Kandidáti v PZ

pred 18 rokmi 1 mesiacom #8389 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Kandidáti v PZ
dik, to viem, len som cital vo vyhlaske ze 1 alebo 5 a nebolo mi to celkom s toho zakona jasne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 mesiacom #8390 od steffan
Odpoveď od steffan na tému Kandidáti v PZ
Sibo, chcem ťa aj ja podporiť v tvojom snažení o zaradenie sa do niektorého PZ.Úplne chápem tvoje rozčarovanie z vstupu do združení.Zdieľam skoro tú istú situáciu ako ty.Som pôvodom z východu ale usadil som sa v blízkosti BA kde aj pracujem. Mám uplne ten istý problém a ako to trefne vystihol Dušan - namám tu nikoho z rodiny a peňeži málo:(. takže mám hold smolu.Je to kruté (najme ak si vyrástol v rodine kde ťa viedli k poľovníctvu a k prírode)ale je to dnešná realita Slovenska!Takže zatiaľ mi zostávajú poľovačky v reviri u známych alebo na východe čo si vzhľadom na môj časový press veľmi neužijem. Ale netreba prestať dúfať a ostáva iba veriť že sa na nás a našich "spolukandidátov" usmeje šťastie - ak mu trochu pomôžeme.;)Držím palce, Steffan.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #8499 od martinhodon
Odpoveď od martinhodon na tému Kandidáti v PZ
no v nasom zdruzeni su vsetko chamtivy polovnici a nechcu mladu krv,lebo sa boja ze im prideme na ich cierne umysli.je to u nas dost komplykovanie lebo predceda je dost velky K...... a snazi sa dostat do zdruzenia zata tak iny nemaju sancu.Podla zakona ma prednostne pravo polovat ten co je vlastnik polovnych pozemkov ale u nas to neplati.robia si vsetci co chcu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 3 týždnami #8502 od mildo1
Odpoveď od mildo1 na tému Kandidáti v PZ
Ak môžem tak by som len rád podotkol, že to nie je len realitou dnešného Slovenska, ale dovoľujem si tvrdiť, že aj ostatných stredoeurópskych štátov. Pričom Vám však samozrejme prajem, aby Vaše úsielie slávilo úspech.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 1 týždňom #8678 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Kandidáti v PZ
Osobne môžem povedať že medzi polovníkmi vládne veľká závist. Ked hovorím velká tak myslím tým mega závisť.Polovnícka etika starým členom nič nehovorí ide len o to čo najvic nastrielam a najlepšie iba on a nikto iný. O tom je dnešné polovníctvo mať plnu mrazničku a čo najviac trofejí na stene. Seriem teraz do vlastného hniezda, ale pozrite sa do vlastných združení či to nie je naozaj tak, či u vás nepravláda pečienkarstvo a trofejománia u väčšiny členov. Najhoršie je to že poctivci nemaju šancu, pretože tých " iných " polovníkov je v združení viacej a ostatný nič nedosiahnu!!!! Napíšte aj ostatný ako je to u vás. Viem že výnimky existuju, preto poradte ostatným ako zatočiť s tými členmi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 5 dňami #8705 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Kandidáti v PZ
Bohužiaľ v prevažnej väčšine združení je to tak ako píšeš. Takže aj v našom to funguje podobne. Ak to chceš zmeniť - vyletíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8889 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Kandidáti v PZ
...mas pravdu,
<br/>u nas je to tak tiez...a hlavne milujem to skupinkarstvo u nas v zdruzeni...bud si v nej alebo si mimo. Do skupinky sa u nas dostane ten kto poplati v krcme no a ja nehodlam niekoho napajat. Takze ked sa zapisem do knihy navstev reviru a nebodaj ide skupina do reviru, hned zistuje moju polohu na mm2....vraj aby ma nahodou nevyrusili...keby som ich nepoznal aj uverim :] potom je pocut vecer vystrel alebo aj viac, no....ulovky &quot;ziadne&quot; :D ...a mrazaky plne:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8895 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
a mrazaky plne. To nie je na smiech Waldo! Podla toho ako to tu opisujes, a ako to u vas funguje je to hroza !:[ . To skor sa na taku PZ minimalne vykaslat ak nie nieco ine.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8955 od pytliak
Odpoveď od pytliak na tému Kandidáti v PZ
Tzv. &quot;skupinky&quot; su uplne prirodzene. Ved v zdruzeniach kde je 30 ludi je normalne, ze s niekym si viac rozumiem a s niekym menej. Je preto prirodzene, ze ludia sebe blizsi sa aj do skupiniek grupuju. A ze su k sebe aj viac tolerantni, pripadne spolupracuju, ako k niekomu kto je mimo je tiez prirodzene. V kazdom vacsom PZ su aj 3-4 taketo skupinky. Skor zostava na zamyslenie, preco ty nie si ani v jednej. Som si isty ze problem nie je v par (ne)zaplatenych poldecakoch v krcme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8957 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Kandidáti v PZ
yo! ale ja som rad ze aspon niekde som...v dnesnej dobe si to treba vazit;/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8958 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Kandidáti v PZ
No neviem. Mozno je problem v tom ze nie som domaci...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8971 od nugy
Odpoveď od nugy na tému Kandidáti v PZ
TAk to ze niesi domaci,spravi fakt dost.To ti verim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8977 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Kandidáti v PZ
To hej, som v PZ asi rok a pol....myslim ze to je este kratka doba na to aby som uplne zapadol medzi ostatnych. hlavne ked tam chodim iba cez weekendy...:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8978 od mano
Odpoveď od mano na tému Kandidáti v PZ
waldo a ako si sa dostal do PZ ked nie si domaci? Mozno je tu ten problem :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 11 mesiacmi #8983 od Waldo
Odpoveď od Waldo na tému Kandidáti v PZ
jednak su tam nejake tie pozemky, ale to co podla mna zavazilo bolo, ze moj nebohy dedo bol zakladajucim clenom PZ...takze som ako keby podedil miesto po nom...myslim ze tam nie su nejake antipatie len to asi xce este cas...moj nazor 8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11073 od jurda
Odpoveď od jurda na tému Kandidáti v PZ
Serus chlapi,ako tak citam vase prispevky,tak mi postupne mrzne usmev na tvari.Ja osobne som mlady clovek s vrelym vstahom k prirode a vsetkemu co k tomu patri.Taktiez by som sa rad zaradil medzi polovnikov ale teraz vidim ze to bude strastiplna cesta, ale dufam ze budem uspesny a to iste prajem aj vam ostatnym.Ja sa zatial snazim iba zhromazdit nejake financne prostriedky v zahranici(tu nemam klavesnicu so slovenskou diakritikou takze pardon za znamienka atd.)na to aby som sa mohol venovat svojim zalubam, medzi ktorymi je priroda na prvom mieste,ale po precitani vasich poznatkov som si nie celkom isty ci to bude stacit.Ale dovod preco vam pisem je ze sa chcem spytat ci je situacia v slovenskom polovnictve naozaj taka zla,alebo iba rozoberate konkretne zle pripady?Nechce sa mi totiz verit ze medzi polovnikmi je tolko nevrazivosti,zavisti a neporozumenia.Na druhej strane vsak musim podotknut,ze poznam ludi, ktori su presny priklad na to co ste doteraz opisali,ale poznam aj vela spravnych ludi,ti vsak ale nie su na tych spravnych miestach odkial by mohli nieco ovplyvnit.Sami vidite ze je v tejto teme tazko dospiet k jednoznacnemu zaveru.Prave preto sa obraciam na vas skusenejsich a vopred dakujem za kazdu reakciu. Nech sa nam spolocne dari.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 9 mesiacmi #11075 od kurt
Odpoveď od kurt na tému Kandidáti v PZ
Čo sa týka vstupu do združenia, tak je situácia zúfalá bez kontaktov, alebo peňazí. Takže len pekne zhromažďuj prostriedky v zahraničí, budeš ich potrebovať.:D;) Čo sa týka závysti, neprajnosti a pod., je to ako vo všetkom inom na Slovensku. Ľudia sú taký i onaký.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11153 od jager
Odpoveď od jager na tému Kandidáti v PZ
Rado,JE TO PRESNE TAK AKO SI TO NAPíSAL AJ Z MARTINHODOM. Tí čo budú tvrdiť, že to tak nie je, ba dokonca ťa napadnú za príspevok, že hanobíš dobré meno poľovníctva, to budú práve tí čo patria k tým, ktorí posunuli právo na diel diviny na prvé miesto pred vyššie ľudské hodnoty ako je priateľstvo porozumenie a zároveň zabudli na pravé poslanie poľovníctva, lebo strata pamäte v tomto bordeli im vyhovuje. Ano je to hnus, kto všetko je dnes &quot;poľovníkom&quot;. Myslím si, že radiť čo sa dá s tým robiť, je už neskoro. Pomer poľovníckych zloduchov a ignorantov je bohužiaľ už tak vysoký, že čestný chlapi z kladným vsťahom k prírode už dnes nemajú nádej zachrániť dedičstvo poľovníctva.
<br/>Vylial som tu veľa žlče, ale i tak to s krivákmi nepohne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11156 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Kandidáti v PZ
Sibo, môžeš napísať či si predtým ako si spravil skúšky chodil s poľovníkmi a ako dlho?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11157 od hajnik
Odpoveď od hajnik na tému Kandidáti v PZ
Nazdar jurda. Vôbec ti nemusí mrznúť úsmev na tvári. Nedaj sa odradiť článkami a ich tvorcami ako to vypadá u nich v združení. Možno tí čo ich píšu nie sú v žiadnom združení alebo ich pre niečo vylúčili zo združenia. Teraz si vylievajú zlosť alebo sa tým utešujú. Ak sa mýlim tak prepáčte. Čítal som príspevky dosť pozorne, ale ani jeden z vás nenapísal príspevok ako začínal, ako sa dostal k poľovníctvu a do združenia, aby bol jurda v obraze. Ale zato som sa dočítal ako kydáte na svoje PZ ktorého ste aj vy členmi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.060 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 595 návštevníkov a žiadni členovia on-line