Nosenie výstražných viest pri spoločných poľovačkách

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16421 od johny
No vidíte, ja som si kúpil to oblečenie z hubertus.sk a tam je šiltovka čo sa dá prevrátiť a je ornažová. Ja viem, porušujem tradície keď nenosím klobúk, ale šiltovka je omnoho praktickejšia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16447 od jarry9
Lepšie si je aspoň nejako chrániť zdravie, ako vôbec. Teda aj reflexná stuha za širákom má svoje opodstatnenie. Ale ja budem voliť" väčšiu plochu bezpečnosti a viditeľnosti" a teda dám si vestu. A naviac si myslím, že vo vypratom želenom poľovníckom oblečení kadejakými zjasňovacími pracími prostriedkami svietim na štande podstatne viac, ako napr. v červenej bezp. veste. Ževraj takto vníma zver farby, ale to som čítal nejakú myslím nemeckú štúdiu a bolo to v Myslivosti. A že budeme vypadať ako cirkusanti? No, ako pre koho, ale zdravie je zdravie a aj preto pokladám za úplnú samozrejmosť použív. refl. viest alebo označení a to aj pre strelcov. A aby sme sa odlišovali od honcov, ktorí nemajú zbrane, môžeme mať inú farbu. Toľko môj názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 3 mesiacmi #16491 od pigi
Precítaj si moje príspevky, aj som som zástancom tejto novej módy a pásky na klobúky som nedávno objednával pre celé zdruzenie. Vesty sú samozrejmost, ja som len reagoval na jeden z tých obmedzených príspevkov, ze vyzerali ako v cirkuse s vestami. Mali by sa pak zamysliet nad obliekaním do MASKÁČOV, to je hrozné, to je ako armádny cirkus...!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16664 od Borsuk
Kolega z tymi vestami a Maskacmi mas uplnu pravdu!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16712 od babrosX
ešte maskáče by som pochopil, ale nepochopím montérky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16718 od janco05
u nas sa vesty v pohonich pouzivaju bezne a teraz sa zaviedli aj pasky na klobuky strelcov a aj na obojky psom nikto proti tomu nic nema.
<br/>bezpecnost je bezpecnst!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16719 od dodi7rm
Pred 15 rokmi som zažil na spol.poľovačke tragickú udalosť a nepríjemného pocitu sa zrejme nezbavím asi nikdy.Vesty sú u nás samozrejmosť a nikto sa ani nad nimi nepozastavý,dokonca niektorí honci včetne môjho syna majú na sebe reflexný plášť preto,že keď si dajú na chrbát ruksak a v predu si vestu nezapne tak je z nej vidno len úzky pruh po bokoch.Zúčastňujem sa poľovačiek aj v iných združeniach a vesty sa používajú bežne,ďaleko viac ma zaráža a mám zmiešané pocity z oblečenia niektorích &quot;poľovníkov&quot; maskáče,vyradená policajná uniforma,roztrhané resp. špinavé oblečenie,montérky,špinavé topánky a podobne.Na zahájení spol. poľovačky to potom vyzerá všeljako len nie úctyhodne tak ako sa má k poľovníctvu pristupovať a takáto &quot;kultúra&quot; do poľovníctva nepatrí.V žiadnom prípade som sa nechcel dotknúť sociálneho postavenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16727 od jarry9
Článok OK, ale ja tú pol. uniformu nosím. Prešil som lesn. paroh. gombíky, krajč. dala zelený lem-filc, klobúk je odtieňom príbuzný, aspoň podľa mňa to vyzerá elegantne a príslušne k poľovníctvu. Maskáče ani vojenské nohavice ako výstroj pre poľ. neuznávam, tobôž pracovné oblečenie. Zvlášť spol. poľ. sú pre mňa sviatkom a preto: čistý, vyžehlený, oholený, nablýskaný, schopný, - aj tým človek preukazuje úctu a príslušnosť k poľ., tradíciam, zvyklostiam a k očiam verejnej mienky, lebo ako sa hovorí, všetko so všetkým súvisí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #16728 od jarry9
Skrátka ako Oldshaterhand.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17035 od babrosX
skúste si prečítať publikáciu poľovnícke tragédie, myslím že potom každý zistí na čo je výstražná vesta dobrá

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17056 od martin868
knihu polovnicke tragedie som cital a vrelo odporucam kazdemu. aj zaciatocnikom aj ostrielanym jagrom. a vesty a reflexne pruhy okolo klobuka nikomu neublizia. len pomozu. terba ich nosit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17069 od babrosX
tá kniha by mala byť povinnou literatúrou pri poľovnom kurze aby si to všetci uvedomili

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17150 od Poacher
Myslím, že táto debata je dosť zbytočná. Bezpečnosť predovšetkým! A vesty určite prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti výrazným spôsobom. Podľa mňa by mali byť neoddeliteľnou súčasťou kolektívnych spôsobov lovu pre všetkých zúčastnených.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17213 od macek
Presne tak...... a konečne už niekto napísal že je zbytočne o tom diskutovať....... bezpečnosť je prvoradá...... v minulosti nepoznali krikľavé farby tak, preto ich nemohli používať...... :P:P:P:P:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17247 od babrosX
asi nie je zbytočná keď sa nájdu názory proti, nemyslíte páni?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17248 od palo75
Zdravo rozmyslajuci clovek by nemal mat nic proti vystraznym vestam.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 2 mesiacmi #17249 od babrosX
ja si tiež myslím pali, ale nie všetci tak uvažujú, ja som za nosenie, aj ju nosím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.134 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 392 návštevníkov a žiadni členovia on-line