Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55035 od pavelb
Kto má skúsenosti s touto novou poľovníckou oagnizáciou?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55044 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina
Vraj uz niekolko stoviek ich clenov- polovnikov na Slovensku. Ja som pocula len dobre, aj ta ich filozofia z materialov sa mi pozdava... Dufam, ze odolaju utokom zo strany jedinych vyvolenych, lebo tim urcite budu lezat v zaludku!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55045 od Jan
Moje skúsenosti s Pribinou? Po založení Pribiny sme všetci členovia PZ vystúpili z SPZ a založili si PS podľa zákona č.83/90 Zb., z toho dôvodu, že okresná organizácia SPZ v Nových Zámkoch pýtala členské a poistné za člena na 5 rokov 4 000 Sk. Pribina za to isté obdobie 1500 Sk. Takto to funguje aj teraz po založení komory, plus platba do komory, ktorá je rovnaká aj pre PZ organizované v SPZ. Podľa mňa dôvod na existenciu Pribiny je dovtedy, pokiaľ komora nebude zabezpečovať poistenie pre včetkých členov, ktoré bude nižšie než u Pribiny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55054 od papo
pokiaľ som sa dostal k nejakým materiálom, boli mi sympatické. nenašiel som v nich nejakú disciplinárnu komisiu, aj keď nevylučujem, že by mohla byť. mám však dojem, že vzhľadom na ducha materiálov by bola skôr rozhodcovskou. druhá vec, nad všetkým, aj nad radou, bdie ako najvyšší orgán zbor zakladateľov. do značnej miery, ba takmer úplne je tak vylúčená možnosť manipulatívnych volieb politických nominantov. a hlavne je to postavené na báze maximálnej samostatnosti jednotlivých PO. jednotlivé kancelárie sú vo svojej podstate službové, nezasahujúce do chodu PO, ale pracujúce v ich prospech. štruktúra je jednoduchá, riadi sa potrebami členov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 10 mesiacmi #55120 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina
Klobuk dole pred ludmi, kt. nasli odvahu veci nazvat pravymi slovami a pomenovat skutocny stav veci- vid. Otvoreny list. Bravo!!! Chlapci dufam, ze Vam to vidrzi a zobudi sa aj zvysok rozumnych polovnikov v tomto state! Len tak dalej, treba to pohnat na Ustavny sud, popripade aj dalej- sme v Unii, netrba sa bat, treba to vyuzit!!! Pre mna za mna nech maju Komoru...ale jak v Madarsku- NEPOVINNU! Nech sa paci!!! Nech tam prispieva ten, kto chce prispievat!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58877 od papo
akosi zostalo ticho o pribine, tak sú ďalšie informácie na www.pribina.eu/ [/]SLOS PRIBINA
<br/> na stránke je aj možnosť stiahnuť si petíciu za zrušenie SPK

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58880 od lanus
Odpoveď od lanus na tému Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina
Prienik informácií z internetu do PZ je veľmi mizerný; ako príklad tejto skutočnosti slúži petícia proti novele zbrojného zákona;jediný spôsob ako zrealizovať zmenu je priame resp.&quot; papierové&quot; oslovenie jednotlivých poľ.združení ;ak sa to tak nespraví žiadna zmena k lepšiemu nikdy nebude a výpalníci budú naďalej ešte z väčšou odvahou vidiac neschopnosť protistrany &quot; úradovať &quot;!!!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58883 od papo
trošku ináč: petícia vznikla na podnet členov Pribiny, nech môžu vyjadriť svoj postoj. no môže byť prostriedkom, ako vyjadriť svoj názor aj pre ostatných. daj zoznam PO, a na vlastné náklady im to rozpošlem. aká je informovanosť, pozri do zoznamu OPK. utajení funkcionári... možno je novým zvykom, že sa uvádzajú len zamestnanci, aj to len niekde. register PO na MP SR? nuž, a kdeže je? neverejný..... lebo sú tam hlúposti. a zoznam PZ SPZ s kontaktami?...:] ... nuž tak.
<br/> je len na nás, či komoru chceme, alebo nechceme. a ak nie, tak musíme pre to aj niečo spraviť. zobrať hárky do rúk a aj dať vedieť kolegom, kamarátom poľovníkom. a samozrejme obetovať jedno, dve eurá na poštovné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58886 od polmex
Odpoveď od polmex na tému Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina
Priatelia poľovnici, je tu šanca na zmenu, na zmenu zákona o poľovnictve, ktorí si spravili pre seba poľovnici okolo pána Lebockého a spol. Poľovníci ktrorí si spravili z poľovníctva obyčajný biznis a tvária sa ako to myslia s poľovníctvom na Slovensku dobre a akí sú potrební a dôležití.A my to máme platit, cez nový zákon a SPK si zabezpečili nekontrolovatelné príjmy o ktorých rozhodujú sami, akože cez organizačné štruktúry.
<br/>Náklady na poľovníctvo stupli cca o 24 milionov SK, pre ľahšie pochopenie a o týchto peniazoch ktoré musia dať obyčajní poľovnici zo svojich pre nich, rozhodujú sami. Dobre si premysleli nový zákon, poplatky, zvýšené nájomné, poplatky notárom a neviem ešte komu ale hlavne im. Zrušme im to nech si sedia v komore, špajzi, kde chcú ale za svoje. My ich nepotrebujeme. Prihlásme sa k petícií SLOS Pribine a žiadajme parlament o radikálnu novelu zákona o poľovníctve, čo je dobré treba nechať, čo je zlé treba zr
<br/>ušiť, ale bez ich komory, poplatkov, riadiacich štruktúr a pod. ZMENME TO!!!!! [/]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58888 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina
Tak a je tu obrovska sanca vyjadrit nase NIE oficialne! Pre vsetkych polovnikov a aj ostatnych plnoletych obcanov, ktorym bezocivy vyvoj v poslednych rokoch v polovnictve nie je lahostajnym, vyuzime ju!!! Materialy som si stiahla na www.pribina.eu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58893 od DKo
Fajn, máme šancu niečo zrušiť. A a čo potom? Pod akou hlavičkou bude pokračovať &quot;bezočivý&quot; vývoj v našom poľovníctve?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58897 od papo
Ktosi mi zasadí do zatrávnenej záhrady burinu. A pošle mi faktúru, za to, že ju tam mám. Vykonal to bez toho, žeby sa ma pýtal! A dokonca si to presadí aj do zákona... samozrejme, že mám potom na výber: platiť mu za tú burinu pod hrozbou, že ma z vlastnej záhrady zo zákona vyženie, alebo poviem -a dosť! Preč s pliagou z mojej záhrady!
<br/> A rozmením to na drobné:
<br/>IX snem SPZ uznesením prijal Hlavné smery... a čo sa to v nich píše? Toto: bod Na úseku poľovníckej legislatívy:
<br/>združenie subjektov vykonávajúcich právo poľovníctva pod jednotnú poľovnícku organizáciu.. koniec citátu.
<br/>vidíš tu niekde, že by hovorili o nejakej spolupráci s inými poľovníckymi organizáciami? A navyše vznikla jednotná poľovnícka organizácia? Ja ju nikde nevidím! SPK nie poľovnícka organizácia!!! To v zákone uvedené nie je! z toho vyplýva, že SPZ nenaplnilo vlastné uznesenie a vedenie konalo v rozpore s ním! A to nie je hra o slovíčka. Poďme ďalej. V septembri 2009 Rada zmenila stanovy, no keď sa pozrieš do tých stanov, tak zistíš, že na takúto zmenu Radou stanovy nepripúšťajú! A zmena bola o poverení úlohami zo strany SPK. Existovali nejaké orgány SPK? Nie!
<br/>Alebo sa pobavme o diskusii ku zákonu a zvlášť ku komore. Povedz mi, kde sa o tom diskutovalo, povedz mi, kde sa nejakej VEREJNEJ diskusie zúčastnil prezident SPZ, alebo niekto kompetentný! Uľahčím ti to - nič také nebolo!
<br/> Takže kto chcel komoru????????????????? Kto sa mohol ku nej vyjadriť, dať otázku, žiadať vysvetlenie? A stať o komore v zákone tvorilo SPZ, nik iný!!!! Nikoho k tomu nepustili, napriek tomu, že niektorí mali záujem! Medové motúzy popod fúzy!
<br/> Akú vidíš logiku platiť komore za to, že máš revír, a že čím lepšie sa oň staráš, tým viac platíš? Pozri si poslednú prezentáciu Lebockého, tam to máš vysvetlené. Revír ti vyprodukuje toľko mäsa za toľko euro! Akosi zabudli do svojich výpočtov zaznamenať, že čo ťa to stojí. Koľko eur dáš za plnenie si povinností - liečivá, zariadenia, vzorky na veterinu, krmivo, stráženie revíru, dopravu, políčka.... a za náhradu škôd spôsobených zverou. To im už nepasuje, ani slovkom radšej nespomenú!
<br/> A ak nezaplatíš, tak ťa z komory vyženú a podľa zákona prídeš o revír, pôvod hľadaj v stanovách SPZ. Tam máš napísané, že poľovať v PZ SPZ smú len členovia SPZ. A ak by ste hľadali v zákone o poľovníctve, že čo im umožňuje dávať si také podmienky, tak to nenájdete. ..... keby to nebolo na Slovensku, tak prvé komentáre by boli: a to čo za tåka to vymyslelo! Tu sa však pýtame: A čo bude bez komory? Čo by bolo? Čo bolo bez nej doteraz? A zdôvodňovať vznik komory prístupom k europeniazom, zavádzaním veľkoplošného hospodárstva je úbohé a scestné!! Komora nie je jediným možným riešením. Aj rybári si robia komoru kvôli prístupu k europeniazom? A veľkoplošné hospodárenie: uvedom si, že poľovnícke organizácie stratili zo zákona zodpovednosť za chov! Teda budú len vykonávaťeľmi. A rozumy štátnemu úradníkovi ohľadom chovu bude dávať chovateľská rada bez právnej zodpovednosti. Ona totiž môže len odporúčať! Ale bude im treba náhrady cestovného, odmeny....
<br/>Veď to je celé choré, vyprodukovali to jedinci s totalitným myslením! Koľkí z Vás, čo toto čítajú, zdvihli za to ruku?
<br/> A ako ďalej bez komory? Je viacero možností, ako potrebné veci zabezpečiť. Ale to nik pri schvaľovaní na zváženie nepredložil. Uvidíme, s akým zákonom príde MP RV SR, vraj sa už pripravuje a v 4. štvťroku má ísť do vlády. No ako to nechceme, to sa môžeme vyjadriť už teraz, aby mali ľahšie rozmýšľanie. Jednoducho - hárky do ruky a podpisovať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58899 od DKo
čo ak by sme vyjadrili nielen ako to nechceme, ale aj ako to chceme :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58900 od papo
nik ti nebráni, sem s návrhmi. náš návrh zákona sme už podali niekoľko mesiacov späť. daj návrh, odebatujeme.. ak je lepší ako náš, prečo ho nezmeniť. ak sa poobzeráš po právnych úpravách strednej a západnej európy, je námetov dosť...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58903 od DKo
kde sa dá vidieť pribinovský návrh zákona?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58904 od papo
na ministerstve pôdohospodárstva, lesnícka sekcia

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58905 od DKo
tam mi je to na 2 veci, nuž čo už, i ja zoberiem hárky do ruky, ale ani nie tak hároky ako útržky

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58906 od papo
no vidíš, vedel som, že si dáš rady a spravíš to, čomu aspoň trochu rozumieš. ale nevzdávaj sa, pre členov pribiny je návrh zákona dostupný....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58907 od DKo
Koľko Pribinovcov okrem teba máte v Turci? Že by mi niektorý z nich zdostupnil váš návrh zákona, keď ty nechceš alebo nemôžeš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #58914 od papo
zle si začal, lepšie voľ slová, ale nevadí. je nás tu už pár, ale to nie je dôležitý údaj o niečom hovoriaci. pokiaľ ho chceš vidieť, zavolaj mi a dohodneme sa, kedy si ho môžeš prísť pozrieť. len ten tvoj slovník neber so sebou, ináč nevidím problém

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.082 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 184 návštevníkov a žiadni členovia on-line