Aká strela sa Vám najviac osvedčila do 308W na jeleňa a čiernu?

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1056 od Akela
Premyslam nad 9,7 RWS TIG. Prosim ak mate niekto konkretne skusenosti piste. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1058 od ivbe
Mne 11,7 g sierra game king.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1060 od lesak
Ked tak premyslas tak premyslas velmi dobre. Nepoznam lepsi typ strely ako RWS TIG. Samozrejme na to na co ju chces pouzivat:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1081 od hajny
Každý, len musíš trafiť!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1084 od gabo
Súhlasím s Hajným, najlepšia strela je tá presná!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1087 od Vladosyn
Si myslím že je dobré debatovať na tému strelectvo je to jedna s hlavných súčastí poľovníctva ale bolo by dobre začať veľkú debatu ako udržať stavy drobnej zveri jelenej zveri a ostatne druhy zveri dalej sa zaoberať aj o trofejovú kavlitu zveri .... A tími strelami radšej zver prefíkať dostať sa bližšie a stačí rôzny náboj ( dostatočný na danú zver ) strielať dajme tomu na 160m ? radšej na 50 posnažiť sa a bude dobre ( názor mladého priateľa poľovníctva )

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1091 od Akela
vladosyn v otvoreni tychto tem ti nic nebrani. Rad sa zapojim. K tym nabojom. Tiez radsej strielam do 100 metrov ale nie vzdy sa to da. Kazda strela je ina. Niektora viac donici divinu, ina menej. Od niektorej zver ostava po inej odbieha a pod. A myslim ze strelba ako taka, teda nie len strelba na zver a polovnicke zbrane je jeden z motivov, ktore ma velka vacsina polovnikov v laske. Preto som otvoril tuto temu, aby som nazbieral viac skusenosti ako mam. Z doteraz precitaneho som usudil ze sem chodia aj polovnici, ktori maju zbrane a strelbu ako konicka, ktory je sucastou polovnictva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1095 od Seva
Používám S&B 9,7 g střižnou hranu. U nás v ČR jsou levný a mám s něma 100 % spokojenost. I těžší zvěř od nástřelu barvý a obvykle daleko neodchází. Zkoušel jsem Sierry a rychle jsem se vrátil ke střižné hraně.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1096 od lesak
Bol si so Sierrami nespokojný?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1097 od eros
Ja mám 308 od roku 1989 a doteraz sa mi osvedčili náboje S&B - 9,7g.Myslím si, že všetko záleží nie od kalibru, hlavne od strelca. Ten si musí zvážiť, či je schopný strieľať na určitú vzdialenosť na zver s tým, že ju nie len trafí, ale nebude ju musieť dohľadávať.Mal by si byť ranou istý,nie sa spoliehať na svoj kaliber, ktorý sám ako taký je neschopnému strelcovi na h....Môžem zo svojich skúseností povedať, že dobrá rana je do 2OOm. Potom to je už iba hazard, na ktorý doplatí ranená zver.Tu už stráca silu nie len dopadová energia, ale največšie riziko je samotný strelec.!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1101 od Seva
Jsem z honitby kde se střílí převážně srnčí, černá (i těžší kusy do 200 kg) a jelení. Zkoušel jsem Sierry. Koupil jsem si 3 krabičky a byl jsem rád, když jsem je vystřílel. Jsou sice přesné, ale zvěř nebarví a bez dobrých psů, který naštěstí mám by bylo hodně kusů ztraceno. Výstřel je velikosti max. 1 cm. A nakonec i S&B přiznal, že střela Sierra nebyla dobrá volba. Mě tyto střely prostě neseděli, ale může to být jen subjektivní názor.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1102 od jager
Žasnem koľko odborníkov máme v poľovníctve aj na téma Zbraní a streliva. A úplne najlepšia poznámka,: Z vlastnej skúsenosti. Mňa by tiež zaujímal názor, ale od skutočných odborníkov typu p. Malimánek, čo by som pokladal za názor odborníka. Z vaších príspevkpv mám dojem, že sami neviete, ktorý druh strely je ten najvhodnejší. Vladosyn je mladý priateľ poľovníctva, to znamená že nemá viac ako 15 r., a i napriek jeho veku vám doporučujem prečítať si jeho príspevok, ku ktorému by som ešte pridal snahu udržať si svoje Poľ. Rev. a nie záujem čím je lepšie zver strieľať. O tom až potom ako sa v živote hovorí. Už sa budem opokovať, ale nedá mi pripomenúť horlivcom, že lov a samotná divina nie sú prioritou výkonu práva poľovníctva. Písal som že po schválení noveho zákona o poľovníctve príde o miesto v PZ viac ako 20000 "poľovníkov". Už sa neviem dočkať na moment ako budú končiť tzv. lovci a strelci. Prajem Vám dostatok naivity aby dopad týchto zmien pre Vás nebol až taký tvrdý. Lesu a Poľovníctvu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1106 od lankaster
Plne súhlasím so skúsenosťami pána SEVU.Začínal som so 7x57-čkou a používal som klasické 11,2g SB-čka so strižnou hranou,v snahe získať čo najranivejšie strelivo pretože tento kaliber si myslím,že je na ťažké kusy, ako vysoká a diviaky hlavne tie utlslé,je dosť slabý.Je to dosť fragmentové strelivo,čo sa patrične podpíše na divinu.Ale po rane na komoru mi zver odbiehala často až na vzd.100m.Keď som si zaobstarával guľabrok dal som na rady skúsených zástancov 7x64-ky a zaobstaral som si jej adekvát pre zbrane s lôžkovým uzáverom 7x65/12.A zo zviku som si kúpil také isté strelivo,čo som veľmy rýchlo olutoval.Táto zbraň je oveľa razantnejšia a projektyli sa mi rozbíjali o každé steblo.Tak som si zakúpil ,na radu kamaráta, SB SIERA,a som s nimi spokojný.Pretože sú presné a nerozbíjajú sa tak čo má samozrejme vliv na ranivosť.Preto si musím sakra dobre rozmyslieť kde ranu uložím,a prípadná odchilka sa rovná dohladávke.Preto rozmýšľam čo by bolo najrozumnejšie,a tak sa asi budem musieť poobzerať po nejakom zahraničnom strelive a prásknuť sa po kapse.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1107 od lesak
Jager tak napis ty aky je podla teba najvhodnejsi typ strely. Ked hovoris ze my nic nevieme. Ja som zvedavy na tvoj "odborny" nazor. Na vymene skusenosti nie je nic zle. Na to je asi toto forum nemyslis?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1110 od jager
Myslím že máš úplnu pravdu, ale aj tak si myslím, že hierarchia by mala byť zachovaná. Ešte raz, To vážne si neuvedomujete, že teraz je čas obhajovať PR a vytvárať podmienky na udržanie si PR. Vážne si myslíte že zmluvy o prenájmoch budú platiť aj po schválení nového zákona? K čomu Vám budú skúsenosti s ranivosťou, keď budeme radi, ak donesiete seno do krmelca a to bez pušky. S puškou to bude za zásluhy. Tý čestný poľovníci dostanú i povolenku na lov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1116 od lankaster
Vypovedať zmluvu nieje také jednoduché ako to tu opisuješ.Poznám jeden prípad kedy sa o to pokúsil jeden majoritný vlastník uprostred sezóny.A samozrejme nepochodil.Teraz už má svoj revír ale nebolo to také jednoduché,a nedostal všedko čo chcel a to je majiteľ.Myslím že najdôležitejšie je vsťah majiteľ a nájomca.A ak sú členovia daného PZ aj majitelia pozemkov,hoci aj niektorí len simbolický, tak to už vonkoncom nebude také ľahké.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1122 od michal
kazda zmluva sa dá vypovedat, alebo takmer kazdá. Ci to čo sledujes dosiahnes a za aký cas je jen vecou postupu (taktiky), ktorý zvolíš, vecou toho ako si v problematike doma a ako je na tom protistrana. Inak caká nás "veselé obdobie", kedy sa budú niektorým otvárat oci a niektorým aj oci zatvárat. Aby ste si nemysleli, vobec sa na to netesím ale som strasne zvedavý co tu nastane a akým smerom sa to všetko pohne, a tiez na to, ako budú niektorí, ktorí boli doteraz "bohorovní" vyskakovat a skrípat zubami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1123 od Akela
jager: preco nepises k teme? O krmeni zveri su tu uz temy otvorene. A opakujem strelectvo patri k polovacke. Bez toho to nejde! Podla tvojich vyjadreni to vyzera ako by si vobec nestrielal. A k obhajobe reviru zaloz novu temu. Iste bude zaujimava. Ja tvrdo bojujem o nas revir ale aj rad strielam co si budeme zakryvat, ako aj vacsina polovnikov. A ked niekto ma rad zbrane a strielanie to neznamena, ze sa nestara o zver a krmenie, revir a pod. Lebo do tejto polohy sa to snazis marne dostat. Pis k teme. Dakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1140 od hajnik
Lankaster, nepísal som o majoritnom vlastníkovi, ten podľa zákona má len prednostné právo na výkon práva poľovníctva,ale písal som o novom zákone. Nakoniec už to nebude dlho trvať a uvidíme to v praxi.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 9 mesiacmi #1165 od lubo
Ak chcete zaručene presné informácie stačí zájsť na Polov. MN , tam je toho spústa ale osobne mne nesedia kanelované hlavne, mil dot, dvojnožka a streľba na 300 m, radšej si zoberiem vábničku a srnca si privábim na 10 m aby som mohol kolegovi, ktorý ho chybil zreferovať, že srnec je v poriadku, s ktorého rohu vychádza a aké má presne parožie, ale späť ku téme nakoľko streľbe či už športovej alebo loveckej sa venujem od čias kedy som musel nosiť na modrej košeli červenú šatku zaujímajú ma hlavne praktické skúsenosti s používaním ráží , nie katalogové, čo sa týka 308 zabudnite na Sieru ak chcete mať aký taký úžitok z diviny, kolegovi som doporučil 13 g Sako Hammerhead a myslím, že už ich nepustí z ruky, toho času lovím s 7,62x54 R čo je aspoň podľa výkonu podobný náboj aj ked má ale iné účinky na ranivosť a dalšie , tiež by som uvítal osobné skúsenosti s touto rážou, kto má nech reaguje, jedného času som skoro podľahol mánii magnum, na štastie som rýchlo vytriezvel , čo sa týka TIG-u, je to dosť tvrdá strela, staršej konštrukcie nemá vyvážené účinky v porovnaní s cenou, ja som zvolil cestu modernejších typov, veľmi dobré skúsenosti mám s Noslerom part. , je to skutočne výborná strela v porovnaní ku cene, SB je ku tejto strele odpad, samozrejme, že treba porovnávať porovnateľné, nedá mi nereagovať na to,že už nebudeme poľovať po schválení nového zákona a podobne, tiež som vlastníkom poľovných pozemkov a trvalo to kým som bol prijatý za člena, ja z tohoto nemám strach a tiež nemusia mať strach iný, je jasné, že ľudové poľovníctvo končí ale kto je vlastne "ľudový poľovník", to už dávno neplatí, poľujú tých čo chcú a môžu a iný sa buť prispôsobia alebo to vzdajú a členské, ktoré nebude malé použijú na iné účely, prípadne investujú do alkoholu , možno bude dobrá aj takatáto selekcia, po pravde pár ľudí by už nemalo máť dávno zbrane pretože netrafia ani siluetu diviaka na kontrolných streľbách a poľujú zo zotrvačnosti, tý ktorý sa brodia v zime po kolenách v snehu s krmivom a netárajú , neohovárajú zbytočne budú poľovať dalej, ten zbytok ide z kola von.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.116 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 184 návštevníkov a žiadni členovia on-line