Kandidáti v PZ

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11872 od MiroZA
Odpoveď od MiroZA na tému Kandidáti v PZ
Zdravím všetkých poľovníkov. Som 26r. chalan s obrovskou láskou k prírode. Už dlhšie uvažujem nad poľovníctvom, no zatiaľ ma odrádzala moja pomerne veľká časová zaneprázdnenosť. Po prečítaní príspevkov na tejto stránke som zostal neuveriteľne rozčarovaný. Má vôbec človek, ktorý nemá poľovníka v rodine ani okruhu blízkych známych šancu? Zatiaľ to vidím tak, že buď obetujem pol života, kým sa niekde dopracujem, alebo do toho zainvestujem ročný príjem. Čo by som mal vlastne, ako človek problematiky neznalý, najskôr urobiť?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11920 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Kandidáti v PZ
No v prvom rade musis absolvovat kurz a skusky a ziskat prvy polovny listok, no a potom pride ta zlozitejsia cast najst PZ ktore ta prijme za clena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11924 od BR-RADKO
Odpoveď od BR-RADKO na tému Kandidáti v PZ
Má vôbec človek, ktorý nemá poľovníka v rodine ani okruhu blízkych známych šancu?
<br/>Áno má šancu. Ale . . . musíš preto obetovovať veľa času , snahy a peňazí .
<br/>
<br/>Čo by som mal najskôr urobiť?
<br/>Presne to čo ti napísal sibo , a mať v PZ do ktorého chceš vstúpit aspoň jedného kamaráta /na začiatok/.A hlavne aktívne sa zapájať do činnosti v PZ , zúčastňovať sa vsetkých akcií poriadaných PZ.:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11926 od michal
Odpoveď od michal na tému Kandidáti v PZ
hlavne tých peňazí....8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11931 od mano
Odpoveď od mano na tému Kandidáti v PZ
MiroZA- to ZA za menom znamena ze si zo Žiliny. ak ano tak potom to budes mat tazke uz od zaciatku, hlavne financne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11934 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kandidáti v PZ
Chlapi nestrašte ho.!!! Aké peniaze???? Ved je ,,ludove&quot; polovnictvo!!!!TEDA ASPON PAR JEDNOTLIVCOV to na pokec-i, tvrdilo.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11935 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kandidáti v PZ
Chlapi nestrašte ho.!!! Aké peniaze???? Ved je ,,ludove&quot; polovnictvo!!!!TEDA ASPON PAR JEDNOTLIVCOV to na pokec-i, tvrdilo.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #11936 od MiroZA
Odpoveď od MiroZA na tému Kandidáti v PZ
Ďakujem za odpovede. Toto všetko si uvedomujem. Najviac ma mrzí nedostatok času, ktorý by som mohol tejto krásnej záľube venovať:{. Asi budem musieť zatiaľ zostať len pri občasných vychádzkach do prírody. Bývam asi 15km od Za, rovno pod lesom a každý deň tu sledujem asi 5ks laní a jedného krásneho srnca. Aspoň nejaký balzam na dušu:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12168 od balistik
Odpoveď od balistik na tému Kandidáti v PZ
ono to vazne neni lachke niekam sa dostat... Ja mam v jednom nemenovanom PZ otca a stryka (predseda PZ) aj ked od podania mojej ziadosti o prijatie do zdruzenia ubehlo skoro rok stale sa nerozhodli ci ma vobec prijmu za cakatela a nie to este aj za riadneho clena. pozna ma kazdy clen toho pz uz od mojich 5tich rokov co som zacal chodit s otcom von a na vsetki akcie.. aby mi nebolo luto prijali po 3mesiacoch jedneho debilka ktori nema so zdruzenim nic spolocne... KORUPCIA HYBE SVETOM aj tym polovnickim... je to smutne

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 5 mesiacmi #12183 od Bubi
Odpoveď od Bubi na tému Kandidáti v PZ
Tak sa tam nedrb a cakaj.Ak ta aj prijmu tak budu ocakavat od teba gesta,akoby si od nich dostal nesmrtelnost.Vyprdni sa na to,najdi si kamosa,ktory ta niekam uvedie ako hosta a budes v pohode.:P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27445 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Kandidáti v PZ
Mam otazku a rad by som vedel Vas nazor. Podla zakona o polovnictvo ma mat vlastnik pody prednostne pravo na clenstvo v PZ, ktore ma v prenajme jeho podu. Zaroven v zakone sa hovori, ze najomne za pozemky nensie ako 10ha prislucha obci v ktorej katastri je pozemok.
<br/>
<br/>Moja situacia je taka, ze moj otec momentalne vlastni cca. 8,5ha pody v danom reviry cize najomne ide obci. Ak dobre rozumiem zakonu tak uz aj tato rozloha by mala byt dostacujuca pre prednostne clenstvo. otazka 1. moze sa toto pravo púreniest z otca na syna? otec nepoluje a teda nie je v PZ. otazka c.2 bolo by podla Vas lepsie keby sa dana rozloha zvacsila na viac ako 10ha, cim by najomne malo ist otcovi? mohlo by napriklad pripadne ponechanie ale navratenie najomneho do kasy PZ pomoct pri skrateni casu na cakanie na clenstvo?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27449 od simon
Odpoveď od simon na tému Kandidáti v PZ
Dovoľte mi reagovať na Váše otázky.
<br/>
<br/>Presne ako to píšete vo svojom príspevku vlastník má prednostné právo na prijatie za člena PZ. Hovorí o tom ust. § 14 ods. 4 zákona o poľovníctve. Toto prednostné právo má vtedy ak by členská schôdza PZ uprednostnila a prijala nevlastníka pozemku pred vlastníkom pozemku začleneného do poľovného revíru, ktorý má PZ prenajatý. Ak je však najvyšším orgánom PZ členská schôdza (podľa stanov SPZ a PZ) tak rozhoduje o prijatí nadpolovičnou väčšinou hlasov svojích členov. Členská schôdza by mala uprednostniť vlastníka pred nevlastníkom. Je to všetko však o tom, že vo Vašom prípade ste len právnym nástupcom vlastníka poľovných pozemkov teda nie priamym vlastníkom podľa dikcie zákona o poľovníctve. S argumentáciou právneho nástupcu by ste nepochodili ani na súde.
<br/>V zmysle zákona o poľovníctve patrí vlastníkovi za postúpenie výkonu práva poľovníctva nájomné, ktoré je dané sadzobníkom pre výpočet nájomného /príloha k zákonu č. 23/1962 Zb. o poľovníctve v znení neskorších predpisov/. Podľa čl. II ods. 11 tohto zákona nájomné za poľovné pozemky do 10 ha prislúcha obci, v ktorej katastri sa dané pozemky nachádzajú. Nie je však možné, aby zákonná povinnosť platenia nájomného bola ponechaná PZ za výmenu za členstvo v PZ alebo za skrátenie času čakania na prijatie do PZ. Toto žiadna zákonná úprava na úseku poľovníctva nerieši. Avšak organizačný a rokovací poriadok SPZ riešia čakateľstvo na prijatie za člena PZ.To však platí len v prípade, že PZ je v organizačnej štruktúre SPZ. Prenajímeteľ poľovných pozemkov je zo zákona ako aj zmluvy o postúpení výkonu práva poľovníctva povinný platiť odplatu za postúpenie výkonu práva poľovníctva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27455 od sibo
Odpoveď od sibo na tému Kandidáti v PZ
dakujem za odpoved, po pravnej stranke mi to je jasne. a po prestudovani priloh zakona som zistil, ze moja druha otazka ohladne najomneho je aj tak nerelevantna nakolko pri 10ha je najomne zanedbatelna suma, teda ak som dobre pochopil vypocet najomneho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27505 od simon
Odpoveď od simon na tému Kandidáti v PZ
Presne tak, výška nájomného za poľovné pozemky je v súčasnej dobe zanedbateľná suma.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27783 od Patrikk
Odpoveď od Patrikk na tému Kandidáti v PZ
Prosim vas o radu nevieje mi poradit ako sa pise ziadost do zdruzenia ci sa tam ma pisat kolko hektarov zemi mam a pod,dakujem za pomoc

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27863 od petob
Odpoveď od petob na tému Kandidáti v PZ
Napíš mailovú adresu.Pošlem ti predlohu.A ak vlastníš pôdu máš prednostné právo na prijatie za člena.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27891 od axon
Odpoveď od axon na tému Kandidáti v PZ
petob predlohu pošli prosím ťa aj mne na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Ja tiež budem najbližšej členskej schôdzi predkladať žiadosť. vďaka

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #27916 od petob
Odpoveď od petob na tému Kandidáti v PZ
Ak plánuješ si zaopstarať psíka tak to tam tiež napíš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28036 od Patrikk
Odpoveď od Patrikk na tému Kandidáti v PZ
ahoj prepac ze as tak neskoro. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a psika tiez planujem ale ne hned dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 4 mesiacmi #28079 od axon
Odpoveď od axon na tému Kandidáti v PZ
Vďaka, psíka plánujem tiež, ale až neskôr. Momentálne u mna na dvore behá jagdteriér (9 rokov) a slov.kopov (6 rokov). Až jedna z nich &quot;doslúži&quot;, bude pes aktuálny aj u mňa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.076 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 351 návštevníkov a jeden člen on-line