AKY DALEKOHLAD VYBRAT? 8x56 al. 10x50 a od ZEISS, SWAROVSKI, MEOPTA al. STEINER?

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40984 od mako747
A akú osnovu by si chcel 4i?????...môže byť tú používam aj ja a je oki.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40985 od mako747
a čomu takému si nerozumel???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40986 od mako747
Všetkým prajem šťastné, veselé a najkrajšie Vianoce..........Martin.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40987 od mako747
sorry osnova mala byť 4Ai samozrejme

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #40988 od mako747
poslal som ti mail ale sorry urobil som chybu namiesto Z6i 2-12x50 ,má byť Z6i 1,7-10x42

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41100 od joled
Nazdar poľovníci skúsenosti k optike 8 x 56.
<br/>Mal som podobný problem s výberom kvalitnej optiky. Poľujem 15 rokov a doteraz som použival ruský ďalekohľad TASK 7 x 50, kvalita za pár korún. No pri jednom nešťastnom vypadnutí z ruky sa trochu zdvojil obraz, tak som začal uvažovať o kúpe kvalitného triedra. Zháňal rôzne informácie a čital testy všetkých ďalekohľadov. Po dlhom zvážení som vybral u nás menej známy ale v nemecku u poľovníkov populárny MINOX BL 8 x 56 BR. Po vyskúšaní Vám poviem je to špička, ktorá má lepšie svetelné parametre ako 23 tisícová Meopta Meostar 8x56. Minox 8x56 je porovnateľný s Zeissom, Swarovskim i Leicou vykazuje až 92 % priepustnosť svetla za tmy a je za polovičnú cenu samozrejme s 30 ročnou zárukou. Ak Vám to pomôže kľudne si ho kúpte stojí do 600 EUR da sa objednať priamo u výrobcu. Som s ním nadmieru spokojný viditeľnosť takmer za tmy a váži len 1000 gramov.
<br/>
<br/>
<br/>www.minox.de/index.php?id=1422&L=0
<br/>www.minox.de/fileadmin/media/testberichte/bowarrow.pdf

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 mesiacmi #41185 od bobmilo
zdravim mozte mi poradit nejaky pozorovaci dalekohlad parametre a cena nie moc vysoka pripadne na akej stranke pozriet aj pouzity pripadne a podla coho sa drzit ake je priblizenie kvalitne a lepsie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44637 od pampa
Chlapi já nevím, mě Nikon Monarch docela zklamal. Roky jsem používal starý Carl Zeiss 10x50. Pak jsem si řekl, že je potřeba jít s dobou, tak jsem ho prodal, a koupil si Nikon Monarch 10x56. A výsledek ? S Zeissem jsem byl spokojenější, krásný jasný ostrý obraz, parádní světelnost. Monarch má trochu prohlou rovinu ostrosti a když pozoruji srnčí na horizontu, tvoří se barevné okraje. Taky mě při dlouhém pozorování přes Nikon trochu bolí oči. Dost lituji, že jsem ten Zeiss prodal :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #44652 od miros
tak tak presne jak stare zeleza aj tieto nove mena v optike ako nikon vixen a co ja vim co je na prd len kto to otvorene povie ked to uz ma doma ze hold je to vsetko o prasuloch ked ale vseci vsetko chceme hned ale cesta je len jedna stara dobra kvalita hold nieco kostuje pampa dosiel si na to aj sam Zeiss je hold len jeden aj ked vek oci asi tiez nieco znamena

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 týždnami #45424 od miso
Mas original? Na trhu je aj vela dobrych falzifikatov a tie vykazuju vlastnosti ake popisujes. Ja pouzivam Monarch 8,5x56 a neviem si vynachvalit. Ostry obraz, vynikajuca svetelnost za sera. A pozera sa mi cez neho prijemne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 týždnami #45425 od Bubi
Rovnaké dobre skusenosti som mal aj ja.Pokial som ho nedaroval kamosovi.Nechal som a nahovorit na Vixen.Ano cez den o.k.Aj cez spln sa da a aj za sera ako tak...Nikon sa dal jemnejsie doladit na oko.Takze zaver je taky,ze kupujem dalsi...ale iny level.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #45435 od Castor

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #45467 od Bubi
Ako si to uhadol? Zdatne sliape na päty renomovanym znackam.HG uz je aj 8x56?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #45468 od Castor
ale este nie je na trhu.....maju ho ponuknut az v lete...alebo mas ine info?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #45508 od Bubi
Smelo si dovolim tvrdit,ze to bude ina kava.Ale predpokladam tak 1300-1500€.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46624 od oros
Zdravim Vas, V blizkej buducnosti sa chystam kupit dalekohlad, na 90% som rozhodnuty pre Nikon Monarch 8,5 x 56, ak ma niekto nejake skunesti rad by som ich privital...Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #46654 od Basky
menšie zorné pole a dosť veľká váha.. ináč v pohode..

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50559 od petrolinka
Zdravím vás chlapi. Zháňam info, kde by som kúpil u nás ďalekohľad zn. Nikon Monarch, ale výrobca made in Japan, nie made in China. Dováža to niekto na Slovensko?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50560 od pepies
predava ich skoro každý.Jedlička v Zelenči,Lajo v Dojči,Polovník v BA...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50564 od petrolinka
Vďaka pepies, ale ja som si už jeden dal doniesť a nezobral som ho, lebo bol vyrobený v Číne a čo som počul, tak do SR dovážajú len tieto - Made ind China.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 245 návštevníkov a žiadni členovia on-line