Aká strela sa Vám najviac osvedčila do 308W na jeleňa a čiernu?

pred 16 rokmi 3 mesiacmi #30772 od Vyr
Čo sa týka streliva Hornady - myslím že SST je konštrukčne dosť jednoduchá strela a preto sa dá predpokladať že v určitých situáciách bude fragmentovať.
<br/>U Hornady Light Magnum streliva sme merali rýchlosť lebo sme dosť neverili údaju na krabici. Zmeraná rýchlosť bola 900m/s - čo na naše prekvapenie zodpovedalo. Pre tento kaliber je to už naozaj úctyhodná rýchlosť.
<br/>V praxi však s týmto strelivom ani so strelou SST nemám skúsenosti.
<br/>
<br/>Zato môžem na diviačiu i vysokú odporučiť Hornady INTERBOND. Ulovil som s tým dosť kusov jelenej a diviačej zvery všetkých hmotností. Nikdy ma nesklamalo a nechystám sa s ničím iným ani experimentovať. Je to kvalitná strela s dobrými balistickými vlastnosťami.
<br/> Priestrel bol u 95% kusov. Jediný raz som zaznamenal že strela fragmentovala.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33870 od Seva
Teď jsem si koupil od SB střelivo se střelou SPCE 11,7 g a asi se po zpět k SB vrátím. Sice cena 24.50 Kč už může skoro konkurovat ostatním světovým výrobcům ale v pondělí jsem střílel sele cca 40 kg. Zásah na komoru, průstřel, skvěle barví a zhaslo od nástřelu cca 20 m. Od SB jsem odešel po zkušenostech se střelou SPCE 9,7 g. Neprostřelovala černou (i selata) a vysokou. I po zásahu na komoru zvěř odcházela.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33877 od lovec_1
Jedno sele jar nerobi,ked ich bude 20ks po sebe,potom sa z toho bude dat nieco posudit.;) A mozno po dalsich 5 ranach SB zase opustis...:liar::]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 1 mesiacom #33895 od Seva
Taky názor. Sem napsal jenom první zkušenost. Čas všechno ukáže.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #33996 od pepies
Zdravím ta dosť by ma zaujímala tvoja skúsenost so strelivom SAKO Hammerhead 13gr do 308w.Ja som si ho teraz kúpil do 8x57js a planujem si ho kúpit aj do 308w ale mám ešte zásobu TUG 13gr.Zaujímalo by ma či zver dobre pada a ci ju moc nerozbíja.Známi mi ju doporucil ale len do 8x57 so slovamy ze lepsiu strelu v tomto kalibri nepozna.Ale som zvedavý ako sa správa strela v calibri 308w.Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34019 od Akela
13 gr Hammerhead som používal v 308 výlučne na spoločné poľovačky, nakoľko zbraň som mal cez optiku nastrelenú na iné strelivo. Už som písal, že je to taká skoro 8x57. Zver takmer neodbiehala a po rane v 90% zhruba ostávala v ohni a to aj keď bola zasiahnutá v behu. Poškodenie diviny bolo podstatne menšie ako u iných - rýchlejších striel do 308. Pokojne by som ju strieľal aj z posedu povedzme do 100metrov ak by som mal na ňu nastrelenú zbraň. Je to veľmi dobrá strela a nie len v 308. Kamoš ju strieľal v 270win 10,1 tuším a tiež ju veľmi chválil. Lepšiu som v 308 na spoločné poľovačky nemal. Každému Hammerhead odporúčam. Ja som ich kupoval vo Zvolene, mal tam poľovníctvo Ing Fedor. Do 30-06 ich robia 14gr - tiež slušné kladivo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34091 od forester01
Akela, nezobrala ta vichrica? vsetko ok?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34101 od Akela
Postihlo to hlavne Želovce a Záhorce. Tentokrát sme ostali trochu bokom. Susedovi nadvihlo prístrešok aj so základom. Strechy až na drobné poškodenia zostali. Bol som akurát v LC ani tam to nevyzeralo dobre, ale prehrmelo to.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34103 od pepies
Caf Akela ďakujem ti za odpoveď.Určite si Hammerhead kupim aj do 308w.Minulý mesiac som si kúpil 8x57 Hammerhead ale nemal som možnost vyskúšať si ju na živo.Lieta mi to do jednej dierky aj na 75m-100m.Tak to som spokojny.8x57 si chcem nechat ako take kladivo do pohonu,posedovu flintu mám 308w.A keď to vyskúšam na živo tak ti napíšem,zadial dik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 3 týždnami #34104 od pepies
caf iboo.Strela SSt od hornady je dobra na daleku strelbu ale mne osobne dost rozbíjala zver.Skúšal som ju v 308w a kamarát v 7x64.Musíš dobre vedieť kam umiestnis ranu.Kamarat stelil z 7x64 asi 100kg diviaka na krk a všetci si mislely že ho strelil s-ballom.Ak ti môžem poradit tak vyskúšaj Interlock od Hornady stou som max.spokojny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39141 od Seva
Tak i po půl roce u SB 11,7 g SPCE zůstávám. Přibyly další tři divočáci (lončáci) 2 x zásah na komoru - 1 zůstal na nástřelu, druhý zhasl 15 od nástřelu, 1 spodní zadní komora - zhasl 40 m od nástřelu. Laň a kolouch oba kusy zůstali na nástřelu. Všechny kusy jsem prostřelil. Zvěř (pokud odešla) tak ihned od nástřelu barvila, vždy jsem zvěř prostřelil. Lončáci 45 - 80 kg, laň 65 kg, kolouch 30 kg. Jediné v čem jsou horší než SB 9,7 g SPCE je lov srnčího. Po 9,7 mi srnčí po jakémkoliv zásahu zůstavalo v raně. S 11,7 g jsem ulovil 2 kusy. Paličkář - průstřel komory, na nástřelu 2 krát nadskočil a odešel jako kdybych ho chybil - zhasl 20 m od nástřelu, srnec III.VT cca na 90 m po ráně na zadní komoru zůstal na nástřelu, po 5 s se zvedl a pomalu odešel. Zhasl 230 m od nástřelu. Toto jsou moje zkušenosti. Zatím veskrze pozitivní. Jo jeden kus srnčího jsem chybil, ale svoji chybou, třesavka zapracovala.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39142 od Seva
Jo našel jsem to co jsem hledal. Dostupný náboj na černou a vysokou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39145 od blesk
180 SST ale rovnako dobrý bol aj interlock sú jednoznačne lepšie ako SPCE na 90 istý priestrel ako aj farbenie po priestrele hlavne u veľkých diviakov .strieľam zásadne za lopatku na rebrá .vtedy je priestrel istý na 100 perc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39149 od lovec_1
Tak nech ti to vydrzi....8-L Ja by som to nenabil ani za svet...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39174 od martin203
pred 2 tyzdnami som pomahal kamosovi s 80kg diviakom ... rana na 40m, stred komory cez rebro. Plast dobojoval este pre plucami, nastastie vyzlecene jadro si evidentne pocestovalo, zostalo na opacnej strane pod rebrami, ale uplne z uhla, pluca prestrelene &quot;do zatacky&quot; ... dopadlo to dobre diviak zostal v ohni, ale ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 6 mesiacmi #39175 od martin203
na porovnanie: v stredu som strelil cca 100kg diviaka 6,5x57R HP Nosler Partition, tiez cca 40m, tiez stred komory, tiez rebro vyzlieklo prve makke jadro z plasta. Ale predne jadro som nasiel na opacnej strane vstrelu v priamke vystrelu tesne pod kozou a 2cm vedla neho som nasiel zadne tvrde jadro obalene plastom, cast plasta ktora uzamykala predne jadro vytvorila slusnu vrtulu ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.117 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5613 návštevníkov a žiadni členovia on-line