AKY DALEKOHLAD VYBRAT? 8x56 al. 10x50 a od ZEISS, SWAROVSKI, MEOPTA al. STEINER?

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50576 od ivanivan
petrolinka: Skús firmu Proopt v BA, www.dalekohlady.sk/predajna.php. Predáva Nikon, aj ceny sa celkom dajú a mal by byť made in Japan.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50578 od petrolinka
ivanivan: vďaka, presne dnes som s nimi mailoval, je to made in china. Dostal som to aj s vysvetlením.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50591 od Akela
To čo je napísané na dalekohľade by som vôbec nebral ako skutočnosť. Pri dnešnej globalizácii aj kvalitné firmy robia komponenty v Číne a kompletujú to trebárs v Albánsku. Treba si vybrať nejakú slušnú značku, najlepšie európsku. Ja som sa odrazil od Meopty 8x56 a mám zatiaľ s ňou len výborné skúsenosti. Aj ked určite by každý chcel mať v skrini Zeiss alebo Swaro.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50883 od jmatus
Nazdar joled
<br/>
<br/>Z mnozstva ponuk dalekohladov som sa tiez rozhodol pre MINOX. Neviem sa rozhodnut medzi triedou HG alebo BL. Uvazujem o tom co mas ty MINOX BL 8 x 56 BR ten sa da kupit (v internetovom obchode u pytliaka po zlave a odbere 2ks) za 14126 Sk
<br/>alebo MINOX HG 8x56 BR asph. ten sa da kupit za horeuvedenych podmieok za 21500Sk. Rozdiel teda + 7300Sk. Mal by byt kvalitnejsi a ma tiez moznost urcenia vzdialenosti. Je ale otazne ci ta kvalita je o tie peniaze ozaj vyzsia alebo sa plati len za to ze to je novinka. Vies mi prosim ta s tym poradit? Alebo ma s tym aj niekto iny nejake skusenosti? Napiste. Vdaka. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50884 od Bubi
Jednoznacne HG !!!.
<br/>Zdravím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 5 mesiacmi #50885 od Bubi
Ja som odtial mal Nikon Monarch a bol činsky.Ale zas musim povedať,ze sluzil velmi velmi dobre.Keby som nahodou neobjavil dokladne ukrytu malu nalepku Made in China.Ked porovnam s Vixenom 8x56,ktory je vraj japonsky tak ten Monarch bol lepsi..Ak tam pojdes,tak si k ociam priloz Pentax.
<br/>Zdravim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50892 od jmatus
Mas ho? Alebo mal si ho moznost aj vyskusat? Ak ano je dobry? Predsa je len dost drahy...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50893 od Bubi
Ak myslis Pentax...tak ano.Bol som v BA v tej predajni.Kupoval som tam uz viac dalekohladov aj pre kam. tak vzdy dal zlavu.Ten pentax bol 10x50DCF,...a dalej uz neviem..ale ten obraz..vynikajuci.Keby robili 10x56 uz ho beriem.Ale aj ten 10x50 je naozaj kvalita.Ak myslis Minox..neviem ci niektory Minox ma aj dialkomer.Skor nie.Ja som sa s takym modelom nestretol.Ale v Nemecku som ho mal moznost ,,omakat&quot; Parada.Ale HG.Pozri si aj Minox stranku..maju aj webshop a pozri ceny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50897 od medard
Môžem potvrdiť, Pentax 10x50 DCF ED mám, je to už slušná optika, dobrá ergonomika, príjemné pogumovanie, malá hmotnosť... Keď som ho kupoval, boli Minoxi HG drahšie o 100 E, Minoxu by som sa tiež nebránil...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #50898 od Bubi
Vsetko je to lákave a pekné.Ale ja som uz v stadiu ked mam konecne poriesene flinty aj puskohlady.Konecne.A teraz uz do inej pozorovacej optiky ako Zeiss a Leica peniaze nevrazim.To si radsej este chvilu pockam...8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51006 od petrolinka
Zdarvím Vás chlapi.
<br/> Má z vás niekto skúsenosti s binokulárom Docter 8x58 B/CF. Až nato, že je tam dosť vysoká váha je pre mňna zaujímavý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 4 mesiacmi #51424 od vajlo
zdravim pani, prosim vas neviete mi niekto povedat nieco blizsie o &quot;puskohlade&quot;swarovski, je na nom napisane [swarovski-optik, TIROL , habicht 4 , 433992] je dlhy 27,5cm, a je na nom zaujimave to ze ma tubus 26mm takze do klasickej &quot;colovej&quot; montazi ho nedam. zatial som to vyriesil tak ze som ho dal do 30-kovej a volu som vymedzil plastovim pasikom;/, osnova je hrube ale hodne hrube plusko a v strede je plusko jemne ale fakt velmi jemne a to sa mi na nom velmi paci, predpokladam ze je to &quot;dajaky starky&quot; pretoze posobi velmi starym dojmom, vyzera akoby mal 30 rokov..., vidiet cez to samozrejme vyborne nasiel som ho v jednej predajni ako secondhand za 200libier, takze za kazde info vopred dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51583 od mirob

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #51801 od vajlo
je to hodne tvrdy plast, mal som to na vzduchovke ked pridem domov tak si dam samozrejme spravit zbrojarovi ocelove objimky na mieru. ide mi len o to co je to za optika, kedy sa to vyrabalo pripadne ci to niekto nema na zbrani , skusenosti atd.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52000 od hogy
Nazdar. Vcera som bol u Lovca v Auparku (BA) a mal som v rokach Monarch aj Steiner. Musim povedat, ze Steiner je o triedu vyssie. Monarch ma velmi malu hlbku ostrosti - Steiner ma zaostrene na vsetky vzdialenosti. Teda zaostris raz a hotovo. A do ruky? Steiner lahsia lepsie pogumovany. Ocnice perfektne sedia odfiltruju akekolvek bocne ruchy ...
<br/>Moj vyber je na 99% Steiner a hlavne to cele robia v Nemecku a nie ako Monarch kde je len optika Japan ina China.
<br/>Ak ma niekto ine postrehy ci nazory rad privitam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 3 mesiacmi #52007 od miros
hogy tvoj postreh je 100% a to este skus porovnat steiner k zeissu alebo k swarovskemu a to budes zase uuuuplne inde ale hold aj aj za ine prasule hee mal som steiner ale uz mam 3 roky zeiss a je to ine kafco len sa pousmejem o tom ked tu kde kto o com tom made in japan ale v podstede sdelane v chine keca ale nic proti monarch nemam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 2 mesiacmi #52178 od Milan77
chlapy neviem ci poznate znacku enemberg stal 65e no ide super zatial neviem ako ale ide ciel ma presny xi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53327 od hogy
Kupil som STEINER 8x56 NightHunter. Spokojnost. Bol som aj vonku a porovnal som s Zeiss co ma kamarat, a uprimne ten rozdiel je tak maly, ze tych cca 1000EUR za to nedam. Ale inak suhlasim, ze Zeiss a Swaro su spicka, ale ked mam obcas v ruke stary rus 7x50 po otcovi tak sa len smejem. Nasi otcovia ine nemali a boli uspesni polovnici. Tak sa mi niekedy zda, ze dnes sa kazdy zenie za co najdrahsou vybavou a niekedy sme ako baby co musia mat iba znackove oblecienie .... Nikoho som tym nechcel urazit, len tak na okraj. Dobry polovnik to ma niekde vnutri a nie vo vystroji.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53338 od Akela
Možno máš trošku pravdu, ale zároveň pletieš vnútro poľovníka s výstrojom poľovníka. Nemá to nič spoločné.Hlupáka stretneš dnes v akejkoľvek cenovej skupine. Ak má niekto Swaro a Sauer môže byť lepší poľovník ako ten čo má CZ a Meoptu. Absolútne to nesúvisí s výstrojom, je to v ľuďoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 1 mesiacom #53344 od Bubi
Pod toto sa kedykolvek podpisem.Akela, 100 % tna pravda...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.072 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 558 návštevníkov a žiadni členovia on-line