Problémy s krkavcom

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9603 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Problémy s krkavcom
No, to co pises je ina priloha. Je to priloha c.4 a nastasie tam krkavec nie je zaradeny. Mna zaujala ta co som napisal, teda c. 7 kde je zoznam vtakov, ktore sa mozu lovit. Hm, to by fakt stalo za zamyslenie, vyhlasit chranene vtacie uzemie na ochranu krkavca, alebo kormorana. Trochu zvrhla myslienka, ni??

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9614 od Vladenko
Odpoveď od Vladenko na tému Problémy s krkavcom
Nugy, keď som chodil poľovať do Borinky (za Stupavou),tak som pozoroval krkavcov neraz. Dokonca viem že hniezdili v najvyšších častiach Pajštúnskeho hradu v tých zrúcaninách. Preto ho možno stretnúť v Karpatoch aj pri Bratislave. Dokonca pri jednej poľovačke asi pred 8 rokmi som bol svedkom preletu výra.Aj viacerý poľovníci mi potvrdili že ho videli. Snáď Jovic by nám vedel o tom či sa tu v Malých Karpatoch vyskytuje výr povedať viac.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9618 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Problémy s krkavcom
Vyr je aj v Bratislave, osobne na vlastne bulvy som ho videl asi pred 2-3 rokmi v Jaroveckej bazantnici.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9621 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Problémy s krkavcom
Výr hniezdi v Malých Karpatoch (aj v okolí BA). Konkrétne lokality nechcem zverejňovať, lebo aj v súčasnosti sa stávajú prípady vyberania mláďat alebo nezákonnej likvidácie výrov. Pred dvomi týždňami som kontroloval jedno hniezdisko výra v Brezovských Karpatoch. Z hniezda tam vyleteli dve mláďatá, ale o mesiac sa tam vyskytovalo už len jedno. V blízkosti hniezda bolo plno zvyškov z ježov a potkanov.
<br/>Aj krkavec hniezdi v M. Karpatoch a okolí BA. Výr a krkavec sa ale neznášajú. Skúsený krkavec nezahniezdi na lokalite, kde je výr. Ten by mu s veľkou pravdepodobnosťou vybral v noci mláďatá z hniezda. Výr v noci niekedy uloví aj starého spiaceho krkavca. Naopak cez deň krkavce útočia na výra, keď ho objavia.
<br/>Vidieť krkavca v okolí BA nie je žiadna vzácnosť ale bývajú to zaujímavé pozorovania. Z hlasu krkavca sa dá poznať, či je podráždený alebo spokojný. Podráždeným hlasom ma upozorňuje častokrát na prítomnosť iných dravcov. neraz ma priviedol aj ku kadáverom zveri. V posledných rokoch som vedel o viacerých uhynutých diviakoch, na ktorých sa krkavce hostili aj niekoľko týždňov. Je to neuveritelne inteligentný vták (najmä staré skúsené jedince) a uloviť ho bolo vždy vecou šťastnej náhody.
<br/>Neviete niekto náhodou, kde sa písalo o prenášaní KMO krkavcami?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9622 od papo
Odpoveď od papo na tému Problémy s krkavcom
Máš pravdu, prepáč pytliak
<br/>ale nie som ďaleko od pravdy. Ak sa nazbiera dokopy 20 000 kormoránov a krkavcov, tak SR je možné vyhlásiť za chránenú obasť. :P Kormoránov vieme stav, ale Jovic musí zatľkať stav krkavcov! Jeto na ňom:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9623 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Problémy s krkavcom
Nugy, kde v blízkosti BA nosíš flintu na pleci? Podľa Tvojich foto a aj podľa gramatiky by som to typoval na záhorácku stranu Malých Karpát.;) Ale neuraz sa, pre mňa sú záhoráci milí ľudia.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9624 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Problémy s krkavcom
Papo, nič nemusím zatåkať. Počet krkavcov sa dá len odhadnúť. Krkavec je na Slovensku bežne rozšírený druh a vyhynutie mu nehrozí. S dobou lovu od októbra do decembra som ja nemal žiadny duševný problém. Súčasný zákaz lovu vyplýva zo smernice EÚ. Toto si vydiskutuj s Bruselom a nie so mňou.:D
<br/>Neviem o tom, že by krkavec v oblasti M. Karpát spôsoboval nejaké veľké škody. Situáciu na lokalitách hlucháňa dobre nepoznám, do takýchto oblastí sa dostanem len občas. Poznám ale názory odborníkov (ochranárov aj poľovníkov) a Tí upozorňujú, že príčinou kritických stavov hlucháňov je v prvom rade ničenie ich biotopov. Ale ak sa povolí odôvodnený regulačný lov na hluchánich lokalitách, ja proti tomu protestovať nebudem. Krkavca poznám veľmi dobre. Je inteligentnejší ako poniektorí pseudopoľovníci, do mrazáku sa nehodí a ako som už písal jeho ulovenie je väčšinou otázka náhody. Poznám dobre situáciu, totálna ochrana je kontraproduktívna (mnohí ho aj tak budú strielať načierno) a pri povolenom regulačnom love za presných pravidiel by bol aspoň nejaký prehľad o úlovkoch.
<br/>Papo a jeden pre Teba na pamiatku;)
<br/>[img]www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG_Gallery&amp;action=show_pic&amp;id=5587[/img]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9625 od papo
Odpoveď od papo na tému Problémy s krkavcom
Veď ja nič, len či si prežil v poriadku zubára:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9626 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Problémy s krkavcom
Tak ešte jeden pokus.
<br/>[#5587#]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9627 od papo
Odpoveď od papo na tému Problémy s krkavcom
perfišné, ale zatľkaj!:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9628 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Problémy s krkavcom
Prvé kolo u zubára som zvládol ale na budúci týždeň bude pokračovanie a z jeho vyjadrenia, že &quot;pôjde viac do håbky, aby odstránil nervy&quot; žiarim celý od radosti už teraz.:[
<br/>Papo, Ty si taký sčítaný, nevieš kde sa písalo o prenášaní KMO krkavcom. Rád by som si to prečítal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9629 od papo
Odpoveď od papo na tému Problémy s krkavcom
videl som niečo také, ale súvislosti mi zatiľ unikajú, možno ma napadne časom, sorry

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9643 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Problémy s krkavcom
Aj premna su zahoraci fajn ludia.Moc gramatiku neovladam a tymto sa chcem aj vsetkym ospravedlnit za pravopisne chyby:-p .Flintu nosim v malom reviry Zalesii.Neviem ci vies kde to je,ale je to nedaleko bratislavskeho metra.Chcel by som sa ta este spitat,ako sa da rozpoznat krkanie krkavca.Myslim ci je nahnevany,ci nasiel zdochlinu a pod..Niesu dake zvucky ?Rad by som to pocul.Krkavec je potvora,ale ako si povedal velmi MUDRA!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9651 od Jovic
Odpoveď od Jovic na tému Problémy s krkavcom
Nugy, veď mi sme skoro susedia. Ja som z Vajnor. A občas sa túlam aj okolo Ivanky a Zálesia. Nahrávok hlasov vtákov mám veľa, ale či tam sú aj hlasy krkavca v rôznych situáciach sa musím pozrieť. Ale najlepšie sa to naučíš v teréne. Ak chceš, zavolaj mi na 0903 274268 (alebo pošli SMS).
<br/>A nad tou gramatikou sa netráp. Podstatné je, či máš správnu krvnú skupinu (najlepšia je zelená + positiv).;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9665 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Problémy s krkavcom
Fajn.Tak to ako keby som kamenom dohodil.Ozvem sa ti a mozme pokecat.Uz sa tesim!:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9668 od eros
Odpoveď od eros na tému Problémy s krkavcom
velmi kratko
<br/>chodim davat pravidelne diviakom kukuricu a stary chlieb.Ak dam krmivo rano, do vecera je prec. Postaraju sa mi o to sojky ale hlavne krkavce. Vcera som ich po prichode na miesto po vzlietnuti napocital dvadsatosem. Treba tieto vtaky dalej chranit, ked ich je tolko?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9669 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Problémy s krkavcom
U nás je krkavcov požehnane, ale na chlebe som ich este nevidel:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #9677 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Problémy s krkavcom
Ja som nepovedal ze ich treba chranit,ale ani hubit.Treba to spravne korigovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10048 od papo
Odpoveď od papo na tému Problémy s krkavcom
Ahoj Jovic
<br/>tak RPS má presa len záber aj na spevavce. Aká je vlastne definícia dravca?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 7 mesiacmi #10825 od roman123
Odpoveď od roman123 na tému Problémy s krkavcom
to tu ALE VYZERA
<br/>:x:]8-L:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.127 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 157 návštevníkov a žiadni členovia on-line