Aká strela sa Vám najviac osvedčila do 308W na jeleňa a čiernu?

pred 18 rokmi 7 mesiacmi #2058 od johny
Akela vrelo ti osmičku odporúčam, ale nie je stavaná na streľbu na také vzdialenosti. Do 150 - 200 metrov však nemá chybu. Nastreľ si ju na svoju najčastejšie používanú vzdialenosť a budeš spokojný. Spätný ráz, ranivosť, farbenie ... všetko je super. Mám ju už 8 rokov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2060 od zalesak
Počuvaj neodsudzuj velmi naboje SB to tvoje triafanie na 200-250 m je dosť velka hlúposť. Môj kolega strieľal na srnca na 200 m postrielal ho a nenašli sme ho vôbec tak isto strielal aj na diviaka aj ten odbehol. Aj ked sme ho hladali nenašli sme ho a strielal strelivom hornad. Tak neviem či je tvoj úsudok dobrý.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2061 od zalesak
PS: Stale srielal strelivom hornad. Na terč striela na jedničku dokonca chodi aj športovo strielať.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2064 od LEON
uvědom si že lov není střelba na střelnici skus tvému kamarádovi změřit tep před výstřelem a po výstřelu letos o tom byl pěkný článek ve světě myslivosti č.7
<br/>a ještě k obeznáni zvěře každý by měl mýt kvalitni dalekohled na obeznáni já osobně mám 7-21X40 a jsem spokojený na 200 m si můžeš prohlížet srnče tak lovu zdar

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2066 od jhunter
Mal som možnosť zapoľovať si na srnca v Maďarsku. Je to jedinečný zážitok keď ti oznámia že tam sa strieľa srnec na 200 m. Sam som sa presvedčil, bolo ich na tých rovinách veľa ale veľmi ťažko sa k nim dalo priblížiť na menej ako 200 m. strieľal som asi 150 m puška CZ rem 222, veľmi presná na uvedenú vzdialenosť.chvalabohu úspešne odbehol asi na 20-30m, zásah pečeň, pľúca strela poloplášť SB, prestrelený s minimálnym podliatím. Čiže môžu sa vyskytnúť aj situácie kde sa strieľa na väčšie vzdialenosti aj malá zver. Tam všetci použivajú len malé kalibre. S pozdravom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2068 od Akela
To že tvoj kamoš netrafil srnca na 200m neznamená že strelivo je zlé. Používal som Hornady do 7x57, ONV 181m a bolo výborné - vždy keď som trafil. Nemôžeš predsa zovšeobecňovať jednu zbabranú ranu na celú produkciu. Tiež mám v združení kolegov, ktorí netrafia jeleňa na 120 metrov, lebo dostanú takú triašku, že by pohli aj nový bratislavský most. A sú to niektorí ozaj dlhoroční poľovníci, tvrdia že to jednoducho neovládnu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2070 od eso
Každy z prispevkov ma kus svojej pravdy. Ja by som ale podotkol, že je dosť dôležité pri týchto väčších vzdialenostiach rozlišovať jednotlivé kalibre. Je rozdiel strielať SB-čkovými nábojmi z 30-06 na 200m a rozdiel s SB-čkami zo 7*57. Tu by už bolo lepšie použiť rýchlejšie a razantnejšie náboje. Pri poľovnej strelbe predsa nejde len o presnosť v týchto vzdialenostiach, ale aj o dopadovú energiu a prieraznosť strely. Na 200m je 222-ka určite prestná, má malý rozptyl, ale prieraznosť určite klesá nie? Súhlasím, že poľovná vzdialenosť je 100-150m, ale ako podotkol niektorý z Vás sú situácie, kedy sa aj takýmto vzdialenostiam poľovník nevyhne/nebezme nikoho za slovo/. Je to potom o kvalite strelca, nie len o zbrani a nábojoch - veď to sami dobre poznáme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2074 od zalesak
LEON prave to som myslel eln som to tuuž nechcel rozoberať že jedno je strielat na terč a duhe na zver.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 18 rokmi 6 mesiacmi #2076 od zalesak
Tu teraz nešlo o zbabranu ranu ale o vzdialenosť ktorú si udal. Preto som ti napísal že aj najlepšie naboje su ti na nič ked zbrklo vystrelíš alebo strieľaš na 200-250 m. Je to podla mna velmi velka vzdialenosť na zver ktorú chováme na Slovensku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19887 od eros
Má niekto skusenosti s nábojmi Federal Premium 11.66g Nosler partition?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19888 od lovecW27O
...9,7 SPCE do 200 m...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19889 od lovecW27O
v cal. W-270 remington - NOSPER PARTITION, federal - TROPHY BONDET BER CLAW HIGHT ENERGY...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19914 od Poacher
Lovec W270- nestalo sa Ti u Remigton streliva, že by ti akoby roztavilo kus zápalky, alebo mosadze a ten odprsklo na záver? Mne sa to na ZKK-čke stalo opakovane so strelivom remington. Tá mosadz sa potom akoby vtavila do plášťa záveru. Z toho dôvodu som toto strelivo vypustil zo svojho repertoára.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19922 od cimbalik
Ja som odskúšal Federal Premium High Energy s touto strelou (je to strelivo ešte výkonnejšie ako Hornady LM a výkonnejšie ako bežný Springfild), v Remington Seven aj v Mauser M4 a v obidvoch mi to veľmi rozhadzovalo. Jednoducho toto výkonné strelivo, možno práve tým vysokým výkonom, nesedelo tomuto kalibru, alebo týmto zbraniam. Nebola to asi náhoda, lebo u oboch som nedosiahol lepší rozptyl na 100m v trojpoložkových sériách ako 7,5 cm pri opísanej kružnici. Preto som potom s týmto strelivom ani veľmi nepoľoval a strelil som len nejaké diviačatá, psa a tak sa mi zdá že aj líšku. Naopak, najviac sa mi osvedčil RWS HMK, ako presnosťou ( 2,5 cm pri tých istých podmienkach ako s Federal), tak isto aj účinkom na zasiahnutú zver. Vyskúšal som už toho za tých viac ako 25 rokov čo 308-čku mám, od SaB po Federal hodne, teraz používam 13g Norma Vulkan, ale keď ho miniem buď ešte skúsim Normu Oryx ( v 6,5x55 a v 9,3x74R sa mi veľmi osvedčuje) alebo sa pravdepodobne vrátim k DK RWS.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19931 od Stefan49
Cimbalik, podla mna 13g strela v .308 je trochu tazka! skus 9.7g alebo popripade 10.7g!
<br/>
<br/>Maximalne 11.6--na diviaka alebo jelena!;););)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19932 od cimbalik
Pri tom RWS na konci som sa pomýlil. Malo to byť HMK ako v texte a nie DK. To HMK je 11,7g.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19951 od lovecW27O
... nie a aj ja som mal prvu ZKK 600 a teraz 550 v prevedeni AMERICAN, ale ani na jednej, kamarat tiez pouzival strelivo REMINGTON skoro vsetky druhy v rovnakom cal., ja len nosler...ale pre istotu to preverim...
<br/>
<br/>CIMBALIK- rad by som nieco blizsie k strelivu do 6,5x65, prave som si ju pridelil, jedna sa mi hlavne o skusenostiach pri love hlavne vysokej a samozrejme daniel, diviak a muflom, do 200 m -oryx, vulkan...res.SAKO a co ceske PTS, su s nimi nejake skusenosti...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19953 od cimbalik
Odskúšal som PMC Sierra Match King - len do terča, Sierra Game king - líška srnčia, zlé skúsenosti, bez značenia, slabé farbenie, dlhé únikové vzdialenosti.
<br/>RWS DK - jelenia, diviačia, srnčia, sika, dobré skúsenosti, dobré farbenie, krátke únikové vzdialenosti, ale slabšie značenie a Norma Oryx - jelenia, srnčia, diviačia, líška (los - bohužiaľ nebol som strelcom, ale som bol pri tom a aj som to fotozdokumentoval), zatiaľ najlepšie skúsenosti, dobré značenie, veľmi dobré farbenie a minimálne únikové vzdialenosti.
<br/>Od pádu železnej opony a možnosti dovozu aj iného streliva ako českého, som SaB do hlavní svojich zbraní nevložil, teda neviem to posúdiť, lebo 6,5-ku som si kúpil až v roku 2000. Čo som však čítal v tlači ako aj na nete, tak české strelivo do tohto kalibru je asi jedno z najnevydarenejších.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19956 od lovecW27O
...dakujem, kamarat tie PTS pouzva do W-243 a lovi vysoku ze vraj super, ale kto sa dnes prizna, kazdy vacsinou hovori o tych super ranach....
<br/>...uvazujem o tom vulkane, vyzera podla deformacie ze je tvrdsi a bude mat asi lepsiu penetraciu, len neviem co to bude robit na vstrele

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 9 mesiacmi #19963 od cimbalik
Vulkan sa viac rozkladá ako Oryx. Oryx zatiaľ všetko priestrely (aj v 9,3x74R), naopak Vulkan nie (toho mám trošku odskúšaného len v .308W).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.108 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 5042 návštevníkov a žiadni členovia on-line