Problémy s krkavcom

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5430 od pedro
Odpoveď od pedro na tému Problémy s krkavcom
Kobec - prepáč, že som doteraz nereagoval, akosi nestíham, ale voľaco ohľadom KMO a krkavca ti pošlem, len to musím prekonzultovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 mesiacmi #5445 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Problémy s krkavcom
Ahoj Pedro - vdaka, budem sa tesit (myslim to uprimne) - ja som k tejto problematike (krkavec/KMO) skutocne nic nenasiel. Kobec

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7447 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému Problémy s krkavcom
Takže ak by ste dovolili vyjadril by som sa k tejto téme nielen z poľovníckeho ale aj z bio-ekologického hľadiska, resp. lokalizujem to na náš revír pri Lučenci (juh stredného Slovenska)od roku 1993 sa tu veľmi rozšírili líšky...pretože neboli jej stavy redukovaná, tak si príroda zariadila aj redukovanie stavov bažantej a zajačej zveri..to viete veľká populácia líšok má aj vysoké nároky na potravu.....
<br/>potom keď sa stavy týchto druhov malej zveri zredukovali na minimum líšky sa stále dokázali uživiť na poliach požieraním hrabošov....potom sa pristúpilo k riadnemu odstrelu líšok, a jej stavy klesli na 4 na 1081ha.....podotýkam že pred rodením mláďat......
<br/>tieto stavy sú stále UMELO udržované na tejto dolnej hranici....a čo sa stalo????začali stúpať stavy malej zveri....minule som na jednom malom poli videl 11 zajacov honcovať sa....a pes mi vyhnal na jednej lokalitke 6 kusov bažantej....
<br/>keď si zoberiem eže v dávnom socializme sa tu ročne predpokladal jerný kmeňový stav 326bažantov a teraz len 32!!!!toto spôsobilo rozmach líšky....
<br/>kedysi tu nikto nikdy nevidel krkavca.....ja keď som bol malý ani som nevedel ako vyzerá....teraz ho poznám na spamäť...lebo na 1081 ha ich u nás lieta niečo kolo 100!!!!v lete a na jeseň aj viac (hlavne po skosení kukurice)....
<br/>staviam sa na stranu že ak už raz človek niečo pozmenil a tu pozmenil absolútne všetko a niečo neustále koriguje tak potom musí prírode dopomôcť k biologickej rovnováhe...
<br/>PS: pre toto svedčí aj fakt ako som minule videl krkavca ako zodvihol 2-3 dňové srnča.....teraz mi k tomu dačo povedzte....:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 2 týždnami #7465 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Problémy s krkavcom
Hm, no a to bolo kedy to &quot;minule&quot;??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7513 od Malinowskij
Odpoveď od Malinowskij na tému Problémy s krkavcom
minule znamená pred 2 týždňami......vtedy keď som bol so psom za záhradami sa prejsť od cintorína domov.....
<br/>ak by sa ti to zle časovo ohraničovalo (repka bola tak 5 cm nad členky)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7520 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Problémy s krkavcom
Pred dvoma tyzdnami, 2-3 dnove srnca si videl? To sa muselo narodit niekedy okolo 12 aprila. Hm, tak to mate u vas v Lucenci nejake zazracne srncata. Lebo u nas a vlastne vsade inde sa este len chystaju rodit. Tak si prestan vymyslat rozpravky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7553 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Problémy s krkavcom
Príroda je nevyspytatelná, pred dvoma rokmi som v posledné aprílové dni našiel srnča, ktoré podla mňa malo už najmenej týždeň, tiež som valil buľvy.. 8o ..na sto % by som netvrdil že to, čo napísal Malinowskij je latina...:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7554 od Basky
Odpoveď od Basky na tému Problémy s krkavcom
P.S. Tiež som z relatívne južného okresu (LV)..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7558 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Problémy s krkavcom
Pripájam sa k Tvojmu názoru. Veď vývin plodu a veci okolo toho nemusia vždy prebiehať podľa učebnice zoológie. &quot;Predčasné srnča&quot; mohlo byť nájdené v dôsledku zlej výživy alebo prekonaného stresu kotnej srny - napr. po dlhej naháňačke so psami. Tak mohla vlastne srna potratiť a srnča prežilo. Možností na vysvetlenie je viac. pytliak v ktorom okrese poľuješ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #7587 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Problémy s krkavcom
Vo viacerych, ale v lese som najviac v okoli BA a Partizanskeho. No ze sa narodi o tyzden - dva skor, pripustam, ale o mesiac? Tie potraty tiez mozem, ale aby to prezilo taky skory potrat? No neviem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7860 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Problémy s krkavcom
Dnes som sledoval útok krkavca na pustovku !

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #7906 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Problémy s krkavcom
U nas zas krkavec zacal riedit stavy domacej hydiny. Jeden spoluobcan chova take male zakrpatene sliepky nepamätam si uz co je to za rasu ale urcite mu chutia. Zas len pocuvam ze za to mozu polovnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8121 od kobec
Odpoveď od kobec na tému Problémy s krkavcom
Ahojte, nakukol som na chvíľu na fórum - prirodzene, neminul som krkavčiu tému. Útok na pustovku beriem ako zaujímavosť, vo všeobecnosti sa krkavcovité vtáky a dravce radi doťahujú. Či bol motívom ulovený hraboš v pazúroch sokola, vyjasňovanie si teritórií, alebo len dlhá chvíľa krkavca - už sa asi nedozvieme. O osud pustoviek by som sa však určite nebál... Koniec - koncov, nejedna sa vyliahla v hniezde, ktoré postavil práve krkavec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8122 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Problémy s krkavcom
kobec o hniezdo sa nemusíš už báť --- ZOSTALO NEPORUŠENÉ ---PRÁZDNE :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8354 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Problémy s krkavcom
Šmejdi čierny- štyria čakali na strome nad húštinou.:x kuriatka s bažanticou nemali šancu:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 10 mesiacmi #8365 od Gulo
Odpoveď od Gulo na tému Problémy s krkavcom
No, ja so tých &quot;šmejdov&quot; včera stretol sedem :[ Nič proti krkavcovi ako takému, ale u nás na rovine si plní všetky možné funkcie, len nie tú hlavnú-sanitárnu. Ešteže už sú porasty obilia a slnečnice vysoké, horšie je to na jar a po žatve.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9584 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Problémy s krkavcom
Dnom 1.9.2006 nadobuda ucinnost nova vykonavacia vyhlaska c. 492/2006 k zakonu o ochrane prirody. Zaujalo ma v nej, ze krkavec bol vynaty z prilohy 7 - zoznam druhov vtakov, ktore sa mozu chytat, zranovat..., teda aj lovit v zmysle predpisov na useku polovnictva. Mohol by nam niekto kompetentny z MZP co cita tieto stranky vysvetlit, co to pre polovanie znamena? Lebo podla mna sa krkavec tymto dostava do takeho isteho rezimu ako napr. medved a na kazdy odstrel krkavca bude potrebna vynimka MZP. To je u nas krkavec skutocne tak vzacny, alebo vtackarska loby je tak silna?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9588 od miso
Odpoveď od miso na tému Problémy s krkavcom
Spýtaj sa na názor o &quot;vzácnosti&quot; krkavca poľovníkov a lesníkov, ktorí poľujú v oblastiach výskytu hlucháňa a hoľniaka...tí by ti povedali, ako je krkavec vzácny....;) a akú škodu dokáže narobiť...ak je tvoja domienka správna tak ich asi trafí šľak:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9591 od papo
Odpoveď od papo na tému Problémy s krkavcom
Ahoj Pytliak, v prílohe je: ZOZNAM DRUHOV EURÓPSKEHO VÝZNAMU, DRUHOV NÁRODNÉHO VÝZNAMU, DRUHOV VTÁKOV A PRIORITNÝCH DRUHOV, NA KTORÝCH OCHRANU SA VYHLASUJÚ CHRÁNENÉ ÚZEMIA
<br/>
<br/> Podľa mňa je cesta, ako vyhlásiť chr. vtáčie územie na krkavca, alebo na miláčika kormorána. Ale to je len inovovaný dokument, takže nám asi niečo podobné nehrozí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9596 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Problémy s krkavcom
AJ unas v bliskosti Ba som minuli tyzdem vydel krkavca.A navizeral ze iba preliatava!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.115 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 191 návštevníkov a žiadni členovia on-line