Kandidáti v PZ

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11160 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
100 bodov hajnik!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11161 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Kandidáti v PZ
Hajnik máš pravdu ani jeden a ty tiež nie, tak začni. Možno sa nakoniec dozvieme ža by som si ku Vám do PZ mohol dať žiadosť i ja a vy ma zoberiete za vášho člena.Podla tvojich slov by to nemal byť žiaden problém.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11162 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Kandidáti v PZ
Pani nezabudajte že v každom združení su rozumný ale aj blbci. To znamená že všetko to je o ľudoch. Niektorý su hašterivý viď príklad Jager ten by sa len stale hádal s niekym na tomto fore. Niektory su aktívny a iný zase neaktívny najhoršie na tom je že starý páni už nevládzu a nechcu veľmi medzi seba pustiť mladých respektíve v každom revíre je to iné my momentálne neprijímame kvôli stavu poľovníkov v našom PZ ale máme asi 8 dedkov ktorý už nevystrčia ani nos do hory. Takže asi tak.
<br/>
<br/>Uvedomte si všetci že kolektív treba stmeľovať ale koľko ľudi toľko chuti a nie každy si sadne povahovo ale ja tak sa to da. Len pozor na hádavých ľudí to je skaza v PZ a zbytočne rozbroje.
<br/>
<br/>Čo sa týka prijatia do PZ tak ja som to tiež nemal jednoduche samozrejme že ťa musí aj niekto dobre predstaviť v tomto združení a treba sa začať zúčastňovať rôzných akcií ktoré poriada PZ. Nielen poľovačiek ale hlavne brigád a prikrmovania zveri.
<br/>
<br/>Nie v každom združení ťa príjmu ja som sa v jednom zúčastňoval rôzných akcií od 12 rokov a keď prišla moja žiadosť o prijatie tak ju vybor nedoporučil a pred členskú schôdzu sa ani nedostala.
<br/>
<br/>Ale v tom čo som teraz mi vychádzali v ústrety dali mi úlohy na splnenie a začal som makať ako kandidát a po troch rokoch ma vzali.
<br/>
<br/>Toť vsjo.
<br/>
<br/>PS: Jager neže budeš teraz útočiť to je len môj názor.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11185 od jager
Odpoveď od jager na tému Kandidáti v PZ
Hajník, žasnem ako sa človek dokáže zmeniť, ak si chce udržať miesto v demoralizovanom PZ. U Vás V PZ je to ešte horšie ako tu chlapi píšu. Kto chce z vlkmi žiť, musí s nimi viť. zaiste si to už počul. Ja nie som členom PZ, lebo sa hospodár (devastátor poľovníctva) rozhodol, že si do krívatstiev, ktoré pácha, nenechá nejakým účňom kecať. Členovia mu to v zájme záchrany svojho miesta v PZ odsúhlasili. Aj takúto skúsenosť majú niektorý poľovníci, Ale Ty môj príbeh poznáš a ja poznám Tvoj názor. Alebo si ho tiež Zmenil. To sa mi nechce veriť. Veď ešte nedávno som Ťa pokladal za stelesnenie poľovníckeho príkladu pre mnohých začinajúcich adjunktov.
<br/>Budem veriť, že sa nič nezmenilo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11186 od jager
Odpoveď od jager na tému Kandidáti v PZ
Ha Ha Ha!!!!!!!!!!! Toto malo byť v téme&quot; Na POBAVENIE&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11187 od jager
Odpoveď od jager na tému Kandidáti v PZ
Zálesák, ak s tebou nebudem súhlasiť ta ty to kvalifikuješ ako útok. A vraj ja som hádaví.
<br/>Tvoj príspevok je rozporuplný. Ty si sa nemohol dostať do PZ a iným radíš aby počkali pokiaľ starý nezomrú, lebo toto je tá správna cesta. No čo si mám o Tvojom postoji k starým poľovníkom myslieť. Nechám to na posúdenie iných, ale tebe pripomeniem, že raz Tiež budeš starý a mladý budú čakať na koniec kedy zatrepeš krpcami, lebo takto to na fóre v roku 2006 prezentoval pod nikom zálesák. Čo zaseješ to aj zožneš. buď opatrný, život letí ako voda a v tomto býva dôsledný. Prajem Ti veľa pokojných Dní v PZ.
<br/>A Vôbec to nie je z mojej strany útok. Iba som sa naučil, že ľudia opakujú naučené frázi a príliš sa neunúvajú im aj porozumieť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11190 od zalesak
Odpoveď od zalesak na tému Kandidáti v PZ
Možno si to nepochopil tak, ako som to myslel ja, keď som to písal ale je to jedno.
<br/>
<br/>čo sa týka starých pánov nejde o to aby odišli, ale aby pustili medzi seba aj mladých začinajúcich to je asi všetko čo som chcel ešte dodať.
<br/>
<br/>Maj sa pekne
<br/>
<br/>Poľovníctvu a kynologii zdar.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11199 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
Jager ! teda ak stale nemas kde polovat a chces, tak mam ktebe ponuku ,mozem ti zohnat clenstvo v PS .Ale ma to jeden hacik, zaplatis majitelom 150 000 sk. rocne?( mozno to stiahneme aj na 100 000sk., ak ano do mesiaca si osobou poverenou!!!!!;) uplne vazne! moj mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ahoj

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11205 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Kandidáti v PZ
Lukas a presne o tomto by to naše polovníctvo nemalo byť. Prečo by mali polovať iba tí vyvolení, ktorí viacej nakradli a ešte aj na úkor majetku štátu, pretože zver je majetkom štátu. Česť výnimkám, ale tím určite nejde o peniaze a členstvo si u nich nikto kupovať nemusí, skôr musí preukázať svoj vzťah k prírode.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11208 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kandidáti v PZ
Rado, polovnictvo patri medzi financne najnarocnejsie konicky.To nie je len investicia do flinty a nabojov. Skus povedat na schodzi,že PZ poterebuje napr.50tis. na krmivo a že sa idete skladať.Atd.Alebo že si idete kupiť par ha pody a nasejete tam to co zver rada papka,lebo inak vam družstevnici pooru vsetko až po cestu a naseju to co najviac
<br/>vynasa koruny.Budes pocut že predsa polovnikmi su preto aby z toho nieco mali a nie platili.Takze partie-su aj take-ver mi,ktore do reviru investuju-ho aj zveladuju.Su ako vravis aj nechutní zbohatlici,ktorí si kupili vsetko.Aj ten polov.listok aj revir a po roku povie že tam nic nie je a nachce ho.Bez korun to už nejde.:(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11216 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
Rado to ako podla seba meriam teba? To ten ktory je v dnesnej dobe uspesny je hned zlodej?Nastala doba kedy bez penazi sa revir dopredu nepohne .Je to smutne ale je to tak.Tvoj nazor je ze je lepsie ak PZ da do reviru 150 000sk., ako PS ktora da do zveladenia reviru 300 000sk.?Len aby si bol v obraze, ja som ties neni majitel ani spolumajitel reviru, som len osoba poverena to jest ,dneska polujem zajtra nie. Ale nebanujem ked som sa kladne rozhodol ci hlasovat za zanik PZ! A len k zmenam ktore sa udiali: Disciplina ako remen, koniec pecienkarstvu, ziadne 4 rocne seno v senikoch, ziadne zvady kto dostane vacsi kus žvanca,ziadne nocne vystrely, ucast na brigadach skoro 100% atd. Skratka dnes uz nemas nic zadarmo ,ked nieco chces treba aj zainvestovat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11251 od eso
Odpoveď od eso na tému Kandidáti v PZ
To je síce pekné, že by sme všetci chceli byť v PZ. Ale páni, nerozmýšľate aj nad tým, že každé PZ má obmedzený počet členov? Veď nejakým spôsobom to musí byž korigované. Nemôžete chcieť, aby v niektorých PZ bolo 50 členov a v niektorých 200. Takže budú mladí musieť počkať na miesto v tom ktorom PZ. Jager, vieš si predstaviť, že v združení, ktoré má 40 členov sa každoročne prijme ďalších 10-15 ľudí, lebo si dali prihlášky? Za 10 rokov to bude 190 členov - to je fakt blbosť /tie čísla som dal od brucha, nechytaj ma za slovo/. To je na margo Zálesákovho príspevku.
<br/>Druhá vec je tá, že keď sa poľovníci zúčastňujú akcií PZ, tak majú väčšiu možnosť sa tam aj dostať. To, že si ja dám žiadosť do PZ vo Zvolene, tak ma ešte nikto nemusí prijať a nebudem sa ani hašteriť o to, že ma neprijali. Trošku zvoľte tempo, lebo tá diskusia skåzne k fraške. Treba sa snažiť a niekoľko rokov, koľko je z nás takých, čo sa dostali do PZ hneď po absolvovaní skúšok z poľovníctva?
<br/>A k tým združeniam, ktoré idú cez &quot;prachy&quot; - nech sa majú dobre tí šikovní, na tom už nič nezmeníme - veď už tu raz niekto napísal na fóre, že &quot;vyvolení&quot; viackrát vedia lepšie rozhodovať, chovať, loviť atď. Slovensko je také;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11253 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Kandidáti v PZ
Lukas tebe naozaj podstata polovníctva uteká, možno by si sa mal vrátiť do kurzu pre získanie prvého polovného lístka.Pre mna polovníctvo neznamená mať kopu penazí a všetko si kupiť a potom len strielať. Nemusím za rok nič streliť ale na každej akcii ktoré robí naše PZ sa zúčastním s hrdosťou a ak to u Vás pred tým nebolo tak naozaj to potrebovalo zmenu, len si myslím že to nebola zmena k lepšiemu ale k horšiemu. A vôbec si nemyslím že nie som úspešný.Byť polovníkom je pre mna česť a hrdosť v tom že na všetky výdaje v našom PZ si vieme zarobiť sami našimi brigádami a aj akciami, ktoré v roku zorganizujeme. Nepotrebujeme si dokazovať množstvo penazí medzi našimi členmi a robiť si predsudky. Či už u nás je niekto v PZ bohatší alebo niekto menej bohatý, tak to nikdy nikto nikomu nedal pocítiť. A o tom je polovníctvo, nie peniaze a ani bohatstvo polovníctvu nepomôžu, ale prístup a spravanie ludí v celom SPZ hej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11259 od mirek
Odpoveď od mirek na tému Kandidáti v PZ
Páni, čítam to tu pozorne. Napíšem to nestranne. Vychádza mi to tak, že sa tu vytvorili dva súperiace družstvá. Jedno prezentuje ako sa do PZ nedostalo a druhé radí ako sa do PZ dostať a nezaradení členovia oponujú obom stranám. A pár postrehov ? Hájnik ak to tu čítaš pozorne nechci aby sme tu vypisovali ,, Poľovnícky životopis ,, od kedy, za akých podmienok, akým spôsobom sa tu dostal nalogovaný občan-poľovník do PZ ? Možno by sme sa tu dočítali zaujímavosti, ak by tu každý uverejnil ten Poľovnícky životopis . Trošku pravdy v závere každé družstvo má svojim spôsobom pravdu. Pán Miroslav -JAGER ty nežiješ v tejto sprostej dobe, kde morálka nikomu nič nehovorí ? Všetko sa Miroslav točí len cez peniaze, žiaľ. Čitateľ PID -Fóra ...Mirek

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11262 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
Takze trochu zvolnim . Radko ja namam predsudky. Tak ako si opisal seba potom znaci ze mame rovnake povahy;).Ja netvrdim ze PZ-ky maju zaniknut a polovnictvo sa ma zvrhnut len na obchod.Len problem na zaciatku tejto temy bol, ako sa dostat do nejakeho zdruzenia a podla mna su len dve moznosti. Tvrdo makat ale vysledok nemas zaruceny alebo si toto clenstvo kupit a basta. To ze si kupis clenstvo v dnesnej dobe nie je hriech to je fakt . Ja osobne tiez by som si clenstvo nekupil, lebo skratka na to teraz nemam ,ale co je dolezitejsie u mna, ani by ma take polovnictvo nebavilo. U mna ucast na brigade ma skoro vatsiu cenu alebo podobnu ,ako sa zucasnit spolocnej polovacky.Skratka revir potrebuje obrovske mnozstvo penazi aby NAPREDOVAL a ROZVIJAL sa, nie aby PREZIVAL!!! hej.;)
<br/>PS:Rado ak sa mam ja vratit do pol. kurzu ,fajn . Ale ty si konecne otvor oci.;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11265 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kandidáti v PZ
Lukas mas pravdu.Aby napredoval.Nie prežival.Brigady,plesy,tomboly atd,na fungovanie nestacia.To je realita.Ak chces mat aj lepsie stavy zveri,musis mat pozemky
<br/>vlastne alebo prenajate-myslim PZ-aby si tam mal to co zver potrebuje.Potom to je super.A na prenajom a vlastnictvo potrebujes chechtaky.:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11270 od lukas
Odpoveď od lukas na tému Kandidáti v PZ
Bubi presne tak ! ludovemu polovnictvu odbija ,ja nemem pravo hodnotit to ci je to spravne alebo nie ,ale je to fakt ze peniaze urcuju smer . Ja viem ze to neznamena ze ak mas love si super ( priklad Majskeho, to nema s polovnictvom nic spolocne, a osobne nieco take odsudzujem ) ,ale drzim palce PZ -kam kde aj za terajsiej situacie su medziludske vztahy super, ale co je hlavne maju nejaku buducnost a tvoria hodnoty. Je jasne ze neznamena ak je PS ze majitelia bude cestny a pojde im o rozvoj reviru .Ale netreba odsudzovat o com clovek nema predstavu. Je smutne ze peniaze su dolezitou sucastou terajsieho polovnictva , ale treba to brat ako skutocnost nie sa prad tym schovavat.Len dobry manager sa v buducnosti uplatni aj v polovnictve. zial bohu!:{:{:{

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11277 od Rado
Odpoveď od Rado na tému Kandidáti v PZ
Vidím že idete tou lahšou cestou-peniazmi.Ano aj tak sa to dá, ale osobne by som z toho nemal dobrý pocit. Čo je to dobrý manager? To je ten ktorý namiesto toho aby zapojil členov do výroby penazí pre PZ radšej ročne vypýta 150 tis.? Tak potom páni klobúk dole. Musím sa ešte vela učiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11282 od lankaster
Odpoveď od lankaster na tému Kandidáti v PZ
Padlo tu veľa názorov a tvrdých právd. Každý vychádza z vlastných poznatkov a skúseností a poznatkov s hystórie ako to už bolo ako kedisi,ako v neďalekej minulosti,ako to je teraz a každý má obavy ako to asi bude ďalej. Ale viete čo? Vôbec si nemyslím že to bude tak ako to prezetujete tu.Myslím že do tohoto handrkovania zasiahne oveľa silnejšia autorita a to je spoločnosť. Treba sa pozrieť trocha po Európe čo sa deje.Polovníctvo v takej podobe aké je na Slovensku už v západných krajinách zaniká a Slovensko sa stáva skanzemom polovníctva.Moderného európana hrozí pri pohlade na byftek predstava za akých okolností zomrela tá milá kravička z reklamy na syr, a ktovie či to nebola aj kravička Milka ktorú tak majú radi deti a preto radšej ani mäso jesť nebude.A z tejto histérie sa plodí aj nenávisť voči polovníkom a dívajú sa na nás ako na banditov ktorí chodia po horách a strieľajú tie krásne lesné zvieratká ktoré sem tam vidieť na káblovke v National Geografic. Ešte nedávno sa zver &quot;lovila&quot; štvanicami,srnčia nadhánkov a strielala sa brokom ako zajace a dnes sa na to pozeráme ako na barbarstvo.Raz jeden pán poslanec zapolemizoval o tom čo je vlastne polovníctvo za činnosť keď si prečítal v odbornom polovníckom časopise príbeh o tom ako 5 polovníkov s 3 psami obkolesili malú krovinu a odtiaľ vydurili a ulovili diviaka a ešte to opisujú ako najaké hrdinstvo. Všímajte si aké odozvy sú na udalosti okolo ulovenia s.r. trofeje jeleňa ,alebo najakltuálnejšie lov medveďa jeho veličensvom v Rusku. Nenapadlo vás že polovníctvo vás potrebuje?Tak sa zamyslite nad tým či by nebolo lebšie investovať tú energiu do zveľaďovania kultúry polovnictva ,aby vôbec prežilo s jeho hodnotami ,ako sa hádať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 8 mesiacmi #11283 od eso
Odpoveď od eso na tému Kandidáti v PZ
Lukas, to že ľudovému poľovníctvu ako si to nazval ty, odbíja, je tvoj subjektívny názor. Starostlivosť a ochranu zveri si nekúpiš za žiadne peniaze. To že si nakúpite do revíru krmivo za vklady členov je síce pekné, ale sú aj iné spôsoby ako vklady členov. Takže ešte neodpisuj &quot;nekomerčné PZ&quot;. Vždy sa lepšie postarajú o zver ľudia nadchnutí láskou k prírode. Zapamätaj si, že dobrovoľnosť je nezameniteľná s kúpyschopnosťou.
<br/>Lovu zdar - &quot;ľudový poľovník&quot;!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.070 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 372 návštevníkov a žiadni členovia on-line