Vandalizmus nepoľovníkov

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42195 od nimrod15
Odpoveď od nimrod15 na tému Vandalizmus nepoľovníkov
one ďalší zhúlený vlk?? vypíšte mi na neho niekto povolenku,,:P8o, v poslednom čase ste nejako velice aktívni z tej Vašej osady,, asi Vám navlhla tráva tak máte absťák. Moja osobná skúsenosť s ochranárskou komunitou je také že na 90percent sedíte a fajčíte bongo a plus si šlaháte do žil nejaké mňamky(a je to pravda živím sa zatváraním darebákov už 12 rokov) tárate a staráte sa do všetkého čo je okolo Vás.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42221 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
zjavne nulova diverzifikacia 'ochranarov'
<br/>asi ta nepotesi, ze nehulim, neslaham si mnamky, nefajcim a nepijem. lebo mi ani nemas co pripisat. ani ma zatvorit.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42222 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
clenovia nejakej organizacie, napr organizacie LZ VLk su presne evidovani.
<br/>testy? kto ma VS - ci u z esnicku, titul z biologie, zoologie atd, tak ma, kto nema tak to robi z presvedcenia.
<br/>na rozdiel od clenov SPZ si takito ludia neplatia poistku, pretoze je mala pravdepodobnost, ze by sa nahodou medzi sebou mohli postrelit, alebo ze by ich napadol postreleny divak alebo jelen v ruji.
<br/>bola by som skor zvedava na dokladne psychologicke testy co sa tyka drzania zbrane .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42225 od medard
Odpoveď od medard na tému Vandalizmus nepoľovníkov
slečna, zamyslela si sa aj nad tým johnyho príspevkom, myslím, že taký tu už dávno nebol... ja by som ho politicky nazval: podnet ku konštruktívnej diskusii... :x
<br/>a inak johny: ;):)8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42226 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
samozrejme, nazvat ho tak mozes.
<br/>mna to avsak nepripada ako poku so diskusie, nevidim takmer ziadne otazky, vidim demagogiu.
<br/>ano, mozem sa opytat:
<br/>ak hluchan j eviazany na stare porasty na hornej hranici lesa a lykozrut zlikviduje velku cast tychto porastov, preco je to tak?
<br/>ako to bolo v minulosti?
<br/>nie je to nahodou tak, ze &#039;stare porasty&#039; boli vysadene? a nasledne na to tam prisiel hluchan. pride bora, zapalkovite rovnoveke porasty lahnu. ak nelahnu v o vacsich plochach, ale len vo vysekoch? pride lykozrut alebo iny korovec a slabe stromy - zlikviduje.
<br/>v poraste nenasadenom sa pri nahodnych smrstiach stane to iste s tym rozdielom, ze lykozrut napadne stromy stojace na kraji polomu - tie ktore su oslabene. to j evsetko. to, ze v pode lesa bez zasahov existuju vazby, ktore ovplyvnuju cely les uz nikto nevidi.
<br/>a hluchan? stratil sa to ano. a? nechajme ten les rast zopar desatroci a vrati sa.
<br/>ale to je asi prilis dlha doba pre ego.
<br/>polovacky na selmy, na diviaky? ale ved tie neprebiehaju len v &#039;agrarnej krajine&#039;, prebiehaju aj v lesoch, v pohoriach. aky je problem tam?
<br/>premnozena vysoka jelenia zver?
<br/>co tak ju nedokrmovat?
<br/>atd...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42227 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
podkornik*

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42229 od chanel1092
Odpoveď od chanel1092 na tému Vandalizmus nepoľovníkov
ahoj víla...;) my sa stále dajako nechápeme...alebo nechceme..??? pozorne si prečítaj články od vášho kolegu skfightera...a prezrad my čo je na nich inteligentného...??? stačí že to robí z presvedčenia a može vulgárne nadávat každému koho stretne...???!!! ale nech sa potom ráno nepozerá do zrkadla,lebo može začat osočovat i sám seba...;/ a kam mám potom zaradit Teba....? ked mu nadržaš...som si myslel že ako dievčatu Ti vadí ak niekto hlupo nadáva i ked z presvedčenia....dobru noc... ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42232 od Zapar
Odpoveď od Zapar na tému Vandalizmus nepoľovníkov
,,ze lykozrut napadne stromy stojace na kraji polomu - tie ktore su oslabene,, ty na tie hlody chodíš isto do príručky mladých svišťov. Mám kamaráta lesníka, on je na rozdiel od teba odborník vo svojom odbore a ten by ti potvrdil, že lykožrút napáda aj mládniky a ja ti to píšem iba preto, lebo cítim potrebu rozšíriť ti tvoj povrchný obzor lebo takto tu často píšeš iba polopravdy.
<br/>
<br/>v inom príspevku tu poukazješ na to, že kto tu robí koľko chýb, ale veď ich aj sama robíš tak sa aj ty zaraď do tej skupiny sprostých lebo platí najskôr sebakritika až potom kritika.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42235 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Hovoria ti nieco skody sposobene zverou ? Vies kto plati skody sposobene zverou ? Vies naco sa vacsina zveri prikrmuje okrem ineho ? Nie je to len z jedneho dovodu! Vies o tom, ze polovnictvo a lesnictvo je sucast podohospodarstva ? Vies co je to plan lovu a chovu?
<br/>
<br/>Len tak mimo ineho. Skus nam vysvetlit o co Vam naozaj ide. Ake je to vase poslanie vlastne. Pretoze, mne z toho vychadza len diverzna cinnost voci polovnikom a lesnikom. Nic viac nic menej!
<br/>
<br/>Vase organizacie nie su za nic zodpovedne! Takze skody ktore napachate sa vas netykaju! To je presne to iste akoby sme sa mi pasovali za chirurgov. Operacia sa nepodarila , jedinec podlahol . No co uz stalo sa. To nie je nasa starost mi nie sme za to zodpovedny! [r]Toto je vasa politika , kafrat do vsetkeho a zodpovednost ziadna! [/r] Aky by ste za Vase prieseri boli zodpovedny min. financne tak uz ste na dlazbe.
<br/>
<br/>Za dalsie je kapitalizmus tak preco drankate od ludi peniaze, spoliehate sa na milodary. Aspon co vas tak clovek sleduje fyzicky vyzera vacsina zdrava. Tak si na seba zarobte! By som chcel vidiet ako by ste sa krutili ak by ste mali vykonavat vasu cinnost z Vasich penazi a este s nimi aj rucit za skody ktore sposobite.
<br/>
<br/>Pises tu o Johnyho demagogii! Slecinka a tie Vase organizacie co predvadzaju. Za vacsinu vasich vyjadreni by sa nemusel hanbit ani Goebbels.
<br/>
<br/>Jedine co viete tak byt viditelny tam kde je aspon jedna TV. Inak o vas nie je pocut cely rok. Veskera ziadna cinnost v prospech prirody. Sice pardon priroda nepotrebuje pomoc.
<br/>
<br/>Takze slecinka ak chces diskutovat tak by si sa k tomu mala aj postavit a tak isto aj ostatny z Vasich. Ale je vidno aki ste majstri sveta , pretoze nemate ani tolko odvahy aby ste si otvorili verejne forum. A ako sme uz zistili nejde ti tu o nic ine ako len vymamit informacie ktore zas len budu pouzite proti nam na nejakom blogu alebo dokonca v TV. V tom ste taki dobry ako rozne bulvarne platky.
<br/>
<br/>s pozdravom Jaro Kučík

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42236 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Inak neviem slecinka co by ste dnes akoze spominali keby v roku [r]1767 [/r] nedoslo k novozalesneniu Tatier. Asi by ste sa maximalne spustali po pasienkoch na igelitovych sackoch dolu Kôprovou a Tichou. :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42237 od Zapar
Odpoveď od Zapar na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Jaro ich filozofia je tak povrchná, skresľujúca a zavadzajúca, že tu bude stále prehlasovať len tú svojú pravdu ktorú uvediem na jednoduchom príklade: Tatry by sa dokázali zalesniť aj samé a to tak, že veverička by zožrala šušku - veveričku by zožral orol - orol by zaletel do Tatier a tam keby sa vysral tak by narástol strom. Ale treba na to ponechať prírody na niekoľko desaťročí aby sa s tým vysporiadala sama. Ona by nešla sadiť stromy, veď načo aj, je to pracné a aj to niečo stojí.
<br/>
<br/>Chodil a možno aj stále chodí tu jeden ochranár,, Jovič,, ale ten sa radil aspon medzi tých normálnych lebo jeho príspevky mali aj hlavu aj pätu a dávali zmysel.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42238 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Suhlasim ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42239 od Zapar
Odpoveď od Zapar na tému Vandalizmus nepoľovníkov
oprava vo štvrtom riadku prírody malo byť prírodu, ospravedlňujem sa za chybu :-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42242 od Zapar
Odpoveď od Zapar na tému Vandalizmus nepoľovníkov
vo veľkej miere sa pod vandalizmus nepoľovníkov podpisuje celkom iný faktor ako si mnohý myslia, ono to nieje len preto, že poľovníkov by národ nenávidel (samozrejme, sú aj výnimky napr. nick divožienka) ale preto, že veľmi často do lesa chodia mladý nevybúrený chlapci ktorých keď je viac ako jeden a chcú si zdvihnuť sebavoedomie pociťujú potrebu a doslova majú nutkanie niečo zničiť aby si zdvihli ego a dokázali si aký su cool. je toto ich filozofia? ja si myslím ba dokonca som presvedčený, že nie veď šiestak na základnej škole nemá utvorenú predstavu čo poľovníctvo je a v čom spočíva jeho víznam. ako to viem? nuž chodievam aj do škôl ale len preto aby som tam robil osvetu a za odmenu sa človek dozvie všeličo najma ak tam máte synovca ktorý tam priamo do tej či tej školy chodieva. máme ich zato súdiť, nechať zavrieť? nie a to preto, že nato osveta slúži aby si už v mladosti vybudovali vzťah k prírode.
<br/>
<br/>vo veľkej miere sa pod vandalizmus nepoľovníkov (bývalých poľovníkov) podpisuje aj iná skupina, samozrejme sú to stručne povedané vylúčený pytliaci, ktorý pociťujú potrebu pomsty. pomsty zato, že zrobili chybu ktorú si pre svojú zatrpknutosť nechcú pripustiť. ale na takýchto ľudí niesme hrdý ani my.
<br/>
<br/>vo veľkej miere sa pod vandalizmus nepoľovníkov podpisujú samotný motorkári. samozrejme nie všetci lebo sú aj taký normálnejší. prečo je to tak? uvediem príklad ktorý sa stal pred tromi rokmi. keď som sa raz v sobotu doobeda išiel prejsť von, do oka mi padla skupinka motorkárov ktorá opekala slaninu samozrejme neboli bez alkoholu, veď kto by ich v lese išiel kontrolovať. nedalo mi, prešiel som okolo pozdravil a nič, len som povedal aby nenechávali odpadky v lese, to čo sa dá spáliť nech spália a ostatné nech si zoberú so sebou lebo les slúži všetkým. výsledok? keď som sa o 2h vracal samozrejme som bol zvedavý, vyvalený krmelec 50m od miesta ich opekačky a fľašky z alkoholu rozbité.
<br/>
<br/>do ďaľšej skupiny by som zaradil prostých ľahostajných ľudí, ktorým je tak zaťažko odviesť odpad zo stavby (igelity z kvadier porfix) ktorý maju naložený na vozíku za osobým autom priamo na skládku alebo do kontajnera. tento prípad mal dobrý koniec lebo sa stal v novembry, to som bol vyviezť krmivo, mal som aj auto aj vozík tak to čo tam niekto z ľahostajnosťi nechal, ja som pozbieral a odviezol na pravé miesto.
<br/>
<br/>a ešte je tu jedna skupina ale o tej sa už píše v inej téme ,, ľudia, ktorý bojujú proti poľovníkom,, do tejto skupiny patria ochranáry ktorý cítia potrebu sa niekam zaradiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42244 od miso
Odpoveď od miso na tému Vandalizmus nepoľovníkov
Presne tak, tento problem je v ludoch v globale, nie len v istej skupine. A akosi spomenul vandalizmus nemusi pramenit ani tak z nenavisti k polovnikom ako jednoducho z vychovy, povahy ci z rozumovej vyspelosti daneho jedinca. Ved graffity su tiez istym sposobom vandalizmus a sprejeri to nerobia z nenavisti k majitelovi budovy a pod. Ono slovaci su raz taki, co nie je moje mozeme znicit, ved z cudzieho krv netecie.
<br/>
<br/>divozienka: Ked uz chces konstruktivne diskutovat nastuduj si najprv pojmy ako lykozrut, vyvoj lesnictva, zalesnovanie, agrarna krajina(lebo podla teba su polia a skody na nich len na nizinach), prikrmovanie a jeho vyznam, obnova lesa. A hlavne netvrd,ze priroda zvladne vsetko sama. Zvladna by-ale to by muselo zmiznut ludstvo ako take a trvalo by storocia pokial by sa vsetko ako tak obnovilo. Priroda to proste nezvladne pri dnesnom modernom tlaku a rozvoji krajiny a snaze zachovania obnovitelnych zdrojov. Ci ty s drevom do styku neprichadzas? Mas doma vsetko z plastu? Odkedy clovek zasiahol do lesov a zacal ich hospodarsky vyuzivat, odvtedy sa o ne musime &quot;starat&quot; Slovensko je mala krajina, pokial by sme cakali len na prirodu, tak by niektore generacie zazili krajinu bez lesov(v extremnom ponimani)
<br/>Od konstruktivnej debaty sa vyzaduje,aby diskutujuci mali aspon zakladne odborne znalosti a vedomosti, inac to bude diskusia o nicom. Ja sa sa taktiez nemozem zapojit do diskusie napriklad jadrovych fyzikov, ked nemam ani sajnu o merite veci a jedinou vecou ktorou disponujem je znalost par pojmov, ktorych vyznamu aj tak presne nerozumiem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42255 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
skfightera nepoznam. nie som zodpovedna za jeho slova.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42257 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
ok, tak mi vysvetli funkcnost tazby v nehospodarskom lese - v uzemiach so stupnom ochrany napr 5.
<br/>toto uzemie tvori cca 1 percento uzemia slovenska. napriek tomu ni e je bezzasahove.
<br/>preco je to tak?
<br/>hosp. lesy ok. nech su hospodarske.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42258 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
sadenie stromov je mozno pracne. a zbytocne.
<br/>ak sa zalesnuje systemom, ze sa donesu sadenice z uzemia vzdialeneho nevem kolko, tieto stromceky su slabe, neduzive, zapalkove - &#039;nepoznaju&#039; domacu podu, nedokazu sa rychlo naucit spolupracovat s hyfami hub, casto su z inej nadmorskej vysky, nefunguje tu prirodny vyber - najsilnejsi a najschopnejsi - najprisposobevjsi prezije, tento vyber spravil clovek - nahodne.
<br/>
<br/>ano, tatry sa zalesnia kludne same. avsak, nesmelo by ta poburovat, ze to trva desatrocia. tu sa jedna o ine casove intervaly.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42259 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
kludne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #42262 od divozienka
Odpoveď od divozienka na tému Vandalizmus nepoľovníkov
kazdy si zaraba na seba. sam. je to kapitalizmus. stat - to jest vy, ako danovi poplatnici nedavate ani korunu. na LZ VLK.
<br/>naopak, ludia, ktori nesuhlasia napr s novym LHP - min. podohospodarstva, si to tak ci tak zaplatia.
<br/>
<br/>pocut o nas je cely rok. len dobre nepocuvas.
<br/>
<br/>a k tym informaciam..vymamit &#039;inkriminujuce &#039; informacie? a ja som si myslela, ze ste cisti ako slza...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.145 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 421 návštevníkov a žiadni členovia on-line