Vandalizmus nepoľovníkov

pred 13 rokmi 9 mesiacmi #55610 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Vandalizmus nepoľovníkov
bushidotn,velmi dobry postreh ,za pokus by to stalo:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #63890 od Tiablo
Odpoveď od Tiablo na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Zdravím všetkých poľovníkov! Chcem sa s Vami o niečom poradiť. Bývam v obci Lúka 916 33. Nie som poľovník ale ani pytliak! Nemám vôbec žiadnu zbraň! Mňa baví pravidelne chodiť večer do lesa a po lúkach svietiť veľmi silnou baterkou. Ale hovorím, ja po zveri len svietim baterkou a nestrieľam ju, ani nemám čím! Raz ma chytili poľovníci na takom kopci, volá sa to Vŕšok. A začali mi nadávať že čo tam robím a tak, a keď som im to všetko vysvetlil že ja sa rád chodievam iba pozerať na zver a iba svietim baterkou po kopcoch lúčkach a lesoch. A oni mi povedali že keď ma ešte raz takto chytia tak na mňa zavolajú políciu. Ale za čo? Veď ja nemám právo na to ako normálny civilista sa ísť večer prejsť s baterkou niekde na kopec a tam svietiť po roliach, lúčkach a stromoch? Veď ja tam okrem toho svietenia baterkou vôbec nič in nerobím. Neviem že prečo s tým majú taký veľký problém. Takže sa Vás chcem spýtať, môžem chodievať večer svietiť baterkou po lúčkach a kopcoch, len svietiť a nie pytliačiť? Majú poľovníci v Lúke právo mi zakázať takto večer svietiť? Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #63900 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Podľa zákona o poľovníctve sa v poľovnom revíri okrem iného zakazuje: spôsobovať zveri poranenie, stres, rušiť ju pri hniezdení alebo kladení mláďat a vykonávať činnosti, ktoré pôsobia na zver ako voľne žijúce živočíchy nepriaznivo, okrem bežného obhospodarovania poľovných pozemkov, poľovného revíru a lovu zveri povoleným spôsobom a protipovodňových opatrení, inými slovami, ak budeš chodiť po lúkach, vysvecovať, osvetlovať zver a tým ju rušiť, nerátaj s tým, že niekto bude z takéhoto tvojho konania nadšený...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #63904 od Tiablo
Odpoveď od Tiablo na tému Vandalizmus nepoľovníkov
A mohol by som za takéto svietenie po roliach a lúkach dosať od polície pokutu alebo nejaký "trest"?
<br/>Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 11 mesiacmi #63905 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Vandalizmus nepoľovníkov
ano, mohol ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 9 rokmi 10 mesiacmi #63909 od Jomarko
Odpoveď od Jomarko na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Zver v tom lese a na tých lúkach býva, žerie, oddychuje, vychováva mláďatá a množí sa. Nie je to síce človek, ale je to živý plachý tvor (preto &quot;žijú&quot; hlavne v noci) a stresuje ju tak ako každého živého tvora, keď mu niekto behá po obývačke, spálni a po jeho životnom priestore. Keď už chceš pozorovať zver, tak si kúp nočné videnie a pozoruj tak, aby si ju nerušil. Budeš vidieť ako sa napr. pasie a nie ako splašene uteká. Preto je to tak aj ustanovené v zákone. Nechcem, ani nemôžem zver prirovnávať k ľuďom, to by bola silná káva, ale určitá analógia tu je, ani Tebe by sa nepáčilo, keby Ti niekto behal po byte v noci s baterkou alebo Ti svietil do očí pri večeri, alebo chodil po záhrade, po dvore aj bez baterky, je na to zákon čo to zakazuje. Aj zver potrebuje svoje súkromie a pokoj. Poľovníci Ti nemôžu zakázať rušiť zver, zakazuje Ti to zákon, tak ako Ti zákon zakazuje kopec iných vecí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 662 návštevníkov a žiadni členovia on-line