Puškohľady NIKON

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18591 od Igor
Puškohľady NIKON bolo vytvorené Igor
Má niekto skúsenosti s týmito puškohľadmi ? Cenovo sú porovnateľné s Meoptou, čo ich kvalita ?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18599 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Puškohľady NIKON
Pozorovaci MONARCH 8,5x56 je celkom fajn.Ale ako puskohlad.....vahal by som.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18616 od bearhunter
Odpoveď od bearhunter na tému Puškohľady NIKON
su spickovej kvality pozri si ich na www.cabelas.com

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18621 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Puškohľady NIKON
Videl som ich in-natura v stánku NIKON-u na IWE - zaujala ma séria puškohľadov Monarch E - spracovanie sa mi zdalo celkom na úrovni, aj sa cez to dobre pozeralo, ide my však skôr o to, čo sa týka životnosti na silnejšom kalibri, či to náhodou niekto nepoužíva a aké s tým má praktické skúsenosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18640 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Puškohľady NIKON
Moja skúsenosť s NIKON 3-9x40: mal som ho na 7mm RM., asi po desiatich výstreloch mi odtrhlo kríž :(:):( Teraz ho mám na rem. 223 a max. spokojnosť.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18645 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Puškohľady NIKON
Aký si mal Nikon - myslím typ? Zástupca nikonu mi "tvrdil", že E monarchy sú testované na "big game rifles" a nie je s nimi problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18647 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Puškohľady NIKON
Igor - neviem. Je to asi 7-8 ročný model, vyzerá ako monarch a neni na ňom nič napísané.
<br/>:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18648 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Puškohľady NIKON
Aj tak ďakujem za odpoveď - objednal som si Monarch E 1,5-6x42, chcem to dať na 8x57 JS som zvedavý na výsledok :D či mi nezostanú oči pre plač :{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18651 od milosg
Odpoveď od milosg na tému Puškohľady NIKON
Ahoj. chcem sa spytat, ci ten puskohlad, ktory si si objednal ma aj osvetlenu bodku ?
<br/>A ak to nie je pre Teba problem napis aj aky ma kriz a kolko stoji. Uvazujem tiez o vymene TASCO 1,5-6x42 s osv.osnovou za nieco lepsie, len je problem, ze Meopta nerobi tento typ s osv.osnovou, lebo ja som s Meoptou velmi velmi spokojny (mam Artemis 2100 7x50 na gulovnici aj trieder Meostar 10x50) !!! Dakujem za Tvoje info. Lovu zdar, priatelia!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18665 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Puškohľady NIKON
Monarch E 1,5-6x42 nerobia s bodkou, je tam klasika kríž č. 4 alebo duplex. Pokiaľ chceš osvetlený bod, v sérii Monarch E robia 2,5-10x50 a 2,5-10x50 kríž.č 4 s bodkou, alebo osvetlený duplex. Robia ešte série Monarch 2 a Fieldmaster ale tie majú len 25,4 mm tubus. Ceny podľa mojho prieskumu, pokiaľ ja viem u tej 1,5-6x42 s 30 mm tubusom sú cca. okolo 14 tis. tie 50 a 56 s bodkou okolo cca 24 tis. Ale neber to ako bernú mincu dá sa na nete popozerať, možno nájdeš iné ceny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18666 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Puškohľady NIKON
Oprava 2,5-10x50 a 2,5-10x56

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #18667 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Puškohľady NIKON
Ak chcete ceny mam cennik velko aj maloobchod.
<br/>Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26934 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Puškohľady NIKON
Isty cas uz pouzivam na mojom 30-06 puskohlad Nikon Monarch UCC 2,5-10x56.Predtym som mal namontovanu Meoptu 4-16x44 Tactic,tu som prehodil na Varmint-ku 223R.Nikon ma 30mm tubus,tocitko pre korekciu paralaxy je umiestnene na boku,osnova je klasika c.4-umiestnena v druhe opt.rovine,takze sa nezvacsuje-osvetlena,bud cervena alebo zelena,ma 5 poloh pre kazdu farbu.Osvetlovacia jednotka je umiestnena hore na okulari.Doterajsie skusenosti su s nim velmi dobre,vecer je to velmi citelny rozdiel oproti 44mm objektivu Meopty,aj ked aj ta bola super.(v porovnavacom teste nemeckeho odborneho caspisu niekolkych puskohladov s 56mm objektivom Nikonu namerali v laboratoriach firmy Schmidt&amp;Bender najvyssiu priepustnost svetla za tmy-to sice automaticky neznamena najkvalitnejsi obraz,ale naznacuje vela o moznostiach,mozem pohladat link na ten test,je to v nemcine)Rektifikacne bubny maju dobre citelne polohy pri klikani a aj ich odstupnovanie je oproti Meopte logickejsie (Meopta mala jedno policko z 5 dielikov,co davalo posun o 1,25MOA,u Nikonu ma jedno pole 4 dieliky,co je posun o 1MOA-odpadava preratvanie pri strelbe na dlhsiu vzdialenost,teda pokial nemam nalepenu vlastnu stupnicu-ale aj tak ma toto Nikon premyslenejsie).Nastavovacie prvky pracuju presne,co som si uz viac ako dostatocne overil na strelnici.Tento model sa vyraba v Japonsku,comu zodpoveda aj kvalita vypracovania a aj cena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26968 od Igor
Odpoveď od Igor na tému Puškohľady NIKON
Ten test som čítal vyšiel v nemeckom Visieri (4/2006), ktorý odoberám. Nemčina zrovna nie je moja silná stránka, ale myslím, že jediné čo mu vytkli bolo tažie točenie prstencom priblíženia v silnom chlade.
<br/>Túto sezónu som kúpil Nikon Monarch 1,5-6x42, 30 mm tubus z ľahkej zliatiny, osnova German #4, plnený dusíkom, 95% priepustnosť svetla atd., chcel som ľahký variabil, osadil som to na kal. 8x57 JS. Škoda, že Nikon nerobí v 42 osvetlenú bodku, tú majú až 50 a 56 modely a ja som chcel &quot;allrounder&quot;.
<br/>Používam ho len krátko, teraz počas ruje si však zažil svoje intenzívne testovanie v daždi a chlade a nemám mu čo vytknúť. Ten puškohľad ma nesklamal v ničom.
<br/>Čo sa mi naozaj páči je tak ako píšeš nezväčšujúca sa osnova, ktorej hrúbka je fixovaná pri 4 násobnom zväčšení. Výhoda pri streľbe v noci - stiahneš to na 2-3x a osnovu stále vidíš, nie len hrubé čiary aj tenké nitkové. Svetelnosť na to, že je to 42 naozaj výborná, nie je problém ani streľba v noci len treba stiahnuť zväčšenie a do cca. 50 m sa dá krásne vidieť aj v naozaj riadnej tme.
<br/>Dalšie plus sú tie masívne točítka, všetko kov, žiadny plast. Pri nastreľovaní fungovalo všetko ako malo, klikanie je 1/4 MOA. Pre zaujímavosť, u tohto puškohľadu neplatí staré pravidlo - kam puška tam muška - je to práve naopak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27026 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Puškohľady NIKON
Nikon je fakt dobry.Ja mam sice pozorovaci Monarch, ale nadhera v noci a za sera.
<br/>V USA su aj NIKON puskohlady velmi pouzivane.Ja mam sice Leupold,ale na dalsiu flinticku-asi Brno Efect-celopazba skusim Nikon alebo Buris.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30404 od Budos
Odpoveď od Budos na tému Puškohľady NIKON
Ahoj lovec_1!
<br/>Chcel by som sa ťa spýtať kde si kupoval ten tvoj Nikon 2,5-10x56.
<br/>A aká bola jeho cena, ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30420 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Puškohľady NIKON
Kupil som ho v pol.potrebach v Zelenči pri Trnave.Cenu si zisti najlepsie tam,zavolaj 0905 248 478,p.Jedlička.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30432 od Budos
Odpoveď od Budos na tému Puškohľady NIKON
V Zelenči som bol. Maju tam teraz Nikon 2,5-10x50.
<br/>Teraz zvažujem možnosť objednať si ten Nikon či už x50 alebo x56 z USA. Ceny su viac než priaznivé...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30434 od Martin28
Odpoveď od Martin28 na tému Puškohľady NIKON
Ja už Nikon mám 56Il. je zatiaľ fakt dobrý . Bol z veľmi dobrého zdroja. Kto by mal vážny záujem môžem len doporučiť. V noci neosvetľuje ako meopta a svietivosť je lepšia podľa recenzie ale bežný spotrebiteľ nezistí. Presvedčila ma cena a záruka.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #30436 od Budos
Odpoveď od Budos na tému Puškohľady NIKON
Ahoj... A prezradíš odkiaľ a za koľko ho maš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.084 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 584 návštevníkov a žiadni členovia on-line