím pali, ale nie všetci tak uvažujú, ja som za nosenie, aj ju nosím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.110 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 179 návštevníkov a žiadni členovia on-line