Kandidáti v PZ

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11284 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
No mozno je to lahsia cesta ale aj efektivnejsia . A dam ti taku malu radu. Ak sa vase PZ nezacne chovat trhovo, mozno o 10 rokov ked vam skonci najomna zmluva dôjde snob a mate po revire ,lebo na jeho ponuku nebudete môct reagovat.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11285 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Kandidáti v PZ
Lukas už sa s tebou nebudem hádať lebo tvoj pohlad je jednosmerný a nič iné okrem penazí pre tebe neexistuje. Prečo si vlastne vstupil do polovníckeho cechu? Neviem to v tvojom prípade pochopiť!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11286 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
Eso to ako ze osoba poverena v PS je menej nadchnuta laskou k prirode? Praveze ty nazvem ich "robosi" v PS su taky isty ako aj ty.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11291 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
Janko mas pravdu ale verejnu mienku v 21 storoci ovplyvnia aby schvalovala polovnictvo a lov len take smutne udalosti ,ako ked maco niekoho zmrzaci apod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11299 od eso
Odpoveď od eso na tému Kandidáti v PZ
Skôr mám pocit, že tá láska k prírode stojí veľa /150litrov/;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11303 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
Eso vobec si ma neporozumel!;)
<br/>(ale tiez bolo spomenute mozna zlava na 100litrov);):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11309 od jager
Odpoveď od jager na tému Kandidáti v PZ
Eso, ľudovému poľovníctvu neodbíja, tomu ak si si nevšimol už dávno odzvonilo. Nahlas to s povolaných nikto nepovie. Vieš prečo? Lebo by to dopadlo ako v 92r. keď sa strieľalo na všétko čo sa pohlo. Ešte dnes doplácame na zúfalstvo, ktoré mnohý týmto spôsobom kompenzovali. V tichosti sa dejú zásadné veci a kde tu vzniká Roľ. revír, ktorého majiteľom sú dve niekedy tri osoby.
<br/>
<br/>Tu platí jedno pravidlo. Ak chceš uvariť žabu, nemôžeš ju hodiť do horúcej vody lebo by ti vyskočila. Overený spôsob je ten, že žabu dáš do studenej vody a pomaly začneš prikladať.
<br/>Otvorte oči lebo vás už zohrievajú. Na poremkových fondoch sú zoznami ľudí, ktorý majú záujem o zaujímavé revíri.
<br/>Už sa čaká iba na schválenie návrhu zákona, ktorý to celé odštartuje.
<br/>Lankaster, tvrdí, že zasiahne vyššia moc, ktorá nedovolí, aby vznikali súkromné poľ. revíri(Štát). Ano je to akási falošná nádej, ktorá nám zachráni poľovníctvo.
<br/>Človek je už taký tvor, vždy verí, že stále to môže byť inak. Nedávno som počul, že ak ideš na popravisko po schodoch, ešte stále veríš, že ešte to nemusí byť koniec, ba veríš a dúfaš ešte aj vtedy, keď už kat stojí zo sekerou nad Tvojou hlavou. že sa stane niečo, čo ti dovolí prežiť.
<br/>
<br/>Nedá sa so stávajúcou situáciou v poľovníctve nič robiť. Môžeme sa prispôsobiť trendu, ktorý valcuje všetkých čo by mu v ceste chceli prekážať. To je trend, alebo ho akceptuješ a ideš s ním, alebo budeš pozerať na zadné svetlá a klásť si otázku,Prečo som nenastúpil?
<br/>Nastúp, ešte nie je neskoro.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11310 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
Super napisane.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11312 od jager
Odpoveď od jager na tému Kandidáti v PZ
Peniaze nemajú žiadnu cenu v dvoch prípadoch. Prvý je ten, že si chorý a zdravie by si vimenil za všetky peniaze a ten druhý prípad je ten, že nemajú cenu ak ích máš dostatok.
<br/>Múdry hovoria, že peniaze sú až druhé po vzduchu. Iný hovoria, že krivia charakter.
<br/>Vždy keď som toto počul, tak nikdy nie od človeka, ktorý ich má, ale naopak. Jeden môj priateľ hovorý, že peniaze odhaľujú charakter.
<br/>Jeden príklad: Ak máš v ruke pero , môžeš ním napísať, MÁM ŤA RÁD. Je to pekné, že?
<br/>Ale iní človek má to isté pero v rukách a vypichne Ti s tým istým perom oko. Ja sa pýtam. Je to pero dobré, alebo zlé?
<br/>A tak je to aj s peniazmi. Peniaze nie sú ani dobré a ani zlé. Iba človek môže byť dobrý alebo zloduch.
<br/>A okrem iného poznám vo svojom okruhu ľudí, čo nemajú ani charakter a ani peniaze, tak čo ím ho pokazilo?
<br/>
<br/>Poznám aj revíri, kde sú majitelia s mentalitou podnikateľa a v takýchto revíroch bude budúcnosť. Nedávno som bol na daniela v súkromnom revíri, kde sú štyria majitelia a ročný prenájom je za 3200 hektárov 700 000,-Kč. Tie peniaze sa ím nikdy nevrátia a ím je to jedno. Ich zdroj prímu je úplne niekde inde. Ak by si si chcel u týchto pánov kúpiť odstrel daniela za 70 000,-Kč, tak máš smolu, budeš odmietnutý z oddôvodnením, že peniaze pre nich nemajú cenu, že lov daniela je iba pre priateľov a to zadara. V tom revíri nikdy nebolo toľko zveri, keď tam poľovalo tridsať, rany chtivých chlapov, ako je tam dnes.
<br/>Ak mám povedať môj názor, tak táto neúprimnosť ku nám členom SPZ zo strany funkcionárov je opovrženia hodná nehoráznosť. Zneužívajú postoj jednodukšie koncipovaných ľudí a zavádzajú ich bez ohľadu na to čo kedysi pre poľovníctvo niektorí urobili. Píšem zámerne niektorí, lebo väčšina, členov PZ boli a sú raubíri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11313 od lubto
Odpoveď od lubto na tému Kandidáti v PZ
Jager je to smutné čo si napísal, ale nezmôžem sa na iné konštatovanie, než potvrdiť, že je to skutočne pravda. Pokiaľ ide o zákon, nie som sympatizant tejto vlády, ale dúfam, že pod taký zákon sa nepodpíše. Pri tej bývalej by to už bola realita.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11318 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kandidáti v PZ
Velmi ale velmi presna rana.Priamo na komoru. SPZ? Tragedia.Myslim najvyssivh.Niektorí z tychto ,,zastancov+ochrancov&quot; ludoveho polovnictva opinkali vlastnych clenov o revir,formou agrofiriem a konatelstva v nich,a teraz poluju v 3tis.ha, reviroch 7-10ti.
<br/>Dobrovolnost je krasna vec a aj nadsenie.Ale to je malo.Ukazte mi združenie,kde aj vedia,že potrebuju chechtaky-a aj tak sa nezložia.Napr, 30ti daju rocne po 15tis. a je skoro 0,5Mil. v kase.Jager to napisal presne.Pre ludi co maju peniaze je rozvoj reviru kde investuju konickom.A to o tych raubiroch je 100% tna pravda.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11319 od jurda
Odpoveď od jurda na tému Kandidáti v PZ
Kurt,Hajnik-Dakujem za odpovede a tak trochu za podporu.
<br/> Jager-Vase dva posledne prispevky boli naozaj trefne, pretoze skutocne vsetko sa musi postupne zacat riadit trhovou ekonomikou(ci sa nam to paci alebo nie).Ale stale je tu otazka kde v tejto dobe je miesto pre obycajnych ludi.Ak Vasi styria priatelia platia najom za revir 700 000Kc rocne-je to skoro 200 000Kc na hlavu-ved to je rocny plat normalneho pracujuceho cloveka.Ja Vasich priatelov neodsudzujem,urcite su to uspesni ludia a za ich vysledkami stoji kopa prace, ale na druhej strane poznam vela ludi(vratane polovnikov a mna),ktori prirodu miluju, ale taketo peniaze si jednoducho nemozu dovolit investovat.Takze to vsetko smeruje k tomu,ako tu uz bolo spomenute, ze v buducnosti budu polovat naozaj len Ti vyvoleni.Opakujem ze Vasich priatelov neodsudzujem ani im nezavidim ich uspech,ale naozaj musi byt kazdy milovnik prirody uspesny podnikatel,aby sa mohol stat polovnikom a clenom najekeho zdruzenia alebo spolku?Taketo podmienky sa postupne stanu demotivujuce pre mladsie generacie,ale samozrejme ,ze pridu aj mladsie generacie uspesnejsich ludi pre ktorich sa mozno polovnictvo stane otazkou prestize a skutocni milovnici prirody budu musiet sediet doma za pecou,pretoze vsade budu tabulky:SUKROMNY POZEMOK ZAKAZ VSTUPU a toto nie je najkrajsia vizia buducnosti.Nevravim ze vsetko bymalo byt zadarmo-clenske prispevky a nejake to startovne je uplne v poriadku-ale rozumne a nie ako na zakladanie s.r.o. kazdy rok.TOTO JE MOJ NAZOR.AK SOM SA NIEKOHO DOTKOL TAK SA OSPRAVEDLNUJEM.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 6 mesiacmi #11322 od piticom
Odpoveď od piticom na tému Kandidáti v PZ
Páni, iba jedna pripomienka: je vážne vela 15.000 - 20.000 SKK od každého člena za rok???? A v revíri ich je 20 - 30??? Podľa mna nie.
<br/>Ale poznám iba združenia, kde sú bud 30ti a platia po 1000, resp. 2000 ročne, a teo je podľa mňa strašne málo, alebo združenia, kde sú 4 alebo 5 a dávajú po 100.000 SKK.
<br/>Tak si vyberte, prečo ludia nie sú schopní dať ročne 15000??? To dnes dá dokopy naozaj každý, ktorý polovať naozaj chce. A to je ten problém: ešte aj takáto suma sa zdá dnešným členom PZ veľa. Toto sa musí zmeniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11334 od eso
Odpoveď od eso na tému Kandidáti v PZ
Jager, ja sa veziem, nemusím nastupovať. Neviem, kde si nabral tvrdenie, že práve pred komerčným poľovnícvom bolo raubírstvo a teraz nie. Práve by som povedal, že je to vo väčšine prípadov naopak.
<br/>Ono je to asi tak. V rokoch 70-90 boli úplne iné kmeňové stavy zveri a nebolo treba žiadne milióny na 3000ha revír. Teraz tam môžeš aj zlatom posypať seno v krmelcoch - nemá to seno proste kto jesť. To si uvedom ty výpravca do trhovo komerčného poľovníctva. Keď raz niekto zaplatí za prenájom revíru na 10 rokov povedzme 3-5 mil.Sk. - tak to neurobí len tak z lásky k prírode. To by možno urobil Bill Gates. Takže keď si kúpiš auto za 2 melóny, chceš od neho aj slušnú jazdu - ak si to nepochopil. Česť výnimkám.
<br/>A prečo by sme sa mali všetci rýchlo približovať komerčnému poľovníctvu? Je to trend vo svete - veď nie sme opice, čo vedia len opakovať po iných. Keď sa budú podnikatelia voziť len na mercedesoch, tak tí čo na mercedes nemajú budú chodiť pešo? Veď sú aj iné autá. Skús si dať klapky z očí dolu a pozri sa aj doprava a doľava, nájdeš aj ľudí, ktorí nie sú v tom tvojom vlaku a sú korektní, z láskou k prírode.
<br/>To je zaujmavé, že v našom PZ poľujú spolu všetky supiny ľudí a z dôvodu ľudskosti, priateľstva a iných vlastností ľudí a nemáme problém s peniazmi, nikto sa nepovyšuje ani neponižuje, sme jedna partia, ktorá drží spolu. Myslíš, že sme za opicami, nestihli sme nastúpiť? A veľa PZ na takomto systéme poľuje tiež. Podľa teba a niektorých iných príspevkov je toto zlé, zastaralé a netrendové a raubírske. Tak sa toho vzdáme, a dáme priestor tým lepším poľovníkom z kruhov podnikateľov - lebo tí sú lepší?
<br/>Sorry ale nemôžem s tebou súhlasiť. Je mi jasné, že náklady s poľovníctvom narastajú, ale nie je dôvod robiť paniku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11336 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Kandidáti v PZ
Lukas viem ako to myslíš.Možno preto lebo viem ako to bolo u vás predtým a ako je to teraz.Máš pravdu niektorí si nezaslúžia polovať a v takom prípade im aj prajem aby prišli o revír.Fandím vám a prajem nech sa vám darí. Dúfam ,že aj u nás to konečne raz dostane tú pravú tvár a prestanú sa robiť chyby a začne sa to robiť tak ako sa to má.Ale to by sa musel vymeniť káder ,lebo myslenie niektorích ľudí je zmeniť najťažšie. Ale musím sa vyjadriť k tomu postoju s pozície peňazí.Myslím že tak sa to dá robiť iba v prípade,že máš skutočne na to ako napr. u Modera.Lebo inak ešte stále môže prísť niekto kto má viac. Môj pradedo robil hájnika u majoritného vlastníka a môžem ti povedať že tam sa tiež robili nepekné veci v snahe uchrániť si tzv. svoje. Čítaj rubriku v PaR Zo znaleckého denníka tam sa objavujú také udalosti a toho sa bojím najviac .Je nás skrátka moc a bijeme sa o priestor.
<br/>Ešte k jágrovi.Myslel som to inak ako si to pochopil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11366 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kandidáti v PZ
To ste šťastné PZ.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11377 od jager
Odpoveď od jager na tému Kandidáti v PZ
Lukas, asi som prejaveným záujmom o ponuku, vystrašil starého srnca a zahnal ho ďaleko do huštiny. Alebo sa mýlim a ty si iba nemal čas mi odpísať?
<br/>mobil: 0905 869 890,
<br/>Zavolaj!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11381 od texedo
Odpoveď od texedo na tému Kandidáti v PZ
:D jager, mozem aj ja zavolat??:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11398 od jager
Odpoveď od jager na tému Kandidáti v PZ
Ak máš niečo k veci tak zavolaj! ALE ak mi chceš kradnúť čas tak ma uš....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11871 od MiroZA
Odpoveď od MiroZA na tému Kandidáti v PZ
Zdravím všetkých poľovníkov. Som 26r. chalan s obrovskou láskou k prírode. Už dlhšie uvažujem nad poľovníctvom, no zatiaľ ma odrádzala moja pomerne veľká časová zaneprázdnenosť. Po prečítaní príspevkov na tejto stránke som zostal neuveriteľne rozčarovaný. Má vôbec človek, ktorý nemá poľovníka v rodine ani okruhu blízkych známych šancu? Zatiaľ to vidím tak, že buď obetujem pol života, kým sa niekde dopracujem, alebo do toho zainvestujem ročný príjem. Čo by som mal vlastne, ako človek problematiky neznalý, najskôr urobiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.068 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 536 návštevníkov a žiadni členovia on-line