Klub mladých priateľov poľovníctva

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1625 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
pokial sa da a obe strany budu suhlasit mohlo by sa to zverejnit aj tu . ci nie ? aspon sa vela ludi bude moct vyjadrit . a dozvieme sa teda stanovisko jednej aj druhej strany a budeme si vediet urobit obraz pripadne sa ospravedlnit ak sme niekomu krivdili nasimi prispevkami .
<br/>ak sa to zverejni v PaR mnozstvo ludi asi nebude vediet o com to je myslim si ze komunita tu je do toho viac zainteresovana .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1626 od michal
Odpoveď od michal na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Je len samozrejmé, že každý, kto sa cíti poškodený ozrejmuje vec zo svojho pohľadu. Nepochybne bude mať vlastný pohľad aj protistrana. Ja však neverím, že ak by na jágrovom príspevku nebolo pravdy (nespochybňuje to ani spz) obťažoval by sa napísať takúto esej, niesol svoju kožu na trh (v príspevku je veľmi veľa vecí, ktoré autora identifikujú) a bojoval by tak srdnato. K tej &quot;anonymite&quot; platí presne to, čo napísal ivbe, azda by som len doplnil, že ak ide zo strany jágra o zavádzanie, spz malo v príspevku uviesť aj konkrétne veci a nie len všeobecné frázy o zavádzaní. Nepriame narážky na otvorenie celej veci s vyvodením zodpovednosti evokujú len staré známe pravidlo &quot;proti vetru sa šťať nedá&quot; a vôbec nezávidím jágrovi stav, kedy jednotlivec bude konfrontovaný s funkcionármi SPZ, pretože je naivné myslieť si, že títo sa kolegiálne nepodržia a &quot;nehodia&quot; nepohodlného cez palubu.
<br/>K záveru, ak niekto spomína zneváženie člena OsK SPZ, zaváňa to skôr vybavovaním si vecí cez urazenú ješitnosť niektorej osoby, ako bojom za to, na čo sa odvoláva jáger, a to spravodlivé jednania s deťmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1627 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Zial je vysoko pravdepodobne ak nie iste ze aj v SPZ existuju kamaratcaky.Ale istotne su tam aj poctivy ludia. A ktomu ci sa zverejni Jagrova skusenost pravdivo na strankach PaR :]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1629 od spz
Odpoveď od spz na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Vážený prispievateľia!
<br/>SPZ je právnická osoba nie fyzická ako vy prispievatelia. Podrobnosti prešetrovania osobných prehreškov nemajú byť verejné už len kôli zúčastneným stranám( zo strany právnickej osoby). Mrzí nás len jedno, že na základe osobného subjektívneho názoru mnohokrát a to nielen v tejto téme, zatracujete i mnohé pozitíva a snahu čestných a ochotných členov na základe mnohokrát subjektívnych názorov niektorých, ktorí by možno mali začať od seba.Ak pochybili funkcionari OkO -RgO , stačí si preštudovať stanovy a podať podnet na DR OkO , RgO SPZ a prípadne na vyššie orgány a podložit faktami. Z našej strany určite nie je žiadny &quot;kamarátšág&quot;.Dovoľte ešte jednu poznámku - funkcionárov na OkO - RgO si zvolili naši členovia - vy, na okresných snemoch SPZ. Ak nie ste spokojný s ich prácou je nutné konať - majú slúžiť pre členskú základňu SPZ a v prospech poľovníctva. Verím že v roku 2007 nominujete takých ľudí ktorí zvolia najlepších.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1630 od spz
Odpoveď od spz na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
jager! poslal si to do redakcie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1631 od Jaro
Odpoveď od Jaro na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
ak nejake SPZ este bude v roku 2007 existovat ?! zatial nikto nevie ako dopadne novy zakon o polovnictve .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1632 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Ocistit by sa malo v prvom rade spz nemyslis???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1633 od michal
Odpoveď od michal na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
K príspevku snáď len len tolko, že schovávať sa za právnickú osobu a tým odôvodňovať vôľu nič neuverejniť je prinajmenšom podivné, ak tu už raz bola vôľa prezentovať aj iný pohľad na vec na stránkach PaR (to by už nebolo verejné?). Ako nižšie poznamenal jaro, ak by bol súhlas oboch strán, nemal by byť prekážkou ani status právnickej osoby. Ak by jedna zo strán tento súhlas neudelila, potom sa pýtam prečo? Alebo sa niekto bojí, že tento, iný pohľad na vec by mohol byť konfrontovaný zvedavými otázkami prispievateľov tohto fóra?
<br/>Ďalej by ma zaujímalo, kto to píše pod hlavičkou SPZ, a či je to oficiálny postoj SPZ k tejto veci alebo len názor jednotlivca, ktorý sa schoval pod SPZ.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1636 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
napsal jsi to Michal dobře kdo se skovává za skratkou SPZ asi se neumí podepsat ?je to divné

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1639 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Písal som:Tuhé kafe&quot;-ak udalosť nebola prejednaná naDR OkO-RgO--musím sa zastať
<br/>stanoviska SPZ.Preskúmať,konfrotovať aktérov,až potom všetko zverejniť!(neprevraciam kabát)--S ľudmi je najťažšia práca.
<br/>Veľa úapechov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1641 od jager
Odpoveď od jager na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Ak ste bol poverený vyjadriť postoj členov SPZ, tak nebude pre Vás problém zistiť si či som článok poslal alebo nie. Ale ak ste príspevok písal ako jeden zo spomínaných v mojom príspevku,(čo ja si myslím) potom chápem Vaše obavy, či som článok poslal. Jedno ale nechápem, prečo sa k veci nepostavíte ako chlap u ktorého bola poškvrnená česť, vykonštruovanými obvineniami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1643 od jager
Odpoveď od jager na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
To čo som napísal za tým si stojím. Som si tiež vadomí možných následkov zo strany dotknutých. Zopakujem to čo som povedal na DR OkO SPZ, Začalo to tým, že som si dovolil pripomienkovať nedostatky, ktorých sa dopustili páni, zodpovedný za dôstojný priebeh súťaže. V prvom predvolaní stálo, citujem: Dostavte sa dňa ..... na zasadnutie DR RgO za účelo vysvetlenia obvinení, ktoré ste vzniesol na adresu poriadateľov Ok. súťaže KMPP v Dol. Maríkovej.
<br/>Slušne som sa obliekol, ako sa na člena SPZ patrí, aby som zároveň svojím poľovníckym oblečením prejavil úctu členom, ktorý ma čakali a o ktorých som si myslel, že budeme jednať o náprave a budúcom skvalitnení úrovne podobných akcií. Prvý dostal slovo p. Martikán, predseda PZ D. M. Navrhujem vylúčenie zo SPZ, takýto človek si nezaslúži byť členom SPZ, takto ako hromi z jasného neba zneli slová z úst človeka, ktorí takto zareagoval na môj protest.
<br/>Bol som pozvaný podať vysvetlenie, ale skôr ako som sa mohol vyjadriť bol som navrhnutý na vylúčenie.Je mi vážne moc ľúto, že takýto a im podobný rozhodujú o budúcnosti poľovníctva v našom okrese. Nie som poľovníkom preto že je to módny hit, som milovníkom prírody a poľovníctva preto lebo v prostredí v ktorom som vyrastal ma k láske k poľovníctvu viedlo, a to tým najlepším príkladom. Nie som členom PZ a vôbec to nepokladám za hendikep. Ako som už spomínal, KMPP som viedol preto lebo mám rád zvedavé tváre detí, ktoré dychtia po informáciach o lese, zvieratách a našej čarovnej kolíske života, ktorou príroda pre nás každého je. Mám chovnú stanicu
<br/>Z PRALESA PU, 19 r. chovám farbiare, preto lebo milujem všetko čo s poľovníctvom má niečo spoločné( Farbiare milujem zvlášť). Nie som členom PZ a i napriek tomu som predviadol niekoľko farbiarov na skúškach vždy v I. cene.. V minulom roku som uchovnil sučku Hann. Farbiara. Už 10 r. chodím do lesa zo svojím psom a kamerou, bez pušky. Možno raz sa podelím o vzrušujúce zážitky z obdobia Jelenej ruje, amatérskými videonahrávkami aj s Vami. Myslíte si že ma naozaj môže DR RgO potrestať vylúčením z SPZ? Preto že moja odpoveď znie NIE! dodáva mi to silu postaviť sa za správnu vec bez strachu zo straty možnosti i naďalej sa venovať svojmu ušľachtilému koníčku akým poľovníctvo a pobyt v lone prírody, vždy pre mňa bolo a bude.
<br/>Tiež som za to, aby sa o veci diskutovalo. Všetko čo som uviedol môžem aj dokázať.
<br/>Volám sa Miroslav Učeň,
<br/>Ak ste sa vyjadril za spz, tak Vám musím povedať, že v SPZ sú aj lepší reprezentanti tejto Inštitúcie.
<br/>Napíšete svoje meno?
<br/>To čo som tu vyjadril urobil som práve preto, aby som sa mohol pozrieť ako chlap do zrkadla a bol pri tom na seba pišný bez ohľadu na to čo si vy (spz ) myslíš.
<br/> Keď som tu v tomto fóre napísal, že sa konečne niečo pohlo, mylňslel som práve to , že niekto má záujem veci aj prešetriť. Nič iné som príspevkom nesledoval. Objektívne si ale myslím že zámerom bude nechať vec doznieť do zabudnutia.
<br/>Koho hodnotíte ako vinikajúceho vedúceho krúžku? Toho, ktorý nevie kto v kinológií je chovateľ, ktorý nevie kedy sa udeľuje titul BOB? Potom sa neurazte, ale vy nie ste ten za koho sa vydávate(spz)
<br/>Mňa ani tak nezaujíma kto týchto pánov volil, to vieme. Viac ma zaujíma kto ich navrhol aby mohli biť zvolený.
<br/>Ďakujem všetkým za vyjadrené názory.
<br/>Obdivujem všetkých dobrých a poctivých poľovníkov a chovám ku každému hlbokú úctu.
<br/>&quot; Nikdy sa nevzdávajte &quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1644 od jager
Odpoveď od jager na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Ano v SPZ sú aj čestný ľudia. Práve oni pokrútili hlavami nad jednaním RgO Pov. B. Vďaka zdravému rozumu týchto poctivcou som ešte členom SPZ. Srdečne ím s pokorou vyslovujem vďaku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1645 od jager
Odpoveď od jager na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Ver, že radšej by som tu písal o príjemnejších chvíľach. Ale ak budeme stále len mlčať, čo sa zmení? Z Tvojím návrhom môžem len súhlasiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1650 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Už viem odkiaľ vietor fúka--aspoň myslím.?!?Veľa zdaru-pomôcť neviem,tak nechcem škodyť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1654 od spz
Odpoveď od spz na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Vyjadrenie Ústredia SPZ
<br/>
<br/>Na základe písomných sťažností pána Miroslava Učena (Jager) na fóre Poľovnícka informačná databáza, v téme Klub mladých priateľov poľovníctva, uverejnených v dňoch 6.augusta 2005 o 17.43hod., 23.augusta 2005 o 14.38hod., 1.septembra 2005 o 10.24hod., 1. septembra 2005 o 12.14hod., 1.septembra 2005 o 12.19hod. a 1.septembra 2005 o 12.24hod., dávame pokyn na prešetrenie záležitosti s RgO-SPZ Stredné Považie so sídlom v Považskej Bystrici. Ak došlo k porušeniu vnútorných predpisov SPZ alebo všeobecne platných právnych interných predpisov, budeme žiadať vyvodenie osobnej zodpovednosti od osôb, ktoré pochybili. Celú záležitosť budeme podrobne sledovať.
<br/>
<br/>ÚSTREDIE SPZ
<br/>
<br/>(Nick SPZ (užívateľské meno) reprezentuje ÚSTREDIE Slovenského poľovníckeho zväzu a nie fyzickú osobu)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1658 od ivbe
Odpoveď od ivbe na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Su prosim niekde zverejnovane (napr.vestnik SPZ, zvazovy casopis) rozhodnutia disciplinarnych organov SPZ? Mozno by uvedene informacie posobili preventivne, teda urcite. A mozno by verejna mienka bola tiez prvkom, ktory by disciplinarky brali na vedomie.
<br/>K uvedenemu pripadu len NASLEDOVNE, teda ak som pochopil suvislosti: p.Učeň verejne skritizoval ba priam znevazil funkcionarov SPZ, a niekto sa rozhodol ze mu da zato po nose???? Presetril niekto vobec jeho obvinenia, alebo najlepsia obrana je utok? Je trestne zverejnovat vlastny nazor? Pokial niekto niekoho urazil na cti, prosim existuju na to sudy.
<br/>Pokial tento pripad nebude verejnym, poskodenie mena SPZ bude dalekosiahle.
<br/>
<br/>Lovu zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1663 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
nevim jak je to na Slovensku ale ja pokaždé když dostanu oficialní dopis tak končí za tu a tu organizaci ten a ten podpis podle mě je to slušnost protože jinak se za názvem organizace muže schovat kdokoli a dělat jí špatné jméno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #1678 od Vladosyn
Odpoveď od Vladosyn na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Zdravím Vás chcel by som osloviť všetkých návštevníkov tohto forumu aby ak majú nejaký material ohladom KMPP a toho krúžku aby mi ho zaslali na moju mailovu adresu ... Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. vopred ďakujem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #1770 od RgO
Odpoveď od RgO na tému Klub mladých priateľov poľovníctva
Predstavenstvo RgO SPZ a DR RgO SPZ „Stredné Považie“ so sídlom v Pov. Bystrici.
<br/>
<br/>
<br/>Vážení účastníci informačného fóra - Klubu mladých priateľov poľovníctva dovoľte, aby sme sa vyjadrili k viacerým príspevkom a obvineniam p. Miroslavom Učňom zverejnených na fóre Poľovnícka informačná databáza priateľov poľovníctva len
<br/> j e d e n k r á t a v krátkosti. Sila médii je veľmi veľká a dokáže ovplyvniť mienku ľudí, hlavne tých, ktorí vôbec nepoznajú podrobnosti a dokázané fakty vo veci previnenia p. Učňa Miroslava. Považujeme za morálnu povinnosť zastať sa organizátorov KMPP, pretože členovia SPZ , ktorí trávili mesiace prípravou regionálnej súťaže KMPP si nezaslúžia, aby ich jeden človek osočoval a znevažoval ich prácu. Celý prípad sa nedá podrobne opísať na internete a ani nie sme ochotní pristúpiť k podobným praktikám aké používa p. Učeň.
<br/>Môžeme sa zaručiť, že DR postupovala podľa stanov SPZ, zvažovala i morálne aspekty tohto prípadu. To, že DR nevyriešila previnenia p. Učňa len jedným zasadnutím svedčia zápisnice, prezenčne listiny a členovia SPZ, ktorí sa viacerých jednaní zúčastňovali a riešili jeho previnenia od mája 2004 doteraz. Všetky doklady a spisy sú riadne zaprotokolované , podpísané a zaslané i na Kárny senát Ú SPZ Bratislava.
<br/>Vážení účastníci fóra - poľovnícka organizácia je občianske združenie, kde každý člen vstupuje dobrovoľne s tým, že musí počítať s dodržiavaním stanov SPZ, upevňovať medziľudské vzťahy, nemal by vyhľadávať sváry a očierňovať organizáciu, ktorej je členom, len preto, že si myslí, že len jeho názor je ten správny, len on je správny poľovník. Názory a pripomienky iných neuznáva i keď je ten názor správny a väčšiny.
<br/>Pán Učeň počas celého šetrenia zavádzal DR, predkladal sfalšované doklady, sfalšoval i podpis člene ústrednej osvetovej komisie, a tak i teraz manipuluje a zavádza čitateľov fóra KMPP a hrá sa na ukrivdeného a poškodeného. Lenže pravda je taká, že poškodil dobré meno RgO SPZ „Stredné Považie“ jeho dozornú radu a organizátorov regionálneho kola KMPP.
<br/>Pokiaľ účastníci fóra majú záujem bližšie poznať charakterové vlastnosti p. Učňa , spýtajte sa členov PZ Kýčera Lysá pod Makytou, prečo ho vylúčili zo svojho združenia. Podobné negatívne skúsenosti majú i v PZ Hrebienok Záriečie. Treba sa zaujímať, prečo ho odmietajú vo viacerých PZ v našom regióne prijať za člena združenia.
<br/>Záverom zdôrazňujeme, že viac nebudeme reagovať na invektívy p. Učňa , nebudeme vypisovať na internet a tak vystavovať našu organizáciu opakovanému ohováraniu a osočovaniu. S pozdravom
<br/>
<br/>Predstavenstvo a DR RgO SPZ P.Bystrica

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.093 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 527 návštevníkov a žiadni členovia on-line