Zeiss Conquest - alternativa meopty?

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30418 od chlupino
Odpoveď od chlupino na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
Ahoj Johny,mohl bys mi poslat kontakt na puškohledy z USA.Jaká je forma platby,normálně dobírkou přes poštu?Nebo se musí platit předem?Díky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30983 od jaro308
Odpoveď od jaro308 na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
Ahoj johni tak ako sa ti darí s tou zeisskou? aj ja nad nou rozmyslam.Chcel by som vediet aku ma svetlost za sera a z akej stranky si si ju obiednal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30987 od johny
Odpoveď od johny na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
Ahojte, tak začínam zbierať skúsenosti s tou zeiss conquest. Strelil som ňou už tri diviaky. Dva na spoločnách poľovačkách a jedneho na poslednom splne. Ja mám 3-9x40 s krížom Z-plex .... na spoločných som ho mal na trojke, na splne na šestke. Ale mal som času si ho poskúšať, lebo sa mi páslo kopec vysokej. Tak som si menil zväčšenie a mieril. Mesiac bol za mrakmi a snehový poprašok. Škoda že som si nevzal docter 8x56 čo mám na osmičke aby som mohol porovnať, ale aj to že som strelil prasa na 80 metrov svedčí o tom, že je tá optika vysoko použiteľná na predpisovom splne, teda keď nie je tma ako v rohu. Jedna lastovička síce jar nerobí, ale poteší ... Inak mi ho poslali dobierkou. Ak máte záujem tak kontakt je Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. alebo Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30996 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
tak, a to je odpoved na povodne hanenie:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30997 od miso
Odpoveď od miso na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
No mňa zaujal www.zeiss.com/c1256bcf0020be5f/Contents-...6f1e852571d700377d7e[/]tento
<br/>Chcel by som ho na marlina,na ktorého sa už dlhšie chystám. Vždy však do toho prídu iné,neočakávané výdavky;/
<br/>1,8x je do pohonu akurát a 5,5x na tie líšky,srnčiu a streľbu do 120m musí stačiť, aj tak najčastejšie na Leupolde využívam zväčšenie 6x, prípadne 7.
<br/>Aký je váš názor na túto kombináciu?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30998 od miso
Odpoveď od miso na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
Je to model Conquest 1.8x5.5x38 MC

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #30999 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
miso-5.5x mozno na lisky sice aj to na 100m moze byt slabe, avsak ja pouzivam niekolko optik(vyrobcov) najviac Leupold a 90% strelby je na 3.5-4x v pohode mas optiku 3-10 a pod. by mala stacit na hocikolvek aku vzdialenost, preto ze ak chces pouzit optiku s 12 x a hore je mozne ze ju aj tak s tymto zvacsenim na 200+m v prvom rade neudrzis a este sa ti do toho vpletie druh zbrane a raze, a nadalej streliva! -n tuto vzdialenost-ano da sa ale podla mna ale je v tom trochu machrovania!Moj nazor, a uz som tie optiky dost vyskusal! Nedaj sa stiahnut do krcmovej politiky!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31045 od miso
Odpoveď od miso na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
Nuž v prvom rade sa mi páči to 1,8x-do pohonu myslím to pravé. Preto tento model,lebo pušku chcem najmä na spoločné a obdobie-január-koniec mája,čiže hluchota... No a 30-30win je síce dostatočný aj na 150m, no ako sa poznám nad 100m strelím ročne tak 2-3x. Líšku som strelil aj na 150m, mal som tam vtedy hodenú 6x a stačilo.
<br/>Možno si stojím na kábli,ale tú krčmovú politiku som nepochopil,možeš vysvetliť?;)
<br/>Súhlasím, 12x je moc, pokiaľ nestrieľaš nejakú terčovú streľbu,v poľovníctve využiješ málokedy. Mám na puškohľade aj 10x, nepoužil som to ani raz. Pri streľbe som viac ako 7x nikdy nepotreboval-leupold mám na inej zbrani-270win-s tou si trúfam aj na 200m,pokiaľ to podmienky na streľbu dovoľujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31055 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
...no a este k tomu na 30-30 Win! Tam vobec nepotrebujes nic ani nad 4-5x! Balisticky ti 30-30 Win zacne trochu kaslat po tych 150m!
<br/>
<br/>Krcmova politika? Rozhovory a nazory tych, ktori rozpravaju o veciach ktore ani este nevideli, alebo nemaju s nimi ziadne skusenosti!;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31056 od miso
Odpoveď od miso na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
ach tááák,nuž tak som to pochopil, len mi to nesedelo do kontextu:)
<br/>takže som rád,že výber schvaľuješ, pomaly ho len teraz musím zmeniť na realitu;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31062 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
zdravim chlapi prosim vas chcem puskovy dalekohlad na gb. 7,65rx12 uvazujem nad docterom 2,5-6x42 len sa chcem opytat ci tych 2,5 nie je vela na diviaciky ked budu trochu pobehovat dakujem. ps;na spolocne polovacky dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31063 od Stefan49
Odpoveď od Stefan49 na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
2.5 nie je vela, s kvalitnou optikou si neublizis ani s 3.5!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31086 od miso
Odpoveď od miso na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
Ja mam 3,5 a na spolocnych pohoda...takze by som sa nebal...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31088 od vajlo
Odpoveď od vajlo na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
chlapi dik za odpovede ja prave spekulujem nad tym pusk. docter 2,5-10x48r cer.bod vo zvolene to stoji 28300sk tak neviem ci je to vela alebo nie myslim cenu nie zoom akela mi radi meoptu ale mne sa zda ze meopta je uz v podobnych cenach ako ostatne kvalitne optyky tak som z toho jelen

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31130 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
Jednoznačne Docter.Kolega ho tiež má a že vraj riadný rozdiel oproti Meopte.Aj cena je dobrá.Tá bodka na Docteri je je vraj jasnejšia,viacej ohraničena,menšia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31135 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
Strelil som cez 12ku tri diviaky, všetky do 60m pri veľmi zlej viditeľnosti, takže tá 12tka nemusí byť len o používaní na 200 a viac metrov. Tiež som pôvodne myslel, že to zväčšenie nikdy nevyužijem, ale nie je to celkom tak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31136 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
Čo si napísal, platí len v prípade ak sa jedná o osv. bod. Ak nie tak je rozdiel napr. pri 1,5-6x42 pri Meopte - úspora asi 9000 Sk. Myslím, že je to dosť, pokiaľ sa jedná o puškohľad BEZ osv. bodu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31155 od lacika85
Odpoveď od lacika85 na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
Porovnával obidva s osvetlenou bodkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31167 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
S tou bodkou súhlasím. Na Docteri je jasnejšia a viac ohraničená.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 2 mesiacmi #31266 od Budos
Odpoveď od Budos na tému Zeiss Conquest - alternativa meopty?
TAk za tie peniaze máš v Zelenči Nikon 2,5-10x50, červená a zelená bodka. A ešte ti aj nejake korunky zostanú...:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.167 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 218 návštevníkov a žiadni členovia on-line