Kandidáti v PZ

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5369 od Akela
Kandidáti v PZ bolo vytvorené Akela
Robíme nový domáci poriadok a zistili sme /hoci sa týka len členov/, že by snáď bolo vhodné zabudovať do neho práva a povinnosti kandidátov, aby nedošlo pri výkone ich činnosti pod krídlami PZ k nedorozumeniam, resp. aby boli jasné pravidlá hry. Prosím Vás, ak máte nejaké body zahrnuté v domácom poriadku, tak napíšte. Vopred ďakujem za nápady a pripomienky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5391 od Taki
Odpoveď od Taki na tému Kandidáti v PZ
Sevas Akela!
<br/>
<br/>Aj my sme to snažili dať do poriadku.
<br/> www.polovnictvo.com/modules.php?name=New...;order=0&thold=0 [/]Jeden príklad.
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Taki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5392 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kandidáti v PZ
Taki, ďakujem za pomoc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5395 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Kandidáti v PZ
Určitý čas bola u nás podmienka,poľovný pes,budovanie zariadení pre zver,účasť na všetkych akciach.Ohodnotením bola účasť na spoločných polovačkách a povolenka na škodnú,každý kandidát bol hodnotený individuálne,ako vo väčšine PZ.Kontroloval výbor,
<br/>a pridelený člen pz.(poľovný krstný otec)
<br/>ahojki

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5401 od Sokoliarik1
Odpoveď od Sokoliarik1 na tému Kandidáti v PZ
My mame dvojrocnu kandidatsku lehotu pocas ktorej musi kandidat postavit jeden renbrikovy posed, jeden srnci krmelec, zucastnovat sa na povinnych brigadach a ma pravo na povolenku na skodnu a na spol polovacke aj na diviaky podla pokynov hospodara, a takisto na podiel z diviny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5403 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kandidáti v PZ
Ďakujem, aj mňa napadli už tieto veci a zahrnul som ich tam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #5458 od Felix
Odpoveď od Felix na tému Kandidáti v PZ
U nas je povinnost si zadovazit polovne upotrebitelneho psa az po prijati do pz do 2 rokov).... nejake pisane podmienky pre kandidatov nemame a prijimaju sa podla aktivity... kazdy ukaze, ze co je v nom a podla toho dostane aj povolenku na skodnu
<br/>a bude prijaty.... kto sa sprava viacmenej pasivne, tak prijaty nebude.....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #6455 od sthil
Odpoveď od sthil na tému Kandidáti v PZ
chcel by som sa spytat a zaroven poziadat priatelov polovnikov ci by sa nenaslo jedno volne miesto v PZ pre mladeho absolventa lesnickel skoly.vlastnim polovne upotrebitelnych psov.cele slovensko.dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8368 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Kandidáti v PZ
moze mi niekto zo starsich alebo aj mladsich polovnikov vysvetlit preco je to na Slovensku tak?
<br/>
<br/>Chcem sa stat polovnikom, mam na to hlavne osobne dovody ale aj cest kaze obnovit tradiciu v nasej rodine :). Akurat som absolvoval kurz a skusky a chcem sa zaradit do PZ, najlepsie v mojom bydlisku. Problem je v tom, ze PZ je plne teda nie je volne miesto pre clena PZ, tomu by som celkom rozumel. Ale comu nerozumiem je to, ze nechcu brat ani kandidatov. Preco? Ved ked ma zoberu za kandidata, nikde nie je napisane, ze do roka musia so mna spravit clena. Ja pockam ked bude treba aj 5 rokov, trebarz aj viac. jednoducho tomuto nerozumiem. To mam chapat tak ze nechcu aby sa mlady ludia stali polovnikmi? Ved ked to tak zratam na prstoch tak takymto sposobom za chvilku na Slovnsku polovnictvo vymrie. Co potom? A toto nie je situacia len v PZ u nas ale aj v inych castiach SR.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8371 od dusan
Odpoveď od dusan na tému Kandidáti v PZ
sibo-Podľa mňa nemáš šancu sa dostať do PZ.Ani ako kandidát ani ako člen, pokiaľ nemáš niekoho z rodiny v PZ, alebo vysoké spoločenské postavenie, alebo peňazí ako pliev.Kedže asi ani jedna vec nehrá v Tvoj prospech(predpokladám), typujem to, že sa poåovnikom ani nestaneš kým si aspoñ jednu z hore uvedených výhod nenakloníš na svoju stranu.Nikto nie je zvedavý a ani nečaká na Tvoju ochotu, starostlivosť o zver , revír..................... Pre každého budeš len človek naviac. A silne pochybujem, že by sa dobrovolne niekto s Tebou delil o mäso, odstrel....... budeš len o dalši hladny krk naviac.A prečo by si mal práve TY chodiť po lese s puškou, keď na to su iný.
<br/>
<br/>Veľmi pochybujem, že narazíš na ochotných ľudí a hlavne nakloneným k tvojmu problému a jeho riešeniu.A ešte bude záležať aké postavenie budú mať slušný a aké svoloč.Lebo ani pár slušných inteligentov neprehlasuje primitívov.
<br/>Možno som Ťa nepotešil, ale radím vydržať............ Alebo sa skús správne oženiť!!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8375 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Kandidáti v PZ
je to tak ako pises, zenaty uz som takze tu uz asi nic nezmenim. Jedine co by mi mohlo hrat do kariet su pozemky, ktore vlastni moj tata. Nakolko ako majitel pozemkov by som mal mat prednostne pravo. Ale je tu zase moj moralny problem. Pozemky su na strednom slovensku, co by z pohladu reviru a polovaciek bolo velmi vyhodne, ale ja zijem pri BA a pracujem v BA, a tu je ten moj moralny problem. Velmi zle by som sa citil, keby na mna ukazovali ostatny prstom, to je ten z BA co sem chodi len na polovacky a len zobrat maso.... Nehovorim, ze by som do reviru, na brigady atd nechodil nakolko som u otca velmi casto ale ludia su taky ze zavidia aj nos medzi ocami. Takze asi si naozaj neviberiem. Trpezlivost mi nechyba ale hneva ma takyto pristup &quot;polovnikov&quot;.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8376 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Kandidáti v PZ
Ked budes mat taky moralny problem stale tak sa do zdruzenia nedostanes nikdy...ale si presonduj kolko ludi je naklonenych tvojmu vstupu do PZ, podla toho konaj. Ak si vlastnikom pozemkov zobrat by ta mali, to meni situaciu. Nezalezi na tom odkial si a kde byvas. Dolezite je zucastnovat sa na akciach a spol. polovackach. U nas v zdruzeni tiez su clenovia, ktori nie su tunajsi, ale pochadzaju odtial. Podla mna by ta vzhladom na tie pozemky zobrat mali (zalezi ale aj kolko toho mas a kde presne)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8377 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Kandidáti v PZ
este mam taku jednu otaku, je clenstvo v PZ nejak limitovane, mam na mysli ci mozem byt clenom dvoch pripadne viacerych zdruzeni?
<br/>
<br/>tych pozemkov je dost, nie je to sice vela lesa skor luka ale nakolko su to stare polia kde sa pestovalo vselico a hranicia z lesom tak sa tam velmi casto objavuju diviaky, aj nedavno ma jeden prekvapil, este ze som mal zo sebou psa, sice nie polovneho ale aspon sa zlakol :D aj pes aj diviak.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8378 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Kandidáti v PZ
Pokial viem clenstvo nie je limitovane, mozes byt vo viacerych zdruzeniach (ide hlavne o to ci to financne utiahnes). A pozemky ak su v reviri (alebo isli na vymenu za nejake ine, napr. statne) musia ta robrat. Druha vec je nasilu sa tam trepat, ked ta nechcu. Ako som ti napisal, treba si zistit kolko mas za sebou ludi, resp. kolki by nemali proti tebe nic. Par chudakov sa stale najde. A neverim ze kazdy kto je v tom &quot;tvojom&quot; zdruzeni ma v reviri nejake pozemky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8380 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Kandidáti v PZ
zatial dakujem nejak to snad zvladne. nevies mi poradit kde by som nasiel cele znenie zakona o polovnictve. na internete to neviem nikde najst

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8382 od dusab
Odpoveď od dusab na tému Kandidáti v PZ
Nevies hladat:
<br/>napr.: www.wolf.sk/zakon_opolovnictve.php

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8384 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Kandidáti v PZ
dakujem, asi som to prehliadol.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8385 od johny
Odpoveď od johny na tému Kandidáti v PZ
Správanie väčšiny PZ je vo vzťahu ku kandidátom veľmi divné. Asi pomôže až výmena generácií. Kandidát je pre každé PZ veľmi užitočný, lebo je si vedomý, že bojuje o riadne členstvo a musí si ho zaslúžiť. Prvý problém je závisť. Niekto je každý večer v krčme, ale odtiaľ sa streliť nedá a keď nestrelím ja, nech nestrelí ani iný. To je prvá možnosť. Prečo nezobrať kandidáta a dať mu úlohy, ktoré pomôžu zveľadiť revír a zver v ňom? Alebo je tu ešte ďalšia. PZ, ktoré porušuje zákon a morálku, loví nezákonným spôsobom, zatajuje úlovky, neplní si povinnosti vo vzťahu k zveri a podobne, si nikdy medzi seba nepustí niekoho zvonku, tobôž ak je to mladý poľovník, ktorý to myslí úprimne a nejde mu len o bezhlavý lov. Držím Ti palce.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8386 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Kandidáti v PZ
este by som mal jednu otazku, je sice trosku z ineho sudka ale tyka sa to zacinajucich polovnikov. Po absolvovani skusok dostanem polovny listok, aku dlhu platnost ma?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #8387 od johny
Odpoveď od johny na tému Kandidáti v PZ
5 rokov, potom si ho mozes predlzit

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 328 návštevníkov a žiadni členovia on-line