Lesy SR - alebo ako lovit co sa mi zachce ak mam peniaze!

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #972 od jager
Lankaster, niekedy ti nerozumiem. Peniaze nie sú dôležité, sú iba prostriedkom aby sme sa dostali k tomu čo je naším snom. Nie množstvo peňazí určuje našu životnú úroveň ale majetok a veci ktorých sme vlastníci a ktoré môžeme uživať. A ešte jedna vec peniaze nie sú ani dobré a ani zlé, iba ľudia môzu byť taký ktorý ich držia v rukách. A už vôbec neplatí že peniaze krivia charakter, ba naopak peniaze odhaľujú charakter. Len sa pozri okolo seba a čo uvidíš, množstvo ľudí ktorí nemaju ani charakter a ani peniaze. Áno peniaze sú na to aby sme si kúpili to čo nám skvalitní živ. úroveň. Pre mňa je to Poľ. revír, v ktorom so mnou budú poľovať čestný chlapy, ktorý nemusia pytlačiť pre kúsok mäsa, aby prežili. Skvele to vystihnul vo svojom príspevku michal, doporučujem do pozornosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #973 od michal
To len na margo tých, čo tu dnes plačú nad tým, kam to celé smeruje. A este nieco, ak veríte tým rituálnym tančekom, ktoré predvádzajú predstavitelia SPZ v súvislosti s pripravovanou novelou zákona o poľovníctve, tak ste buď naivný alebo ja sa sakra mýlim. Ak by to nerobili, veľká časť členskej základne by ich po jej prijatí asi ukameňovala (odliv členov, zníženie ekonomickej sily SPZ, možno až rozštiepenie), a takto budú mat aspon čím zastriet oči, pretože oni urobili "všetko, čo sa dalo", len to nakoniec tak nejako nevyšlo. Nakoniec, nebudem asi daleko od pravdy ak poviem, že predstavitelia SPZ majú už dávno ten svoj revír "pripravený".

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #975 od Vladimir
Jager napisal: " Peniaze nie sú dôležité, sú iba prostriedkom aby sme sa dostali k tomu čo je naším snom. Nie množstvo peňazí určuje našu životnú úroveň ale majetok a veci ktorých sme vlastníci a ktoré môžeme uživať. A ešte jedna vec peniaze nie sú ani dobré a ani zlé, iba ľudia môzu byť taký ktorý ich držia v rukách. A už vôbec neplatí že peniaze krivia charakter, ba naopak peniaze odhaľujú charakter. Len sa pozri okolo seba a čo uvidíš, množstvo ľudí ktorí nemaju ani charakter a ani peniaze. Áno peniaze sú na to aby sme si kúpili to čo nám skvalitní živ. úroveň. Pre mňa je to Poľ. revír" Citujem cele, lebo pod toto by som sa kedykolvek podpisal. Len na konci by som nahradil "Poľ. revír" za "les". Keby som na to mal, urcite by som si nejaky "kusok" kupil. Tak si zatial zelam, aby ludia s nazormi, ktore ma napr. Jager a niektori dalsi tu z tohto fora, mali vela penazi a co najviac lesa bolo "v ich rukach". :)
<br/>
<br/>Vladimir - priatel priatelov lesa a zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #977 od michal
Uplne súhlasím, tiež sa mi pozdáva zmyslanie jagra, ktoré je uvedené nizsie. Akurát dnes uz potrebujes riadnu ekonomickú silu, pretože ceny lesa sú dnes závratne vysoké, a naviac vlastníctvo lesa, ak by si ho chcel ekonomicky vyuzit napr. na tazbu prináša dalšie komplikácie, plán lesného hospodárenia, obnova atď. . Schodnejšie uzavriet nájomnú zmluvu, a pokial subjekt, ktorý si PR prenajme rozmýšľa rozumne a nie je nenásytný, podľa môjho názoru môže dosiahnut vyrovnané hospodárenie. Nemyslím tým dosahovanie zisku ale pokrytie nákladov súvisiacich s prenájmom. Chce to vsak byt zodpovedný a nelakomit sa len na lov. Slovenské polovníctvo, hlavne na strednom, východnom a severnom Slovensku má obrovský potenciál, ide len o to, aby ho dostali do rúk normálny ľudia, aby sa nezničilo všetko to, čo sa už bybudovalo. Inak si tiež nemyslím, žee ak by sa aj menili nájomcovia PR, vsetci povodný polovníci dopolujú, casť z nich urcite prejde aj do nových PZ, nakoniec skúsenosti, znalosti prostredia sú na nezaplatenie a rozumní to určite vedia ocenit a umoznia polovat starým clenom aj v nových PZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #978 od lankaster
Myslím že jáger chce niečo viac než majú ostatný.A peniaze sú podľa neho najlebším a najpodstivejším spôsobom ako sa dostať k čo najvedšiemu a najlebšie zazverenému revíru o ktorí sa doteraz starali opilci a darebáci,pretože on je ten ktorí sa vie oň postarať lebšie lebo má(aspoň si myslí) nato dosť peňazí.Ale nebojte sa on vás tam pár nehá poľovať,a loviť nejakú tu jednotku alebo holú ,stačí ak budeťe dobre paholčiť.A on si bude loviť trofejovú aj s kamarátmi.Veď on má na to peniaze ktoré,vlastne niesu podstatné.Len keď mu dáte to čo chce a tak mu pomôžete zdvihnúť jeho zakomplexované ego.Veď keď si jáger taký bohatý tak čo tu riešiš?Kúp si pozemok dosť veľký a zazver si ho.Ale na to asi nemáš.Len zazeráš ostatným do revíru a pregågaš.Ja ti niečo poviem.Keby nebolo tých HLÚPICH dedinskych polovníkov ktorí podľa teba len pitlačia pre kúsok mäsa aby prežili,lebo nemajú asi čo jesť ale majú dosť peňazí aby polovali,tak v tých lesoch nič nieje.Veď po 2.sv. vojne boli lesy skoro prázdne.A títo ľudia verili že zveľaďovaním to robia sami pre seba a pre ďaľšie generácie.A teraz im to má štát zobrať?Prečo tak bažíš mať to sám pre seba?Nemáš kďe polovať?Prečo? Nikde ťa nechcú?Prečo ťa nechcú?Alebo máš kde poľovať ale sa ti nepáči sa deliť s ostatnými s ktorími niesi kamarát?Verím tomu,že keď sa dostaneš k revíru tak sa ťa zmocní nadšenie a spravíš všedko pre to aby si ho zveľadil,ale predstav si situáciu,keď zase oň prídeš.Ako sa budeš cítiť potom?Áno všedci si chceme ,ako ty vravíš zvíšiť životnú úroveň,ale toto je snobizmus.A peniaze maju byť krytériom?A ponich čo? Intrigi ? Komplody ? Násilie? Zbrane? Kde je podľa teba hranica? Tá ktorú stanovíš ty?Možno sa ti zdá,že to ťahám trocha za vlasy,a že niečo také sa v dnešnej civilizovanej spoločnosti nemôže stať.Ale mýliš sa .Ale aj vtedy keď sa dostali komunisti k moci si mysleli ,že sú civilizovaný.A toto len narobí plno pitliakov.Treba sprístupniť polovníctvo všedkím,a kritériom nesmú byť peniaze,ale odbornosť a podstivosť.A ver že ľudia ktorí každý rok okrádajú štát o milióny na daniach,niesu podstivejší od prostého človeka ktorý nemá na to chrbticu aby kradol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #979 od Vladimir
Lancaster na Fore &quot;Polovnici verzus Psickari&quot; si napisal o nasom kynologickom fore toto: &quot;Bol som sa pozrieť na fórum,na stránke kynologickej revue a naozaj sa tam do nás pekne navážajú.Súhlasím s Vladom , že to nemá takú úroveň ako diskusia na tejto stránkle &quot;. Suhlasim ale s tymto prispevkom by si tam medzi nas-vtedy momentalne nastvanych psickarov dobre zapadol. Mne to pripada ako strelba na &quot;konkretny ciel&quot;. Ale asi tak ako ked niekto chce trafit lisku a striela pritom na rysa. Inak nic ma po tom nie je a ozyvam sa len preto, ze tam bolo moc viet s ktorymi ani trocha nesuhlasim. Medzi chudobnym dobrym clovekom a bohatym dobrym clovekom je jeden zasadny rozdiel. Ten bohaty ma viac moznosti v konani dobra. A ten zly v konani zla. Nie som a zatial som este nepatril k bohatym. A trocha sa za to hanbim. :-o Lebo moje moznosti konat dobro napr. konkretne pre zver a les su doslova nulove. Mozem tak akurat z neho kazdy den vyniest par plastovych flias a konzerv pozbieranych po nezodpovednych navstevnikoch lesa. :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #980 od lankaster
Ale áno vyzerá to že som rozhorčený,ale ver tomu že nie.Týmto príspevkom som chcel trocha zchladiť hlavu jagrovi,lebo zavádza ľudí svojími výrokmi.A čo sa týka tej K.R.,Je z touto v zásadnom rozdiely,a to v tom že nikto tu nevspomína žiadne príklady psíčkarskej bezohladnosti,aby pobúril návštevníkov tejto stránky,aby ich naklonil na svoju stranu a ešte ktomu používal vulgárne slová ,ako ten pán ktorý sa VENTILOVAL zo svojej zlosti na stránke K.R.
<br/>Ale rád by som vedel čo tým myslíš...TEN BOHATÝ MÁ VIAC MOŽNOSTÍ V KONANÍ DOBRA....Bavíme sa tu o zákonoch a práve.A to je rovnako vymáhateľné pre chudobných aj bohatých.Alebo nie?Máme tu predsa demokratickú spoločnosť,alebo nie?A čo sa týka etyky,to by som ti musel dlho vysvetlovať,pretože tá je založená na určitých princípoch ktoré ako občastný návštevníkprírody a neznalec polovníctva nepoznáš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #981 od jager
Lankaster, lankaster, chápem tvoje rozhorčenie, ktoré pravdepodobne vyplýva z tvojho jednodukšie koncipovaného postoja. Nebolo by správne aby si rozumel všetkému čo som tu vyjadril, veď potom by si aj ty chcel PR, keby si vedel to čo viem ja. Takto sa mi to páči, že si iný, to je správne. Znovu ti pripomeniem Paretov zákon, 20% a 80%: 20% ľudí spoločnosti ako je naša, vlastní 80% majetku spoločnosti a 80% ľudí vlastní 20% majetku spoločnosti. V Demokracií 20% ľudí vytvára podmienky ekonomického prímu 80% ľudí , ktorý sa inak nevedia o seba postarať, pretože nemajú mentalitu podnikateľa a tak je to správne. 80% ľudí predáva hodinu svojho života za veľkoobchodnú cenu a mi čo nás je 20% ju kupujeme a predávame za MC. Rozdiel je náš príjem z čoho pokrijeme náklady a to čo zostane je náš zisk. Z tohoto zisku si potom zabespečíme PR. To je štatistika, ktorú nezaujmá ako sa voláš a kde bývaš, ju zaujma jediné, kam sa zaradíš. Či budeš večným nespokojencom alebo s tým niečo urobýš? Lankaster , viem že raz to zmeníš a viem aj to že máš na to aby si mohol niekoľkým tvojím kamarátom pomôcť, tak že im umožníš výkon práva poľ. v tvojom revíri.Tu je čas pripomenúť ti čo myslel Vladimír keď napísal TEN BOHATÝ MÁ VIAC MOŽNOSTÍ V KONANÍ DOBRA. K paholčeniu len par viet. Aby som sa mohol tešiť zo života tak sa riadim heslom: Pomôž iným dosiahnuť svoje sny a o svoje sa nemusíš starať. PR mi nemusí vynášať stačí ak mi príjem pokrije náklady. Pre mňa v prvom rade poľovníctvo znamená priateľstvo, pochopenie etika a zachovanie poľovníckych zvykov a tradicií. Viem si jeleňa privábiť a ak je odstreloví, dám ho streliť čestnému, priateľskému a pracovitému, nie paholkovi ako by si ho ty nazval v tvojom revíri, ale môjmu priateľovi. Každý by si mal uvedomiť a ty predovšetkým, že ľudí si treba vážiť a treba im poskytovať uznanie a ocenenie, ktoré nemusí byť vždy fin. charakteru. Len s takýmto postojom k ľuďam si budeš môcť dovoliť Svoj PR. Viem že nie si zlý chlap a že tvoje príspevky su v mnohém pravdivé, len sa tak ľahko nenechaj vyviesť z rovnováhy. To čo tu píšem je môj názor a uznávam že tiež nemusí byť úplne presný a omyl s mojej strany pripúšťam. Musím ale povedať že mne tento princip funguje a zatiaľ ďakujem bohu, že mi k tomu dopraje aj trocha zdravia. Možno že ťa raz pozvem na jeleňa, ktorého by som ti rád privábil, priateľu.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #982 od jager
Lankaster si bystrý ak si poznal že chcem viac ako ostatný. Už si počul, že od života dostaneš všetko to čomu uverýš že môžeš dostať. To je viera, ktorá hory a aj PZ prenáša.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #983 od lankaster
Jáger Jáger.Sistém ktorí tu opisuješ, ani na západe nefunguje všade rovnako.A tobôž v našich podmienkach.Nezabúdaj na slovenskú partizánsku povahu.Poznáš príslovie ,že na každú sviňu sa voda varí,a keď je dosť včiel aj medveďa zaženú.Prajem ti aby sa ti darilo a aby si bol vínimkou v radoch tazv.zbohatlíkov ktorí lumplujú túto spoločnosť a hory.Pár podstivcov aj ja poznám,ale bohužiaľ je ich chabá menšina.Nepopznám ťa tak ťa nechcem pričlenovať k nim.A na radu tým ktorí sa trasú o revíry chcem dať jednu radu.Držte po kope!Neháčte hneď flintu do žita!Aj my sme mali problémy s niekym kto sa chcel zmocniť toho čo budovali generácie polovníkov v našom PZ,ale jedine jednota a ochota niečo obetovať pre spoločnú vec nás udržala pri živote.A dnes môžem povedať že sme obhájili svoje a máme obnovenú zmluvu, a tak môžme pokračovať v zveľaďovaní toho čo sme zdedili.Dúfa ,že o desať rokov sa podmienky zmenia ku lebšiemu a toto sa nebude opakovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #984 od johny
Jager ty si urcite nebol vzdy takyto ... Niekto ta zobudil, nasmeroval a otvoril oci. Si za vodou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #986 od johny
A myslim ze aj par knih pomohlo k tmu co si nasiel a comu si porozumel ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #987 od Vladimir
Musim priznat, ze toto forum je predsa slusnejsie ako to nase. Lankaster, keby si na nasom fore napisal niekomu to, co tu jagrovi vcera, tak sa bude z toho &quot; iskrit&quot; este dva tyzde.Po jagrovej odpovedi som si este o nom vylepsil mienku. A tiez o tomto fore. Mas pravdu, ze som neznalec polovnictva, tak sa ani nechcem zapajat do temy &quot;polovnicka etika&quot;. Ale o tej etike vseobecne tiez nieco viem. A tiez nie som obcasny navstevnik prirody. Od momentu ako som ako tak zacal chodit az do nastupu na VS som bol v lese kazdy den. Bachol som skolsku tasku do kuta a uz so palil do hory. Posledne roky som v lese tiez kazdy den, sviatok, piatok,cas, necas vsetko jedno.A svojim sposobom tiez polujem. Len do zveri nestrielam. Iba mi sposobuje potesenie, ked ju nerusene pozorujem. Keby som bol polovnik, napr. dnes by som mohol priniest z lesa dve lisky. Ale mne staci ku stastiu, ze som nerusene mohol pozorovat ich brilatnu techniku pri love mysi a hrabosov. A najkrajsie bolo ako sa jednej do toho prilpietol Mysiak lesny. A mozno som v lese za svojich 47 rokov stravil viac casu ako vacsina polovnikov. A ozval som sa preto lebo si v prispevku jagrovi &quot;napadol&quot; vsetkych uspesnych podnikatelov. Ono vadi, ked niekto hodi do jedneho vreca vsetkych polovnikov, niekto vsetkych psickarov a ked niekto vsetkych podnikatelov, tak to je v poriadku?To je eticke? Ako keby vsetci len kradli a obohacovali sa na ukor spolocnosti. Samozrejme, ze su aj taki a je ich dost. Ale vacsinou staci, aby niektory vypustil z ust tri vety a uz je jasne kam patri. Tiez jagra ani trocha nepoznam, ale myslim si, ze si ho zaradil velmi nespravne. Ja uspesnych podnikatelov, ktori su zaroven aj dobrymi ludmi, obdivujem.A tiez ich je dost. Sam poznam niekolkych takych doverne. A kedze mam rad les ako malo co ine na svete, zelal by som si, aby prave takito podnikatelia mali do toho co hovorit. A co sa tyka polovnikov, svoj vstah vseobecne som vyjadril v uvodnom prispevku, tak ta urcite neprekvapi, ked napisem, ze mi je srdecne jedno ci vacsina polovnikov bude mat kde lovit alebo nie. Ti spravni polovnici, ktorych si vazim, nezanevru na les len preto, ze nebudu mat kde lovit.Snad nenosite zveri v zime do krmelcov len preto, ze ju mozte potom strielat?A ja verim, ze ty si tiez ten spravny a takyto sa nakoniec snad presadia.Ved uz mas teraz slubeneho jedneho jelena u jagra. Ktory rozumny majitel PR by si nechal po lese pobehovat tych nespravnych, ktorym prd zalezi na prirode a ide im len o pozitky z loveckeho sportu? A prave, ked maju penazi dost a nie su ako majitelia PR zavisli, ci im nejaky &quot;nafukany prachac&quot; da par grosov za odstrel. Na mne najmilsich miestach chodili takito strielat medvede, jelene.... Samozrejme vacsinou nemci.A to bolo spravne?
<br/>Preco toho medveda,ci to 99 kilove medvieda, ak ho uz bolo treba strelit, preco ho nedali strelit za zasluhy nejakemu mietnemu polovnikovi? To je ta polovnicka etika?
<br/>Ja verim, ze skutocni priatela lesa, ktori su zaroven aj uspesnymi a bohatomi podnikatelmi, daju strielat tym spravnym a nie len &quot;bohatym pajacom z nemecka&quot;, ako to bolo doteraz. Ale budu aj ti nespravni. Ktovie, mozno budu v nasich lesoch pestovat marihuanu.Ospravedlnujem sa, ak som ako nepolovnik,t.j. laik niekoho svojimi nazormi nastval. Nebolo to mojim cielom. Povodne som sa chcel zapojit len do jednej temy. Polovnici verzus psickari. Tak sa polepsim a do Vasich odbornych tem sa uz radsej nebudem moc montovat.
<br/>:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #988 od Vladimir
Prepac Lankaster, zabudol som ti este odpovedat na tvoju otazku , co tym myslim: TEN BOHATÝ MÁ VIAC MOŽNOSTÍ V KONANÍ DOBRA.Zameriam to specialne na les, zver a prirodu. Co mozem robit ako chudobny, som napisal v poslednej vete vcera. Co moze robit bobaty? Napr.
<br/>-Sponzorovat rozlicne akcie zamerane a zlepsenie vstahu deti a mladeze k prirode. A to je NAJ....uloha pre priatela lesa. Pozyvat odbornikov, robit prezentacie priamo vo svojom reviri,.....atd. atd. viem napisat na par stran, ale uz nechcem obtazovat.
<br/>- Kedze nie je zavisly od &quot;par grosov&quot; za odstrel moze spravodlivo odmenovat polovnikov za ich celorocne usilie.A tym ich motivovat v prospech dalsieho zveladenia lesa.
<br/>- Moze na svoje naklady zabezpecit &quot;poriadok&quot; v nim kontrolovanej casti lesa, pravidelne cistenie, kontrolu spravania sa turistov, &quot;skutocnu ochranu&quot; uzemia a zveri.
<br/>- Ak zaraba dost penazi niekde inde, nepotrebuje devastvovat les prehnanym vyrubom,len aby vytazil pre seba z vyvozu drevnej hmoty.
<br/>- Nepotrebuje ani vyzabijat vsetku zver, len aby zarobil od bohatych klientov par korun.
<br/>- Tych moznosti je moc ale ja som Vam to tu uz dost &quot;zamoril&quot; dlhymi prispevkami. Sorry. A ja verim, ze ak ma niekto rad les, prirodu, je dobrym clovekom, ktory ma srdce &quot;na pravom mieste&quot; a vdaka svojmu usiliu a umu zbohatol, bude to obrovske stastie pre urcite uzemie, les, prirodu, polovnikov a v celkovom uctvonai pre celu planetu, ak prave on bude aspon docastnym &quot;majitelom&quot; daneho PR. Dohovoril som.
<br/>
<br/>Vladimir - priatel priatelov lesa a zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #989 od johny
Vlado ak by sme vsetci polovnici mali takyto pristup k prirode ako mas ty, tato diskusia by nebola potrebna. Ved tym, ze mozno niektori prideme o reviry sa nam brany prirody nezatvaraju. Nik nam nezakaze starat sa o zver a lovit fotakom. Prideme &quot;len&quot; o odstrel a to je dovod, preco tato diskusia bezi. Aj ked som polovnik, musim kritcky uznat ze tak ako vsade, aj medzi nami existuju polovnici a &quot;polovnici&quot;. Tak, ako pre zver vela urobime, dokazeme jej aj riadne uskodit. Keby sa priznali všetky &quot;pojdove&quot; ulovky, statistiky by vyzerali inak. Bolo by zaujimave zistit, kolko z nas polovnikov by sa staralo o zver, keby sme ju nemohli lovit. Myslim ze by to bolo velmi male cislo. Lov je hnacia sila polovnictva, nech to uz zaobalujeme akokolvek a kto tvrdi nieco ine, je pokrytec. Paci sa mi Jagrove zdrave sebavedomie a viera. Verim ze takyto ludia to myslia uprimne a nie je ich malo. Ale vela je aj inych, ktorym naozaj nejde o zver a o prirodu.Poluju preto ze si to mozu dovolit a nestaci im byt clenom PZ, kde sa im povolenka na trofejovu zver ujde mozno raz za tri roky. Maju peniaze a mozu si revir kupit. Potom sa uz nebude musiet cakat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #990 od ivbe
Jager a Michal, vytajte v klube realistov. Ostatni este nepochopili ze ustali reviri len preto ze niekto sa postaral aby v case ked koncilo 90 % najomnych zmluv platil stary zakon o polovnictve. Kolko dnesnych clenov PZ je ochotnych sa rocne skladat napr.po 20.000 Sk rocne? A propo som zvedavy ako preckaju tich 10 rokov ked vlastnik bude chciet 5 x vacsie najomne napr.od 01.01.2006. Totis pani Trh je Trh a ziadna zmluva nie je nevypovedatelna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #991 od johny
No tu sa ukazal Jagrov protiklad ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #992 od michal
Lankaster, dovolím si s tebou celkom nesúhlasiť. Ak jager uvazuje spôsobom, že mám peniaze, tak si splním to po com túzim- &quot;kúpim si svoj revír&quot;, celá jeho túzba nemusí byť v konecnom dôsledku tak &quot;arogantná&quot; ako navonok pôsobí. Ide len o spôsob akým to urobí, ako bude ďalej pôsobiť. Každý polovník prešiel vývojom, niekto ho absolvoval skor a niekomu ten vývoj trval dlhšie, prípadne niektorí sú este len v tom stádiu streliť si. Skôr, či neskor však každý (až na výnimky) dospeje do štádia, že radšej chodí s flintou na pleci a pozoruje zver a ked aj má povolenku radsej pozve-dá to streliť kamarátovi. Mozno mám trochu skreslené zmýšlanie, ale neviem si predstaviť, že by jeden človek chcel odstrieľať celý plán lovu. Ten pocit, ked stojís nad ulovenou zverou a rozmýšlaš, či si urobil dobre, že si ju &quot;vystrelil z prírody&quot; si asi zazil uz velakrát a som presvedcený o tom, že nasleduj hned po pocite opojenia z lovu. Neskor zacne prevládat a z polovníka - lovca sa stane Polovník, ktorý sa dokáže viac tesit z loveckých úspchov kamarátov ako zo svojich. Nakoniec, celé polovníctvo je aj a hlavne o pritelstve a zázitkoch s priatelmi, ved na co by ti boli vlastné úspechy, ak sa s nimi nemás s kým podelit. Ak rozvýjas príciny neprijatia do PZ, ktoré má vlastný PR, nemusia tieto byt vzdy len na strane uchádzaca o clenstvo. Sám sa borím s podobným prípadom, kedy si prostredníctvom mojej ziadosti, hlasovania o nej vybavujú clenovia svoje zabomysie vojny, a to aj napriek tom, ze som pre nich urobil skutocne vela. Preto sa zacínam pohrávat z myslienkou, že ak im skončí zmluva cast z nich proste dopoluje, pretože ak uz iný spôsob nebude ludskú hlúpost budem musiet prekonat &quot;silou&quot;. Nikdy som vsak nerozmýslal, ze tí &quot;normálni&quot; , ktorý si ten prínos uvedomujú a k polovníctvu ma viedli, sú mojimy známimi, kamarátmi, niektorí priateľmi by s polovaním skoncili tiez. Proste by sme len založili nové PZ a očistili ho od pokazených vzťahov. Možno budeš argumentovať, že to sa dá aj teraz- urovnať pokazené vzťahy, možemm ti však povedať, že niekedy je ľudská hlúposť neprekonateľná a snaha vbezvýsledná, pretože niektorý sa spamätajú až ich život poriadne prepleskne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #993 od michal
Ivbe, nie len pre to, že platil starý zákon, ale aj preto, že niekto sa za nich postavil a formality, ktoré sa tahali rok urobil za nich Ak budes mat záujem, niekedy ti porozprávam, ako sa dajú registrovat stanovy PZ na pockanie a zohnat podpis SPF a LSR do týzdna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #994 od michal
to nie je protiklad, to je skor len na otvorenie očí tých, ktorí sa este zo spánku neprebudili a naznacenie toho, co moze byt o chvílu realitou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.168 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 151 návštevníkov a žiadni členovia on-line