Vandalizmus nepoľovníkov

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42263 od Zapar
Odpoveď od Zapar na tému Vandalizmus nepoľovníkov
s tou prvou vetou si ma poriadne zaskočila. ako môžeš ako ochranárka napísať, že vysadenie stromu je zbytočné? veď toto je v rozpore zo základnou myšlienkou ochranárstva. ale nevadí no fakt je ten, že tu chodievajú aj laici a nestranný ľudia takže každý si má možnosť vytvoriť vlastný názor.
<br/>
<br/>pokiaľ ide o lykožrúta, tak tu sa nejedná o jedno či dvojročné sadenice ale o 10 až 20 ročné mládniky. nejdem sa tu rozpisovať či ten čas bol alebo nebol dostatočný na ich adaptáciu nech si to každý zváži sám. v druhom rade je veľa urbárov ktoré majú vlastné lesne škôlky takže sa tu nejedná ani o dovoz sadeníc zo vzdialených území.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42267 od miso
Odpoveď od miso na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Hej bolo o vas pocut..najma v negativnom zmysle. Z T a K doliny vas musela odpratat az policia. Mnohe vase konanie je kontraproduktivne a okrem vlastneho zviditelnovania sa iny vyznam neprinieslo. Tatram ste tak ci tak nepomohli,preco si teraz nejdes lahnut pred bager pri vystavbe novych stredisk v Tatrach? To nema negativny vplyv na prirodu,zver? A celkovo su chystane opatrenia, aby sa vam lepsie pozrelo na zubky. Lebo s tym kapitalizmom to asi chapes zle;)
<br/>Ale ja ti tvoje presvedcenie neberiem. Len mam obcas pocit,ze tento trend je vzdialene podobny vlne &quot;Emo&quot;, ktora sa prehnala dnesnou mladezou:) Nuz, niekedy ma clovek potrebu niekam sa zaradit, castokrat vsak neskoro pochopime pravy vyznam...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42268 od Robitusin
Odpoveď od Robitusin na tému Vandalizmus nepoľovníkov
naproti všetkému/ked mi tu bol vymaz. príspevok/mi nedá predsa len zareagovať aj ked podla mňa je debata s Tebov podobnými mlátením prázdnej slamy...,takže,najviac ma mrzí,že o takých dôležitých veciach ako ochrana prírody a hospodárenie v nej v našej republike rozhoduje pár tupcov,ktorí ani nemajú šajnu o tom čo vypúšťajú z papule,a na základe ich ortodoxne pravdivých a jedinečných tvrdení sa naši zákonodarcovia a príslušné ministerstvo dopúšťajú nedoziernych chýb,ktoré vidíme a pociťujeme my všetci-vid odchádzajúce porasty Vysokých a Nízkych Tatier,manažovanie veľkých šeliem atd. Nevravím,že všetci tam nie ste vzdelaní,ale poväčšina z vás je napapagájovaná vašimi čelnými predstavitelmi o ktorých si myslíte,že do problematiky sa určite rozumejú najlepšie na svete,ale nezabúdajme ,že všetci sme omylní...Vieš,aj ja som chodil do školy/ SLš v B.štiavnici/ a niečím sa živím a niečo málo už mám za sebou,ale nemontujem sa do niečoho čomu nerozumiem...uvediem pr. podobný Jarovmu:aj ked viem rozobrať zviera,urobiť zabíjačku,viem dať prvú pomoc,určite by som sa nepchal záchranárom do práce,či neprišiel na operačku asistovať,lebo viem,že by to nemuselo dobre dopadnúťaj s dlhodobejšou vyhliadkou.Ciže profíkom,čo sa rozumejú tomu svojmu remeslu ani neradím ani doň nekafrem... No do toho môjho si zarýpla ty,tak ťa poopravím/lebo školu ani prax s tejto problematiky určite nemáš,takže si pre mňa total laik -tak ako ja do tej tvojej.../,takže: stromky nie sú neduživé,alebo slabé lebo sú z inokiaľ dovezené,ale:sú dovezené z domácich škôlok,alebo zo tzv.semenolesu a tam sú stromky vyberané z príslušnej pestovateľskej oblasti,do ktorej spadá aj to moje územie,ktoré chcem vysádzať -jednoducho povedané semienko z mojej oblasti kde spadám sa v semenolese pretvorí na sadenicu,ktorá sa vráti naspäť len do tej našej príslušnej oblasti...,ale predpokladám,že také niečo a vlastne všetko viete;) No a k tej neduživosti: ak k tomu na danom stanovišti dôjde,je to bud v nesprávnom výbere druhu na daný biotop,alebo nevhodné pôsobenie biotických a abiotických činiteľov...ale to je debata na daľšiu hodinu,ale kompetentným ako sa do tejto úlohy tak radi a často pasujete aj vy to vlastne netreba vysvetľovať,ved sa rozumieme,však..?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42291 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Vandalizmus nepoľovníkov
N a buduci rok ju v Osadnom prehnem cez koleno a ...:{:{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42296 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Rad by som od teba odbornicka dostal niekolko odpovedi:
<br/>
<br/>[r]Hovoria ti nieco skody sposobene zverou ? [/r]
<br/>
<br/>[r]Vies kto plati skody sposobene zverou ? [/r]
<br/>
<br/>[r]Vies naco sa vacsina zveri prikrmuje okrem ineho ? [/r]
<br/>
<br/>[r]Vies o tom, ze polovnictvo a lesnictvo je sucast podohospodarstva ? [/r]
<br/>
<br/>[r]Vies co je to plan lovu a chovu? [/r]
<br/>
<br/>[r]Vies preco a kedy doslo k zalesnovaniu Tatier [/r]
<br/>
<br/>[r]Hovori ti nieco zber šišiek a kvôli comu sa robi? [/r]
<br/>
<br/>Nebudem ti tu davat dalsie lebo v predoslom prispevku si mi nezodpovedala ani na jednu. Tak som zvedavi coho sa dockame.
<br/>
<br/>Suhlasim samoobnova lesa existuje. No su tu ludia, ktori sa snazia prirode pomahat a nerobi im problem vysadba stromcekov okrem ineho. Kdezto Vase spolky pomahaju tak ze pytaju 2% z dane a ich cinnost pozostava z toho ze hlasaju [r]netraba robit nic, priroda sa obnovi sama. [/r] Sice za 100 alebo 300r ale obnovi.
<br/>
<br/>Este jedna otazocka na zaver :
<br/>
<br/>[r]Rad by som pocul: ake je Vase poslanie? [/r]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42297 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vandalizmus nepoľovníkov
No to by nam chybalo aby sme ako danovi poplatnici prispievali na kadejake obcianske zdruzenia ktore nemaju vyznam. Peniaze ktore do vas niektori zadubenci inevestuju si neuvedomuju ze by urobili lepsie keby ich dali na deti onkologicky chore napriklad! :x:x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42299 od abba
Odpoveď od abba na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Jaro, ale veď prispievame, peniaze k nim si cestičku nájdu, ideš na koncert, pána umelca osprostejú a centík aj z Tvojho vstupného majú na konte, oni nič nevyprodukujú sú to paraziti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42300 od abba
Odpoveď od abba na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Vďaka LHP máme na SK lesy v pomerne dobrom stave a rozlohe, nosieraj niečo čomu nerozumieš.
<br/> Katka a na &quot;zelenej míli&quot; sa Ti to až tak veľmi nezelená, prečo asi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42301 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Abba ver mi odomna ani centik urcite nemaju ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42304 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Chlapci, nerozčulujte sa! Pozorne sledujem jej príspevky do všetkých tém fóra. Najprv kladie naivné otázky napr. (Ako môže malý vlk zabiť veľkého jeleňa?). Keď jej odporúčame aby si rozšírila vedomosti čítaním odborných kníh, pochváli sa, že ich prečitala viac ako 200. Z toho vyplýva, že ona odpovede veľmi dobre pozná a zabáva sa na našich reakciách. Kedysi na priemyslovke som mal spolužiaka o ktorom som hovoril, že nie je sprostý od narodenia, ale z presvedčenia....
<br/>Už nižšie spomenutý Goebels povedal: STO KRÁT OPAKOVANÁ LOŽ SA STÁVA PRAVDOU. Týmto sa riadi celá práca tzv. ochranárov. Vedome rozširujú polopravdy a zavádzajú verejnosť. Je len na nás všetkých trpezlivo presviedčať o ich výmysloch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42324 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
abba a nechces mi radsej napisat mail? si musim delit cas a na zelenu milu mi ho tolko neostalo, ale na teba si vzdy najdem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42325 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
tak, jarko, aby si bol spokojny:
<br/>1/ od zaciatku tvrdim, ze som laik - otazky tykajuce sa financnych nahrad atd si najdi v lajstrach
<br/>, na otazku, preco sa prikrmuje zver mi tu tusim odpovedal jeden z vas, nieco v zmysle, ze hej, aby sa malo co strelit. niekto mi dokonca pisal, ze jej aj preslkapavate cesticky v hlbokom snehu. to ako viete, kde ta zver pojde??;]
<br/>. zber sisiek? viem. ale povazujem to za zbytocne.
<br/>
<br/>2/ apropo, zakladna myslienka ochranarstva nie je &#039;sadit stromceky&#039; - ked ja nepoznam historiu polovnictva, tak potom vy nepoznate a nemate ani prehlad o jednotlivych filozofiach jednotlivych organizacii, nie to este cinnosti jednotlivych organizacii.
<br/>hej, priroda sa obnovi sama. a naco su potom napr 2%? na postovne napr, ked sa posielaju odvolania voci planovanej tazbe, napr &#039;vychovnej tazbe&#039;..hm, kd ej eto samoobnovovanie?
<br/>
<br/>a 100 alebo 300 rokov? a? egoizmus.
<br/>
<br/>ake je NAse poslanie?
<br/>myslis, LZ VLK?
<br/>:
<br/>zachranovat lesy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42326 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
..tak ako tohto roku? tento rok to bolo celkom dobre, to si mozeme zopakovat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42327 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Ako som cakal na ziadnu otazku som nedostal konkretnu odpoved.
<br/>
<br/>Nema vyznam pokracovat dalej. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42328 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
sa vzdavas?;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42330 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Vandalizmus nepoľovníkov
myslím si že zámerne na tejto stránke sa prezentuješ a tým uspokojuješ svoju potrebu sa vyťahovať nad chlapov lebo v skutočnosti ti je úplne jedno či sú alebo nie sú poľovníci ale ide ti o boj proti mužskému plemenu lebo si feministka až je to do očí bijúce,, hihiihhihih,, :]:x a možno si aj pekná kto vie, len asi frustrovaná baba, vyhlasujem súťaž o to kto ju pozve na kávu aby zabudla na také hlúposti čo tu prezentuje( hlúposti podľa nás ale podľa nej vedecky dokázané objektívne pravdy):D s pozdravom Lovu a lesu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42351 od johny
Odpoveď od johny na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Oficiálne Ťa ako regionálny redaktor tejto databázy pozývam na najbližšie stretnutie, ktoré sa bude konať pravdepodobne v júli. Tam budeme diskutovať priamo a veľmi radi odpovieme na všetky Tvoje otázky. Túto debatu pokladám za mlátenie slamy. Už x-krát sme v minulosti reagovali na ľudí s podobnými názormi. Ani jeden z Vás nedostal bann aj to o niečom svedčí. Stačí hľadať v histórii fóra. V slovenskom poľovníctve je zaiste veľa zlého ale ešte viac toho dobrého a preto sme hrdí na to, že máme v našej krásnej prírode všetko čo v nej bolo pred 100 rokmi, čo sa nedá povedať o žiadnej z krajín, ktoré nás poučujú ako chrániť flóru a faunu. Hovorí sa tomu - vodu káže, vino pije, alebo jednoducho pokrytectvo. Neveďme jalové reči. V príjemnej atmosfére pri vatre a poháriku vína alebo páleného si to všetko preberieme, dovtedy prosím nerob unáhlené závery a neodsudzuj poľovníkov a poľovníctvo ako celok. Želám všetko dobré a teším sa na rozhovor s Tebou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42355 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Vandalizmus nepoľovníkov
ahoj víla...ak možem poprosit...aký je presný link na tu zelenu mílu...možno Ti zdvihnem karmu...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42359 od koleno
Odpoveď od koleno na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Som celkom rád, že si to povedal, &quot; v slovenskom poľovníctve je zaiste veľa zlého &quot; plne s tebou súhlasím. A to pokrytectvo, zo slovenského poľovníctva nevymaže ani
<br/>plný demižón kvalitnej oskoruše, za to sa ti zaručím !
<br/> :D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42362 od johny
Odpoveď od johny na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Kamarát ty máš vrodené vlohy na investigatívneho novinára, perfektne vytŕhaš veci z kontextu ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.140 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 375 návštevníkov a žiadni členovia on-line