Lesy SR - alebo ako lovit co sa mi zachce ak mam peniaze!

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1342 od lankaster
Tibo...Dlžím ti vysvetlenie.Tá narážka bola kôli tej fotke s komentárom ,,vydarená dovolenka,, vo tvojom albume.Veď odstrel srnčej a kún sa predsa neprekrýva.Alebo ano?;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1345 od ivbe
Dobry postreh, ale existuje odpoved "30.11.2003 sa prekryval, nedela", ale k teme- pytal som sa ci neviete preco Lesy SR opakuju vyberove?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1353 od tibo
lankaster to foto je ešte s časov ked´sa lov kuny a srnčej prekrýval.Je spomienkou na
<br/>môjho najlepšieho psa-na novších záberoch sú už suky.Poľujem už zopár rôčkov,starší
<br/>tie dobré roky pamätajú.(také niečo si nedovolím)!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1359 od hajny
Já neviem. A vôbec ma to nezaujíma. Ale, je to štát a dáva príklad, ako majú vlastníci pozemkov konať, po výdení nového zákona. Vlastná réžia a pre PZ, vypísať tendre. Viď príklad &quot; Lesy SR.&quot; Nádhera! /Alebo, zmeniť znenie zákona?/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21471 od KEfyzik007
V tomto štáte (ako aj v iných) to je zrejme normálne ....ak ma človek peniaze može robit čo len chce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21508 od Stefan49
KEfyzik007-ked uz po tebe citam tolko kravin tak by som ti navrhol aby si vyuzival tuto stranku len na citanie, a odpovede nechaj na inych! Uz sa tu vela napisalo, ale kedze si uz zacal na pokeci rozoberat Uranium a jeho spracovanie to oz je naozaj dokaz toho ze do vzdruzenia polovnikov nepatris! Je mi jasne ze mas svoje vzdelanie a chces sa s nim predstavit, avsak vyska tvojho skolenia tu urcite nikoho nezaujima!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21511 od alanko81
suhlasim....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #21512 od saujaegerdany
Stevo,dobre si povedal ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31021 od johny
No tak čo poviete na údajný chystaný prenájom 70 revírov štátnych lesov?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31137 od milosg
No, tu plati stare zname, ze &quot;dobre uz bolo&quot;. Zaujem vplyvnych skupin je asi privelky a kde inde by vzali revir, ak nie u &quot;statnych&quot;. Osobne si myslim, ze pre tieto reviry je najlepsie, ked ich spravuju Lesy SR a v nich profesionalni zamestnanci. V tychto reviroch je (aspon co som na vlastne oci mohol zazit) slusne zazverene a pre poplatkoveho hosta aj pekna polovacka.
<br/>Ale zvedavy som najma akym sposobom pride k prenajmom, lebo napr. Lesy CR maju na stranke vsetko pekne zverejnene, kde, kto a za co (i ked aj domaci polovnici kritizuju velke rozdrobenie revirov na male vymery a velky ubytok zveri v tychto malych reviroch). A tendre boli na internete vypisane a osobne poznam ludi, ktori v nich uspeli (a pritom neslo ako u nas o milionove sumy za prenajom ...)
<br/>U nas bol pre niekolkymi rokmi tender na &quot;predaj prava na odstrel zveri&quot;, avsak vysledky nenajdete ani s lupou ... Takze si myslim, ze aj tieto prenajmy prebehnu &quot;standartne&quot;. Nuz co uz, ako mi povedal minuly rok nemenovany spravca (LS v NR kraji) - &quot;tlak je velky, to nemame sancu, silu a ani moznosti ustat&quot; ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31138 od dusan
Myslím, že to je len začiatok. Potom sa pustia aj do PZ, kde majú /Lesy,PF/ majoritu a rozloha bude dovoľovať vytvorenie nových revírov na prenájom. Ustoja to len tie PZ, PS, PR, ktoré budú mať dostatok výmery vo vlastníctve, urbári.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31348 od eros
lenze aj v tychto sukromnych lesoch je par ludi, ktori sa budu snazit rozbit fungujuce PZ a zacat polovat pod inym nazvom a hlavne s inou, par ludom vyhovujucou zakladnou.Ich cielom je najst akykolvek sposob na to, aby sa vypovedala najomna zmluva a ihned nabehlo fungovanie noveho &quot;super PZ&quot;!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31363 od redakcia
Nasledovné dva príspevky sme obdržali e-mailom so žiadosťou o uverejnenie vo fóre PID. Tu sú:
<br/>
<br/>1.
<br/>Informácia že „Štátne lesy výhodne prenajímajú lukratívne revíry&quot; nás neprekvapila, lebo v okrese Prievidza poľovníci už dávno pochopili o aké poľovníctvo a aké záujmy tu ide. Vážení, v roku 2006 zobrali štátne lesy v Prievidzi poľovníckemu združeniu Pravenec poľovný revír Háje, kde na ploche 2 tisíc hektárov poľovalo vyše 30 členov. Hneď o rok nato v roku 2007 štátne lesy tento revír prenajali „malej skupinke&quot; úplne cudzích, ale zrejme asi vplyvných poľovníkov z PZ Breza v okrese Partizánske. A domáci poľovníci zostali sedieť doma ! Veru aj tak sa v súčasnosti prenajímajú štátne revíry. Keď z médií počúvame, že vzorom našej vláda je Jánošík, tak to majú asi trochu pomýlené, lebo oni *Chudobným berú a bohatým dávajú!!!.* Aspoň to tak platí v poľovníctve v Prievidzi.
<br/>
<br/>2.
<br/>Zaujala ma informácia v médiách o prenájme štátnych revírov. Očakávať však, že prenájmom štátnych revírov sa vytvoria nové príležitosti pre zapojenie sa tzv. neumiestnených radových poľovníkov do výkonu práva poľovníctva je asi trochu naivné očakávanie. Aj ja patrím medzi tých 20 tisíc tzv. neumiestnených radových poľovníkov a vedel by mi niekto poradiť, ako by som sa mohol dostať za člena do takéhoto štátneho revíru ? U nás na Liptove je už verejným tajomstvom, že jeden takýto štátny revír Svarínka v Nízkych Tatrách je už priklepnutý istej akciovej poľovníckej spoločnosti podnikateľov, ktorá má už na Liptove jeden revír prenajatý. Ako je to možné, že jedna spoločnosť môže mať na Liptove prenajaté 2 revíry, keď v zákone o poľovníctve sa píše: Jedno poľovnícke združenie smie uzavrieť zmluvu o postúpení výkonu práva poľovníctva len v jednom poľovnom revíri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31393 od koleno
Aj takáto je tvár všeludového poľovníctva !:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31481 od milosg
Johny, ako si nikto nic nehovori ...;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31488 od MichalP
na to sa da povedat len jedno &quot; Lobingo zdar&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31489 od MichalP
na to sa da povedat len jedno &quot; Lobingou zdar&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32011 od Akela
Len pre info - Zverejnili niekde Štátne lesy zoznam týchto revírov na tzv. prenájom? Alebo ho rozposlali len kamošom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32039 od Jaro
ich webstranka je tusim nefunkcna teda aspon bola tak mesiac do zadu .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32591 od milosg
:] Stranka im funguje, ale taketo veci sa v SR nezverejnuju ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 240 návštevníkov a žiadni členovia on-line