Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #60003 od DKo
V novom systéme sa isto nájde dosť štátom platených odborne zdatných úradníkov na preskúšavanie skúšobných komisárov. Aký plat by ste im navrhovali, aby boli neskorumpovatelní?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #60004 od papo
čo je to za otázku? téma je o pribine, prosím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #60005 od DKo
Ako si Pribina predstavuje prípravu adeptov štátom schválenými lektormi? Kto by zastupoval štát pri schvaľovaní lektorov na prípravu adeptov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #60006 od papo
ešte raz, prosím, téma je pribina a nie vykonávacie predpisy ministerstva pôdohospodárstva. mýliš si nás so štátnym orgánom. www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=49 [/]sem polož otázky
<br/>
<br/>a aká je predstava - odpoveď nájdeš dolu, no nebránim sa vysvetľovať menej chápavým záujemcom. tak, ako sa to robí napr pri iných dokladoch... vodičáku... nevidíme v tom žiadny problém. pre ešte menej zorientovaných: štát určil pravidlá pre lektorov i skúšajúcich - komisárov. a má niekto dojem, že je to zle nastavené, že to nefunguje? že zodpovednosť nie je určená konkrétnym funkciám - ľuďom? že je to ľahko kontrolovateľné na rozdiel od kadejakých triednych kníh po kanceláriach, do ktorých má prístup kadekto? a píše účasti podľa výšky všimného? KONIEC takým praktikám!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #60011 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina
tak ti tá cifra jednoducho naskočí za poplatky, ktoré šli doteraz /do platnosti nového zákona/ do štátu. Nehnevaj sa, ale je to ptakovina. Ak je nas 50.000/5rokov=10.000 polovnikov sii rocne obnovi pol. listok. Ak to bolo 10€ /300Sk/*10.000 = 100 000€ + nech bude dalsich 50.000€ za vydanie novych. Ale vies kde je milion, a nie to este miliony? Ja mam obavy len z toho, ze je tu nejaky kolac a chcu si z neho utrhnut viaceri. Bodaj by som sa mylil. K tym lektorom. No preco nie. Len kolko nas to bude stáť a kto to zaplati. Stat? Kto to je stat? Len aby sme nerozvalali polovnictvo ako cigan hracky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #60014 od papo
lubo, pochybujem, že ostane stará sadzba. teda x 2. ku tomu iné typy +. a už ti to hrá niekde inde. a povedz mi, kde priniesli tieto peniaze úžitok? zaplatený snem? výstava? ale mám pochybnosti, myslím že sme platili doteraz málo. nik nezhodnotil výstavu tak, ako sa patrí. asi nie sú na to peniaze. výsledky snemu? nie sú na ne peniaze! a kontrola preneseného výkonu štátnej správy v komore je aká? veď nastrkali do nej pomaly všetkých relevantných zamestnancov štátnej správy! v taliansku takémuto sytému hovoria mafia. ja si to tu nedovolím, no hodnotím ho ako totalitný, samokontrolovateľný - v praxi nekontrolovateľný. a ak sa ti čosi nevidí, tak sa volený funkcionár s tebou vysporiada. možností je dosť. tomuto sa vraví samospráva? nie, nie, nie! z koláča si už teraz trhajú mnohí, na to si ho presa vytvorili. o inom to nie je. pozri sa do zákona, aké sú úlohy komory, za čo zodpovedá. a ako súkromnú organizáciu ju kontroluje? ... lektori. lubo, kto ich platil doteraz? snáď nie červený kríž, sami sme si ich platili. alebo som ti neporozumel? a či rozváľať? nie, rozmetať! to je môj názor. čo konkrétne ti bude chýbať?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #60016 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina
Jaro, este raz, na toto si mi nijako neodpovedal
<br/>&quot; Jedná sa o státisíce až milióny EUR&quot; ktore by mali ist do statnej kasy Ale nechajme to tak. Kazdy pouziva ine metody boja. Len ma vie troska pobavit, ako vie kazdy naplnat statnu kasu, A este k tomu
<br/>a kontrola preneseného výkonu štátnej správy v komore je aká? veď nastrkali do nej pomaly všetkých relevantných zamestnancov štátnej správy! v taliansku takémuto sytému hovoria mafia. ja si to tu nedovolím, no hodnotím ho ako totalitný, samokontrolovateľný - v praxi nekontrolovateľný. a ak sa ti čosi nevidí, tak sa volený funkcionár s tebou vysporiada.
<br/>
<br/>Tak s tym som sa nestretol. To ako co treba kontrolovat? Vydavanie PL? Prosim ta, co tam chces kontrolovat? Jedno je pravda, ze oficialne vysledky snemu su doteraz nezverejnene, co aj mna dost mrzi.
<br/>ALe to, ze chces rozvalat to co tu budovali uz nasi dedovia, tk to teda nie. Urcite anarchia nie. Rozmetavaj len to, co si postavil. Len preto, ze tebe poskodili ides teraz cez osobnu pomstu vsetkym.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #60017 od Lubo1
Odpoveď od Lubo1 na tému Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina
a či rozváľať? nie, rozmetať! to je môj názor. čo konkrétne ti bude chýbať?
<br/>
<br/>Odpoveď: Nie čo mne bude chýbať, ale čo to prinesie pre slovenského poľovníka. Čo priniesla &quot;demokracia&quot; svetu netreba ani písať. Stačí si pozrieť správy.
<br/>A netreba si mýliť demokraciu s anarchiou. ľahko niečo zváľať, ťažšie postaviť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 11 mesiacmi #60018 od papo
a či rozváľať? nie, rozmetať! to je môj názor. čo konkrétne ti bude chýbať?
<br/>
<br/>Odpoveď: Nie čo mne bude chýbať, ale čo to prinesie pre slovenského poľovníka. Čo priniesla &quot;demokracia&quot; svetu netreba ani písať. Stačí si pozrieť správy.
<br/>A netreba si mýliť demokraciu s anarchiou. ľahko niečo zváľať, ťažšie postaviť.
<br/>
<br/>skúsim odpovedať naraz na obidva príspevky. sme už aj trochu mimo témy, niektoré veci by mali byť v téme komory, alebo o spz. ale budiž, aj tu to dáva súvislosti.
<br/> - ku € do kasy: možno som niečo zle pochopil, no spomínané peniaze mali byť v štátnej kase. k čomu tu slúžia? povedz, kde sú? ja naozaj s tebou, ani s inými diskutujúcimi nebojujem. a už vôbec nie je mojou metódou zavádzanie, klamanie. na to ma tu pozná osobne veľa ľudí.
<br/> s čím si sa nestretol? s takým postupom pri výkone preneseného výkonu štátnej správy? ja už veru áno, a snáď za odmenu bol tento funkcionár ospievaný v poslednom čísle ktoréhosi poľovníckeho časopisu. ale snáď ti čosi hovorí aj nezákonné, nedôvodné zastavenie vydávania poľovných lístkov pre pribinu. priateľu, na základe domnienky lebockého, puškáča a šubu! z iného súdku: rozdielne tresty za nesprávny odstrel u tej istej opk pri naprosto zrovnateľnom pochybení. inde: za nesprávny odstrel dospelého diviaka miesto lanštiaka 250€ za naprosto nezákonného konania. dôvod: poľovník bol poctivý a poukázal na volebné podvody. nechce sa mi tu vypisovať to, čo mnohí zažívajú na vlastnej koži a sú náležite vystrašení z vlastnej bezmocnosti. keď sa nám podarí prebudovať trochu stránku, tak tam čosi z toho vyvesím.
<br/>- kontrola: ešte málo ti dookola pobehuje poľovníkov, ktorí ku kurzu ani nepričuchli?
<br/>- budovanie. rozmetanie... tvoj dedo je hrdý na to, čo sa tu deje s poľovníctvom? hrdo s a hlásiš k spz, jeho prestaviteľom, činnosti? hrdo sa hlásiš ku komore, a jej predstaviteľom? takýto je dnešný obraz odkazu našich predchodcov. toto budovali, za toto dreli v revíroch? to snáď nie!!!! nič nechcem váľať, už vobec nie výsledky poctivých poľovníkov. toto nepodsúvaj ani mne, ani pribine. komu sa dnešok páči? ani tebe nie. ale nechajme to, veď dedovia budovali.. toto nebudovali, ktorý z nich chce, aby z poľovníkov bola bezmenná ovládnutá masa???
<br/>nie som jediný, čo s ním takto jednali, nie je to osobná pomsta. je to však skúsenosť, ktorá prinútila mňa, poslušného platiaceho a náležite zblbnutého bežného člena spz, aby som sa prebral zo snenia a pozrel sa na systém. no venoval som sa aj predtým študovaniu a zaujímal ma proces tvorby najlepšieho zákona. aj táto skúsenosť ma priviedla k rozhodnutiu dať zbohom spz. nebolo to jednoduché rozhodnutie, lebo ešte nedávno som bol na to priam pyšný.
<br/> a skús pomenovať, čo dobrého z poľovníctva chcem zničiť, rozmetať, už som tu v rôznych témach popísal dosť čo treba zmeniť.
<br/> ale hlavná téma je o pribine. teda aksa tu vyjadrujem, samozrejme som vnímaný aj ako ktosi z pribiny. tej pribiny, ktorú sa neustále ktosi pokúša diskreditovať, vyhrážať sa jej, kriminalizovať ju. či je to komora, alebo rada spz, ba dokonca aj ortodoxné PaR. v predošlom čísle nájdeš 3 /slovom tri/ samostatné útoky na nás. no propaganda proti nám je dlhodobá, zamysli sa prečo a kto ju produkuje. sú to stále tí istí, ktorí nás dostali až do tohoto hnoja. je všade, kde pôsobia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62707 od martess
Odpoveď od martess na tému Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina
Lubenko, čítal som si tu Tvoje príspevky a zisťujem, že si jeden jednoduchý,zadubený, sprostučký chlapec! Prepáč, ža Ťa urážam, ale nedá sa mi inak! Nie si Ty náhodou ten vypasený bugroš z Trhovišťa? Je tu už jednoducho dosť podstatná skupina ľudí( chvalabohu), ktorá nachce mať s SPK a s SPZ nič spoločné- veľmi dobre vedia prečo!!! Oprávnene! Majte si kľudne svoju dvojjedinnú organizáciu, ale sami pre seba! V čom je zdravé monopolné a povinné postavenie jedinej organizácie, v čom??? Mýliš si naozaj demokraciu s anarchiou, a ak máš problém s demokraciou vysťahuj sa na Kubu! Alebo do Ruska!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 11 rokmi 11 mesiacmi #62708 od martess
Odpoveď od martess na tému Slovensky lovecky a ochranny spolok Pribina
Na to, aby som si ctil a dodržiaval zákon, vyhlášku, choval sa v zásadách etiky- naozaj ako polovník, nepotrebujem predsa žiadnu komoru!!! Ty ano? Je nezmyselné a protiústavné povinné členstvo v komore pre amatérskych poľovníkov!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.048 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 374 návštevníkov a žiadni členovia on-line