VETERNÉ ELEKTRÁRNE, už sa to valí i do našich revírov ...

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #29166 od mildo
v Dobsinej ziadne vrtule nebudu! nech si ich investor zapichne do r....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30352 od martin203

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32350 od lovec_1
Jedno vrtulove video....ked pozeram ako dnes fuci vonku....:liar:
<br/>
<br/>
<br/>
<br/>
[/]video

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32360 od Akela
Neviem či víťazí zdravý rozum. V našom chotári to už min. dvaja starostovia podpísali. Údajne za &quot;jednu vrtuľu&quot; dostane obec 100 000,- Sk. Lokality sú v najlepších miestach revíru. Aj vzhľadom na článok nižšie, neviem podľa čoho sa rozhodovali. Pripadá mi to len ako obrovský tunel na Europeniaze. Neviem či sa starostovia rozhodovali podľa skutočných výhod pre obec, alebo...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32522 od martin203
nie na europeniaze, na nase peniaze (z ktorych pojde aj almuzna pre obce)!!!! 1kwh z bazickeho zdroja sa vykupuje za cca 1,50Sk a 1kwh z vrtul sa vykupuje za 2,97Sk (preto aby sa tieto projekty v nasich nevhodnych vetrnych podmienkach &quot;zelenym&quot; investorom zaplatili) A vrchol vsetkeho je, ze tieto zariadenia musia byt zalohovane tepelnymi a atomovymi elektrarnami pre pripad, ze nahodou prestane fukat. Masivna vystavba VE navyse vyvola obrovske investicie do rozvodnej siete, ktore samozrejme zaplatime tiez my vo fakturach za elektricku energiu. A realny vykon takej supermodernej VE s instalovanym vykonom 2MW vysokej cca 150m je v nasich podmienkach cca 15% z instalovaneho !!!!! Ako bude vyzerat slovensko ked sa tu postavi len 500ks 150m vysokych vrtul (ktore mimochodom svojim vykonom nenahradia ani 1/2 atomoveho reaktora) ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32523 od martin203
no a zaujemcov o problematiku pozyvam www.krajinabezvrtul.sk/ [/]k nam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32525 od papo
naozaj dobrá stránka, máš u mňa malé plus;), je zaujímavé, ako je možno v kapitalizme prevádzkovať so ziskom stratovú výrobu! myslím, že obciam budeme musieť v blízkej budúcnosti dotovať búraciu techniku:[. ono už pred 25 rokmi to bol nezmysel, ktorý bol zavrhnutý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32565 od koleno
Mať za domom jadrový reaktor, tiež nie je žiadna výhra....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32616 od martin203
no, za domom ho celkom nemam, ale byvam v ochrannej zone, cize jodove tabletky mam nafasovane ..., skus prosim nastudovat nieco o vrtulokseftoch v nasich stredoeuropskych vnutrozemskych podmienkach. Je to mozne napr. aj www.cdk.cz/rp/clanky/350/vetrna-energetika-a-cesky-venkov/ [/] TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32617 od martin203

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32618 od martin203
a este jedno uz chronicky zname www.zelenalouka.org/stanovisko_prezidenta.htm[/] stanovisko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32631 od koleno
Dík za informácie, presvedčil si ma a utvrdil, že sú potrebné a negatívne dôsledky na človeka a prírodu sa dajú vhodným a citlivým umiestnením eliminovať.
<br/> Stále sú pre mňa prijateľnejšie, ako jadrové reaktory, odpad a veľké riziko pri nehode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #32644 od martin203
:) ja spravim vsetko pre to, aby ich nas investor vhodne a citlivo umiestnoval co najdalej od mojho domu a nasho reviru a tebe prajem, aby si mal moznost prifazovat sa a platit si vrtulkovu energiu a raz za cas sa kludne i necham pozvat na polovacku v lesiku vrtul (dufam, ze budem musiet cestovat aspon 100km)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #34756 od martin203

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 dňami #34768 od Akela
To nepotrebuje žiadny komentár - ide len o obrovské prachy pre firmu, ktorá nám zamorí našu prírodu lesom vrtúľ za naše peniaze. Nechcem poľovať v takom lese!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 11 mesiacmi #35219 od vajlo
hrozne!!! ja by im to omotal dakou bleskovicou a ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41694 od skfighter
Kazdy kto si mysli ze veterne elektrarne na slovensku nemaju co robyt je riadny ko..t
<br/>Je to cista forma vyroby el. energie neni to skodlive,hlucne a neznecistuje to prirodu.
<br/>robyl som v Nemecku a v Holandsku tak viem o com pisem vy zaostali vylezte spat na stromy a zerte banany ak nejake najdete!!!:[:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41697 od Zrno
nuž ja som čital niečo iné, výroba takejto elektrárne spotrebuje viac energie ako takáto elektráreň dokáže vyrobiť za svojú životnosť takže o čom to tu vlastne píšeme, o akej ekológii? máš prehľad koľko stojí KW z takejto elektrárne? nuž asi aj tu máš medzeru no pre tvojú informáciu je to skoro o 100% drahšie. a do tretice keby si si prečítal celú tému vedel by si viac aj o možných rizikách, napríklad že ťa aj na vzdialenosť 150m môže trafiť poriadná hruda ľadu. nuž teda skús viac čítať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41713 od skfighter
Pre boha ziveho to si kde cital taky flaster chlpaty,ze vyroba vet. elektrarne spotrebuje viac energie nez vyprodukuje za svoju zivotnost?
<br/>Ked duje, toci sa,ked sa toci vyraba elektrinu a ked sa umjestni do veternych oblasti tak vyraba skoro stale vzhladom ze ma meteostanicu s korekciou uhla podla toho odkial fuka.
<br/>A ked sme uz u toho 150 metrov?a kolko metrov leti odrazene gulka!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.073 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 345 návštevníkov a žiadni členovia on-line