Prednostné právo na členstvo v PZ?

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3960 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Prednostné právo na členstvo v PZ?
Ved o tom hovorim. Ja keby som mal 800 ha lesa, tak urobim nieco obdobne. Tie zdruzenia mali smolu, ale takych je dnes nma Slovensku vela. Myslim, ze ti co chceli dospeli k ciastocnemu uspokojeniu a nasli kompromisne riesenie. A ti co sa nedokazali prisposobit, tak nepoluju. Mnohi zacali chodit na ryby. Ale co je dolezite, nesplnili sa ich predpoklady ze LIC vybije zver a nebude mu zalezat na polovnickom hospodareni. Opak je pravdou a dokonca aj niektori dodnes nezmiereni kritici uznavaju, ze o zver sa stara, revir zveladuje. Samozrejme k svojmu prospechu. Bol by bylb keby nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3961 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Prednostné právo na členstvo v PZ?
Peniaze hýbu svetom a pravda je že sa LIC o zver dobre stará. Uvidíme čo prinesie čas. Možno zase susedné PZ na ovplyvní v tom lepšom slovazmysle ked s kvalitná zver rozšíri aj dalej ako su hranice volného revízu LIC. Hlavne muflony potrebuju oživiť krv, ved v minulosti boli malé karpaty známe kvalitnou muflonou zverou so zlatými trofejami. Dnes to už nie je pravda. Zver degeneruje. Možno sa to zmení.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3962 od jager
Odpoveď od jager na tému Prednostné právo na členstvo v PZ?
Eso, máš pravdu, plne chápem tvoje rozhorčenie, ale čo ti to je už teraz platné? V poľovníctve máš momentálne dve skupiny poľovníkov. Jedna je tá čo má revir a druhá je tá čo má pravdu. Tak ešte raz máš pravdu a je mi to naozaj ľúto.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3963 od jager
Odpoveď od jager na tému Prednostné právo na členstvo v PZ?
55 tisícová základňa členov nebola jednotná. Bola roztrieštená na PZ, ktoré mali svoj špecifický domáci poriadok, ktorý v mnohých prípadoch bol upravený nad rámec zákona. Do úlohy zákonodarcu sa stavala členská schôdza, ale to tiež len vtedy keď to členom výboru PZ očividne vyhovovalo. Jednotlivý členovia PZ dvíhali ruky podľa toho ako dvíhali ruky členovia výboru, zo strachu straty dôvery a neskoršie zo strachu straty členstva v PZ. Týmto členom chýbala tvorba vlastného názoru a ak ho aj niektorý mali, nemali ho odvahu prezentovať, lebo sa nenašiel nikto kto by ich príspevok bol podporil. A tak sa stalo, že v časti programu, Diskúzia zavládlo hrobové ticho, čo sa posudzovalo ako, že všetko je v poriadku. Ak si sa chcel udržať v PZ mohol si podporiť len návrhy členov výboru.(Takýchto členov som nazýval, atakovači análnych otvorov) V opačnom prípade to bola provokácia, kvalifikovaná ako rozvracanie medziľudských vzťahov. Obľúbený to univerzálny dôvod na vylúčenie. Mnohý členovia PZ nemali ambície dosiahnuť,( v poľovníctve v kynológií, strelectve), viac ako bol diel diviny. Ďalší negatívny prvok: Hra „Človeče nezlob sa“. Aj keď sme mali zákon a stanovy SPZ (pravidlá), každý si hral podľa svojich vlastných pravidiel. Hrali ste túto banálnu hru so spoluhráčom (Človeče nezlob sa ) ktorý hral podľa iných pravidiel ako vy? Na Zákon a stanovy sa odvolávali predstavitelia SPZ len vtedy keď im to vyhovovalo. Tu ale trieštenie veľkej mašinérie členov SPZ a členov PZ zďaleka nekončilo. V PZ sa vytvárali skupiny (gangy) neohrozených pytliakov organizovaných v PZ a SPZ. Máme nejaký najmenší dôvod myslieť si, že takto rozložená organizácia mala nejakú šancu na prežitie? Ak je pripravený zákon o poľovníctve, tak len s toho dôvodu, že niečo nebolo v poriadku. Napríklad: Prečo nemohlo v PZ, ktoré malo 4000 tis. h, byť trebárs 60 členov? Veď zo skúsenosti vieme, že v 40 člennom kádri, sa na výkone práva poľovníctva aktívne podieľalo v priemere 20% členov, čo je 8 členov(1/5). To ďalej znamená, že 38 ľudí boli len členovia, ktorý neboli nejakým mimoriadnym prínosom pre PZ. Ak bolo treba vyniesť do krmelca, nemal kto. Vždy to boli jedny a tí istý. Tým nechcem povedať to, že sme ich mali vylučovať z PZ, to nie, ale mohli sme tento fakt brať do úvahy a vytvoriť príležitosť pre tých, čo mali kladný vzťah k prírode a poľovníctvu, čo sa každý rok márne uchádzali o členstvo v PZ a ktorých sme si svojimi postojmi poštvali proti sebe. Tí čo sú v najvyšších funkciách SPZ tak tí už svoje revíry majú. Vás potrebovali len ako platiacich členov a Vaša poľovnícka budúcnosť ich už netrápi, aj keď sa ďalej snažia tvrdiť, že ľudové poľovníctvo je ich cieľom, to ale len preto, že sa obávajú aby to nedopadlo v revíroch tak ako v roku 1992-1993. Zradili to čomu ste dlhé roky verili a to mnohých z vás uráža. Ako príklad vidíte okolo seba Revíri ktoré vlastnia či už právnické alebo fyzické osoby. Koniec ľudovému poľovníctvu. Niektorý sa tvária ako že sa nič nedeje. Neuvedomujú si, že mnohý sú na odchode z PR a PZ. Nech teraz vyjadríme aký koľ vek názor, nič sa už aj tak nezmení, bude to už len názor. Fakt je ten, že revíri pôjdu na licitáciu.
<br/> Mohol bv som pokračovať a nemalo by to konca a teraz už ani zmysel .
<br/>Mali ste si viac vážiť túto príležitosť(česť výnimkám) a nemali ste sa chovať tak macošsky k prírode a v neposlednom rade sami k sebe. Toto je len daň, ktorú musíte zaplatiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3964 od eso
Odpoveď od eso na tému Prednostné právo na členstvo v PZ?
Basky veľmi pekne si to napísal. Môžem to len potvrdiť. Ešte raz opakujem - česť výnimkám v radoch tých &quot;lepších&quot; poľovníkov. Nejde o nič, iba o spravodlivosť v týchto vzťahoch. Lenže spravodlivosť vo väčšine prípadov je niečo, čo majetnejším ľuďom berie ich moc a aroganciu - a to potom vysvetľujú, že keď má niekto viac tak môžu viac dať napr. do revíru a podobné drísty!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3965 od eso
Odpoveď od eso na tému Prednostné právo na členstvo v PZ?
Jager, je to asi tak ako si to napísal. Najhoršia vec na tom, čo sa tu viackrát napísalo, že táto zmena v poľovníctve je fakt a nedá sa stým nič robiť. Ale vôbec mentalita Slovákov je zvláštna - keby nás aj palicami bili naši zákonodárci - tak nič pre sebe nespravíme, iba sa viac zohneme a hlavu dáme do piesku. Toto ma fakt &quot;serie&quot;.
<br/>
<br/>Tak &quot;lovu zdar&quot; chlapi!!! Dufam, že to nebude až také zlé, ako to vyzerá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3969 od Boro
Odpoveď od Boro na tému Prednostné právo na členstvo v PZ?
Ahoj eso.
<br/>Dufas, ze to nebude az take zle, ako to vyzera. Bude to zial este horsie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #3970 od eso
Odpoveď od eso na tému Prednostné právo na členstvo v PZ?
Nazdar Boro - potešil si ma!:[ Išlo iba o ukludnenie situácie, veď všetci dobre vieme, že ide o veľa. Ešte jedna zaujmavá vec, že v deväťdesiatych rokoch sme sa tešili, že konečne vlastníci po desiatkach rokov budú môcť opäť poľovať vo svojich revíroch. To bola výhra demokracie - pre poľovníkov. No nevydržalo to dlho - a už zase nebudú - vraciame sa kamsi späť do roku 1900, alebo 1800? Len mi to záváňa feudalizmom, nie demokraciou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 mesiacmi #4005 od cabrad
Odpoveď od cabrad na tému Prednostné právo na členstvo v PZ?
Pre Pytliak, rad by som sa ta nieco opytal ohladne LIC mazes zverejnit mail adresu , alebo odpis na moju je pod niekolkymi clankami . Dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.103 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 677 návštevníkov a žiadni členovia on-line