Klub mladých priateľov poľovníctva

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1311 od lankaster
Klub mladých priateľov poľovníctva bolo vytvorené lankaster
V Čechách v poslednej dobe dosť diskutujú o osvetovej činnosti medzi mladými ľudmi.Ekzistujú spolky ktoré sa venujú práci s mladými ľudmi,čo je náročná a mnohokrát nedocenená práca.Diskusia sa točí o tom ako v dnešnej dobe správnym spôsobom zapôsobiť na mládeš a vyvolať v nich záujem o ochranu prírody a polovníctvo.Problematickou skupinou sú najmä mladý ľudia z mesta ,ktorí majú k prírode ďalej ako deti z dedín, a preto sa často stanú živnou pôdou pre verbovanie do takzvaných radikálnych hnutí na ochranu prírody ,ktoré práve zaujmú mladých svojim priamim,aj keď nesprávnym, spôsobom riešenia problémov s nádychom dobrodružstva a adrenalínu,častokrát ,bohužiaľ,hraničiaceho so zákonom.Mnohý sa zamýšľajú kde sa vlastne stala chyba,a pripisujú to práve nedostatku osvety a práce s mladými ľudmi,ktorí potom často podľahnú nesprávnemu výkladu funkcie prírody a najlebšiemu spôsobu jej ochrany.Ľudia ktorí s mládežou pracujú veľmy ťažko nachádzajú cestu k nej ,pretože ochrana prírody je veľmy zložitá vec založená na dlhoročných pozorovaniach,a vedeckých podkladoch čím je problematické zaujať mladého človeka,už tak znudeného učením v škole, a preto náchilnému uveriť jednoduchšiemu a priamejšiemu riešeniu problémov.No napriek tomu skúsenosti ukázali,že predsa len najlebším miestom na stretávanie s mládežov je škola, kde je najvhodnejšie v rámci výuky,napr. na hodinách prírodovedy,osloviť mladých a tak ich zaujať a potom prizvať na výstavy,do záujmových krúžkov,a prípadne na letné tábory ktoré tieto spolky organizujú v spolupráci so školami.U nás na Slovensku je mnoho takýchto krúžkov a spolkov,ale ani zďaleka nie v dostačujucom počte.A bohužial k tejto činnosti sa mnohokrát ostatné spolky a organizácie,aj samotné PZ stavajú chrbtom,už len s toho dôvodu,že je veľmy ťažké zohnať na takúto činnosť prostriedky.a pritom stačí koľkokrát len poskytnutie priestorov alebo aspoň morálna podpora v médiach alebo napr.aj na internetovích stránkach .Unás napriek mnohým snahám nieje takáto činnosť na dostačujúcej úrovni,práve z dôvodu nedostatočnej podpory a to najmä v samotných PZ.Myslím ,že je to najmä z dôvodu nedostatočného záujmu nás radových polovníkov,čo sa nám môže v budúcnosti vypomstiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1312 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
lankaster trafil si do cierneho ! ja si pamatam ze som ako maly frkan chodil z dedom na polovnicku chatu kde sa min. 2x rocne robili akcie pre nas decka . teraz toto zdruzenie uz nic take nerobi . a asi ani mnoho dalsich . viem napriklad o skole v pezinku kde si kolegov syn prezeral moju stranku na hodine informatiky a pridali sa k nemu aj druhi spoluziaci a mnohi z nich sa cudovali co to za zvierata a vtaky lietaju po nasich horach a poliach . Takze ked uz dnesna mladez smejdi po nete aspon narazi na par stranok ( tusim su 4 ) , ktore im co to o polovnictve a prirode prezradia .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1313 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Ja práve pracujem na tom že na stránke budem veľmi propagovať poľovníctvo hlavne medzi detmi budem tam písať o KMPP a spolupracujem so školou ktorá robý každoročne okresnu suťaž v KMPP takže budem dosť informovany a dufam že pomôžem viecerým mladým luďom povedať a vysvetliť význam poľovníctva v našej spoločnosti.... Rád by som bol ked má nejaké info čo sa kde deje aké akcie nech mi napíše na mail ďakujem ....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1317 od miso
Odpoveď od miso na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
ja si pamätam(a nie je to až tak veľmi dávno,chodil som do 2 triedy na ZŠ), poľovníci zo združenia v danej obci, poriadali v mesiaci lesov(ale aj počas roka najmä v zime) zaujímave akcie medzi deťmi. Chodili po triedach ukazovali trofeje a zbrane, ktoré pútali najmä chlapcov vrátane mna a rozprávali nám o živote zveri a funkcii poľovníctva. My sme potom v rámci branných cvičení zbierali gaštany pre zver alebo čistili zadelený úsek,ktorý bol znečistený odpadom. Spolupráca so školou bola vynikajúca, mala význam, v škole bola nástenka venovaná prírode a zveri. Dnes sa moji 18-ročný (už teraz bývalý spolužiaci) išli niekedy do "krvi" hádať, že jelenica je srna a jeleň je starý veľký srnec. Nadprirodzené sa im zdá keď odlíšim drozda od straky! Podľa nich je vták ako vták.O poľovníkoch si myslia,že sú to bruchatý chlapi, ktorí chodia do lesa strieľať srnky. Veľakrát je veľmi ťažké presvedčiť ich o opaku alebo aspoň trochu zmeniť pohľad na poľovníctvo. Na druhej strane nie všetci sú taký. Preto by bola skoda,keby podobne kružky ako sú KMPP zanikli. Ved kde zacat ak nie u tych najmladsich. Tam treba budovat správne návyky, lásku k prírode a zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1318 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
U nás sa v škole žiadne akcie nekonaju už aj predseda združenia bol za riaditeľkou ohladom kružku KMPP no nič tak sa dohodli s inouškolou a deti od nas chodia tam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1322 od jager
Odpoveď od jager na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
V roku 2003 som pripravoval deti zo ZŠ v Zubáku na okresné kolo KMPP. Robil som to s nadšením, dával som do práce s deťmi kus svojho srdca, preto lebo práca s deťmi je tou najlepšou investíciou do budúcnosti v ktorejkoľvek oblasti. V máji 2003 na okresnej súťaži v Dolnej Maríkovej sme ako družstvo skončili na I. mieste, čím sme sa kvalifikovali na celoštátnu súťaž o pohár prezidenta SPZ. Na celoslovenské kolo, ktoré sa konalo v Pruskom sa deti svedomite pripravovali s odhodlaním i na tejto vrcholnej súťaži obstáť do III miesta. Aké však bolo naše prekvapenie, keď deň pred Celoštátnym kolom mi zavolal predseda Osvet. Kom. pri RgO v Pov. Bystricipán Ing. Jozefom Zatlúkal a chcel vedieť, že kde si má vyzdvihnúť deti s ktorými sa zúčastní súťaže o pohár Prezidenta SPZ. Pripadalo mi to maximálne nespravodlivé a aj deti boli znechutené, že sa majú zúčastniť náročnej súťaže, na ktorú vycestujú s človekom, ktorého vôbec nepoznajú. Tak tomuto hovorím motivačný prvok pre Vedúceho krúžku do ďalšej práce s deťmi. Predsa menežovať nejaký tím znamená v prvom rade vytvoriť medzi hráčmi a trénerom dobrý vzťah na základoch pochopenia a porozumenia každého hráča individuálne. Ak ako tréner futbalového mužstva pripravím tím futbalistov na MS do Brazílie, je logické že tréner je súčasťou tímu a ide zo svojím mužstvom.
<br/>V RgO PB to tak logické nie je, vraj nemajú peniaze a z toho dôvodu ak sa chcem zúčastniť, musím si náklady s tým spojené, uhradiť sám. Vôbec nikoho z RgO nenapadlo, že doma by mal úplne logicky zostať ten kto na výsledku nemá žiaden podiel. Veľmi mi záležalo na tom nesklamať svojich detských nadšencov, tým že ich nechám na pospas cudzej osobe. Veď pri výchove detí platí, že to čo robíš kričí tak hlasno, že nie je počuť to čo rozprávaš, teda najlepšia škola je vlastný príklad pri budovaní postoja formujúceho sa mladého človeka.
<br/> Súťažilo sa v prekrásnom prostredí miestneho parku SOU poľnohospodárskeho v Pruskom. Organizáciou priebehu celej súťaže bolo poverené RgO Ilava, ktoré sa svojej úlohy zhostila k mimoriadnej spokojnosti všetkých zúčastnených družstiev, čím sa postarali o vynikajúce reprezentovanie nie len samotnej súťaže ale aj celého poľovníctva na Považí.
<br/> I na tejto prestížnej súťaži KMPP O Pohár Prezidenta SPZ sa naše deti umiestnili ako družstvo na I. mieste. Nadšenie nemalo konca. Pri vyhlasovaní výsledkov súťaže, okrem gratulácií od popredných funkcionárov SPZ, ktorými boli, pán Prezident SPZ Marian Lipka, Predseda OK pri SPZ, Marian Číž a ďalší...,deti dostali vecné ceny v hodnote cca 15 000Sk.
<br/> Zase malé prekvapenie. Keď prezident SPZ vyzval vedúcich krúžkov, ktorých družstvá sa umiestnili na prvých 3 och miestach, aby si prišli prevziať ceny za prácu s deťmi, tak náš delegát za RgO PB pán Ing. Zatlúkal vyrazil z davu a nenechal nikoho na pochybách, kto bude odmenený ako prví. No coment!
<br/> Po súťaži som dostal poverenie od Predsedu Osvetovej komisie pri SPZ, Ing. Mariana Číža, na vypracovanie nových skúšobných testov pre potreby KMPP, pretože predchádzajúce testy boli zastarané, kde sa vyskytovali v mnohých otázkach aj dve správne odpovede a tiež zmenilo sa názvoslovie zveri.
<br/> Som človek ktorý vyrastal v rodine lesníka u ktorého ešte poľovníctvo znamenalo viac ako len puška a lov, boli to ľudské hodnoty, česť, priateľstvo, hrdosť a tradície. Uvedomil som si, že ak prjímeme za člena do PZ poľovníka v maskáčoch tak je to preto že sa mu to vidí bežné a úplne normálne, veď aj ostatný sa tak obliekajú. Ak sme s tým chceli niečo robiť , tak najlepšie riešenie bolo vychovať si deti, ktoré už v KMPP budeme učiť čo je hrubé porušenie kultúry obliekania a potom keď ich prjímeme do PZ nemusíme sa obávať že nám prídu v maskáčoch alebo inak nevhodne doobliekaný.
<br/>Úlohu som teda prijal. Testy boli na svete a tak po konzultáciách zo zodpovednými funkcionármi, boli následne rozposlané na jednotlivé RgO aby sa mohli deti s predstihom na Ďalšie Okresné kolá v kľude pripraviť.
<br/> I na tento ročník sme sa tešili a na Ok. kolo sme pristupovali s postojom víťaza. Nepripúšťali sme si iné umiestnenie ako I miesto. Ešte pred zahájením súťaže som požiadal hlavného rozhodcu, či by bolo možné prejsť správne odpovede na jednotlivé otázky z toho dôvodu, že boli poslané len testy a nie správne odpovede a hrozilo, že pri zle zakrúžkovanej odpovedi bude nasledovať strata vzácneho bodu. Súhlas sme dostali. Ďalšie prekvapenie nás čakalo. Hlavný rozhodca nepoznal správne odpovede na otázky, a preto že na súťaži mal aj on svoje želiezko v ohni nemohol si dovoliť urobiť žiadne korektúry, lebo by to automaticky znamenalo stratu bodov pre jeho družstvo, ktoré pripravil na základe jeho neznalosti správnych odpovedí Keďže sme chceli vyhrať,. aby sme na Celoštátnej súťaži mohli náš okres úspešne reprezentovať, bolo nutné aby v odpovediach neboli chyby. Pre lepšie porozumenie uvádzam. OTAZKA: Kto je v kinologickej terminológií Chovateľ:
<br/>a)Ten kto vlastní chránený názov chovnej stanice
<br/>b)Ten kto chová poľovné plemeno
<br/>c)Ten kto dáva poľovne upotrebiteľnému psovi žrať
<br/>Správna odpoveď je a), ale náš pán hlavný rozhodca, za správnu odpoveď pokladal c). Toto bolo neprípustné, lebo hrozilo, že ak si deti vytiahnu túto časť testu prídu o dva body, čo by znamenalo stratu na prvé 3 miesta.
<br/>Pán hlavný rozhodca inak starý známy, ano nebol to nikto iný ako Ing. Jozef Zatlúkal zodpovedný za správny priebeh súťaže, nemohol ako si stráviť že autorom otázok som ja a že v prvom rade by som mal poznať správne odpovede práve ja, Príliš by bolo utrpelo asi jeho ješitné ego, keď by bol s pokorou priznal, chybu a odpovede vo viacerých prípadoch opravil. Alebo sa obával, že zase vyhráme a na celoštátnu súťaž pôjdeme ale už bez neho? Ak tomu bolo tak či onak, akým príkladom je tento človek pre deti, ktoré majú znamenať budúcnosť poľovníctva?
<br/>Súťaž prebehla v obrovskom napätí a očakávaní. Modlili sme sa aby si niekto z našich detí nevytiahol zrovna test, kde boli prezentované vedomosti pána Hl. rozhodcu a nie správne odpovede schválené OK SPZ. Samozrejme v živote to tak už chodí, že chleba spadne na zem na tú stranu ktorú sme namastili. Tak aj Lukáš si zrovna vytiahol test, kde stratil 2 body na otázke
<br/>Kde toká hlucháň tetrov?
<br/>a)Na strome
<br/>b)Na zemi
<br/>c)Na strome pri hniezde samičky
<br/>Toto bola jedna z otázok, kde sa zmenilo názvoslovie zveri, konkrétne, Hlucháňa obyčajného, vystriedal názov, Hlucháň tetrov.
<br/>Pán Hl. rozhodca zmenil otázku a tá znela. Kde toká Hlucháň Obyčajný? Samozrejme deti ktoré sa učili podľa otázok schválených SPZ zostali v pomykove kto je Hlucháň Obyčajný, keď mi sme ich učili že poznáme Hlucháňa tetrova a Tetrova holniaka. Znamenalo to že deti si museli len typnúť správnu odpoveď a tak sa stalo, že ak len hádaš nemusíš uhádnuť.
<br/> Aby sme predišli problémom, siel som za Hl. Rozhodcom Zatlukalom a Riaditeľom súťaže p. Martikánom, podať protest, na odstránenie chyby, ktorá sa ešte pred vyhlásením výsledkov dá opraviť, aby deti nemuseli vstupovať do života sklamané prístupom nezodpovedných dospelákov, zodpovedných za poriadok. Samozrejme som bol odmietnutí. Kuriózne bolo vysvetlenie p. Ing. Martikána tuším že predsedu PZ Poľana Dolná Maríková, ktorý na ospravedlnenie svojho skostnateného myslenia povedal, že on poľuje 29 rokov a že za tú dobu pozná iba Hlucháňa obyčajného a preto sa nič opravovať nebude. A že ak sme nevyhrali, nemal som deti bulikať, že do Marikovej ideme vyhrať, lebo potom budú deti sklamané. Henri Ford, kedysi povedal: Ak si myslíš že prehráš, tak máš pravdu, Ale ak si myslíš že vyhráš, tak zase máš pravdu. Toto pochopili 13 ročné deti lebo prišli na to že takto to funguje . Ako myslíš tak žiješ. Pán Martikán však nie. On vyhrá aj vtedy keď ide prehrať. No Coment!
<br/>Výsledky boli vyhlásené s tým že bol podaný jeden protest, ktorý bol však zamietnutý a aj tak by nezmenil celkové poradie. Do vtedy kým toto p. Martikán nepovedal, bol som rozhodnutý nechať veci tak. Toto vyhlásenie ma však natoľko pobúrilo, že som cítil povinnosť v mene detí a seba toto nenechať bez povšimnutia a po vyhlásení výsledkov som si zobral slovo. Pochválil som pripravenosť niektorých rozhodcov a prostredie v ktorom sa súťažilo, ale nemohol som pochváliť hl. rozhodcu a Riaditeľa súťaže a verejne som namietal, že kvalita súťaže bola veľmi poškodená nezodpovedným prístupom menovaných ľudí, že už to nebola súťaž detí ale 2 och nezodpovedných dospelých ľudí, ktorý neváhali poškodiť ušľachtilý úmysel zasiať semienko príkladu poctivosti, čestnosti a zmyslu pre spravodlivosť do hláv novej generácie. O nezodpovednom prístupe týchto ľudí svedčí aj to že žiačka, Martinka Geľová, z nášho družstva sa za staršie žiačky umiestnila na I. mieste a i napriek tomu na celoštátnu súťaž boli nominované iné deti. Vraj si to nevšimli a po slávnostnom vyhlásení výsledkov, už bolo neskoro. Výsledok? oklamané deti a sklamaný vedúci krúžku KMPP. V ten deň som volal Predsedu RgO PB a informoval som ho o mojom sklamaní. Korunou na celom nepeknom príbehu je že o 2 týždne mi prišlo predvolanie z DR RgO aby som prišiel podať vysvetlenie na obvinenia, ktoré som vyslovil na adresu týchto dvoch pánov. V prvom rade chcem povedať že som sa musel dobre pozrieť, či som dobre na RgO PB, lebo páni ktorý ma čakali boli tak doobliekaný, že som nevedel či som prišiel medzi hasičov , tínedžerov, kavbojou alebo som prišiel medzi chlapov, ktorý sú reprezentanti SPZ. a ktorých bude naozaj aj zaujímať kto chybil a ako do budúcna budeme pokračovať, aby sa podobné prešľapy neopakovali. Nie, to nenasledovalo. Obvinenie znelo , Svojvoľné napísanie skúšobných testov a rozposlanie na RgO, a zároveň som si dovolil verejne brániť záujmy tých najmenších čím som hrubo narušil medziľudské vzťahy. Verdikt Kárneho senátu znel: Vylúčený zo SPZ na dobu 5 rokov. Márne bolo vyjadrenie Predsedu Osvetovej komisie pri SPZ Ing. Mariana Číža, citujem:
<br/>Namiesto trestu by ste Vážený páni mali pána Učňa pochváliť a odmeniť za prácu s Deťmi a nie ho trestať vylúčením z SPZ. Takýmto trestom sa trestá pri Hrubom previnení sa proti zásadám poľovníctva a pri trestnom čine pytliactva. Na Napísanie skúšobných testov pre SPZ mal pán Učeň odo mňa výslovný súhlas. Koniec citátu. Hlupáci zostávajú a tí čo pre deti sú ochotní investovať svoj voľný čas námahu a vedomosti vylúčime, lebo tak navrhli ľudia, ktorý sa bez mimoriadnych zásluh a znalostí zásad poľovníctva dostali bližšie k moci, lebo sú to vzdelaný inžinieri v oblasti bežného života ale na druhej strane hlupáci a nevzdelanci v poľovníctve.
<br/>Odvolal som sa na Kárny senát SPZ a členom SPZ som naďalej, ale už s poškvrneným menom. To je tak, sú rôzne zrážky v živote, ale najhoršie sú z blbcom.
<br/> Na záver chcem aby ste s deťmi pracovali a snažili sa byť im dobrým príkladom, lebo iba tak bude mať naše poľovníctvo budúcnosť, takú akú si vychováme v našich potomkoch. Ja by som moc chcel s deťmi pracovať ale nemôžem. Musel by som sa odsťahovať s nášho okresu a to by znamenalo vymeniť kopce a hory, ktoré mi sú vždy tie najkrajšie a najdrahšie.
<br/> Tento príbeh som uviedol ako príklad na poučenie, čoho by sme sa mali vyvarovať a pred kým by sme mali byť na pozore.
<br/>Neviem či to čo som napísal dáva zmysel. Ak som vás týmto okradol o čas vopred prosím o ospravedlnenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1323 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
nie jager vôbec ne to dobre

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1324 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
U nás nebiť pár polovníkov tak by teraz neboli žiadne deti čo sa tak zaujímaju o prírodu a chodia s polovnikmi na brigadu aj ked nás je len 5 ale tento rok sa chystáme na suťaž ... Dufam že o niekoľko rokov sa nájdu deti ako ja a že si budu môcť na nejakej stránke podebatovať so skúsenými poľovníkmi akými su určite Tibo Lankaster Daxelkopov jager Jaro a mnohý další . A taktiež dúfam že nasledujúce generácie budú môcť v horách obdivovať jeleňa srnca a všetky krási prírody a aby nám naše deti uverili aký je septembrový deň... Možno som to napísal blbo ale som sa trošku posnažil napísať iba to čo si myslím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1325 od jager
Odpoveď od jager na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Vlado,napísal si to veľmi pekne. Takéto slová od mladého chlapca, chytia rovno za srdce každého poľovníka dobrej vôle.. Si mladý a máš kus pekného života pred sebou. Nikdy sa nevzdávaj!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1331 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Milý jáger.Nepoznám tento prípad,ale z toho čo tu píšeš som ,slušne povedané znechutený.Den čo deň sa mi stáva,že sa stretávam s ješitnosťou,s úbohou až priam chorou ctižiadostivosťou presadzovanou štíľom ,džte všedci huby ja mám teraz pravdu aj keď som na to čo robím tupý ako kameň z Váhu,a to v bežnom živote ,v práci a dokonca vo verejnom živote a to dokonca aj vo vrcholovom športe.Ale také niečo ako tu opisuješ ma teda posadilo na riť.Také niečo ešte aj v SPZ?Tak to je naozaj nechutné.Je mi ľúto najmä tých deciek.Ale keď sa na to pozriem aj z inej strany tak takéto intrigi a svinstvá v našom zväze nie su až také neznáme.Stačí sa pozrieť na jednotlivé prehliadky trofejí.Ako sa komu a čo posudzuje,ale to je zase iná káva.A čo sa týka kárnych opatrení tak tam je to podobne.Ak niečo spôsobý oslabenie SPZ tak sú to rozbroje na základe takýchto vecí.Je mi naozaj ťúto tých deciek.Dúfam ,že sa nedajú znechutiť a budú pokračovať.Prajem im hodne zdaru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1338 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Tuhé kafe!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1339 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Jager, tak na toto treba silné nervy. Je mi ľúto, že práve deti sú svedkami podrazov od krivákov RgO. Nemali by radšej vylúčiť tých dvoch, Zatlukala a Martikana? Vedia o tom aj iný funkcionári RgO? Ja by som navrhoval vylúčenie, aby nerobili zlé meno SPZ a nám poľovníkom. Tuším, že i na RgO v Pov. Bystrici, napíšem čo tam stvárajú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1344 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Jager zaujimavy a poucny prispevok . Aspon vidime kolko posukov sa schovava za slovo polovnik a pritom om to nic nehovori . Uz ked dokazu osidit decka a liecia si na nich svoje komplexy tak su to obycajny chudaci , ktori museli niekomu dobre rit lizat aby boli tam kde su . To tak byva - ked niekto nafasuje funkciu ( cest vynimkam ) a potom dela machra este aj medzi detmi .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1350 od miso
Odpoveď od miso na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Jager, myslim si,že tvoj článok by sa pekne vynimal aj v PaR alebo inom poľovníckom časopise. Nech sa čo najviac ľudí dozvie aký &quot;poľovníci&quot; sa nachadzajú v našich radoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 8 mesiacmi #1392 od steyr
Odpoveď od steyr na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Chce sa mi grcať!!!!!!!!!!!!!!!!!!
<br/>Čo iné sa dá na to povedať? Jager, dám si myslivca na Tvoje zdravie!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1540 od jager
Odpoveď od jager na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Konečme sa čosi pohlo. Predsa mal článok cenu. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1541 od michal
Odpoveď od michal na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
a co sa stalo, že sa to konecne pohlo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1622 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Podľa mňa by mu tento článok v PaR určite neuverejnili. Ešte že existuje nezávislé fórum, takže poďakovanie patrí autorovi týchto stránok.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1623 od spz
Odpoveď od spz na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Žial jagerovi sa podarilo predstaviť dej vecí z jeho pohľadu, určite v niektorích záležitostiach mal pravdu no svoje pochybenia utajil a dokonca uviedol nepravdy. Môže byť rád že na základe svojich klamstiev a zavádzania nebol vylúčený z SPZ. A to len vďaka ľútosti zo strany Ing. Číža. Mrzí ma že na tento problém nereagovala namiesto nás RgO Považská Bystrica. Žial všetci ste mu naleteli. A v časopise PaR veľmi radi uverejníme jeho dojmy ale i s reakciou a budeme žiadať prešetrenie celej záležitosti a vyvodenie zodpovednosti. Nielen voči anonymne sa skrývajúcemu jágerovi. Pre Vás anonymne. Vieme o koho sa jedná. Žial autor nespomenul zneváženie vynikajúceho ved. krúžku a člena OsK SPZ, ktorého pred celým Slovenskom znevážil. Jáger pozri sa do zrkadla!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1624 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Jager sa neskryva, jasne v prispevku spomina p.Učňa. Ja mu verim. Mozno to napisal subjektivne, ale neboji sa. A s prepacenim tento prispevok s nickom SPZ priam nahana strach. Tesim sa na vysledok objektivneho presetrenia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.071 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 618 návštevníkov a žiadni členovia on-line