Lesy SR - alebo ako lovit co sa mi zachce ak mam peniaze!

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #995 od Jaro
Michal - klobuk dole pred tvojim nazorom . Ak bude vacsina buducich majitelov PR ako ty myslim ze polovnictvo bude na tom lepsie ako teraz . Nesnazim sa ti tlacit do zadku . No myslim si ze tvoj nazor je velmi triezvi a ludia , ktori s tebou budu polovat budu urcite radi . Nechcel som sa vyjadrovat k tejto teme ale nedalo mi nereagovat na tvoj prispevok .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #996 od michal
Jaro obavam sa, že vsetci budúci majitelia-najomcovia PR nebudú podobného zmýslania. Fakt, že prečo je uz ale na zamyslenie pre tých, ktorí ich k polovníctvu doviedlim, pre tých ktorých sú teraz títo ľudia obrazom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #997 od tibo
Neodpovedám nikomu
<br/>V akejsi knižke som čítal,,Polovník je človek ktorý vidí dalej ako ostatný&quot;.Po absolvovaní prednášok od pánov doc.Bakoša,Héla,pánov Soviša,Hercza a veľa dalších,nech mi prepáčia že nemenujem,po absolvovani poľovníckych skúšok v záverečnej reči bolo povedané,,Všetci ktorí sa poctivo pripravovali a zložili,aboslvovali skúšku aspoň dvakrát tak náročnú ako maturita&quot;.
<br/>Prezident SPZ pán Lipka vyjadril v rozhovore pre TV myslím že Markízu,názor ktorý zdielam aj ja.Polovník musi absolvovať skúšky,ale stačí zaplatiť 150korún členské stávate sa ochranárom-a dla mňa mate patent na rozum.Ono všetko sa točí aj okolo penazí,ale zlý človek zostane zlym či má peniaze alebo nie.
<br/>Nebolo by dobré spojiť v prospech poľovníctva-skúsenosť starých,zdžanlivosť strednej generácie a dravosť,rozhladenosť mladých?
<br/>Je to ťažké ja viem....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1004 od jager
Vy ako tím môžete rozhodovať o tom čo urobíte vo vašom PZ a aj to len v rámci toho koľko vám dovolí zákon. Váša zmluva po schválení nového zákona nebude mať príliš veľkú cenu aj keď je na 10r. Zákon je zákon. Už sa mi nechce písať, nemá to cenu.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1005 od jager
Jony máš pravdu. Nie je podstatné kde si teraz ale to či vieš kde by si chcel byť o 10 r. Vieš to? Ak nie, Quo Vadis domine, kam kráčaš človeče? Aj toto mám s knihy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1006 od jager
Vlado s takýmto postojom k prírode a ku všetkému živému, by bolo sobecké nechať si len pre seba svoj názor. Píš a píš často, pretože verím, že práve takéto príspevky môžu prispieť k formovaniu správneho vsťahu a postoja k tomu čo nám tu zanechali naši drahý predkovia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1008 od ivbe
Johny, nechapem v com ty vidis protiklad, plne suhlasim s jagrom, napisal som len to co je kazdemu jasne a v par vetach.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1014 od johny
Ivbe ja nehovorim ze nesuhlasis s Jagrom. Obaja hovorite to iste ale sposob podania je diametralne odlisny. Ako ked ti jeden vec vysvetli a druhy vytmavi, v podstate hovoria to iste ... Cauko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1099 od eros
Keď som začínal s poľovníctvom pred sedemnástimi rokmi, trúfam si povedať, že zveri bolo raz toľko ako je teraz. Sialo sa na poliach, družstvá obrábali pôdu a tak bola iná úživnosť ako teraz.Hlavný dôvod ale prečo jej bolo viac ale bol v tom,že nás poľovníkov bolo menej!Doba ide ale dopredu. Bolo menej tých čo teraz zbrane majú a nám &quot;vypomáhajú&quot;,vozia sa po horách v terénnych autách a strieľajú všetko čo sa hýbe.Je pravda, aj vtedy tiež bolo pár takých.Ak si to trochu necháme prejsť hlavou, zamyslíme sa nad tým, akú má teraz zver šancu na prežitie, inak to už asi ani nebude.Keď sa z každej doliny presunie do kopcov a strání vždy na víkend rota poľovníkov, povstanie je proti tomu nula.Čo združenie a dolina, to dvadsať vyzbrojených ľudí.Veľmi som zvedavý na nový zákon o poľovníctve, ktorý by sa mal viac zaoberať ochranou zveri, dodržiavaním predpisov a nie uprednostňovať peniaze v poľovníctve pred zdravým rozumom.Všetko je ale na nás!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1100 od lankaster
Keď sa nám začali po revíre vyvážať pitláci ,hospodár povedal jednu múdru vec.A to totiš to ,keď si revír neustrážime sami tak nám to neurobí nikto.A skutočne po pár incidentoch si uvedomili,že sa ku nám neoplatí ísť a začali chodiť inam.Je to nerovný boj s raubšicmi,pretože človek musí o nich nazbierať dosť usvečujúcich materiálov aby to bolo k čomusi.Ale poznám jedného pána ktorý to rieši inak.Taký chladič na taký drahý voz aj niečo stojí,a nejaký ten náboj sa vždy najde.Ale to neberte ako odporúčanie,a ako navádzanie na spôsobovanie škody blížnemu svojmu.Ale ako som už povedal.Poznám takého pána..........

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1103 od jager
Lankaster o podaní tohto typu riešenia si asi nepremýšľal, lebo nie si menší raubír ako oni sami a preto ste na jednej úrovni , oni ako pitláci a ty ako gauner.:liar:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1105 od lankaster
Od teba som ani inú reakciu nečakal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1112 od hajnik
Lankaster, to je aké riešenie, strieľať do auta. A čo ak v tom aute zrovna je človek,môže trebarz ležať a ty bác a je s problému pitliactva druhý problém, vražda. Myslím, že jáger to napísal dobre.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1114 od lankaster
Máš úplnú pravdu hájnik.Naozaj je treba sa nad tým zamyslieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1118 od tibo
To je dáky vojenský revír ked tam ešte prebieha povstanie?-po dolinách?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1301 od ivbe
Neviete preco Lesy SR opakuju vyberove? Teda chyba tam len jeden revir(Sklene Teplice) inac je to to iste. Pravda doplnili kauciu...Ze by nebol zaujem?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1307 od lankaster
Nie tibo to nie sme ...žiadny vojenský revír.Vôbec s tým nesúhlasím.Takto sa problémi neriešia.Dá sa to aj inak.Ale bohužial aj to sa stáva.U nás panuje disciplína,aj keď sa to mnohím nepáči.Prepáč, ale u vás to asi nieje, keď nedodržuješ doby lovu.Alebo sa mýlim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1308 od tibo
lankaster=eros?-

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1310 od lankaster
Nie tibo nie....mýliš sa.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1314 od tibo
potom pardon dáme reč neskôr-3-4dni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 578 návštevníkov a žiadni členovia on-line